REKLAMA
PromySKAT

Grimali Group inwestuje we flotę. Dzięki rozbudowie przewiezie więcej samochodów ciężarowych
Utworzona: 2018-03-14

Przewoźnik podpisał właśnie list intencyjny na przebudowę dwóch swoich promów typu ro-pax.

Modernizację przejdą dwie doskonale znane jednostki - Cruise Roma oraz Cruise Barcelona. Są to dwa siostrzane promy, które zbudowane zostały w latach 2007-2008. B>W ramach planowanej inwestycji mają zostać one wydłużone, a dodatkowo stać się mają bardziej ekologiczne. Na obu jednostkach mają się pojawić baterie litowo-jonowe – będą one wykorzystywane podczas wykonywania manewrów w portach, a także postoju – w ten sposób zostanie wyeliminowana konieczność korzystania z zasilanych paliwem generatorów. Dodatkowo statki zostaną wyposażone w scrubbery (płuczki spalin).

Jeszcze w tym roku ma się rozpocząć produkcja sekcji, w które wyposażone zostaną oba statki. Po ich montażu statki zwiększą swoją długość 225 metrów do 254 metrów. Dzięki temu liczba pasażerów, których będzie można przyjąć na pokład, zwiększy się z 3 000 do 3 500 – pojawią się nowe kabiny przeznaczone dla pasażerów. Linia ładunkowa przeznaczona dla pojazdów osobowych zwiększy się z 2 400 do 3 000, a dedykowana pojazdom ciężarowym - z 3 000 do 3 600.

Prace związane z rozbudową statków mają się rozpocząć w przyszłym roku. Realizowane będą w stoczni Fincantieri, która przez lata zbudowała dla grupy 30 różnych jednostek.

Źródło: PromySkat
Do ulubionych PromySKAT
REKLAMA
PREZENTACJA FIRMY
Eurogate Logistics Sp. z o.o.


NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

NASZE WYWIADY

OPINIE

NASZE RELACJE