REKLAMA

Dzięki emulatorom kierowcy nie muszą tankować płynu Adblue
Utworzona: 2018-03-12

Elektroniczne emulatory posiadają właściwości umożliwiające wyświetlenie że na desce rozdzielczej pojazdu dowolnego wskazania poziomu tego płynu w zbiorniku.

Podkarpaccy inspektorzy Inspekcji Transportu Drogowego podczas wykonywania czynności służbowych w miejscowości Jawornik (powiat strzyżowski) zatrzymali do kontroli pojazd wraz z naczepą należący do Białoruskiego przewoźnika, który przewoził mrożonki z Serbii do Rosji.

Kontrolujących zastanowiło to, że wskaźnik poziomu płynu Adblue na desce rozdzielczej wskazywał 3/4 zawartości zbiornika, a w rzeczywistości zbiornik świecił pustką. Wieloletnie doświadczenie inspektorów transportu drogowego dało impuls do dalszej, bardziej szczegółowej kontroli instalacji elektronicznej pojazdu. Szczegółowe oględziny instalacji elektrycznej wykazały, że posiada ona dodatkowe, niedozwolone urządzenie, którego celem było zakłócenie pracy układów oczyszczania spalin poprzez imitowanie napełnienia zbiornika płynem AdBlue do określonego poziomu.

Inspektorzy zakończyli czynności kontrole nakładając na kierowcę mandat karny oraz zatrzymując dowód rejestracyjny pojazdu z powodu niesprawnego systemu SCR, który jest odpowiedzialny za oczyszczanie spalin.

Źródło: WITD Rzeszów
Do ulubionych
REKLAMA
PREZENTACJA FIRMY
Omida Group


NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

NASZE WYWIADY

OPINIE

NASZE RELACJE