Ciężarówki pod ostrzałem ITD i Policji w Pszczynie
Utworzona: 2017-05-19

Jeszcze przez kilka policjanci i funkcjonariusze Wojewódzkiej Inspekcji Transportu Drogowego wspólnie będą kontrolują przede wszystkim prędkość, z jaką poruszają się kierowcy samochodów.

Mundurowi nie pozostają także obojętni na pozostałe wykroczenia, a także na stan techniczny pojazdów, posiadanie wymaganych dokumentów i trzeźwość kierujących- informuje śląska policja.

Policjanci z pszczyńskiej drogówki przez cały tydzień współpracują z funkcjonariuszami Wojewódzkiej Inspekcji Transportu Drogowego. Wspólnie zwracają szczególną uwagę na samochody, których kierowcy przekraczają dozwoloną prędkość. W działaniach wykorzystywany jest m.in. samochód wyposażony w wideorejestrator. Mundurowi w trakcie służby zwracają również uwagę na zachowania kierowców ciężarówek. Kontrolują, czy jadą oni prawym pasem i nie wyprzedzają na pszczyńskim odcinku „jedynki” oraz czy nie przejeżdżają przez skrzyżowania na czerwonym świetle. W ostatnim czasie, na DK- 1 wprowadzono bowiem zmiany w organizacji ruchu.

Za sprawą nowych znaków, nie powinno już stanowić problemu ograniczenie widoczności, spowodowane przez wyprzedzające ciężarówki. To, czy tak jest, sprawdzają policjanci wraz z funkcjonariuszami ITD. Dzięki specjalistycznym urządzeniom są w stanie namierzyć i rozliczyć z popełnionych naruszeń niejednego niesfornego kierowcę, którego rutyna i brawura stanowią duże zagrożenie dla pozostałych uczestników ruchu. Policjanci już zapowiadają kolejne tego typu działania

Źródło: Śląska policja
Do ulubionych