UTA UTA. Non Stop.

POSTAW WSZYSTKO NA JEDNĄ KARTĘ!

UTA to specjalistyczne karty paliwowo-serwisowe dla samochodów ciężarowych, dostawczych, autobusów i flot samochodów osobowych oraz pełen zakres usług niezbędnych kierowcy w drodze. Kartą UTA można regulować należności m.in. za:

 • olej napędowy i inne paliwa, w tym AdBlue
 • opłaty drogowe, autostrady, mosty, tunele
 • promy
 • parkingi
 • naprawy serwisowe, warsztaty
 • pomoc drogową, serwis 24h - pomoc w nagłych wypadkach
 • odprawy graniczne w kilkudziesięciu biurach celnych
 • pełny zakres mycia i czyszczenia pojazdów
 • zakup akcesoriów niezbędnych do kontynuowania jazdy

Mając na uwadze szybki rozwój branży transportowej, wdrażamy kolejne rozwiązania, aby maksymalnie ułatwić naszym Partnerom działania w tej konkurencyjnej i wymagającej branży. Przez 55 lat istnienia zdobyliśmy zaufanie tysięcy Klientów, którzy użytkują obecnie ponad milion kart UTA i urządzeń do opłat drogowych.

JESTEŚMY ZAWSZE TAM, GDZIE NAS POTRZEBUJESZ

Karta UTA jest akceptowana na ponad 65.000 punktów w 40 krajach Europy. Gwarantujemy największą sieć najlepszych stacji paliwowych. Nasi Klienci mogą je wybierać, zgodnie ze swoimi preferencjami - dobre wyposażenie, niska cena czy atrakcyjna lokalizacja. Nas nie musisz szukać.

W Polsce karty UTA to blisko 5.000 stacji, zarówno stacje wszystkich liczących się koncernów paliwowych jak i wiele stacji niezależnych. Ponadto już na kilkudziesięciu stacjach w całej Polsce oraz stacjach przygranicznych zakup oleju napędowego rozliczany jest na bazie cen hurtowych (SPOT).

UTA cards

OPŁATY DROGOWE - OSZCZĘDNOŚĆ CZASU I PIENIĘDZY

Użytkowanie kart UTA to możliwość dokonywania opłat drogowych, płatności za autostrady, mosty, tunele, parkingi i promy, jak również urządzenia do opłat drogowych w całej Europie.

Zalety rozliczania opłat drogowych z UTA:

 • odroczona płatność - poprawa płynności firmy,
 • opłacanie myta bez zatrzymywania pojazdu,
 • faktury w pełni zgodne z wymogami dotyczącymi zwrotu VAT,
 • szczegółowe informacje o przejechanych trasach i ich kosztach
 • jedno urządzenie - kilka krajów np. UTA One, Telepass EU, BroBizzBox.

Użytkownicy naszych kart i urządzeń korzystają także z wysokich rabatów za drogi, tunele i mosty.

Nowością w ofercie jest UTA One - dające możliwość uiszczania opłat drogowych w całej Europie za pomocą jednego, interoperacyjnego urządzenia. To najbardziej kompleksowa i wszechstronna usługa związana z systemem EETS. Dzięki naszemu najnowszemu rozwiązaniu, Klienci mają możliwość zdalnej aktywacji systemów opłat, których aktualnie potrzebują, bez konieczności wymiany. Dążymy do tego, aby UTA One było ostatnim i jedynym urządzeniem w pojazdach naszych Klientów.

RACHUNKI I FAKTURY

Dzięki wieloletniemu doświadczeniu wiemy jak bardzo istotną kwestią dla firm transportowych jest płynność finansowa. Wychodząc naprzeciw potrzebom naszych Klientów, co dwa tygodnie wystawiamy faktury za wszystkie transakcje dokonane kartami UTA i oferujemy najdłuższy na rynku 30-dniowy termin płatności. W praktyce oznacza to odroczenie płatności od 30 do 45 dni od daty transakcji.

Rozliczenia prowadzone są w sposób bardzo przejrzysty, umożliwiający dokładną kontrolę kosztów dzięki podziałowi na poszczególne pojazdy. Pozwala to przekrojowo monitorować transakcje dokonywane przez kierowców. W efekcie przyczynia się do redukcji zbędnych kosztów oraz rozwiązywania wielu problemów, z którymi firmy stykają się na co dzień. Karty i urządzenia UTA można śmiało określić jako narzędzia efektywnego zarządzania flotą.

UTA - Full Service Card

ZWROT PODATKU VAT I AKCYZY Z ZAGRANICY

W ramach naszych usług oferujemy różne systemy odzyskiwania podatku VAT z zagranicy. To Klient wybiera formę zwrotu spośród zaproponowanych przez nas możliwości.

Nasze faktury sporządzane są zgodnie z wymogami poszczególnych urzędów skarbowych. Dzięki temu odzyskanie podatku VAT staje się czystą formalnością, a Klienci uzyskują oszczędności na poziomie 17-27% w zależności od stawki VAT w danym kraju. Obecnie oferujemy zwrot podatku VAT z 27 państw.

Aby oferta w tym zakresie była jeszcze bardziej kompleksowa oferujemy także pomoc w odzyskaniu akcyzy zapłaconej za granicą.

NOWOCZESNE TECHNOLOGIE - ZARZĄDZANIE FLOTĄ ŁATWIEJSZE NIŻ KIEDYKOLWIEK

Naszym Klientom udostępniamy szereg narzędzi i aplikacji internetowych znacznie ułatwiających kontrolę wydatków. W nowoczesnej strefie Klienta dostępnej on-line nasi Partnerzy mogą nie tylko zamawiać urządzenia, ale także śledzić informacje o bieżących transakcjach dokonanych z UTA. Dużym ułatwieniem jest również stały dostęp do faktur i rachunków, przydatnych analiz jak również bieżących i archiwalnych cen paliw.

Dodatkowo Klienci korzystający z nowoczesnego, interoperacyjnego urządzenia UTA One mogą śledzić raporty z poszczególnych przejazdów, które wpływają na przejrzystość prowadzenia rachunkowości, ułatwiają rozliczenia z partnerami, oraz umożliwiają realizację analiz pokonanych przez kierowców tras.

Klienci UTA korzystają również ze Station Finder. Program pozwala wyszukać stację na określonym obszarze, zaplanować optymalną trasę, a także dokonać wstępnej kalkulacji opłat drogowych. Natomiast UTA App umożliwia znalezienie w każdej chwili najbliższej i najtańszej stacji paliw w sieci UTA.

UTA App

PROFESJONALNE DORADZTWO,
ATRAKCYJNE RABATY

Zaletą współpracy z UTA jest możliwość korzystania z profesjonalnego doradztwa konsultantów, którzy pomagają zaplanować i zoptymalizować wydatki, służą fachową pomocą oraz udzielają rzetelnych informacji. Każdy nasz Klient posiada indywidualnego doradcę, który zna specyfikę działalności danej firmy.

System planowania połączony z rabatami na paliwo udzielanymi na podstawie analizy potrzeb i specyfiki wydatków konkretnego Klienta, przekłada się na znaczną redukcję kosztów związanych bezpośrednio z transportem.

Strona firmowa: www.uta.pl
Ilość odsłon: 2369
Wróć do listy wizytówek