REKLAMA

Ile mogę wypić?

Partner etransport.pl - Ile mogę wypić?

le razy zdarzyło Ci się widzieć wieczorem ludzi pijanych "w trupa"? Jak myślisz, ilu z nich rano wsiadło do samochodu lub rozpoczęło pracę? Ilu z nich to normalni, porządni ludzie? Ilu z nich było przekonanych, że rano nie było już alkoholu w ich organizmach?

A jednak był...

Częste doniesienia o dużej liczbie nietrzeźwych porannych kierowców, wypadków spowodowanych alkoholem, własne problemy z nie do końca trzeźwymi pracownikami, zasłyszane przechwałki czy nawet licytacje "kto wypił więcej", oczywisty brak świadomości, skłoniły nas do refleksji i pytania - ile można wypić? Ile mogę wypić aby wytrzeźwieć do rana? Każdy odpowiedzialny człowiek powinien zadać sobie takie pytanie, zanim odda się uciechom związanym z alkoholem.

Nie wystarczy krytykować nadmiernego spożywania alkoholu. Trzeba działać. Dlatego jako firma od ponad 10 lat działająca na rynku alkomatów, w porozumieniu z lekarzami i ekspertami stworzyliśmy zestaw aplikacji internetowych, pomagających rozwiązać problem "ile mogę wypić?". Podstawowym zadaniem tych narzędzi jest uświadamianie czasu przez jaki alkohol pozostaje w organizmie oraz skutków spożywania alkoholu. Chcemy promować odpowiedzialność i świadomość podczas picia alkoholu. Dać ludziom szansę, aby sami sprawdzili ile mogą wypić.

Wierzymy, iż wzrost świadomości związanej z alkoholem przyczyni się do poprawy bezpieczeństwa na drogach i w pracy oraz pozwoli uniknąć wielu wypadków. Liczymy w tej kwestii na współpracę z organizacjami społecznymi, instytucjami państwowymi, firmami oraz przede wszystkim z ludźmi, którzy również pragną propagować odpowiedzialne picie alkoholu.

Dość już tłumaczeń, że przecież piło się wczoraj i złudnych nadziei, że po dwóch piwach można usiąść za kierownicą! Czas uświadomić ludziom, jak długo alkohol pozostaje w ich organizmach oraz jak działa i jakie stwarza zagrożenia. Pora pokazać, że w Polsce są też ludzie, którzy znają swoje limity.

Chcemy, żeby strona ilemogewypic.pl była miejscem, gdzie każdy może sprawdzić ile wolno mu wypić, a jeśli pił, sprawdzić kiedy wytrzeźwieje.

Świadomość to pierwszy krok do zmiany. Nie wszyscy znają swoje limity. Bądźmy odpowiedzialni! Promujmy świadomość!

www.IleMogeWypic.pl

Artykuły partnera

Koszmarny majowy weekend na polskich drogach
2011-05-05
Policja na drogach całego kraju prowadziła akcję „Bezpieczny weekend”. Przez pięć dni doszło do 420 wypadków, w których śmierć poniosło 41 osób, a 547 zostało rannych.
czytana
3940 razy
Akcja społeczna ilemogewypic.pl Podsumowanie roku 2010
Akcja społeczna ilemogewypic.pl Podsumowanie roku 2010
2011-01-13
W całym roku 2010 stronę akcji społecznej "Ile Mogę Wypić" odwiedziło ponad 400 tysięcy internautów i jest to wzrost o około100 tys. w stosunku do roku poprzedniego. W roku 2010 założyliśmy konto na portalu społecznościowym facebook.com.
czytana
5436 razy
Akcja Znicz 2010
Akcja Znicz 2010
2010-10-29
Tysiące funkcjonariuszy już niedługo wyruszy na drogi, by pilnować naszego bezpieczeństwa w ramach akcji „Znicz 2010”. Wzmożone kontrole mają wyeliminować z dróg zbyt szybkich kierowców oraz tych, którzy spróbują prowadzić samochód na „podwójnym gazie”.
czytana
4492 razy
Akcja Znicz 2010 czyli bezpieczne dojazdy na cmentarze
Akcja Znicz 2010 czyli bezpieczne dojazdy na cmentarze
2010-10-26
Jak co roku policja organizuje Akcję Znicz mającą na celu ograniczenie wypadków i liczby nietrzeźwych kierowców. Policja i służby porządkowe apelują do kierowców, aby tego dnia, gdy wyjadą w trasę w ogóle nie spożywali alkoholu.
czytana
5622 razy
Nowe sposoby walki z nietrzeźwymi kierowcami
Nowe sposoby walki z nietrzeźwymi kierowcami
2010-09-07
Wraz z poczatkiem lipca 2010 r. zaczynają obowiązywać nowe przepisy dotyczące między innymi jazdy pod wpływem alkoholu i narkotyków. Kierowca, który zabije, ciężko rani lub ucieknie z miejsca wypadku znajdując się pod wpływem alkoholu lub srodków odurzających na zawsze pożegna się z prawem jazdy.
czytana
5014 razy
Dożywotnia strata prawa jazdy za prowadzenie pojazdu na podwójnym gazie
Dożywotnia strata prawa jazdy za prowadzenie pojazdu na podwójnym gazie
2010-07-01
Kierowcy, którzy po 1 lipca 2010 roku spowodują wypadek pod wpływem alkoholu, w którym będą poszkodowani lub zabici dożywotnio stracą prawo jazdy.
czytana
5297 razy