REKLAMA

OCRK Ogólnopolskie Centrum Rozliczania Kierowców

Partner etransport.pl - OCRK Ogólnopolskie Centrum Rozliczania Kierowców

Ogólnopolskie Centrum Rozliczania Kierowców jest wiodącą na polskim rynku firmą outsourcingową, zajmującą się rozliczaniem czasu pracy kierowców. Doświadczenie od 2002 roku w branży transportowej, kadra ponad 250 pracowników, tysiące aktywnie rozliczanych kierowców, setki skutecznych odwołań, ponad 2600 obsługiwanych firm transportowych oraz innowacyjne rozwiązania świadczą o silnej pozycji na rynku.

Eksperci OCRK udzielają komentarzy dla najważniejszych mediów ogólnopolskich, m.in. Dziennik Gazeta Prawna, Puls Biznesu, TVN 24, Polsat News, TVP Info, Rzeczpospolita.

OCRK zapewnia kompleksową obsługę z zakresu rozliczania czasu pracy kierowców oferując m.in.:
• Rozliczanie i analizę czasu pracy kierowców
• Rozliczanie płacy minimalnej w UE
• Pomoc Ekspertów w zakresie ITD I PIP
• Szkolenia kierowców
• Odwołania od decyzji służb kontrolnych
• Komplet dokumentacji dla samozatrudnionych
• Telefon interwencyjny 24/7
• Reprezentację podczas kontroli i pomoc w przygotowaniu dokumentacji
• Pomoc merytoryczną
• Kontrolę ciągłości danych i wirtualnych przemieszczeń
Usługi OCRK dostępne są u wyłącznego dystrybutora: VIAON

www.ocrk.pl

Artykuły partnera

Ile zarabia kierowca ciężarówki?
Ile zarabia kierowca ciężarówki?
2020-01-18
W 2020 roku wzrost płacy minimalnej w Polsce jest najwyższy od 10 lat. Pensja minimum wynosi teraz 2600 złotych brutto, czyli 49,7 proc. prognozowanego przeciętnego wynagrodzenia. Wraz z tą zmianą rośnie także wartość za pracę w nocy oraz za nadgodziny i dyżury kierowców.
czytana
3579 razy
Polska europejską bramą w wymianie handlowej pomiędzy UE a Chinami?
Polska europejską bramą w wymianie handlowej pomiędzy UE a Chinami?
2020-01-15
Za 45 proc. światowego handlu odpowiadają trzy potęgi, które obecnie pracują nad utworzeniem Nowego Jedwabnego Szlaku (inna nazwa: Inicjatywa Pasa i Drogi [BRI]), zrzeszającego 65 krajów. Wśród liderów znajdują się Stany Zjednoczone, Chiny oraz Unia Europejska, która odpowiada za 15 proc. międzynarodowego obrotu towarami.
czytana
875 razy
Delegowanie po nowemu - 40 proc. wzrost kosztów pracowniczych
Delegowanie po nowemu - 40 proc. wzrost kosztów pracowniczych
2020-01-05
Przedsiębiorcy powinni przygotować się na spore perturbacje wraz z wejściem w życie zmian w unijnych przepisach w latach 2020/2021. Dyrektywa o pracownikach delegowanych spędza sen z oczu w szczególności polskim przewoźnikom.
czytana
2826 razy
Utracimy pozycję lidera w międzynarodowym transporcie drogowym?
Utracimy pozycję lidera w międzynarodowym transporcie drogowym?
2019-12-14
Historia pokazuje, że jeśli zostanie osiągnięte porozumienie w tak zwanym trilogu, to Parlament Europejski i Rada Unii Europejskiej do tej pory nie zgłaszały poprawek. To kolejna wersja regulacji – po wcześniejszych propozycjach Komisji Europejskiej, Rady UE oraz Parlamentu.
czytana
5680 razy
W Polsce transport się opłaca
W Polsce transport się opłaca
2019-12-08
Liczba nowych firm z kapitałem zagranicznym rejestrowanych w Polsce jest w tym roku rekordowa. Główne PKD tych działalności to transport drogowy towarów. Według Centralnego Ośrodka Informacji Gospodarczej na polskim rynku pojawiło się do czerwca 2019 roku 296 zagranicznych przedsiębiorstw z branży transportowej. Kilkadziesiąt z nich to biznesy z Ukrainy, a przynajmniej kilkanaście z Białorusi.
czytana
4756 razy
Dobra reputacja - kiedy należy się bać?
Dobra reputacja - kiedy należy się bać?
2019-12-04
Od września 2017 r. postępowania administracyjne, mające na celu ocenę dobrej reputacji przedsiębiorstwa transportowego są prowadzone przez Wydział ds. Krajowego Rejestru Elektronicznego Przedsiębiorców Transportu Drogowego, a od ponad roku prowadzana jest klasyfikacja poszczególnych naruszeń (PN, BNP, NN).
czytana
2788 razy
Czy można zmusić kierowcę do kontroli?
Czy można zmusić kierowcę do kontroli?
2019-11-10
Za niezatrzymanie się do kontroli drogowej można otrzymać karę pieniężną, trafić do aresztu, dostać sądowy zakaz prowadzenia pojazdów. Takie konsekwencje grożą szoferowi, który nie dopełni obowiązku, wynikającego z przepisów prawa o ruchu drogowym oraz ustawy o transporcie drogowym.
czytana
5247 razy
Jak uniknąć kary za SENT?
Jak uniknąć kary za SENT?
2019-11-04
Od wdrożenia przepisów dotyczących monitorowania drogowego i kolejowego przewozu towarów upłynęły ponad dwa lata. W tym czasie ustawa doczekała się kilku nowelizacji.
czytana
2231 razy
Zanim wyruszysz w trasę sprawdź, czy masz je przy sobie
Zanim wyruszysz w trasę sprawdź, czy masz je przy sobie
2019-11-02
Jednym z głównych powodów telefonowania na numer interwencyjny OCRK jest brak aktualnych dokumentów w kabinie pojazdu. To jedno z nagminnych przewinień, za które trzeba zapłacić grzywnę, gdyż procedura odwoławcza jest niezwykle trudna.
czytana
12866 razy
Zwiększa się presja na firmy transportowe
Zwiększa się presja na firmy transportowe
2019-10-30
Polski sektor TSL, bez względu na spadek koniunktury w Europie, czeka najprawdopodobniej dalszy intensywny rozwój. Pod warunkiem jednak, że poradzi sobie między innymi z niedoborem pracowników i nie cofnie się przed digitalizacją i automatyzacją procesów.
czytana
3055 razy
Możesz uniknąć tych kar
Możesz uniknąć tych kar
2019-10-26
W weekend tj. w nocy z 26 na 27 października przestawiamy zegarki na czas zimowy (z godziny 3 na godzinę 2). Co w sytuacji zmiany czasu letniego na zimowy powinni zrobić kierowcy, aby mieć pewność, że ewidencja czasu pracy będzie poprawna, a co najważniejsze zgodna z prawem?
czytana
2692 razy
Dobre chęci nie wystarczą
Dobre chęci nie wystarczą
2019-10-16
Zmiany klimatu to jedne z największych zagrożeń środowiskowych, społecznych, a także ekonomicznych. Europejska Agencja Środowiskowa wskazała, że jedną z przyczyn tego stanu rzeczy mogą być emisje gazów cieplarnianych.
czytana
1583 razy
Kontrowersyjna czterdziestka piątka
Kontrowersyjna czterdziestka piątka
2019-10-12
Regularne tygodniowe odpoczynki poza kabiną ciężarówki to kłopot dla kierowców.
czytana
5661 razy
Dadzą sobie radę?
Dadzą sobie radę?
2019-10-07
Zgodnie z danymi zawartymi w raportu OECD, szacuje się, że do 2050 roku, ilość ładunków przewiezionych transportem drogowym ma być nawet trzy razy większa niż dotychczas. To właśnie branża transportowa jest jedną z tych, która rozwija się najszybciej w Polsce i Europie.
czytana
2352 razy
Rewolucja dla busów
Rewolucja dla busów
2019-10-05
111 tysięcy 611 sztuk ciężarówek i samochodów dostawczych zostało zarejestrowanych w 2018 roku, z czego 82 tysiące 104 pojazdy to sektor transportu lekkiego. Zatem według Centralnej Ewidencji Pojazdów i Kierowców więcej niż 73 proc. wpisanych do rejestru samochodów służących do przewożenia towarów to busy.
czytana
3944 razy