Josephs.ScotBorowiak Properties Ltd

Szybki, prosty i niezależny od producenta dostęp do danych o stanie opon

Utworzona: 2024-01-08


Rozwiązanie jest proste: czujnik przykręca się bezpośrednio do zaworu opony autobusu, ciężarówki lub przyczepy. Mierzy on ciśnienie w oponach w czasie rzeczywistym jest kompatybilny z oponami wszystkich głównych marek i łączy się na zasadzie plug-and-play z odbiornikami ContiConnect.

Continental oferuje teraz nowe, podstawowe rozwiązanie cyfrowe umożliwiające jeszcze szybsze i łatwiejsze zarządzanie oponami. Urządzenie przyczynia się do zapewniania najniższych całkowitych kosztów jazdy (LODC), w ramach koncepcji usług oferowanych przez Continental. Odchylenia od wybranych parametrów są rejestrowane na platformie ContiConnect i przekazywane użytkownikowi. Kod QR na czujniku umożliwia łatwe przypisania go do konkretnej pozycji danej opony. Nie jest do tego celu wymagane żadne specjalne narzędzie do odczytu. Odbywa się to za pomocą aplikacji na urządzeniu mobilnym.

Istnieją dwie możliwości przesyłania danych rejestrowanych przez czujnik: za pośrednictwem stacji odczytu danych lub na bieżąco poprzez moduł telematyczny. Stacje odczytu danych mogą być instalowane w myjniach samochodowych, na stacjach paliw lub w innych punktach kontrolnych na terenie zajezdni. Stacja odczytuje dane z czujników opon, gdy pojazd przejeżdża obok i wysyła je do platformy Continental IoT. Druga opcja wymaga zamontowania odbiornika w ciągniku siodłowym lub przyczepie, który przesyła dane do platformy w czasie rzeczywistym. Wszystkie zarejestrowane i przesłane dane są dostępne w aplikacji ContiConnect On-Site lub w portalu internetowym – za pośrednictwem aplikacji w komputerze lub urządzeniu mobilnym. Na przykład w przypadku wykrycia utraty ciśnienia system uruchamia odpowiedni alarm a użytkownicy są powiadamiani SMS-em, e-mailem lub za pośrednictwem aplikacji. Aplikacja może też służyć do zapisu pomiarów głębokości bieżnika czy uszkodzeń opon zarejestrowanych podczas przeglądu pojazdu.

Montaż czujnika można wykonać w ciągu zaledwie kilku minut, a doposażenie całej floty zajmuje zaledwie kilka godzin. Monitorowanie opon to jeden ze sposobów na zwiększenie wydajności pojazdu, a tym samym zmniejszenie kosztów floty. Chociaż opony stanowią jedynie około 5% kosztów inwestycyjnych, mogą stanowić ponad połowę wszystkich kosztów operacyjnych. Dzieje się tak dlatego, że jeśli opona niezauważalnie utraci powietrze, wzrasta opór toczenia, a wraz z nim zużycie paliwa. Ponadto w przypadku przebicia opony pojazd lub przyczepa nie nadaje się już do użytku, dopóki nie zostanie naprawiona.

Opony Continental z działu Commercial Specialty Tyres są już fabrycznie wyposażone w czujniki. To samo dotyczy opon do flot autobusowych: Continental dostarcza całą linię opon ContiUrban wyposażonych w czujniki najnowszej generacji. Ponadto na życzenie klienta możliwy jest także fabryczny montaż czujników w trzeciej generacji opon do pojazdów ciężarowych – Conti Hybrid, Conti Efficient Pro, Conti CrossTrac.

Źródło: Continental
Do ulubionych
FIRMOWY SPOTLIGHT
PST OST SPED SP. Z O.O.


NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

NASZE WYWIADY

OPINIE

NASZE RELACJE

Photo by Josh Hild from Pexels