REKLAMA

Kierowcy oszukani przez biuro rachunkowe
Utworzona: 2017-10-13

Ponad 1000 kierowców musi uregulować duże zaległości podatkowe ponieważ biuro rachunkowe, z którego usług korzystali zniknęła wraz z pieniędzmi.

Poszkodowani klienci twierdzą, że byli zachęcani do zakładania spółek z o.o. i korzystania z usług nieistniejącego już biura rachunkowego. Dochodzenie w tej sprawie prowadzi brytyjski urząd podatkowy.

Z dostępnych informacji wynika, że właściciele biura, nie będący wykwalifikowanymi księgowymi, współpracowali z agencjami przewozowymi, wypłacając ich pracownikom prowizję za nakłanianie kierowców do zakładania spółek z o.o. przy pomocy firmy, która miała prowadzić obsługę podatkową i prawną w ich imieniu.

Kierowcy otrzymywali niewielkie tygodniowe wynagrodzenie plus zwrot kosztów i dywidendy, w przekonaniu, że biuro opłaca należny podatek. Jeden z poszkodowanych kierowców, dowiedział się, że jego zaległości podatkowe wynoszą 11,500 funtów.

Firma działała od 2011 do 2016, najpierw pod nazwą Think Accounting, potem jako New Wave Accounting, a w końcu jako Igloo Accounting. Problemy wyszły na światło dzienne, gdy kierowca z Barnsley opisał swój przypadek w poście na forum branżowym. Mężczyzna zapytał, czy ktoś był ofiarą firmy Think i dostał 4,500 odpowiedzi od innych kierowców, którzy znaleźli się w tej samej sytuacji. Księgowy, który doradzał niektórym poszkodowanym kierowcom stwierdził, że urząd podatkowy powinien od razu położyć kres temu procederowi, tymczasem prowadzi sprawy przeciwko osobom, które nie mogą się bronić. Ze swojej strony, przedstawiciele fiskusa podkreślają, że każdy podatnik powinien dokładnie znać warunki umów, które podpisuje. Jednocześnie zachęcają do kontaktu wszystkich tych, którzy nie są w stanie uregulować swoich zaległości.
Do ulubionych