Sprawy kierowców, przygody, problemy

WątekAutorPostów
Zjezdzam z UK
Nie oplaca sie jezdzic w UK. Siedze tu 6 rok i jestem w tej samej d***ie jak przed przyjazdem. Na kontrakty zarobki marne (8-13 brutto - co daje jakies 1600-2000 netto), na LTD juz mi sie nie chce latac z agencji do agencji. Zycie jest drogie, corka dorasta a zonie sie tu nigdy nie podobalo. Mamy co wlozyc do gara ale tak to nic po za tym. Mieszeczne koszta utrzymania okolo 1300 netto + jedzenie. Mysle zjechac w okolice trojmiasta. Mysle o powrocie na miedzynarodowke ale tylko w systemie 2/2 lub 2/1 z pelnym weekendem, sa takie opcje w Polsce czy raczej po staremu 3tygodnie w budzie i 6 dni w domu. Zarobki mysle ze 2k zony + moje 4-6k (zalezy od systemu) i za te 6-8k chyba da sie wyzyc w Polsce? (2000-2500 pochlonie wynajem mieszkania - nie niedorobilsmy sie tutaj na chate w Polsce poniewaz zyjemy jak w Polsce... ). Nie chce tutaj pisac o UK bo mi sie zbiera na wymioty, co myslicie?
1plus3t170
Zatrzymane prawo jazdy we Włoszech
Jestem kierowcą międzynarodowym TIR-a. Dnia 13 września zatrzymano mi na okres 2 miesięcy Wykroczenia miało miejsce w okręgu Wenecja w Udine. Mandat opłaciłem na miejscu. Kara za wykroczenie minęła 13 listopada 2013, a prawo jazdy nie zostało odesłane do Polski.
Proszę o pomoc w prześledzeniu drogi, kiedy i gdzie prawo jazdy zostało przesłane dalej-gdyż ślad po nim zaginął. Dzwoniliśmy do prefektury Udine i dostaliśmy informację że zostało odesłane, ale nie wiemy gdzie i kiedy, bo zbyt słabo znam włoski. Mam także informację że prawo jazdy nie dotarło do Konsulatu ani do Ambasady.
W Polsce nie mogę ubiegać się o wtórnik dokumentu, gdyż prawo jazdy zostało zatrzymane, a nie zniszczone lub zaginione i polskie przepisy prawa nie przewidują takiej sytuacji, że zatrzymane prawo jazdy zaginęło. Nawet jeżeli prawko miało by znaleźć się po 5 latach, to nie mogę zrobić wtórnika bo czaka mnie kara. Może ktoś miał podobną sytuację? pomocy
narciarz54
OPINIE O FIRMACH TRANSPORTOWYCH
Co sądzicie o firmie SEMI_TRANS z BIAŁOGARDU proszę o szczere wypowiedzi na temat tej firmy.
nestor1169
WZZKRP
Wolny Związek Zawodowy Kierowców RP

www. WZZKRP. pl
X2Xspect47
Belgijscy kierowcy nie chcą polskich kierowców
Protest belgijskich kierowców w Brukseli przeciwko tanim pracownikom z Europy Środkowo-Wschodniej, w tym z Polski. Około stu kierowców uczestniczyło w demonstracji wyrażając swój sprzeciw wobec dumpingu socjalnego.

://biznes. pl/wiadomosci/swiat/ belgijscy-kierowcy-n ie-chca-polskich-pra cownikow, 5255558, audio-detal. html
Yva ® 394
zarobki kierowcy tira
Mobile daje kierowcy 3000 zł na reke + rejestracja+ umowa o prace i nie ma chętnych...
Czy to malo za 23 24 dni jazdy???
~W. R. O1.240
M-Trans Sędziszów Młp
co to za firma
~bolo45
System SENT idiotyzm jakiego nie ma w całej Europie
To tylko PIS mógł wymyślić idiotyczny system nigdzie w europie oprócz Polski cysterny nie są tak ścigane bez względu czy neutral czy ADR jesteś do kontroli nie przejedziesz spokojnie granicy
~Hrabia29
witam jak zresetowac akumulatory w volvo fh 13 euro 6
padly mi akumulatory odpalilem i ciagle pokazuje ze sa na nieladowane i powidziano mi ze trzeba zrobic reset pomozcie
~gruby42
Inwalidztwo i emerytura, a praca za kółkiem
W Polsce jak chyba w żadnym innym kraju, kwitnie robienie w konia tak budżetu Państwa jak i samych pracowników. Moje pytanie jest takie- dlaczego ktoś, kto w związku z chorobą, wypadkiem czy innych powodów, jest uznany za inwalidę w stopniu uniemożliwiającym podjęcie pracy i otrzymuje świadczenia z ZUS jest zatrudniany za kółkiem. Druga sprawa to emeryci grup uprzywilejowanych-gó rnicy, policjanci, strażacy itd. mogą podejmować pracę, przy jednoczesnym pobieraniu świadczeń emerytalnych, często w granicach 4000- 5000 pln. Pracodawca płaci minimalny ZUS. W jaki sposób młodzi, a także starsi mają możliwość konkurować z takimi ludźmi, skoro często jedynym kryterium jest możliwość zaoszczędzenia przez pracodawcę na składkach. Gdyby polski system wynagradzania i zatrudniania był oparty na zdrowej konkurencji, zawód kierowcy mógł by być o wiele bardziej szanowanym zawodem. Trzeba mieć nadzieję że tak się stanie. Pozdrawiam wszystkich i szerokości życzę
lenow16
Autostopem na Kołymę
s://www. youtube. com/channel/UCcnATEe oZj__3e7JvdNWIpA


brać przykład z chlopaka, Kierowcy gruzowików
Hesher9
phu parys jelenia góra
nie płaci na czas nie szanuje ludzi nie polecam każdemu traktuje pracowników jak bydło
~piotruś32
HIT TRANSPORT MIEDZYNARODOWY WOLSZTYN
Witam Panowie czy ktoś zna tą firmę i może mi coś na jej temat powiedzieć?? jestem ustawiony za tydzień na rozmowę jako driver- dzieki za szybka odpowiedz
~driver1984109
Prośba o pomoc
Prosiłbym o zapoznanie się z opisem podanym na na stronie zrzutka i pomoc w realizacji celu. Wszystkim z góry dziękuje link do zrzutki s://zrzutka. pl/s4a7em
~Karol2
milinkiewicz
znacie ta firme
~ada12
Koszt polisyOC ciągnika siodłowego wzrośnie 8000
Koszt polisy OC ciągnika siodłowego wzrośnie do 8000

Poniedziałek, 31. Maj 2010 20:49

Mariusz Miąsko rozmawia z Jakubem Jarominem – ekspertem ubezpieczeń komunikacyjnych na temat przyczyn drastycznego wzrostu ubezpieczeń OC ciężarówek.

Mariusz Miąsko: Ceny ubezpieczenia OC i casco ciężarówek zwariowały! Skąd wynika ciągły wzrost cen?

Jakub Jaromin: Przede wszystkim trzeba przypomnieć, polskie firmy mogą świadczyć usługi przewozów kabotażowych. Jeździmy coraz więcej po Europie, a zatem odszkodowania za szkody wyrządzone przez nasze samochody osiągają coraz częściej poziom zachodnioeuropejski. Warto wspomnieć, ze średnia cena OC ciągnika siodłowego w Unii Europejskiej oscyluje wokół 1500 – 2000 EUR. Nasze składki wzrastają i – jak sądzą niektórzy – wzrost zakończy się wówczas, kiedy osiągną efektywny europejski poziom, tj. ok. 8000 zł.

M. M. : Dlaczego więc podwyżka dotyczy także przewoźników krajowych?

J. J. : Wydaje się, że firmy ubezpieczeniowe nie nauczyły się jeszcze trafnie rozpoznawać firm transportowych o większym i mniejszym ryzyku. Co prawda formalnie nie da się ograniczyć zakresu terytorialnego OC. Obowiązuje tzw. zasada wzajemności, powodująca że nasze OC jest ważne na terenie Unii Europejskiej, a ściśle mówiąc na terenie tzw. Porozumienia Wielostronnego. Firma transportowa nie może się umówić z towarzystwem, ze ubezpieczenie OC obejmie tylko Polskę. Natomiast przy dość wnikliwym podejściu, towarzystwa mogłoby bardziej zróżnicować ceny.

M. M: Co zatem stoi na przeszkodzie, aby takiej selekcji firm dokonywać?

J. J. : Ważną przeszkoda jest to, że ubezpieczenia, tak jak i środki transportu, w znakomitej większości są finansowane przez firmy leasingowe. Te zaś chcą dysponować prostą ofertą „ dla każdego”, ponieważ również zarabiają na pośrednictwie ubezpieczeniowym. Muszą więc uśredniać ceny.

M. M. : Czyli mały przewoźnik płaci za dużego?

J. J. : Upraszczając sprawę - tak. Słabe zróżnicowanie klientów na bardziej i mniej ryzykownych powoduje że składki dla niektórych firm mogą być proporcjonalnie zbyt wysokie. Oczywiście w ubezpieczeniach najczęściej płacimy za szkody kogoś innego, tym niemniej ….

M. M. … warto pozyskać oferty kilku ubezpieczycieli?

J. J. : Nie! Przykro mi to mówić, ale na rynku ubezpieczeń ciągników siodłowych nie ma obecnie konkurencji. W tej niszy działają 2-3 zakłady ubezpieczeń, które zresztą próbują walczyć nie o klienta, ale o to aby nie ponieść strat na tego rodzaju polisach. Nie mamy więc walki cenowej jak w przypadku aut osobowych czy dostawczych. Próba pozyskania ofert kilku ubezpieczycieli z reguły nie przynosi efektów. Można powiedzieć, ze w walce o niższą składkę transportowcy są osamotnieni.

M. M. : Co więc mają robić przedsiębiorstwa, aby obniżyć koszty polis?

J. J: Te większe – niewątpliwie wprowadzać specjalistyczne programy minimalizowania ryzyka. Wprowadzenie takiego programu musi odbywać się ze szczebla zarządu – jedynie wtedy rokuje szansę na powodzenie. Bowiem wzrost cen jest spowodowany wzrostem ilości i wysokości szkód także w Polsce. Ale oszczędności na składce w kolejnych latach z pewnością będą zauważalne. Dotyczy to również firm mniejszych.

M. M. : dziękuję za rozmowę

-

Jakub Jaromin – ekspert w zakresie ubezpieczeń komunikacyjnych
Kom entarze żródło jazdaprawna. pl
://www. lextir. pl/
~marek25
CIĘŻARÓWKI TO MOJE ŻYCIE!!! ŻYCIE KIEROWCY!!
Witam kolegów, kierowców ciężarówek.
Opowiem wam moją historię i nie wiem czy wam sie spodoba czy nie ale chce się komuś zwierzyć i chciałbym to zrobić tutaj.. Otóż mam już 45 lat i pracuję jako kierowca ciężarówki w firmie transportowej. Ciężarówki to moje życie i nie zamieniłbym tego zawodu na żaden inny... jeżdzę od 24 roku życia. 2 lata temu zmarła moja żona, dzieci wyjechały do usa(właściwie tylko syn, córka do włoch), a ja zostałem tutaj i jeżdzę po całej europie... kiedyś miałem do kogo zjechac z trasy do domu, do rodziny.. a teraz to już prawie rok w domu nie byłem tylko cały czas w trasie.. bo do kogo jechać.. kasy przesyłam pocztą do matki która opłaca rachunki(telefonu wcale nie używam), do domu zjadę jakoś teraz na święta żeby z matką posiedzieć, trochę odpocząć i dalej po świętach ruszam w trasę. Jeżdzę obecnie ostatnie 7 miesięcy Scanią R 480 Topline i to ona jest dla mnie prawdziwym domem, w wyposażeniu mam telewizorek, laptop, lodówkę.. itp.. wszystko co niezbędne... znalazłem tą stronę z tym forum przypadkowo jak szukałem nowych wiadomości o transporcie.. postanowiłem napisać coś o mnie i chciałbym dowiedzieć się od was użytkowników tego forum co myślicie o takim życiu... domyślam się że większość z was to zawodowi kierowcy ciężarówek więc proszę o dość normalne odpowiedzi.. piszę teraz z parkingu przy autostradzie A10 we Francji, obecnie mam kurs do miejscowości Tours, wiec niedaleko, jakieś 250 km mi zostało.. a jutro mam rozładować więc ruszę o 22 i dolecę tam jeszcze w nocy, trochę się prześpię no i rozładunek. Zrobie jeszcze parę kursow po uni i będziemy zjeźdzać ciężarówkami na bazę, bo święta. Ja także muszę zjechać, posiedzieć z matką, pomóc jej i pojeść jej pysznego barszczyku z uszkami a nie tylko zupek z torebek, czy z baru. Ostatnio jechałem na Świecko to stanąłem na NEVADZIE zjeść mojego ulubionego" szwajcara", jak zwykle pyszny. Ja także mogę wam napisać coś jeśli nie będziecie wiedzieć czy rozumieć.. zwłaszcza ci młodzi kierowcy. Chętnie pomogę, mam już doświadczenie więc moze się komuś przydam. Ostatnim razem jak jechałem do Polski przed Olszyną pomagałem zmienić koło Czechowi bo nie miał podnośnika. Wożę najczęściej płyty wiórowe, części do VW, opony do Michelina, szkło i papier, ostatnio wiozłem blachę a teraz ciagnę za kabiną 20 ton kawy. A więc moje życie to ciężarówki i prosze piszcie co o takim życiu myślicie. Pozdrawiam truckerów i młodych kierowców, nie martwcie sie wszystkiego się nauczycie i będzie ok. Ja też kiedyś byłem młody i jak wsiadlem za stery takiego kolosa to oniemiałem, ale trzeba było jechac i jechałem i tak się nauczyłem i teraz jeżdze zdecydownaie i odważnie. A więc nie bójcie się młodzi trakerzy jeździć takim monstrum drogowym. Pozdrawiam i proszę piszcie. Bedę sprawdzał codziennie na pauzie co myślicie o takim życiu... narazie.
~Piotrek572
Mam dość polskiego dziada !
Przeleciałem sporo firm transportowych, myślę że z pół setki. Czasami jedno kółko i już wiadomo że rzeźnia. Zmiana pracy i następny biznendzmen z bożej łaski. Niesprawne, brudne, nie w pełni wyposażone auta, pośpiech na granicy szaleństwa, lenistwo spedytorów o znajomości pracy kierowcy i realiach na drodze nawet nie wspominam. Co z tego że znam się na robocie i nie piję jak realia są takie jakie są. Po n-tej firmie i którymśtam "szefie mam serdecznie dość polskiego dziadostwa transportowego. Zaczynam myśleć o wyjeździe z kraju.
~Zrezygnowany. 621
Ile mandatu za telefon w Niemczech
Witam, orientuje się ktoś jaka jest aktualna kwota mandatu za rozmowę przez telefon podczas kierowania ciężarówką w Niemczech oraz przekroczenie prędkości na autostradzie o 6km/h? Zdjęcie przyszło przed nowym rokiem
~grek32319
Parkingi gdzie kradną paliwo
Witam myślę że ku przestrodze taki temat może nam się przydać. Piszcie gdzie Wam wydoili paliwo z kotła (oby jak najmniej wpisów) Pozdro dla wszystkich
~adaś11
Szukam porzadnej firmy w lubelskim
Szukam pracy w lubleskim zaden ( dziad trans) najlepiej jazda po kraju
DeKey6
Jarosław Łapiński [wd40] - Księga kondolencyjna
Zachęcam do napisania kilku słów, wszystkich tych którzy tu na forum czy na drodze spotkali wd40.
Admin233
Praca na busa w ruchu krajowym???
jak wyglada obecnie sytuacja pracy kierowcy Kat. B w ruchu krajowym?? Jest wogole szansa znalec prace jako kierowca Kat B w kraju? Wykluczając w tym momencie kurierke typu dhl ups czy inne
Lukasz87z1
Wolter Koops
Szukam "drugiego" z doswiadczeniem do Koops. 3/1 7600 netto.
Najlepiej z Gdanska.
+48501302280
~Waldemar9
blokujące hamulce tył volvo fh 13
po odpuszczeniu ręcznego blokuje jedno koło
~tolek13
ŻYCZENIA NA NOWY 2012 ROK
Życzę Wam KOLEŻANKI I KOLEDZY:1 dużo zdrowia 2 tylu powrotów radosnych co wyjazdów 3 aby nasze wynagrodzenia były w całość i legalnie płacone 4 jazdy bez wypadków i napraw w drodze 5 mądrych pracodawców i spedytorów 6 wyrozumiałych kontroli w trasie 7 sprawnego załadunku i rozładunku 8 aby każdy kierowca był spostrzegany jak każdy inny pracownik a nie złodziej 9 krótkich postojów na granicach 10 gotówki na kartach paliwowych 11 żeby zawód nasz został doceniony i sprawiał NAM SATYSFAKCJE... 12 bezpiecznych parkingów 13 dobrych kolegów w drodze... ŻYCZĘ WAM I SOBIE TEGO !!!Proszę o dopiski co do Waszych życzeń na ten Nowy 2012 Rok
konikpolny42
Witam czy ktoś dostał mandat z francji za fotkę
czy francuzi wysyłają mandaty polakom?
~mały52
Kącik dla tych co... swoje już wypili...
... albo jeszcze usilnie wypijają, dla tych co już wiedzą że nie ma picia kontrolowanego i dla tych którzy jeszcze o tym nie wiedzą, dla tych co mają problemy w związku z nadużywaniem alkoholu i dla tych którzy jeszcze ich nie mają ale czują że coś w ich życiu w związku z piciem nie jest tak jak być powinno... Nawet jak chcesz tylko wpaść i pogadać albo zapytać o coś związanego z tematem to jesteś mile widziany/a. Nie mile są tylko widziani forumowicze nie szanujący innych i ich problemów. Prosimy nie wyzywać, nie obrażać, nie etykietować, nie poniżać i nie wyśmiewać siedzących w tym kąciku.
najemnik7
EMERYTURA KIEROWCY ZAWODOWEGO
czy kierowcy cięzarowek powyzej 12. 5 tony czyli wy panowie kierowcy zdajecie sobie sprawe, ze wasza praca jest zaliczana do pracy w ciezkich warunkach? Rok pracy w ciezkich warunkach, liczy sie w do emerytury jako 1, 5 roku. ma to tez znaczenie w wysokosci emerytury. w razie RENTY wyzsza wyplata. oraz dodatki pieniezne do emerytury i renty. WARUNKIEM JEST CO JEST WPISANE W ŚWIADECTWIE PRACY!!dopilnujcie aby w swiadectwie pracy bylo wpisane KIEROWCA POWYŻĘJ 12, 5 TONY. W razie pytan gg 39405890
~kolo30
TVN24 "wyprodukował" kolejną afere w transporcie
TVN 24 pare dni temu rozkrecił rękami jakiegoś nędznego dziennikarzyny kolejna afere transportową
zapłacili jakiemus kierowcy - kapusiowi żeby ponagrywał ukrytą kamerą lekcje na kursie dokształcajacym kierowców
-gdzie -każdy wie nie od dziś - rozmawia sie "po męsku" bez "owijaczy" i tak jak jest w rzeczywistosci a nie jak PAN REDAKTOR z TVN24 przeczytał w książce i myśli ze tak musi byc

żałosne że TVN24 szuka sensacji tam gdzie jej nie ma, a nie zajmie sie ludzką biedą lub glodnymi dziecmi w polskich szkołach
ND-Kierowca131
Weksel in blanco
Mam zapytanie. Często szefowie firm transportowych przy zatrudnieniu każa podpisywać weksle in blanco.. jaką moc prawna ma weksel po odejściu z firmy, gdy juz sie nie jest pracownikiem.. może wypisać głupoty że narazilem firme na straty pomimo że nie ma dowodu na to że nic takiego nie mialo miejsca??
~xxx16
ludzie pomocy
potrzebuje rady szef nakazuje mi podpinacmagnes i przeginac tacho pod pozorem utraty pracy ktura jest dobrze platna potrzebuje dobrej porady co robic
~PANpy51
BRAKUJE KIEROWCÓW??? ALE GDZIE ICH BRAK???
BRAKUJE KIEROWCÓW??? ALE GDZIE ICH BRAK???
Od miesiąca rozglądam się za nową pracą... ogłoszenie i... telefon dzwoni... i znowu zonk-propozycje są takie-
gołe 12% od frachtu... szok... 0, 35 gr z km... szok albo 0, 10 euro cent z km... ? ? ? Tyle to płacili w Vosie 8 lat temu... albo podstawa... + 12 zł za każdą godzinę...
Dziwne propozycje... jak na TaaKIE BRAKI FACHOWCÓW KIEROWCÓW... ALE GDZIE SĄ TE BRAKI???
MAM WIELOLETNIE DOŚWIADCZENIE... I UWAŻAM SIĘ ZA FACHOWCA W ZAWODZIE... ALE WIDZĘ... ŻE FIRMY NASZE POLSKIE MAJĄ NAS FACHOWCÓW W D... PIE... JAK PROPONUJĄ TAKIE STAWKI... STARE SZROTY... I... A SZKODA PISAĆ DALEJ... A BĘDZIE TAK ŻE NIE BĘDZIE KOMU JEŹDZIĆ W POLSKICH FIRMACH...
Kolejne ogłoszenie i CISZA CISZA... Pozdrawiam Zawodowców... a posiadaczom kategorii C+E dziękuję za zbędne komentarze...
kierowca kochanki15
Czy są tutaj normalni kierowcy chętni do systemu 2/2?
Szukam normalnego kierowcy, chcącego pracować w systemie 2/2. Sam rozglądam się za takimi ofertami i widzę, że sporo pracodawców szuka już zgranej pary kierowców do takiego systemu. Wiadomo, że lepiej dzielić się zestawem z kimś na podobnym poziomie światopoglądowym, żeby nie było nieporozumień co do definicji takich słów jak "higiena" czy "porządek". W związku z tym szukam kogoś ze znajomością języka angielskiego w wieku do 35lat, kto po kręceniu śmigłem nie wyciera małego w firanki, nie żal mu wydać 3 euro na prysznic, a jego jedyną pasją po pracy nie są napoje wysokoprocentowe. Myślę, że w duecie lepiej wyrwać dobrą ofertę w systemie 2/2, a nawet zaproponować taki system jakiejś dobrej firmie. Jak uważasz, że to dobry pomysł, to pisz na 3sekwoje@gmail. com
~Autor34
Opłaty autostradowe Polska
Ankieta dotycząca opłat autostradowych w Polsce
~Wojtko2
Zaczęło się
Tak Komorowski i Tusk byli za Ukraincami Podlorzyli ładunek wybuchowy Pod Polski Autokar na Ukrainie
~jak12
Jaką datę mają łańcuchy do kręgów?
Wie ktoś ile lat można używać łańcuchów i jak tą datę odczytać?
~olo37
WUKO - BECZKA - pytanie
Czy na beczkę WUKO muszę mieć jakieś specjalne uprawnienia - typu ADR lub kurs na cysterny?Jak to jest - jest jakiś sam kurs na cysterny bez ADR? Czy wystarczy prawko z kodem 95
~młody kiero21
PONADGABARYTY
Panowie opisujcie gdzie i co widzieliście, a może sami śmigacie z ponadgabarytami? Podziwiam tych kolesi którzy z tym jeżdzą. Pozdrawiam wszystkich kierowców
~ponadgabarytowy40
SKRADZIONO Zestaw Daf FT XF biały z jasną Naczepą kogel
Pilnie pilnie potrzebujemy pomocy! Moze ktos widzial skradziono bialego DAFa Ze stacji LOTOS w Bedzinie z naczepa i towarem!!
DAF FT XF rej. ST 3433L slad bo zdartej naklejce HAMA !!!
Jasna Naczepa Kogel rej ST 2400H z Tyłu slady po naklejkach "M&R MARC"
Udostpenijcie moze ktos widzial!!!
Sebik322
Czy ja muszę mieć telefon??
Pisząc maile do firm w sprawie pracy zadaję trzy pytania. Kierunki, system i wynagrodzenie. W odpowiedzi dostaję zwrot w typie, proszę zadzwonić pod podany numer. Wtedy ustalimy warunki., Czy tak ciężko jest odpisać np. Benelux, Anglia itp, 3-1 4-1 itp, dieta +podstawa, kilometry, stała pensja, od frachtu. Nie każdy w tym kraju posiada tzw słuchawkę. Posiadam internet a nie mam telefonu. Po prostu nie jest mi potrzebny do życia. Co wy na to?
~kwak11
kredyt hipoteczny dla kierowcy
Witam, Panowie macie jakies info odnosnie kredytow hipotecznych, w jakim banku akceptuja diety. Pracodawca wystawia zaswiadczenie tylko z podstawa dolaczajac swoj papierek ze mam jeszcze diety, czego zaden bank nie honoruje, Prosze o konkretne i aktualne info. pozdrawiam
~Michal57
Szkolenie okresowe- SZYBKI KURS-
Sz. O + badania lekarskie i psychologiczne w przeciągu 5 dni.
~Patrycja2
Książka pracy kierowcy (do 3. 5 DMC) obowiązek czy wymysł???
Witam wszystkich forumowiczów. Proszę o odpowiedź na pytanie zawarte w tytule, ponieważ osobiście miałem następujący przypadek:
Wracając ze Szwajcarii (po rozładunku) do Niemiec (na zaladunek) o godz. 1. 00 w nocy, zaraz za granicą Szwajcarsko-Niemieck ą zatrzymało mnie do kontroli niemieckie BAG. Sprawdzili standardowe dokumenty i było ok. Ale przyczepili się do braku "książki pracy kierowcy" po ichnemu to KONTROLLBUCH. Oczywiście nie miałem, bo podobno do 3. 5 DMC nie trzeba, ale musiałem zapłacic mandat 75 euro. Chcieli 150 euro, ale stwierdzili, że skoro jestem kierowcą i właściecielem firmy w jednej osobie to zapłacę"tylko" połowę. Trochę bolało, ale tak widocznie musiało byc. Po powrocie do kraju podjechałem do pierwszego napotkanego patrolu ITD by zasięgnąc informacji u źródła. I co?? Otóż pan inspektor w bardzo miłym tonie wyjaśnił mi, że prowadząc samochód o DMC do 3. 5 tony nie potrzebuję prowadzic żadnej książki czasu pracy kierowcy. Opowiedziałem mu zajście z Niemiec. Stwierdził jednoznacznie, że BAG popełniło błąd i powinienem się odwołac od ich decyzji. Na udokumentowanie tego dał mi ksero (w języku niemieckim-żeby na przyszłośc pokazac gebelsowi) z Dziennika Urzędowego UE L 102/4 z dn. 11. 04. 2006 gdzie pisze, że od pojazdów do 3. 5 t nie wymaga się żadnych dodatkowych dokumentów.
Co Wy na to?? ? Nadmieniam, że odwołując się będę miał na myśli nie względy finansowe, ale wykasowanie mojej firmy z komputera gdzie rejestrują mandaty.
Z góry dziękuję za odpowiedzi.
Pozdrawiam-JOHNY
JOHNY-BOXER227
AUTOSTRADY FRANCJA
Witam wszystkich, w tygodniu lecialem do belfortu z PL do francji wlatywalem przez Miluze, nastepnie zrzucielm towar, w polowie drogi pojawili sie bramki autostradowe na szlaban na ktorych placilem karta szela, wszystko ok, nastepnie po rozladunku firma znalazla mi tam zaladunek ktory byl do belgi, nie mialem urzadzenia na autostrady francuskie (ofc lecialem zestawem 40t), bo twierdzili ze tam nie potrzebne sa i placi sie tylko na szlabanach karta szela lub euro, na belgie polecialem pionowo do gory, na EPINAL - NANCY - METZ jakos przy epinalu pojawila sie bramka metalowa jak u niemca i do samej belgii bylo takich jeszcze z hmm 4, w firmie mowili ze one nie dzialaja lub beda dzialac od nowego roku i mam sie nie przzejmowac, wiec pojechalem, pytanie moje - czy przelecialem tam czysto? czy jednak powinnienem miec tam urzadzenie? Pozdrawiam
~Moris34
Szukam zmiennika na podwójna obsadę
Zainteresowanych proszę o kontakt 603619618
~Kamil4
Kierowca ciężarówki.
Kierowca ciężarówki w międzynarodówce to nie zawód, to wyrok !!!
~tago7
praca zycie w anglii
zarobki czas pracy szefowie utrzymanie rodzina itd
~angol368
potrzebne auto w okolicy Nordlingen do pomocy
auto stoi w nordlingen 73469 i potrzebne auto do pomocy, ktoś, coś?
~J-Trans28
kto pracował w kp-logistik?
Szukam opini o firmir kp-lodistik ponieważ ma tam oferte pracy w niemczech pomoże ktoś?
~tegess110