REKLAMA

Z kostką po bruku
Utworzona: 2018-01-10

Nadmierna prędkość oraz śliska nawierzchnia to przyczyny zdarzenia drogowego w miejscowości Skąpa na drodze wojewódzkiej nr. 483, które mogło zakończyć się tragicznie w swych skutkach.

REKLAMA
W miejscowości Skąpa na drodze wojewódzkiej nr. 483 doszło do poważnego zdarzenia drogowego. 27-letni mieszkaniec Kłobucka kierując zespołem pojazdów ciężarowych jadąc w kierunku miejscowości Szczerców na łuku drogi nie dostosował prędkości do warunków panujących na jezdni w wyniku czego stracił panowanie nad pojazdem zjechał do rowu a następnie uderzył w drzewo. W wyniku zderzenia ładunek znajdujący się na przyczepie tj. kostka brukowa wysypała się na jezdnie tarasując drogę. Na szczęście kierujący pomimo groźnego zderzenia nie odniósł żadnych obrażeń. Za kierowanie pojazdem w sposób niezapewniający panowanie nad nim dla kierującego nie obyło się bez mandatu karnego. Kierujący pojazdem był trzeźwy.

Policja ostrzega!!! Okres zimowy to jedna z pór roku, która nie dostarcza kierującym powodów do zadowolenia i wymaga od nich szczególnie zwiększonej ostrożności. Nocne spadki temperatury powodują, iż droga która na pierwszy rzut oka wygląda na czystą i sucha okazuje się pokryta lodem. Kierując pojazdami dostosujmy prędkość w taki sposób, który umożliw nam całkowite i stu procentowe zapanowanie nad nimi.

Źródło: KPP Pajęczno
Do ulubionych
REKLAMA
PREZENTACJA FIRMY
DIERA Sp. z o.o.


NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

NASZE WYWIADY

OPINIE

NASZE RELACJE