etransport.pl > Forum > VIA TOLL kara za konto na minusie
Grupa tematyczna: Policja, ITD i Urzędy
ID: 94058

VIA TOLL kara za konto na minusie

  
Posty (4294) »

skocz na koniec stronyskocz na koniec strony

« poprzedni ekran 1 z 144
Podgląd konta bosssmanbosssman
(2014-08-05 20:30:41)
Piotr
Uważam, że zmiany są istotne.
Art. 13l. ust. 2 Minister właściwy do spraw transportu określi, w drodze rozporządzenia, szczegółowy tryb, sposób i zakres kontroli, o której mowa w ust. 1, uwzględniając technologię wykorzystaną w systemie elektronicznego poboru opłat elektronicznych. ”
Przepisy poprzedniego rozporządzenia były (chyba celowo) niedookreślone, procedury kontrolne niedoprecyzowane co pozwalało na dowolnie prowadzone postępowania wyjaśniające za pomocą „ wezwania o wskazanie”.
Już same zapisy tej ustawy określają przedawnienie spraw: zgodnie z "Art. 13n. nie wszczyna się postępowania w sprawie nałożenia kar pieniężnych, o których mowa w art. 13k ust. 1 i 2, jeżeli od dnia popełnienia naruszenia upłynęło 180 dni. ”, a także, że nie wszczyna się postępowania administracyjnego na podstawie art. 13k ust. 1 i 2 ustawy, o której mowa w art. 1, jeżeli naruszenie zostało popełnione przed dniem wejścia w życie niniejszej ustawy. W tej sytuacji prawnej organ w ogóle nie będzie już wysyłać wezwań dotyczących incydentów z przed wielu miesięcy, albowiem nie dokończy takiego postępowania w terminie.
Co by nie mówić o kaszanie, która była, ta ustawa w dużym zakresie naprawia.
Pozdrawiam również i zapraszam na plotki... chyba adres pamiętasz.
Zagłosuj
Zagłosuj
Podgląd
Podgląd konta ex-krokodylex-krokodyl
(2014-08-06 10:25:18)
bosssman
Dzięki za zaproszenie. Pamiętam ale dla spokojności i pewności … .
A zajrzę na plotki, kawkę … . Pyknij maila:
pier. itd@gmail. com
lub na ten stary też Pier co wszyscy znają.
Pozdrawiam Piotr
Zagłosuj
Zagłosuj
Podgląd
Podgląd konta bosssmanbosssman
(2014-08-06 14:20:33)
Tak myślałem Piotrze... do Wrocławia. Zagłosuj
Zagłosuj
Podgląd
~ex-krokodyl
(2014-08-07 11:52:47)
bosssman
Dzięki. A jak będę wkrótce to na kawkę i plotki wstąpię.
Pozdrawiam Piotr
Zagłosuj
Zagłosuj
Podgląd
Podgląd konta ex-krokodylex-krokodyl
(2014-08-11 10:32:11)
bosssman
Na razie czekamy. Prezydent ma 21 dni na podpisanie ustawy lub może ja skierować do Trybunału konstytucyjnego. Zresztą ścieżka legislacyjna jak się chce to można w tempie błyskawicznym, co było pokazane.
Pamiętać należy, że pewne środowiska chcą zawetowania i skierowania do Trybunału Konstytucyjnego tej ustawy choćby z uwagi na fakt, że kara ma być teraz nakładana na przedsiębiorcę-podmi ot czego powiedzmy do tej pory nie było.
Należy niestety na zmiany przepisów poczekać. Dopóki nie jest podpisane i przede wszystkim opublikowane to przepisy mamy takie jakie mamy.
I należy też pamiętać, że do zmiany tej ustawy muszą być tez mienione roporządzenia-akty wykonawcze, co też może być bardzo ciekawe. Tym bardziej, że dotyczyć one będą organu kontroli i tego co będzie wklepywał.
Przepisy przepisami a nas interesuje głównie postępowanie tych co wklepują dane z GITD. Teraz też mamy przepisy takie jakie są a z GITD robią co robią. Pokazali nam już wielokrotnie z firmą co się myli jak sami stwierdzają jak interpretują przepisy
Nie są może sednem same przepisy a postępowanie GITD. Przepisy mogą być i takie jak są byle by w GITD postępowali i wklepywali dane prawdziwe oparte na faktach i przepisach. Później mamy knoty typu „ wezwanie” i kolejne knot-info, że „ Kapsch się pomylił”.
Ważne by nie mieć kłopotów, wezwań, stresu, by można się wytłumaczyć, uzyskać odpowiedź z GITD, „ Kapsch się nie mylił”, … etc.
To jest uważam sednem, a nie udowadnianie, że przysłowiowy „ wielbląd nie ma garba”.
Pozdrawiam Piotr
Zagłosuj
Zagłosuj
Podgląd
Podgląd konta ex-krokodylex-krokodyl
(2014-08-11 10:48:04)
Może też najważniejsze, by system działał jak trzeba, badziewie jednorazowe w aucie było zalegalizowane poddane odpowiednim badaniom jak mówią przepisy (ustawa PRD z aktami wykonawczymi) – by to wszystko było sprawne i działało. I po drugie by odpowiedzi z GITD były i to w określonym czasie w odpowiedni sposób z ramienia Głównego Inspektora a nie budynku, by GITD szanowało wiążące wyroki niezawisłych sądów i je przestrzegało, itd. itp..
W tym wyroki Trybunału Konstytucyjnego wiążące GITD.
I by nie zbierano i czekano na uzupełnienie dowodów w sprawie – nie wiem jakie? Opłata w całości lub części była lub nie tak samo jak przepisy też są bardzo jasne i klarowne.
GITD nie miało i nie ma kompetencji by tego nie robić. Ma GITD jedynie kompetencje by szanować prawo, stać na straży prawa i praworządności. GITD POWINNO TEŻ PRAWO PRZESTRZEGAĆ.
TO NIE JEST INSTYTUCJA DO ŁUPIENIA PODKREŚLAM WŁASNYCH OBYWATELI i zarabiania kasy bo „ dziura w budżecie”. Nie takie były cele powołując tą instytucję. Kasę – oszczędności można znaleźć gdzie indziej – np. wzorem firm prywatnych jak źle się wiedzie – obciąć pensje od minimum socjalnego – w skali roku da nam sporo oszczędności. Przecież tak musi żyć wielu Polaków!
Należy logicznie myśleć co wielokrotnie sądy zwracały GITD uwagę.
Pozdrawiam Piotr
Zagłosuj
Zagłosuj
Podgląd
~walek62
(2014-08-12 20:55:39)
Dlaczego nikt wiecej sie juz z tego forum sie nie wypowie?Gdzie sa Mela, Zen i nasz najwiekszy fan systemu zzx?Zzx co powiesz na niniejsza ustawe?Zdziwiony jestes?Zagłosuj
Zagłosuj
Podgląd
Podgląd konta zzxzzx
(2014-08-12 20:59:10)
system jest jak najbardziej ok.
zdziwiony jest tylko abolicją, która tak naprawdę promuje nieuczciwych, którzy świadomie czy nieświadomie naruszyli obowiązujące prawo.
Zagłosuj
Zagłosuj
Podgląd
Podgląd konta bosssmanbosssman
(2014-08-12 22:50:39)
Abolicja obejmie tych, którym zabrakło na koncie i tych, którzy środków nie mieli. Ale również tych, którzy mieli kłopoty z powodu wadliwości samego systemu i chińskich urządzeń i tych, którzy jadąc z przyczepką nie wiedzieli o obowiązku opłaty… Ustawa była niezbędna dla uporządkowania wątpliwych, pozaprawnych procedur wyjaśniających i ustalających kierujących pojazdami (możliwe, że nowe rozporządzenie doprecyzuje taką procedurę kontrolną), dla urealnienia kar i określenia sposobu ich nakładania co do okresu naruszenia (jedna kara w dobie) i terminu przedawnienia. Abolicja była konieczna dla samego GITD, który by się w tym zakopał… Zagłosuj
Zagłosuj
Podgląd
Podgląd konta ex-krokodylex-krokodyl
(2014-08-13 17:33:14)
bosssman
Tak, masz rację. Wszak Już teraz ta Pani Dyr. czyli Pani Renatka ubolewała, że ma tylko 10 osób do tego.
A gdzie tu kilka milionów spraw.
Oj do końca życia stale by to samo wklepywali i zawijali jak świstaki pisma do kopert. A odpowiedzi... , a nowe sprawy... Brrr...
"Drugi, trzeci a może i więcej GITD by trzeba stworzyć. No może zajęcie i pensje dla wielu osób by było.
Pozdrawiam Piotr
Zagłosuj
Zagłosuj
Podgląd
Podgląd konta ex-krokodylex-krokodyl
(2014-08-14 00:01:08)
c. d.
ubolewala na posiedzeniu komisji w sejmie, że tylko 10 osób do odwołań.
Oj, jaka to biedota w zatrudnieniu w GITD. Żeby sie przypadkiem nie napracowali i podołali tak ciężkiej i trudnej pracy.
Nie martwcie się tam w GITD. Pan Prezydent jak podpisze to te wklepane dane pójdą do kosza.
Wróć jakie dane?, czytaj: „ … wklepane info od Kapscha”. A w wielu sprawach tak się Róża napracowała przy knotach, że „ Kapsch się pomylił”. Nie tylko może Róża. Zresztą z Kapscha się też napracowali i nie tylko oni. Najpierw mieli dane by wysłać krzywe wezwanie, a później te dane najnormalniej „ chyba wcięło”. Nie, to pewnie procesory w komputerach się przegrzały?
Który to hacker zawirusował system, że się pomylił? Kto się przyzna? Przecież z fusów w GITD nie wróżyli i na podstawie papierków z Kapscha knota „ wyprodukowali” – znaczy się wklepali?
Ot, co za taki fajny i nowoczesny system i to jeszcze elektroniczny. Taki nowoczesny ten System Elektronicznego Poboru Opłat, komputerowy, fajny,
Trzeba było im z abaka skorzystać.
A tak „ nazawijali” się tych kotów o nazwie wezwania. Jak świstak w reklamie.
Pozdrawiam Piotr
Zagłosuj
Zagłosuj
Podgląd
~ZEN
(2014-08-14 14:06:21)
same superlatywy ze strony NIK, arcydzieło!!Zagłosuj
Zagłosuj
Podgląd
Podgląd konta ex-krokodylex-krokodyl
(2014-08-17 14:54:49)
Jutro powinniśmy już wiedzieć czy Pan Prezydent podpisał nasęa długo oczekiwane zmiany w przepisach czy tez może odeśle do Trybunału Konstytucyjnego.
Pozdrawiam Piotr
Zagłosuj
Zagłosuj
Podgląd
Podgląd konta ex-krokodylex-krokodyl
(2014-08-20 11:28:34)
Być może się mylę lecz minął podaj termin w sprawie podpisania przez Pana Prezydenta naszych zmian w ustawie.
Czyli na razie czekamy na decyzję – będzie podpisana czy też odesłana do Trybunału.
Zobaczymy. Miesiąc urlopów i być może tylko dlatego czekamy. W przypadku podpisania jeszcze doliczymy czas na opublikowanie + 3 miesiące od ukazania się w Dzienniku Ustaw.
Pozdrawiam Piotr
Zagłosuj
Zagłosuj
Podgląd
~R2D2
(2014-08-20 12:28:04)
Gdyby chodziło o pensję urzędasów to obieg sprawy byłby natychmiastowy. Zagłosuj
Zagłosuj
Podgląd
Podgląd konta ex-krokodylex-krokodyl
(2014-08-20 12:38:25)
~R2D2
Zgoda. Dajmy jednak szansę Kancelarii Pana Prezydenta. Wszak za przygotowanie, dostarczenie dokumentów do podpisu i opublikowanie odpowiedzialni są urzędnicy. Być może akurat któryś z nich jest nieobecny i odpoczywa sobie na urlopie.
Przecież nie oni mają problemy, nie ich dotyczą zmiany i NIE DLA NICH JEST TO WAŻNE.
Ot, musimy uzbroić się w cierpliwość. A, że jeszcze Pani Minister musi wydać odpowiednie
akty prawne … ?
Tak, jak potrzeba to można szybko przeprowadzić legislację, podpisać i opublikować.
Pozdrawiam Piotr
Zagłosuj
Zagłosuj
Podgląd
Podgląd konta bosssmanbosssman
(2014-08-20 14:13:21)
Termin wejścia ustawy w życie jest ważny, albowiem obserwuję aktywność organu w wysyłaniu „ wezwań”, po dość długiej przerwie. Zapewne GITD bierze szansę na to, iż co 10 właściciel pojazdu wskaże kierującego, co daje możliwości wszczęcia postępowania administracyjnego. Myślę jednak, że te czynności prowadzące do ustalenia strony postępowania (kierującego) będą bezprzedmiotowe, ze względu na czas … Termin odpowiedzi na wezwanie nie jest zawitym, odpowiedź będzie po 30 dniach, wydana decyzja odebrana po kolejnych 20 dniach. Gdy dodamy 14 dni na wniosek o ponowne rozpatrzenie sprawy i oddalenie wniosku oraz ponownie… będzie po terminie. Dziwię się organowi, że mając nowelę ustawy, która przekreśla dotychczasowe procedury kontrolne, uporczywie próbuje nadrobić czas stracony…
Takie zachowanie GITD nie wzbudza zaufania do organu.
Zagłosuj
Zagłosuj
Podgląd
~R2D2
(2014-08-20 16:00:56)
do ex: masz rację najważniejsza jest opalenizna z wakacji a nie jakies dramaty nieznanych ludziZagłosuj
Zagłosuj
Podgląd
Podgląd konta ex-krokodylex-krokodyl
(2014-08-29 10:47:11)
I dalej nic. I chyba można śmiało zacytować Brygadę Kryzys … „ Centrali”. Gorąco polecam.
Szkoda. Są wszak rzeczy ważne i ważniejsze. Obecnie kto i który stołek i czy do tego dojdzie.
Problemy ludzi związanych z tym śmiesznym systemem są widać mało ważne.
Pozdrawiam Piotr
Zagłosuj
Zagłosuj
Podgląd
Podgląd konta ex-krokodylex-krokodyl
(2014-08-29 10:48:02)
bosssman
I jak widzisz wakcje w tej sprawie w pełni.
Pozdrawiam Piotr
Zagłosuj
Zagłosuj
Podgląd
Podgląd konta bosssmanbosssman
(2014-08-31 16:48:05)
Chyba odpuścili bezprzedmiotowe wezwania o wskazanie, mniej też
protokołów z kontroli na drodze, w przedsiębiorstwach planowo... ale
dopuszczają zmianę terminu, wiedząc, że przedsiębiorca miał prawo
do wcześniej zaplanowanego urlopu. Pozdrawiam
Zagłosuj
Zagłosuj
Podgląd
~dorciamat
(2014-09-01 18:14:52)
Firma która skutecznie pisze odwołania- active-trans. com. plZagłosuj
Zagłosuj
Podgląd
~walek62
(2014-09-02 22:42:56)
dorciamat
A po co komus jeszcze jakies odwolania?Widze ze co nie ktorzy chca jeszcze wyludzic od ludzi kase. Odwolania nic nikomu nie daly tyle ze przeciagly w czasie rozpoczete sprawy. Teraz trzeba czekac cierpliwie na podpis prezydenta. Mysle ze po nowym roku wszyscy beda juz "wolni".
Zagłosuj
Zagłosuj
Podgląd
~cyborg
(2014-09-03 19:35:01)
nieżleZagłosuj
Zagłosuj
Podgląd
~walek62
(2014-09-17 19:00:30)
W dniu 28 lipca 2014 roku przekazano Prezydentowi RP do podpisu długo oczekiwaną ustawę o zmianie ustawy o drogach publicznych, dotycząca w szczególności warunków i zasad nakładania kar pieniężnych za naruszenie przepisów związanych z opłatami za przejazd po drogach objętych opłatą elektroniczną - w skrócie: Viatoll. Zpewne ten pod zyrandolem czeka na kampanie wyborczą. Takie maja sposoby na popularnosc... pedały. Zagłosuj
Zagłosuj
Podgląd
~nowak
(2014-09-18 13:20:19)
Przecież dzisiaj prezydent podpisał zmiany w ustawie o Viatoll, jest info na jego stronieZagłosuj
Zagłosuj
Podgląd
Podgląd konta ex-krokodylex-krokodyl
(2014-09-18 14:07:50)
DO WSZYSTKICH
Pan Prezydent w dniu dzisiejszym podpisał nowelizację przepisów dotyczącą m. in. tzw. "ViaTOLLa".
Mamy więc zmiany w przepisach, o które waliczyliśmy i w końcu się doczekaliśmy.
Teraz już tylko publikacja w Dzienniku Ustaw.
Będziemy mieli mniejsze kary, inną odpowiedzialnośc, bardziej normalnie, może po ludzku,
ZNACZNIE MNIEJSZE KWOTY KAR... i jeszcze parę istotnych zmian... .

Opłacało się walczyc, by przepisy zostały zmienione. Warto było pisac, mówic, coś robic, dla wspolnego dobra.

pier. itd@gmail. com - TO JEST NEWS !!!

Pozdrawiam Piotr
Zagłosuj
Zagłosuj
Podgląd
Podgląd konta ex-krokodylex-krokodyl
(2014-09-18 14:11:02)
I co teraz zrobią w GITD?
I co będą wklepywac - wklepywacze danych z GITD?
czekam na propozycje -

pier. itd@gmail. com

Pozdrawiam Piotr
Zagłosuj
Zagłosuj
Podgląd
~\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\ \\\\\
(2014-09-18 14:30:50)
i do kompletu abolicja. polska to kraj w ktorym zawsze bylo promowane kombinatorstwo i cwaniactwo. Zagłosuj
Zagłosuj
Podgląd
~walek62
(2014-09-18 18:32:54)
I jest dobrze... ZEN pamietasz jak Ci pisalem ze głowa do góry???Zagłosuj
Zagłosuj
Podgląd
« poprzedni ekran 1 z 144

skocz na początek stronyskocz na początek strony

Twój adres IP: 54.167.207.16 = ec2-54-167-207-16.compute-1.amazonaws.com

Novemedia Ltd nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Powyższy adres IP będzie przekazany uprawnionym organom Państwa w przypadku naruszenia prawa.


a co ty o tym myślisz ?

Ile jest 3+2 ?
Masz dość spamu w wątkach? My TEŻ!
Skoro nie masz konta to poproszę o odpowiedź na to proste pytanie. Udowodnij, że jesteś człowiekiem. Raz odpowiesz i masz spokój, na dziś.


Podpis:Moje konto
Zaloguj się Zarejestruj się
OSTATNIO KOMENTOWANE »
Wątek forumnajpierw kwalifikacja czy kurs prawa jazdy kat. C (1) »
Wątek forumDlaczego LLU-lki nie wypowiadają "ą"? (4) »
Wątek forumPoznam zaniedbywaną żonę TIRowca (167) »
Wątek forumPolski szef to kawał złodzieja (111) »
Wątek forumszukam transportu wrocław łódz (1) »
Wątek forumProfit Fresh Alwernia (2) »
Wątek forumwłasna działalność i 50gr/km. Co o tym myślicie? (85) »
Wątek forumLemicon (Lemix) opinie o firmie (82) »
Wątek powiązany z artykułem prasowymAutosan wystawiony na sprzedaż (29) »
Wątek forumJak działa TMC traffic w IGO? (5) »
Wątek forumFRUTIGO Goźlin Sad (1) »
Wątek forumwniosek o rozszerzenie wpisu w prawie jazdy (12) »
Wątek forumBiedronka Ruda ŚL (409) »
Wątek forum~ku-ku. Co to za pajac? (160) »
Wątek forumRyczałty - wyjaśnienie uchwały SN-u (188) »
Wątek forumODDAM LEASING bez odstępnego, Fiat Ducato (13) »
Wątek forumParkowanie w Danii (6) »
Wątek forumPrzyjmiemy do pracy kierowce C+E międzynarodowy (11) »
Wątek forumwymiana prawa jazdy i kod 95 (4) »
Wątek powiązany z artykułem prasowymNadchodzi czas Przewoźnika (6) »
Wątek forumŁódź - Kościerzyna (7) »
Wątek forumryczałryczałt kto pomoże? (2) »
Wątek forumWGL POLAND Wronki (6) »
Wątek forumROOS Spedition (1255) »
Wątek forumEJK EUROPA EWA KAMIŃSKA (4) »
Wątek forumOpinie o firmie Guettler (Hof) (226) »
Wątek forumryczałt za nocleg Trybunał Konstytucyjny (19) »
Wątek forumCzy wszedzie jest tak dobrze gdzie nas nie ma??? (2) »
Wątek powiązany z artykułem prasowymAmazon koło Poznania już działa (6) »
Wątek forumUNIKAJCE FIRMY ZERO-MAXX! (9) »
Wątek forumOstrzegam przed ZER0-MAXX G. M. B. H (8) »
Wątek forumU Dziada jeźdzą Dziady za dziadoską kase. (389) »
Wątek forumangama (2154) »
Wątek forumprawo jazdy w d (1) »
Wątek forumHUBER Jaworzno (1652) »
Wątek forumKto zatrudni kierowce ce bez doswiadczenia??? (403) »
Wątek forumŻWIR-TRANS czy ktos zna ta firme i jak tam jest? (15) »
Wątek forumPraca kierowca autobusu UK (28) »
Wątek forumFertico Goliany (12) »
Wątek forumscan trans środa wlkp (316) »
Euro Finannce Sp. z o.o.
ZOBACZ TEŻ »
Zakazy ruchu dla ciężarówek w Europie na rok 2014
trafficban.com

Przepisy kuchni kierowców - do przygotowania w trasie lub przed wyjazdem
Kuchnia kierowcy

Kierowca do zabrania - Potrzebujesz się dostać do auta? A może masz wolne miejsce i możesz podrzucić drugiego kierowcę gdzieś na Twojej trasie?
Kierowca Do Zabrania

Sprawdź dobre parkingi w Europie
Dobry parking

Warunki przejazdu na drogach w Polsce
Drogi w Polsce
© 2014 Novemedia Ltd, all rights reserved. etransport.pl logotype is registered trademark of Novemedia Ltd