PEMA POLSKA Sp. z o.o.
etransport.pl > Forum >  - Policja, ITD i Urzędy
Grupa tematyczna:
Policja, ITD i Urzędy
WątekAutorPostów
Wątek forum

NA potrzeby własne jakie papiery »


jakie dokumenty muszę posiadać przeprowadziłem sie na wieś żona jest w krusie ja w zusie chce kupić samochód ciężarowy ład. 14 ton do transportu swoich warzyw na pobliską giełde.
Podgląd konta hera114hera1142
Wątek forum

Świadectwo kwalifikacji zawodowej, kod 95 »


Posiadam prawo jazdy kat D + kod 95, teraz robię kat C. Moje pytanie brzmi czy na nowo musze robić kwalifikację zawodową czy ten kod 95 przy kat D będzie obowiązywał też przy kat. C?
~gabriel3
Wątek forum

'Nie wracać ze służby bez 8 mandatów! »


- Jesteśmy na 10. miejscu w województwie dzięki waszej aktywności - wypominał swoim podwładnym na odprawie aspirant Adam Dudko, naczelnik Wydz. Prewencji i Ruchu Drogowego komendy w Prudniku. - Jeśli chodzi o kary i wnioski, to ja nie widzę policjanta, który zejdzie ze służby bez minimum ośmiu mandatów, nie licząc pouczeń. I tak już nie nadrobimy tych 9 tysięcy, bo się k... nie da. Pan komendant ze mną będziemy się za was tłumaczyć i pisać programy naprawcze. I wtedy, wierzcie mi, ruch drogowy będzie pod szczególnym nadzorem wszystkich. Będziecie rozliczani za wasze k... każde pół godziny w służbie. Szukacie wykroczeń, a w mieście aż się od nich roi. Zanim wyjadę poza miasto, to ja tutaj zostawię 5 mandatów w godzinę. Ja wam to udowodnię, bo usiądę z wami i pokażę, jak się to robi. (... ) Dodatków chcecie, jakie k... dodatki, za dziesiąte miejsce? Ktoś to k... wymyślił i wszyscy realizują, tylko komenda w Prudniku nie potrafi... ://www. nto. pl/apps/pbcs. dll/article?AID=/201 10811/POWIAT11/64759 059
~ŻĄDŁO65
Wątek forum

Informacje o proteście przewoźników 04. 03. 2015 »


Szanowni Państwo,

W nawiązaniu do kontynuowania prac i działań związanych z trudną sytuacją w branży transportu drogowego przedstawiam informacje w zakresie podjętych decyzji na posiedzeniu Komitetu Protestacyjnego w Łodzi w dniu 19. 02. 2015rNa posiedzeniu wyznaczono dwa terminy protestu przewoźników:

04. 03. 2015 r. godz. 11:00 - pikieta przed Ambasadą Niemiec w Warszawie

11. 03. 2015 r. godz. 11:00 - przed Urzędem Rady Ministrów

Informu jemy, że planowana "pikieta" podlega ustawie z dnia 5 lipca 1990 r. - "Prawo o zgromadzeniach" i jest traktowana jako "zgromadzenie publiczne".
Art. 3 (ww. ustawy)
p. 1. "Prawo organizowania zgromadzeń przysługuje osobom mającym pełną zdolność do czynności prawnych, osobom prawnym, innym organizacjom, a także grupom osób. "

Aby brać udział w tym zgromadzeniu należy:
- przybyć przed Ambasadę Niemiec w Warszawie na godz. 10:50 (indywidualnie lub zbiorowo),
- posiadać i być ubranym w kamizelkę ochronną z napisem "Protest",
- czynnie uczestniczyć w pikiecie,
- zachować przepisy porządkowe wynikające z ww. ustawy.

Prosimy o zgłaszanie udziału w zgromadzeniu do Regionalnych Komitetów Protestacyjnych Przewoźników.

jeżeli ktoś chce, mogę przesłać więcej informacji...

KTOŚ SIĘ WYBIERA??
Podgląd konta fachfach274
Wątek forum

FOTORADARY, MANDATY »


Dał nam po raz kolejny dowód Trybunał Konstytucyjny w sprawie naruszania prawa przez tzw. "organy kontroli" Wyrok K 2/13 z 14. 07. 2015 r. - art. 129 g NIEZGODNY z Konstytucją RP !!!
PO RAZ KOLEJNY PODKREŚLAM !!!
Dotyczy to i Inspekcji i tych speców ze straży jak by ona nie była (leśna, w krzakach, w śmietnikach... -szczególnie droga nad morze Bałtyk dowolna)
Ci co płacą - no cóż mogą domagać się zwrotu kasy...
A reszta tak jak już wielokrotnie pisałem -pisać, że prawo jest dla wszystkich i dla organów tzw. kontroli, śmiesznych straży (po co oni są? ) również.
Jest wiele wyroków. Prawo jest, lecz nie dla obywatela.
Walczmy. Daliśmy radę z krzywym ViaTOkasa (coś tam krzywego takie), i dajemy radę z foto.
Dobrze, że tu nikt nie wyskoczy i nie powie, że TK nie myśli o bezpieczeństwie.
Jeszcze do kolekcji sprawa K 3/13 w TK -22. 07. 2015
Pozdrawiam jeszcze żyję Piotr
~ex-krokodyl11
Wątek forum

Już wiem dlaczego sądy sa przepełnione »


63 listy polecone i ponad 20 posiedzeń sądu w sprawie o 100 zł mandatu

Bardzo dobry artykuł
://www. kamilcebulski. pl/63-listy-polecone -i-ponad-20-posiedze n-sadu-w-sprawie-o-1 00-zl-mandatu/
~biało - żółty murzyn :) 38
Wątek forum

Jaki materiał - Certyfikat kompetencji przewozni »


Jaki materiał - Certyfikat kompetencji zawodowych przewoźnika drogowego? Wiem że są zadania do obliczenia składek wypłaty wynagrodzenia itp. Jaki jeszcze materiał powinienem opanowac chcąc zdac ten egzamin?
~JarGdb27
Wątek forum

Certyfikat kompetencji zawodowych - pytania »


Witam ma ktoś może zestawy pytan na egzamin?? ?
~Dawidooo20
Wątek tylko dla posiadaczy kont

Prawo Jazdy ograniczenia »


W styczniu ukończyłem 57 lat a w miesiącu czerwcu odnowiłem kurs na przewóz rzeczy w raz z badaniami lekarskimi i psychologicznymi które są ważne do 2020r a pani w okienku ograniczyła mi prawo do wykonywania zawodu do 2019 czyli przez okres 12 miesięcy nie będę mógł wykonywać mojego zawodu acz kolwiek mam wszystkie badania ważne do 2020r czy jest to zgodne z prawem i jakie mam poczynić kroki w tej sprawie
Podgląd konta waruniawarunia16
Wątek forum

świadecto kwalifikacji »


mam ukończone 58 lat skończyłem właśnie kurs świadectwa kwalifikacji wszystkie badania dostałem na 5 lat. W prawo jazdach mam wpisane do 2020 ale ważność uprawnień do 2019. Czy jest to zgodne z prawem? Jeśli nie to co mogę z tym zrobić?
Podgląd konta waruniawarunia2
Wątek forum

gdzie zrobic kurs na certyfikat na slasku »


Witam gdzie mogę zrobić kurs na certyfikat kompetencji na slasku
~vigi5
Wątek forum

Niemiecki policjant może aresztować Polaka »


W Polsce
14 lipca 2015 06:19:20
Absurdalne prawo, aby na terenie Polski niemieccy policjanci mogli przeprowadzać takie same czynności służbowe jak w Niemczech, właśnie weszło w życie. Porozumienie jest dwustronne co oznacza, że polscy policjanci też będą mogli podejmować podobne czynności na terenie Niemiec. Wszystko pod hasłem walki z przestępczością. "

Dziękujemy Ci Polsko
Job twoju na moju w te we wte w cara MIkołaja
~BumCykCyk91
Wątek forum

Co sadzicie o POlskim RZADZIE »


You Tube 8 minut kture zabilo Andrzeja Lepera
~ddsd28
Wątek forum

Zabezpieczenie finansowe do licencji »


W warszawskim urzędzie spotkała mnie przykra niespodzianka, gdy zgłosiłem sie po wypis na kolejny zakupiony samochód, okazało się, że Urząd unieważnił zabezpieczenie finansowe które przedstawiłem gdy występowałem o licencji. Wydanie wypisu uzależnia od przedstawienia zabezpieczeń w nowej formie na wszystkie posiadane przeze mnie samochody (9 tyś eu na pierwszy i 5 tyś na każdy kolejny), tak jabym występował o licencje.
Podobno taka weryfikacja obejmuje wszystkich przewożników którzy przedstawili zabezpieczenie w formie weksla lub ubezpieczenia. Jestem ciekaw ile osób ma już tego typu problem. Wygląda, że takie działanie jest niezgodne z przepisami, sądze że byłoby cenne zmontowanie szerszej grupy sprzeciwu (a może taka już jest?) jestem ciekaw Waszych doświadczeń.
~Piotr400
Wątek forum

Zatrzymane prawo jazdy na Słowacji »


Witam wszystkich kolegów bo jestem załamany w ub. tygodniu zostało mi zatrzymane prawo jazdy na słowacji jechałem od granicy Slagotarian zajechałem po drodze na 3 stacje paliwowe na zadej nie było go-box kasjerka na shellu powiedziała by jechac w strone zvolenia tam na stacji Slovnaft bedzie wiec ruszyłem po 15 min jazdy zostałem zciagniety na parking gdzie zapłaciłem 150eur za myto poczem policjant rzekł ze 1655eur kara za jazde bez waznej opłaty i zatrzymuje mi prawo jazdy wydajac jakies potwierdzenie.

Nie mam na chwile obecna takiej kwoty by wpłacic panad 6tys zł
Zostałem pozbawiony pracy srodków do życia na utrzymaniu mam małe dzieci zone w jednym dniu przez jednego człowieka Polcjanta Słowaciego zycie sie zawaliło co robic czy może ktos cos poradzic moze ktos miał podobny przypadek.

Bede wdzieczny za mądre rady.
Dziekuje.
~Piotr-Łódź70
Wątek forum

Jazda bez uprawnień na kat C »


Witam,
Mam ofertę dorobienia jako kierowca, (mała solówka MAN do 7, 5t) trasa 500km a mam tylko pj kat B aczkolwiek jeździłem 3miesiące tym autem bez problemów. Auto jest rolnika i na potrzeby własne.

Co mi grozi za brak uprawnień? Policja wystawi mandat 300/500zł za brak kat. B a co zrobi ITD w razie kontroli?
~Jerzy747420
Wątek forum

jaka długość max zestawu z naczepą z wystającym »


Witam,
 
 
Wg. prawa zestaw pojazdu (ciagnik+naczepa) moze miec maxymalnie 16, 5 m.
Jezeli mamy łądunek ktory wystaje tylko poza tylne drzwi. Wg. prawa nie moze wystawac wiecej
niz 2 metry.
Czy to oznacza ze caly zestaw (ciagnik+naczepa) moze miec max 16, 5 plus 2 = 18, 5 metrów?
 
dz,
 
Bartosz
~Bart2
Wątek forum

rezygnacja z pracy osoby zarządzającej i co dale »


czy ktoś wie co w sytuacji kiedy osoba zarządzająca posiadająca certyfikat odejdzie z firmy? co w takiej sytuacji? ile ma się czasu na znalezienie nowej osoby?
~toiu17
Wątek forum

Mam Pilne pytanie »


Nastąpiła nietypowa sytuacja np. kierowca w trasie i tu dostaje wiadomośc z domu żona w krytycznym stanie w szpitalu decyzja taka w firmie jedziemy osobówka po niego 2kierowca i szef on wraca ale zostaje mu mało jazdy i po skończeniu czasu jazdy kazalismy mu wyciagnąć karte i kontynuować jazde my lecimy do niego jechał bez karty 2. 57 godz. . Pózniej ja się przesiadłem i kontynuowałem jazde z karta legal a on pojechał z szefem do szpitala. TYLKO BEZ HEJTU PROSZE O ODP JAK TO OPISAĆ.
~mIrmon72
Wątek forum

JD Beton Warszawa ul Pozarowa Chelmzynska »


jazda na max, 10 metrow betonu kazda gruszka przeladowana o 5 ton zarobki po 5500 zl?
~xero34
Wątek forum

Przeciąganie Tureckiej naczepy po krajach UE. »


Witam,
Jakie zezwolenia powinien miec kierowca/ przewoźnika, aby móc wykonać usługę która miałby polegać na realizacji transportów międzynarodowych na terenie UE przy wykorzystaniu polskiego przewoźnika (polski kierowca, ciągnik na polskich rejestracjach, polska firma przewozowa) i tureckiej naczepy (nr rejestracyjne i dokumenty tureckie). Zadaniem przewoźnika będzie odebranie tureckiej naczepy z portu we Włoszech lub terminala kolejowego w Austrii, która będzie załadowana towarem z Turcji. Kierowca dokonuje odpraw celnych (na karnecie TIR, T1 lub T2) i zawozi towar w wyznaczone miejsca w krajach należących do UE (istnieje możliwość kilku punktów rozładunku, w różnych krajach). Następnie ładuje/odbiera tą samą lub inną turecka naczepę towarem na Turcję i zawozi ją do portu we Włoszech lub w Austrii, skąd już pociągiem/ statkiem naczepa trafia do Turcji. Czy zezwolenie CEMT / EKMT jest niezbędne w tym przypadku?
~Piotr20
Wątek forum

Niesczytanie danych z karty kierowcy »


Mam pytanie dotyczące sczytywania danych z karty kierowcy. A mianowicie chodzi mi o karę jaką zapłaci kierowca a jaką zapłaci przedsiebiorca za nie pobranie danych z karty kierowcy z ponad 70 dni. Bardzo proszę o odpowiedz na mojego posta. Z góry dzięki.
~Fan32
Wątek forum

chinskie centrum w wolce kossowskej POd warszawk »


CO o tym sądzicie. Pracuję tam już 3 lata i już niemogę dłużej patrzeć na to co tam się dzieje. Niewielka miejscowość przy trasie WARSZAWA-KRAKÓW mieszczą się tam 5 hal Chińskich GD, 1 wietnamska ASG, 3 tureckie EACC, i jeszcze ASH w budowie jest takze z 3 hale. WSZYSTKO się rozwija co nie jest Polskie. A cała sprzedaż odbywa sie na czarno, rzadnych faktur, wszystko na zeszyty, pieniądze są tu niesamowite jakimi się tu obraca. GDY WPADA KONTROL to WSZYSCY ZAMYKAJA BOXY. IM się pozwala a nas się niszczy...
~xero36
Wątek forum

Przekroczenie prędkości Niemcy »


Od 3 miesięcy zacząłem moją pracę jako kierowca - tylko po Niemczech. Dopiero parę dni temu jeden Niemiec uświadomił mnie, że ciężarówką można latać max. 60 km/h poza obszarem zabudowanym (cały czas byłem przekonany, że 70 km/h).

Sugerowałem się, że jeżeli w Polsce mamy 70 km/h to jak w Niemczech może być mniej? (lepsze drogi, osobówki mogą 100, a nie 90 itd. ).

Zdarzało mi się na długich szerokich prostych lecieć na maxa.

1) Co mi grozi, jeżeli przykładowo, stał radar na dopuszczalnej 70 km/h, a ja jadę 87 km/h, wtedy w moim przypadku przekraczam 27 km/h.

2) Co grozi, jeżeli w zabudowanym przejadę 65 km/h.

Mowa o ciężarówce, kraj Niemcy. Jakie konsekwencje? Kwota mandatu, zakaz prowadzenia?

Pyta m, bo w internecie jest kilka spisów z konsekwencjami, ale różnią się od siebie.
~pdasf12314
Wątek forum

Węgierska łapaneczka :) Cała Śmietanka »


Miałem przyjemność podziwiać na żywo :) Tylko ciekawi mnie dlaczego 90% kontrolowanych aut było na polskich numerach? Oto link : ://katowice. witd. gov. pl/?p=1396
~Wojtek5
Wątek forum

viatoll euro 4 a w sumie euro 3 »


witam. mam pytanie co do via tolla. jerzdze sam scania z 2005 roku i to jest euro 3, ale przy rejestracj w via tollu wpisali mi euro 4 i tak juz rok jerzdze. kontroli jeszcze nie mnialem, ale jak mnie itd kiedys zlapie to mogo sie przyczepic? mogo jakas kare nalorzyc? w sumnie to nie ja podalem tylko kobieta w viatollu z dowodu rejestracyjnego spisala... dzienki za odp!
~krzysiek j14
Wątek forum

Czy muszę być zatrudniony »


Nigdzie nie mogę znaleźć odpowiedzi więc mam nadzieję że mnie poratujecie. Właśnie skończyłem liceum i zdałem wszystkie prawka, mój tato ma firmę transportową i tu jest moje pytanie, skoro jest taka sytuacja plus idę na studia to czy muszę być w pełni zatrudniony (zus i te sprawy), jeżeli tak to czy są może jakieś ulgi?
~fenixy216
Wątek forum

Cemex Warszawa klobucka zawodzie anopol chelmzyn »


jak tam wyglada robota jak z tachem jak z brakujacymi kilometrami? jazda na 2 wz 1 z 7 metrami betonu dla mo i zielonych 10 metrow napisane na 2 wz 7 plus 3 metry betonu no i kasa jaka za podkladanie sie
~ormo14
Wątek forum

Transport motocykli z Polski do Bułgarii »


Witam,
jakie dokumenty/pozwolenia /upoważnienia muszę posiadać aby bezproblemowo przetransportować 3 motocykle z Polski do Bułgarii przez Słowację, Węgry i Rumunię.
Również jeśli chodzi o leasing to potrzebuje dodatkowego pozwolenia od Banku na wyjazd?
~Absoluts1
Wątek forum

Dlaczego ITD nie kontroluje gruszek??? »


Zastanawia mnie fakt - dlaczego itd nie kontroluje czasu pracy oraz ładowności gruszek z betonem???
~kiero114
Wątek forum

Jakie kary za przeładowania busa 3, 5 DMC? »


Jakie są kary za przeładowanie busa o 1-2 tony np.?
I kto płaci kierowca pracodawca czy firma ładująca?
Podgląd konta RafałJRafałJ62
Wątek forum

płaca minimalna »


Witam, jestem właścicielem samochodu i chce jeździć po Niemczech. Mam pytanko

*czy płaca minimalna mnie nie obejmuje iż jestem właścicielem?

*czy muszę jakoś sam się zgłaszać lub firma która będzie mnie prowadzić, że będę wykonywać transport na ich terenie

*jak to wygląda z kabotażem jeśli mam certyfikat lutz ile dni mogę jeździć po terenie ich kraju? samochód solówka do 12DMC

z góry dziękuje za informacje.
~qba1
Wątek forum

Masowe oszustwa »


://motoryzacja. interia. pl/wiadomosci/bezpie czenstwo/news/to-sa- masowe-oszustwa-zajm ie-sie-nimi-prokurat or, 1620029

usunac spacje.
~kiero1
Wątek forum

Swoją ciężarówką swoje zwierzęta... »


Swoją ciężarówką swoje zwierzęta - konie chcę wozić na wystawy, zawody.
Jakie uprawnienia muszę mieć i co musi spełniać ciężarówka...

dzięki za odpowiedź
~pawel2
Wątek forum

EKMT dla aut do 3, 5t dmc wymagane we Włoszech »


Witam, czy ktoś wie od kiedy włosi mają prawo żądać EKMT dla aut do 3, 5t dmc. Na stronie BOTM/ITD jest tylko informacja "z ostatniej chwili" (czytaj styczeń 2014), że do zatwierdzenia certyfikatów nie jest wymagane, ale nie ma informacji o postępach w tej sprawie.
Z góry dziękuję za wszelkie wypowiedzi na ten temat. Każda wskazówka jest przydatna.
Podgląd konta MJDTransportMJDTransport41
Wątek forum

Licencja czy wystarczy zaświadczenie »


Firma transportowa która zajmuje sie transportem śmieci Śmieciarkami, która wozi mieszane ładunki w sensie z prywatnych gospodarstw i z firm czy musi jeździć na licencji czy może na zaswiadczeniu??? czy to jest transport na własne potrzeby czy usługowy?? pozdrawiam
Podgląd konta master22master225
Wątek forum

Sytuacja finansowa a licencja międzynarodowa »


Aby uzyskać licencje na transport międzynarodowy trzeba udokumentować posiadanie 9000Euro na pierwsze auto i po 5000Euro na każde kolejne, czy polisa OCP może być przedstawiona zamiast udokumentowania środków pieniężnych? Proszę o informację.
~Damian6
Wątek forum

Międzynarodowa Licencja Tronsportowa »


Witam. Mam pytanie: Jakie muszę zgromadzić dokumenty żeby wyrobić Międzynarodową Licencję Transportowa?
~cienki__8910
Wątek forum

międzynarodowa licencja na przewóz towarów »


Witam, Jak sprawdzić czy przewoźnik ma licencję na przewóz towarów na trasach międzynarodowych, do jakiego urzędu skierować zapytanie?
Pozdrawiam J.
~Jan2
Wątek forum

LICENCJA SPEDYCYJNA KONTROLA »


WITAM WLASNIE SKLADAM WNIOSEK O LICENCJE NA POSREDNICTWO PRZEWOZU RZECZY. NA DZIEN PRZED ZALOZENIEM LICENCJI POTRZEBNA JEST KWOTA 50 TYS. EURO, KTORA POSIADAM AKTUALNIE NA KONCIE. PYTAJE MOJE BRZMI CZY JAKAS INSTYTUCJA ROBI KONTROLE ZWIAZANA Z SPRAWDZANIEM CZY POSIADA NADAL TE 50 TYSIECY EURO?
Podgląd konta kasiulek408kasiulek4088
Wątek forum

Licencja transportowa a licencja spedycyjna »


Witam

Myślę o założeniu firmy spedycyjnej. Ktoś mi kiedyś powiedział, że nie muszę mieć licencji spedycyjnej tylko wystarczy mi licencja transportowa krajowa. Czy może mi ktoś wytłumaczyć czy jest to jakaś różnica między tymi dwoma licencjami? Czy to prawda, że wystarczy licencja transportowa krajowa do założenia firmy spedycyjnej? Jakie są warunki dostania licencji transportowej krajowej i spedycyjnej?

Pozd rawiam
~Marcin32
Wątek forum

LICENCJA - CAŁKOWITA ZMIANA WYMAGAŃ !!! »


BOTM CAŁKOWICIE ZMIENIŁ WYMAGANIA, KTÓRE TRZEBA SPEŁNIĆ, ABY OTRZYMAĆ LICENCJE, CZYŻBY 1071 JUŻ NIE OBOWIĄZYWAŁA? WIĘCEJ INFORMACJI NA TEN TEMAT NA STRONIE BOTM. PYTANIE CO Z ZABEZPIECZENIAMI? UBEZPIECZEN KTORE NIEDAWNO WESZŁY MOŻNA UŻYĆ ZAMIAST PAPIERU TOALETOWEGO?
~przewoźnik41
Wątek forum

licencja »


posiadam ciągnik z naczepą nie mam licencji załatwiłem pracę w spedycji Holenderskiej czy mogę jezdzić na jego licencji w transporcie międzynarodowym
~belgin 199410
Wątek forum

Licencja jej brak »


Mobilki szef kupił volvo 2 tygodnie temu dzis lece w trase i dał mi jakis wypis ksero kolorowe moze ktos mi pomoze co robic jak to sprawdzic czy auto posiada licencje i co mnie czeka jesli okazało by sie ze jest jej brak
~kierowca10
Wątek forum

Licencja na spedycję »


Witam, chciałbym się dowiedzieć czy na spedycję na auta o DMC do 3, 5t, potrzebna jest licencja na spedycję? Bo wiadomo, że na sam transport licencja nie jet wymagana.
Pozdrawiam
~Rafał9
Wątek forum

Gdzie najwygodniej otworzyć karnet TIR? »


Gdzie najlepiej i najszybciej otworzyć karnet w drodze z Krakowa do Koroszczyna, który UC polecacie?
Podgląd konta tyssontysson32
Wątek forum

PILNE DK 77 oganiczenie nacisków na oś »


Czy na odcinku dk 77 między Leżajskiem a Niskiem są postawione znaki informujące o zakazie wjazdu pojazdów o nacisku większym niż 8 ton na pojedyńczej osi napędowej. Jeśli tak to gdzie?
Podgląd konta maniax81maniax8119
Wątek forum

mandat we francji »


Zostałem zatrzymany we francji do rutynowej kontroli. żandarm wykazał przekroczenie jazdy, które zostało wydrukowane, opisane notatką i odpowiednim paragrafem. Po owym przekroczeniu czasu jazdy miałem kontrol w polsce przez ITD na co pan inspektor stwiedził że wszystko jest ok i zgodnie z prawem. Jakiesz było moje zdziwienie że żandarmeria francuska kontroluje mnie z przed dnia kontroli w naszym kraju i niepomogło żadne tłumaczenie, okazanie podstępolowanego wydruku i protokołu z kontroli.
Wynikiem kontroli było 270€ brak jakiego kol wiek protokołu z kontroli tylko mandat na pouczeniu którego jest napisane że podpisanie i zapłata jest równoznaczne z przyznaniem się do winy (problem z odwołaniem)
mam pytanie - czy miał już ktoś podobny przypadek?
~robbi9639
Wątek forum

Certyfikat Euro »


Proszę o informacje, czy podczas kontroli służb, w Czechach, Estonii i Litwie muszę mieć przy sobie certyfikat emisji spalin, ( auto euro 5 ) czy służby mogą mnie ukarać za jego brak?
~Maciek1
Wątek forum

Certyfikaty dla pojazdów i naczep »


Co to jest i gdzie jest wymagane, bo spotkałem ostatnio kierowcę wracającego z Węgier i strasznie się tam Policja o to czepia?
~ronin4
© 2015 Novemedia Ltd, all rights reserved. etransport.pl logotype is registered trademark of Novemedia Ltd