Policja, ITD i Urzędy

WątekAutorPostów
Dlaczego ET nie pisze o poważnych sprawach?
... na przykład takich jak ta sytuacja:

://moto. wp. pl/kat, 55194, title, Inspektor-ITD-zgwalc il-prostytutke, wid, 15911212, wiadomosc. html

pogadajmy o d... pie Inspektora :-), dlaczego tylko gadamy o zdradach, zestawach ( dla nie znających tematu to tgzw. TIRy ), i psioczeniu na fszysko :-) coś się w końcu należy od życia i może choć raz pogadajmy o czymś przyjemnym czyli że inspektor też daje czasami d... py... o przepraszam, czasami bierze d... pe :D:D:D

... aby nie było, to uprzedzam że wątek zakładam z przymrużeniem oka, choć sprawa jest poważna...
Dziobaty87
Policja i video a tachograf?
Witam, ostatnio zostałem zatrzymany przez policjanta który zmierzył moją prędkość videorejestratorem jadąc za mną. O dziwo moja prędkość i jego na nagraniu wyniosła 101. 6 km/h, na prostej drodze. Mam odciecie na 90km-h. Na wydrukach z przekroczeń predkości, ze zdarzeń nic nie ma. Zrobiłem razem z nim również wydruk v-diagram z prędkości na której widać że nie przekroczyłem nawet 90. Policjant konsultował się przez telefon ponad 3 razy po czym powiedział że nie może nic innego jak tylko chronić siebie i tyle. Po czy odmówiłem przyjęcia mandatu. Co o tym sądzicie?
~Kam47
JD Beton Warszawa ul Pozarowa Chelmzynska
jazda na max, 10 metrow betonu kazda gruszka przeladowana o 5 ton zarobki po 5500 zl?
~xero122
cel "kontroli"
chciałbym dowiedzieć sie w jakim celu stoją (tylko!) na granicy cz-pl słuzby celne oraz inne
jadąc dzisiaj nad ranem 2; 20 dokładnie, stoi sobie bus "Służby Celnej" na sygnałach-kogutach... ograniczenie na otwartych tablicach do 80 km/h... a mundurowi sobie śpią!!!rozumiem, że to ograniczenie prędkości ma na celu "zauważenie" jak to służby mundurowe w tym kraju bronią przemytów (!) na granicach!. Bo z tego co mi wiadomo w Ministerstwie Finansów jakoś pod własnym nosem ich nie dostrzegają (kradzież paliwa przez kierowców służbowych)... !!!
tomiaszek7
Kontrola policji podczas pauzy.
Witam mobili. Panowie wczoraj wieczorem w mieście Łódź miałem taką sytuację. Nie zostałem załadowany w firmie więc wyjechałem na drogę częściowo utwardzoną. Po godzinie przyjechała policja i panowie zażądali abym z dokumentami przyszedł do radiowozu. Odpowiedziałem że teraz mam parze i zapraszam po skończeniu przerwy. Jeden z policjantów odpowiedział że jak nie wyjdę to mnie z kabiny wyciągnie. Podjąłem się kontroli, dowalili mandat za parkowanie w nie dozwolony miejscu, chociaż zakazu tam nie było. Czy podczas odpoczynku dobowego policja ma prawo do takich kontroli??
~Maxigut115
Kontrola ITD badań psychologicznych!
Panowie mam pytanko.
zrobiłem psychotesty i Pani psycholog mi wystawiła negatywny wynik. poszedłem do drugiej pracowni i uzyskałem pozytwny wynik. jeżdżę zawodowo zestawem. czy to się wyda podczas kotroli ITD? że miałem pierwsze negatywne ozreczenie?
~serwel43
Cemex Warszawa klobucka zawodzie anopol chelmzyn
jak tam wyglada robota jak z tachem jak z brakujacymi kilometrami? jazda na 2 wz 1 z 7 metrami betonu dla mo i zielonych 10 metrow napisane na 2 wz 7 plus 3 metry betonu no i kasa jaka za podkladanie sie
~ormo57
Czy ZDM poradzi sobie z przeładowanymi Betoniarkami
Wywrotkami

ITD sobie nie poradziło
~to kto da radę?18
Czy ZDM WAW poradzi sobie z przeładowanymi Wywrotkami
Patelniami Betoniarkami

Do tej pory nikt?
~Licealista50
Policja Techniczna Warszawa
Kiedy zaczną się kontrole na Morach na nowym punkcje kolo Salonu Skody
~czas zaczać79
Certyfikat kompetencji zawodowych - pytania
Witam ma ktoś może zestawy pytan na egzamin?? ?
~Dawidooo137
PO chce delegalizacji ONR
jutro marsz w Warszawie

Wszyscy na marsz
~Karać Patologję18
Polskie parodie DROGOWE
DROGA od PŁOŃSKA DO Glinojecka rozwalona 30 lat nie remontowana rowy na drodze
A TU PROSZĘ POMIAR PREDKOŚCI ODCINKOWY, powinno być tempo 30 KM
~tylko w POlsce17
Dlaczego ITD nie kontroluje gruszek???
Zastanawia mnie fakt - dlaczego itd nie kontroluje czasu pracy oraz ładowności gruszek z betonem???
~kiero255
Podatek od środków transportu
Witam !!! Mam pytanie odnośnie podatku od środków transportu - kto kontroluje czy jest on zapłacony, jakie kary grożą za brak opłaty, a głównie interesuje mnie czy ktoś spotkał się aby policja lub ITD kontrolowała zapłatę podatku od środków transportu.
~aro19
Zdjęcie z fotoradaru Łotwa
Witam, mam pytanie, dostałem zdjęcie z Foto, jechaliśmy w cztery osoby i nie wiem kto wtedy prowadził. Jest w ogóle sens się odwoływać czy od razu zapłacić?
s://scree nshot. net/6q8jnt2
~Karol2
Anuluj Mandat
Co sądzicie o stronie internetowej anuluj mandat.
Przejechałem na czerwonym świetle, były kamery, czy można anulować taki mandat?
marcin1111338
zdięcia z fotoradarów z Niemiec.
Witam. Mam pytanie odnośnie zdjęć z fotoradarów z Niemiec. Czy przychodzą zdjęcia z radarów mobilnych i stalych do firmy? Jeśli tak to ile mniej więcej czasu się czeka na to zdjęcie?
Piotr199144
KONTROLA FRANCJA DuannA
KONTROLA DuannA.

Zatrzymali przed chwilą mi auto, I chcą nałożyć karę za manipulację w tacho, kierowca nic nie kombinował, Duanna twierdzi, że kierowca maniupuluje w tacho, i chcą nałożyć karę 3tys euro albo ją przyjmujemy albo kierują na serwis w celu sprawdzenia. Więc kazaliśmy kierować na serwis. Po czym powiedzieli, że na sprawdzenie 2dni trzeba będzie poczekać i oni już zrobią na serwisie tak, aby coś wyszło i znaleźli..


KOLEDZY CO ROBIĆ??
wrrw004
Czy Austria wymaga kabotazu na auto do 3. 5t?
Ciekawostka. Ktoś podpowie?
~parki2
Bosta beton i Eurotrans
To 1 własciciel czy obce firmy
~leno36
Autolaweta + laweta, tachograf jak to się ma?
Witam. Nigdzie nie znalazłem konkretnych odpowiedzi więc pytam. Sprawa wygląda tak, posiadam najazd który chcę wykorzystać wiadomo do przewożenia aut, m. in. dla kogoś wokół komina i z zagranicy Niemcy, Francja np. znajomemu który masowo sprowadza auta z Francji. Wokół komina chyba nie ma większego problemu, bo zazwyczaj jest to sama autolaweta która z załadowanym autem nie przekracza 3, 5t i nie jest wymagane tacho z tego co się orientuje, ale jak to wygląda za granicą, czy działa to w podobny sposób do 3, 5t bez tacho, a powyżej czyli autolaweta + laweta już trzeba na tacho. jak na razie nie prowadzę firmy transportowej, więc jak to wygląda kiedy faktury aut nie są na mnie lecz na kogoś innego, wiem że jeśli były by wszystkie faktury na mnie, wtedy chyba nie było by problemu latać bez tacho, po prostu chciałbym wykorzystać najazd do wożenia aut dla kogoś, traktując to jako dodatkowy zarobek nie zakładając działalności i nie kwitnąć w trasie tydzień, proszę o wytłumaczenie i jeśli się mylę o poprawkę. Pozdrawiam
Barciu74
kaufland kleszczow gliwice
powinna tym zajac sie inspekcja pracy i itd na pauzie kierowcy bez uprawnien rozladowuja towar z naczep, tak ich nauczyli wiochmeni dymaja za ryko
~ucho43
Opłata za wskazanie kierującego pojazdem.
Witam,
Sprawa ma się tak:
Mandat z fotoradaru przychodzi do leasingu. Leasing wskazuje użytkownika pojazdu przy czym pobiera opłatę od pracodawcy za wskazanie. (opłaty manipulacyjne - czy jak to się tam zwie). I teraz pytanie: Czy pracodawca ma prawo obciążyć kierowcę tą opłatą, którą zapłacił leasingowi za wskazanie?
~Jolo35
Czy polski kierowca musi miec zaswiadczenie A1 w Niemczech?
Witam, czy polski kierowca wykonujacy transport miedzynarodowy i kabotaz na terenie niemiec musi miec zaswiadczenie A1? Czy wystarczy zaswiadczenie o zlozeniu wniosku A1?
~transport2
za jazdę na magnesie ma odpowiadać przewoźnik
Wojewódzki Sąd Administracyjny w Rzeszowie wydał ostatnio bardzo interesujący wyrok. Zgodnie z nim za jazdę na magnesie powinien odpowiadać przewoźnik, a nie kierowca pojazdu. Argumentem ma być tutaj fakt, że to przecież firma powinna troszczyć się o odpowiedni dobór pracowników, ich szkolenia, a także przestrzeganie procedur. Jednocześnie podkreślono, że gdyby firma dysponowała na przykład systemem GPS monitorującym kierowców, umożliwiającym realną kontrolę poczynań kierowców, prawdopodobnie zostałaby zwolniona z odpowiedzialności.
Wszystko zaczęło się od zatrzymania na autostradzie A4 ciężarówki, której kierowca korzystał z magnesu. Firma nie chciała przyjąć z tego tytułu żadnej kary, broniąc się, że nie ma wpływu na łamanie przepisów przez kierowcę i że tylko on powinien zostać w tej sytuacji ukarany. Sprawa trafiła do wspomianego sądu, a ten nałożył 5 tys. zł mandatu właśnie na przewoźnika.

://40ton. net/firma-transporto wa-powinna-odpowiada c-za-jazde-na-magnes ie-interesujacy-wyro k-sadu/
~Pan Kierowca260
zagwozdka z wagą i DMC
Witam!

Pytanie za sto punktów natury prawnej jak i konsekwencji:

Aut o, waga realna: 2080 kg, laweta waga realna: 340 kg: auto na lawecie waga realna 940.
Więc 3. 5 tony nie przekraczamy, zostaje na paliwo i kierowce swobodnie, via tolla nie placimy (?)

DMC auta holujacego: 2820 kg, lawetka DMC: 680 kg a wiec: 3500 kg

w dowodzie samochodu zestaw max 5950 kg, rubryka O1: 3200 kg, O2: 750 kg

W skrócie, papierowo sie zgadza, ficzynie na lawecie o DMC 680 kg bedzie auto i wadze 940-950 kg. Lawetka oczywiscie bedzie w dowodze "PRZYCZEPA LEKKA" ; ) z hamulcem najazdowym dla bezpieczenstwa ; )

Czy mozna, nie mozna, co grozi? jak wezma dowod od lawetki z tam DMC : 680, a od auta ktore bedzie na lawecie a tam 1050 kg, albo co nie pokaze dowodu auta na lawetce? ; )
~mario8812
gdzie zrobic kurs na certyfikat na slasku
Witam gdzie mogę zrobić kurs na certyfikat kompetencji na slasku
~vigi8
wagi w Austrii
gdzie sa wagi w Austriii szukam konkretnych tras i droggdzie waza busy
master2232
Jaka licencja na przewóz rzeczy dla busa 3. 5t?
Czy dla przewozów busem na terenie UE potrzebna jest licencja którą trzeba mieć przy sobie w razie kontroli? Auto swoje, ocp mam na Polskę i UE, zlecenia biorę od firmy spedycyjnej.

Licencję na transport wydaje państwo członkowskie Unii Europejskiej zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady WE nr 1071/2009.

Istotne znaczenie ma posiadanie certyfikatu kompetencji zawodowej przewoźnika, a także spełnianie warunków w zakresie zdolności finansowej, dobrej reputacji, siedziby firmy oraz bazy eksploatacyjnej.

Na to CPC jest szkolenie, egzamin i później można wyrobić licencję. Szkolenie organizowane jest z myślą o osobach, które zamierzają podjąć działalność gospodarczą w zakresie transportu drogowego rzeczy lub osób oraz pośrednictwa w przewozie rzeczy (spedycji). Głównym celem szkolenia jest przygotowanie przewoźników i kadr niezbędnych do funkcjonowania polskiego transportu w Unii Europejskiej oraz przygotowanie do egzaminu państwowego z zakresu kompetencji zawodowych w transporcie drogowym CPC.
~zaskoczony17
KE zapowiada zmiany
Przedstawiamy Państwu najważniejsze zmiany i szczegóły Pakietu drogowego:

1) Zasady podlegania kierowców pod Dyrektywę o delegowaniu pracowników

Wysta rczy jedynie 3 dni pracy kierowcy w miesiącu lub jedna operacja kabotażowa, aby jego wynagrodzenie wynikało z przepisów kraju przyjmującego.

2) Ułatwienie delegowania oraz zwiększenie liczby kontroli płacy minimalnej

KE planuje ujednolicić system zgłoszenia delegowania w całej UE poprzez:

wprowadz enie odpowiedniej platformy elektronicznej,
zniesienie obowiązku posiadania przedstawicielstwa w każdym kraju, do którego pracownik jest delegowany,
dopuszczenie przechowywania dokumentacji płacowej jedynie w formie elektronicznej.
Z drugiej jednak strony, KE zamierza wprowadzić konieczność rejestracji przez kierowców za pomocą tachografu momentu przekroczenia granic w celu lepszej kontroli przestrzegania zasad odpowiedniego wynagradzania.

3) Uproszczenie zasad kabotażu, czyli transportu krajowego wykonywanego przez zagranicznych przewoźników

Plan owane jest usunięcie limitu operacji kosztem skrócenia ogólnego czasu wykonywania kabotażu do 5 dni (obecnie możliwe są 3 operacje w ciągu tygodnia).

4) Odpoczynki tygodniowe kierowców

Propozy cja wprowadza możliwość odbioru przez kierowcę dwóch skróconych odpoczynków tygodniowych pod rząd w okresie 4 tygodni, przy zachowaniu obowiązujących zasad rekompensaty. Z drugiej strony, KE chce wprowadzić ogólnoeuropejski zakaz odbioru regularnych odpoczynków tygodniowych (>45h) w kabinie pojazdu pod groźbą surowych kar.

5) Walka z firmami-skrzynkami pocztowymi "Letter-box"

Komi sja Europejska będzie wymagała, aby zagraniczna firma, która działa np. w Polsce i zatrudnia polskich pracowników, faktycznie wykonywała działalność w naszym kraju. Aby to osiągnąć planuje się wprowadzić jasne kryteria oceny, w celu maksymalnego ograniczenia tego zjawiska m. in. poprzez wzmocnienie współpracy pomiędzy służbami kontrolnymi.

6) Opłaty drogowe w UE

Komisja zaproponowała również ujednolicenie platformy poboru opłat za korzystanie z dróg. Nowe rozwiązanie ma być w całości elektroniczne i obejmować ma wszystkie kraje europejskie. Platforma ma zostać połączona z nowymi rozwiązaniami promującymi niskoemisyjne pojazdy, które - w zależności od stopnia ekologiczności - będą korzystać z preferencyjnych stawek opłat za użytkowanie dróg.

7) Regulacje w sprawie transportu lekkiego, o DMC
~ktosik8
Dinotrans Jordanów
czy to prawda 1 wyjazd 5 tygodni po zjezdzie całej kasy nie płacą żebyś nie uciekł 2 wyjazd na 8 tygodni zjazd busem po farbie
~akacja5
Mandat za kabotaż Francja - słuszny? odwołanie?
Witam, panowie potrzebuje waszej pomocy.

Kierowca dostał 1500 euro mandatu za kabotaż. Dwa pytania będę miał. Poniżej najpierw historia.

Wypisał pustą CMR z PL do Luksemburga.

Potem zrobiliśmy 3x Francja - Francja.

Chcieliśmy oczywiście potem wylecieć, ale skontrolowała nas żandarmeria.

Efekt? 1500 euro mandatu za kabotaż. Wg nich nie mógł przejechać na pusto sobie z Luksemburga do Francji i to jest błędem, bo CMR wjazdowa powinna być na Francję.

Czy mieli rację?

Czy można się od tego jeszcze odwołać?
Mat8817
Laweta DMC 3, 5T+ przyczepa laweta DMC 3, 0T
Witam,
potrzebuje odpowiedzi na pytanie czy jadąc zestawem do Niemiec Laweta DMC 3, 5T+ przyczepa laweta DMC 3, 0T zarejestrowanym na ojca, potrzebuje jakieś dodatkowe dokumenty oprócz prawa jazdy?
Przewóz na potrzeby własne 2 auta.
Auto 2010r (bez tachografu). Posiadam kat BE i CE.

Czy jeżeli będę jechał z drugim kierowcą również posiadającym BE, może on być moim zmiennikiem podczas drogi z ładunkiem?

Z tego co ustaliłem jadąc z przyczepą potrzebuje Viatoll (jeżeli będzie na aucie, to jazda bez Viatola).

Wyczytałem na forum, że w DE będę potrzebował książkę (zamiast tacho).

PS: Jedni piszą że jejdżą non-stop bez problemu, inni mandaty, kary itd.

Proszę o rzetelną odpowiedź.

Pozdrawiam
~pepsiii37
Licencja międzynarodowa BOTM
Witam ile teraz aktualnie czeka się na licencje międzynarodową? Dodam że wcześniej już posiadałem lecz traci ważność końcem września i wyrabiam nową. Ubezpieczenie potrzebne pod wypis tylko na każde auto?
~mat03091
Brak potwierdzenia IE-599
Witam, wysłałem tower za granice UE, niestety mam problem z uzyskaniem potwierdzenia IE-599 - czy brak tego potwierdzenia wiąże się tylko z tym że będę musiał zapłacić u nas vat czy są jeszcze jakieś inne konsekwencje?
~maciej1
Jaki mandat w Austrii za nie wjechanie na wagę?
Witam, kierowca zgłosił mi taki problem. Jechał w bardzo złej pogodzie i nie zauważył komunikatu drogowego, który nakazywał mu wjechanie na wagę w Austrii. Komunikat ten wyświetlany był automatycznie, nie było żadnej policji ani inspekcji. Komunikat ten zauważył zbyt późno, żeby zareagować i kamera zrobiła mu zdjęcie. Czy ktoś wie coś na temat takich automatycznych wag oraz o koszcie ewentualnego mandatu za to przewinienie?
~Krystian37
Koniec Miesięcznic na Krakowskim Przedmieściu w Warszawie
Jarosław Kaczyński zapowiada koniec miesięcznic
~Karać Patologję350
Kwalifikacja wstepna w Islandii
Czy potrzebuje kwalifikacji mimo posiadania prawa jazdy kat. C. Pracuje w firmie budowlanej i wymsknelo mi sie ze posiadam prawo jady owej kategori. I teraz szef pyta sie czy moglbym kierować ciezarowka bo nie ma kierowców a ja nie wiem czy moge. Prosze o szybka odpowiedz kogos kto naprawde wie
~Mateusz12
Wymiana prawa jazdy, a karta kierowcy
Witam. Właśnie wyrobiłem świadectwo kwalifikacji zawodowej i jutro zamierzam złożyć wniosek o wymianę prawa jazdy w celu dopisania badań lekarskich i KW do prawka. Od razu złożyłbym wniosek o wydanie KARTY KIEROWCY, bo zależy mi na czasie.
Nie jestem tylko pewien czy karta będzie ważna z nowym prawem jazdy, ponieważ we wniosku wypełniałem rubryki "nr prawa jazdy" i "data wydania prawa jazdy", a te dane się zmienią w momencie odbioru nowego prawka.

Więc moje pytanie brzmi: czy składać od razu wniosek o KARTĘ, czy lepiej poczekać do odbioru nowego prawka?? z góry dzięki:) pozdrawiam:)
~ArturZdW135
Thomas Beton i Kierowca Ząbki
Jak myślicie o tym Kolo
~asewr6
Awaria urządzenia Viatoll a kara 3000zł - realia
jadąc dzisiaj drogą nr 10 od Bydgoszczy do Szczecina wjechałem na odcinek płatny - pierwszy zjazd na Stargard. viatoll piknął raz. na drugiej bramce kliknął 4x. na koncie ponad 500zł. chciałem dojechać do pierwszej stacji obsługi klienta viatoll jednak ściągneła mnie na tą stację inspekcja. sprawdziła urządzenie że faktycznie jest na koncie gotówka jednak stwierdzili awarię urządzenia viatolll. jednak ich uzasadnienie było takie że nie zjechałem pierwszym zjazdem tylko dojechałem do pierwszej stacji obsługi klienta. Skutkowało to tym iż zostałem ukarany mandatem w wysokości 3000zł. Czy to polskie realia?? czy ktoś miał podobną sytuację?? czy musimy płacić za to że urządzenia są niesprawne?? i nie raz pikają raz nie raz wogóle?? prosze o sensowne wypowiedzi i czy jest sens odwoływania sie od w. w mandatu
~grzesiu89
Mandat za wjazd na 3, 5t w niemczech jaki mandat?
wiecie moze jaqki mandat za wjazd na 3, 5t ciezarowka bo sie rozpedzilem i wjechalem na most na A1 i zrobilo mi zdjecie
~Adrian33
Dinotrans Jordanów
jak płacą no i powroty
~fbfdgdfgdf5
Nadzwyczajna kasta nadludzi
://slask. onet. pl/siemianowice-sl-b yla-prezes-sadu-prow adzila-samochod-pod- wplywem-alkoholu-spo wodowala/1pnfxbn
ŻĄDŁO15
Jakie dokumenty - przewóz własny międzynarodowy, bus do 3,
5t

Witajcie.
Mam pytanie, bo jestem zielony w temacie, a wiem, że w transporcie można wleźć na minę zupełnie przypadkowo. Firma kupiła na własne potrzeby urządzenia za granicą (w kraju UE) i chce je przewieźć własnym transportem przez własnego pracownika busem do 3, 5ton. Jakie dokumenty powinien posiadać przy sobie kierowca (przejazd tylko przez kraje UE i nie Niemcy)? Czy wystarczy faktura zakupu?

Z góry wielkie dzięki za wszelką pomoc.
~mrozek5
Licencja wspólnotowa bez zezwolenia krajowego
Witam. Czy w przypadku wygaśnięcia zezwolenia na wykonywanie przewozu krajowego, można realizować przewozy jedynie na licencji wspólnotowej? Wpierw miałem zezwolenie na krajówkę, ale z czasem zrobiłem również międzynarodówkę. Z tego co czytam licencja wspólnotowa uprawnia również do jazdy po kraju, więc w teorii "zastępuje" zezwolenie na wykonywnanie przewozów krajowych? Nie byłoby to problemem przy kontroli?
~Michał6
Adr i pasażer
Otóż mam pytanie jestem początkującym kierowca busa do 3. 5 t i chciałbym zabrać mojego niepełnoletniego kuzyna w trasę lecz od czasu do czasu jeżdżę z adr'ami nie zbyt często lecz boje się o to czy policja itd może się przyczepić do tego ze jadę z pasażerm bez adr. Byłbym wdzięczny gdyby mi to ktoś wyjaśnij z góry dzięki za odpowiedź :)
KamilekxD16
Przejazd Rzeszow Jaroslaw bez viatoll
orientuje sie ktos czy sa kamery
~kojott1
Transport wykonywany przez osobę prywatną bez działalności
gospodarczej

Cześć mam pytanie dla niektórych może ba*alne. Jestem studentem chciałbym sobie dorobić parę groszy, mam auto i przyczepę do przewozu pojazdów. Pomyślałem, że warto by było to wykorzystać i zaoferować się z przewozem. Pojawiła się jednak lampa w głowie bo wszystko wydawało się takie proste, oczywiste i genialne, że nie mogło być prawdziwe. No i właśnie - PL prawo, domyślam się że nie mogę po prostu dogadać się z obcą osobą, wykonać usługę i przyjąć za to pieniądze- racja??
Jeśli tak, co zatem muszę zrobić żeby było legal?
~antoniomacierewicz5