etransport.pl > Forum >  - Policja, ITD i Urzędy
Grupa tematyczna:
Policja, ITD i Urzędy
WątekAutorPostów
Wątek forum

VIA TOLL kara za konto na minusie »


Witam czy kogoś z was już ukarała inspekcja za całkowite wyczyszczenie konta w systemie przedpłaconym? Chodzi mi głównie o sytuacje gdy urządzenie pika 3 bądź 4 razy więc całkiem wyczerpało środki na koncie natomiast później zostało doładowane i i debet się uregulował. Gdy spytałem o taką sytuacje w BOK VIATOLL, uzyskałem odpowiedź, że za każdorazową taką sytuacje ITD może nałożyć karę do 3 tys zł. I teraz moje pytanie czy ktoś już taką karę zapłacił, i jak się ewentualnie bronic. Dodam, że parę razy zdarzyła się sytuacja gdzie w punktach dystrybucji nie dało się doładować konta z jakiś różnych powodów.
pozdrawiam
Podgląd konta centurioncenturion4302
Wątek forum

URLOPÓWKI - wypełniane ręcznie »


Witam.

Urlopówki czyli Zaświadczenia o nierowadzeniu pojazdu.

Co zrobić, jak radzicie sobie w sytuacjach, podobnych do poniżych.

Kierowca w firmie X zjeżdża z tygodnia pracy w piątek wieczorem, w sobotę w nocy,

w trakcie weekendu, jest ładowany przez pracowników produkcji, aby na poniedziałek dostarczył towary, w kolejną trasę wyjeżdża w niedziele wieczorem / w nocy.

Problem polega na tym, że nigdy nie jesteśmy w stanie wypełnić komputerowo urlopówki, gdyż nie wiemy kiedy kierowca przyjedzie/wyjedzie.

Jak wygląda kwestia urlopówek wypełnianych ręcznie, które po trasie zastępowane są urlopówkami komputerowymi
~andrus- transport34
Wątek forum

Jaki materiał - Certyfikat kompetencji przewozni »


Jaki materiał - Certyfikat kompetencji zawodowych przewoźnika drogowego? Wiem że są zadania do obliczenia składek wypłaty wynagrodzenia itp. Jaki jeszcze materiał powinienem opanowac chcąc zdac ten egzamin?
~JarGdb21
Wątek forum

Przekroczenie prędkości »


Witam może ktoś mi wytłumaczy taką sytuacje- kilka dni temu na wlocie do Jeleniej Góry od Bolkowa na drodze dwu pasmowej i znaku ograniczenia prędkości do 80km/h jadąc (koń+naczepa) dostałem mandat za przekroczenie prędkości!! Nie przekraczając 80km/h
~Marcin25
Wątek forum

wniosek o rozszerzenie wpisu w prawie jazdy »


Witam, chcialbym was prosic zeby ktos podal mi w linku wniosek o rozszerzenie wpisu w prawie jazdy ( o kategorie prawa jazdy nie ujeta w swiadectwie kwalifikacji zawodowej ).
Ponieważ w sw. Kwalifikacji mam tylko napisana Kat. B, a przy wymianie prawa jazdy chce miec wpisane przy kat. C i CE kod 95.
Ps. Posiadam swiadectwo kwalifikacji zawodowej
Podgląd konta luksik98luksik9812
Wątek forum

Dlaczego ITD nie kontroluje gruszek??? »


Zastanawia mnie fakt - dlaczego itd nie kontroluje czasu pracy oraz ładowności gruszek z betonem???
~kiero77
Wątek forum

BAG Niemcy kontrola DMC 3, 5t »


W środę kontrolowała mnie BAG (12 km od Świecka !!!) - jechałem Iveco na bliźniakach DMC 3, 5t bez tacho. 2 inspektorki poprosiły mnie o tarczki tacho, jak zobaczyły, że auto nie ma tacho zażądały książki czasu pracy kierowcy (powiedziały że są wymagane powyżej 2, 8 t DMC), których nie miałem. Jechałem z ojcem, powiedziałem że on też prowadził, że się zmienialiśmy. Kazały kupić książki na stacji i pomogły mi je wypełnić a potem dały nam mandaty po 30 eur (dla mnie i dla ojca). Mam pytanie czy to już na tym koniec, bo słyszałem, że jeszcze czasami do domu przysyłają jakieś kary do płacenia.
~seba iveco173
Wątek tylko dla posiadaczy kont

viatoll zbyt wysokie opłaty »


W 2011 r. wykupiłam urządzenia viabox dla swoich kilku pojazdów - autobusów. W dwóch z nich pracownik stacji błędnie wprowadził klasyfikacje pojazdu i zamiast autobusu wprowadził auto ciężarowe powyżej 12 t. Tym sposobem przez ten okres była pobierana wyższa opłata za km niż być powinna wg rzeczywistej klasyfikacji tj. autobusu - róznica ok. 0, 30 gr/km. Złożyłam reklamację oraz oczywiście wymieniłam viaboxy już poprawną klasyfikacją. Ale dopiero w 2014 r. Przez ten okres nikt z Kapsch nie skontaktował się ze mną aby dokonać korekty - były przecież przesłane dowody rejestracyjne! Odpowiedź na moją reklamację oczywiście jest odmowna tzn. nie otrzymam zwrotu nadpłaconej kwoty bo podpisałam załącznik. czy ktos spotkał się z tym problemem i ewentualnie może mi pomóc odzyskać pieniądze niesłusznie pobrane przez Kapsch?
Podgląd konta gosiaf397gosiaf3972
Wątek forum

ZMIANY PRZEPISÓW - TZW. "ViaTOLL" - inne kary »


Zmiany w przepisach dot. tzw. "ViaTOLLa"
W końcu doczekaliśmy się zmian przepisów w sprawie tzw. opłat elektronicznych.
Pan Prezydent podpisał nowelizację ustawy. Teraz tylko ogłoszenie w Dzienniku Ustaw, i 3 miechy na jej wejście.
Ciekawe zmiany. Dużo mniejsze kary, inna zupełnie odpowiedzialnośc, czas oczekiwania, zakończnie spraw i wiele innych.
Oczywiście jeszcze nowe rozporządzenia.
Oj się pozmienbiało.
Warto było więc walczyc, cos robic.
Teraz niech nikt nie mówi, że nic nie można. Mozna.
Inaczej bym rzekł, że jednak było to złe.

Aha - odpowioadac bedzie tez podmiot często właściel a nie tytko kierowca. Razem.
Podgląd konta ex-krokodylex-krokodyl3
Wątek forum

Bilans przy KPiR jako zabezpieczenie fin. »


Za zabezpieczenie do licencji moze tez słuzyc bilans dla firm, które prowadzą KPiR. W przypadku firm posiadajacych duzo samochodów takie rozwiazanie moze sie okazac duzo tansze niż polisa czy gwarancja bankowa.
Oferuję przygotowanie całego zestawu dokumentów finansowych (bilans, rzis, informacje dodatkowe i innne) niezbędnych do otrzymania licencji. Proszę o kontakt: piottrek22@interia. pl lub 607 036 733
Podgląd konta PiotrCPiotrC11
Wątek forum

/ Surowe kary za nocleg w kabinie pojazdu we Fra »


://www. experto24. pl/transport/prawa-i -obowiazki-kierowcy/ surowe-kary-za-nocle g-w-kabinie-pojazdu- we-francji. html?utm_content=Jed ziesz+do+Francji%3F+ Uwa%C5%BCaj%21&u tm_medium=eletter&am p;utm_source=transpo rt_news#utm_term=tre sc_art1_2
~lolo33
Wątek forum

Punkty karne co robić »


Witam mam 20punktów i mam pytanie gdybym odmówił przyjęcia mandatu dostaje punkty przez sąd?
~Mateusz8
Wątek forum

Transport mleka bez tacha? »


Witam w mojej okolicy działa firma wożąca mleko po mleczarniach. Właściciel jak i kierowcy twierdzą że są wyłączeni z konieczności używania tachografu. Dodam tylko ze są to kółka po ok 500 km w obie strony i pracują na własnej działalności Czy faktycznie przy takim transporcie nie pojazd jest zwolniony z tacho a może ktoś pracuje bądż pracował w takiej firmie
~maanik23
Wątek forum

uwaga !waga ITD w Byczynie na 11 Katowice-Poznan »


Od niedawna dziala waga ITD w miejsowosci Byczyna. Mnie zlapali. Na szczescie niedaleko 200m (kolo cmentarza) facet mial widlaka i mnie przeladowal. Uwazajcie na to miejsce bo z ITD zartow nie ma
Podgląd konta marcin3223marcin322344
Wątek forum

zlikwidowac ITD »


dlaczego tych nierobow za nasze pieniadze utrzymywac, jest kryzys pogonic ta cholte na cztery wiatry a nie dawac im nasza kase zpodatkow i wczesniejsze emerytury
~s31665
Wątek tylko dla posiadaczy kont

Jazda ze starym prawkiem »


Koledzy mam takie pytanie. Czekam na wydanie nowego prawka z wbitą datą w kolumnie 11 (dotychczas jeździłem na starym bezterminowym oraz na zaświadczeniu od pracodawcy). Data wydania kat C : 2. 09. 2009 więc minęło już 5 lat, dlatego prawko nieważne. Właśnie zrobiłem szkolenie okresowe. Nowe prawko z wbitą datą odbiorę dopiero za 3 tygodnie. Czy do tego czasu mogę jeździć ciężarówką? Czy w przypadku kontroli mogę pokazać stare prawko z aktualnym świadectwem kwalifikacji?
Podgląd konta wilquwilqu2
Wątek forum

Wymiana prawa jazdy, a karta kierowcy »


Witam. Właśnie wyrobiłem świadectwo kwalifikacji zawodowej i jutro zamierzam złożyć wniosek o wymianę prawa jazdy w celu dopisania badań lekarskich i KW do prawka. Od razu złożyłbym wniosek o wydanie KARTY KIEROWCY, bo zależy mi na czasie.
Nie jestem tylko pewien czy karta będzie ważna z nowym prawem jazdy, ponieważ we wniosku wypełniałem rubryki "nr prawa jazdy" i "data wydania prawa jazdy", a te dane się zmienią w momencie odbioru nowego prawka.

Więc moje pytanie brzmi: czy składać od razu wniosek o KARTĘ, czy lepiej poczekać do odbioru nowego prawka?? z góry dzięki:) pozdrawiam:)
~ArturZdW99
Wątek forum

paszport szwajcaria pomoc???// »


Witam szanownych forumowiczów...
Mam pytanie do was...
Czy do Szwajcari wjadę na dowodzie osobistym czy musze mieć paszport???
Nigdy tam nie jeździłem i nie wiem odnośnie tej kwestji.
Sytuacja w firmie troche się zmieniła i szefo od czerwca będzie nas tam ganiał, a ja paszportu nie mam.
Bardzo proszę o odpowiedz...
Dzięki
~szwajcar dowód19
Wątek forum

Gwarancja bankowa - ubezpieczeniowa do licencji »


Czy ktoś badał sprawę gwarancji bankowej lub ubezpieczeniowej potrzebnej do wydania nowej licencji transportowej, ewentualnie kto może zrobic bilans firmy?
~zzx111
Wątek forum

ITD kontrola VIATOLL - TO JAKIEŚ KPINY!!! »


Ostatnio dostaliśmy wezwanie od ITD do wskazania kierującego, który rzekomo przejechał przez bramkę bez opłaty. W piśmie podano datę i godzinę naruszenia. Sprawdzamy kto jechał. Okazuje się że auto w tym czasie stało, ponieważ kierowca robił pauzę. No ręce opadają!!! Jak można robić takie błędy!!! Dodam, że to już 4 odwołanie w naszej firmie, gdzie wydano decyzję administracyjną na kierowców za rzekomą jazdę z uszkodzonym ViaBoxem, gdzie później okazuje się, że za dane odcinki opłata została pobrana!!! SKANDAL!!!
~prywaciarz158
Wątek forum

Viatoll - kilkadziesiąt kar za przyczepkę!? »


Witam forumowiczów,

Kilka dni temu odebrałem na poczcie list z GITD, w który pytają mnie o kierującego pojazdem. W ubiegłym roku we wrześniu jechałem autem osobowym po drodze krajowej z podłączoną przyczepką. Całkowite DCM zestawu przekroczyło 3, 5T (dokładnie 3, 71) i nie miałem viatolla. Jako osoba fizyczna nie miałem pojęcia o konieczności posiadania viatolla oraz że jest coś takiego jak suma DMC po przekroczeniu, której trzeba zapłacić myto. W rozumieniu prawa o ruchu drogowym dokonałem NARUSZENIA przepisów i grozi mi kara 3tyś zł za każde naruszenie. Zaś za niewskazanie prowadzącego pojazd 5tyś zł. Dramatyzmu sprawie dodaje fakt, że przyczepkę wypożyczałem wielokrotnie do maja br! (ale na szczęście zepsuło mi się auto bo jeździł bym nim do dzisiaj fuck!). Ponadto zawsze jeździłem tą samą drogą! (bo przecież nie wiedział, że robię coś złego) i zawsze przez tą samą bramkę... W związku z tym spodziewam się w najbliższej przyszłości kolejnych pism od GITD... Przewóz przyczepką miał oczywiście charakter niezarobkowy. Planowane nowelizacje tego chorego prawa zakładają, że nie można sumować kar za przejazd na jednej drodze w ciągu jednej doby (podobne są również orzeczenia sądów). Jednak opisana przeze mnie sytuacja jest zgoła inna i wydaje się beznadziejna. Przyczepkę wypożyczyłem chyba z kilkanaście razy, zatem suma kar zapowiada się ogromna. Oczywiście wiem, że nieznajomość prawa szkodzi itd, ale kara za kilkanaście (a może kilkadziesiąt) naruszeń x 3tyś powala mnie na kolana i niszczy moje życie... Nie wiem co zrobić, szczególnie że podejrzewam, że GITD będzie informował mnie pojedynczo o naruszeniach i w sądzie każdorazowo będę oceniany przez pryzmat jednego naruszenia-jednej kary. Innymi słowy sąd przed którym będę się bronił może nie dostrzec mojego dramatu, szczególnie na początku (1-4sprawy). Dopiero może przy 10 strawie o kolejne 3 tyś może ktoś zrozumie, że to cała seria? (chciałbym się mylić... )

Czy ktoś z was słyszał o podobnej sytuacji i jak ona się zakończyła? (może zna ktoś jakieś orzecznictwo sądu w podobnej sprawie?)

Będę wdzięczny za jakieś informacje.
Podgląd konta FIDFID31
Wątek forum

Pasażer bez kursu ADR i jazda z ADR »


Koledzy, miał ktoś z was kontrole jak jechał na ADR z pasażerem nie posiadającym kursu? Z tego co się doczytałem to jest kara 500 zł w Polsce. Interesuje mnie jak jest za granicą i czy każą opuścić auto pasażerowi czy może jechać dalej?
~maciun104
Wątek forum

dyckerhof warszawa. plochocimska »


Podobno 6000 na gruszce pompa do betonu 9900 tacho za okno nie ruszaja ich
~g o w n. o2
Wątek forum

dowod rejestracyjny »


W poniedzialek inspektor ITD ztrzymal mi dowod rejestracyjny za brak tablic ostrzegawczych wyrozniajacych pojazd ciezki i dlugi. Potwierdzenie mam do 31 sierpnia tablice zamontowane, przeglad zrobiony. Jak dlugo moge jezdzic na zaswiadczeniu ze stacji dignostycznej
~shorty7
Wątek forum

Niesczytanie danych z karty kierowcy »


Mam pytanie dotyczące sczytywania danych z karty kierowcy. A mianowicie chodzi mi o karę jaką zapłaci kierowca a jaką zapłaci przedsiebiorca za nie pobranie danych z karty kierowcy z ponad 70 dni. Bardzo proszę o odpowiedz na mojego posta. Z góry dzięki.
~Fan21
Wątek forum

CIAGNIK 3 OSIOWY POD CHŁODNIE »


Witam, czy moze ktos sie orjetuje czy pod chlodnia moze jezdzic 3 osiowy ciagnik?jaka jest roznica dlugosc ramy
~Mariusz7
Wątek forum

Dyckerhof Warszawa ul Plochocimska »


Podobno jazda na maxa, zarobki po 7000 zl na gruszce jak z atr i waga
~bezdomny2
Wątek forum

Ruszył proces niemieckiego kierowcy. »


Przed sądem w Wuerzburgu rozpoczął się proces kierowcy TIR-a, który był przez lata postrachem niemieckich szos, strzelając z broni palnej ponad 700 razy do innych pojazdów. Prokuratura zarzuca mu próbę zabójstwa w pięciu przypadkach.

58-letni mężczyzna tłumaczył w śledztwie, że był wzburzony zachowaniem innych użytkowników dróg i chciał "dać im nauczkę"
W wyniku strzałów trzy osoby zostały ranne. W najpoważniejszym incydencie poszkodowana kobieta została poważnie ranna odłamkami w szyję.
Kierowca dokonywał drogowych samosądów w latach 2008-2013. Strzelał, po otwarciu szyby, z szoferki swojego samochodu. - Lewą ręką trzymałem kierownicę, a prawą strzelałem - cytuje go agencja dpa. Broń - pistolet kalibru 9 milimetrów - kupił od sowieckiego żołnierza. Miał też zrobiony przez siebie karabinek małokalibrowy.

Jak twierdzi oskarżony, jego celem było jedynie uszkodzenie przejeżdżających pojazdów. Zapewniał, że nie chciał nikogo zranić. Wyjaśnił, że do akcji odwetowych skłonił go incydent, podczas którego wykonujący niebezpieczny manewr samochód transportujący pojazdy omal nie zepchnął jego TIR-a do rowu. - Na niemieckich szosach toczy się wojna - mówił.

Sprawcę zatrzymano po trwającym kilka lat śledztwie. Został zidentyfikowany dzięki danym rejestrowanym przez urządzenia elektroniczne zamontowane na bramkach na autostradach.

Zdaniem prokuratury skutki strzałów były nie do przewidzenia, a podmuch wiatru czy też nierówności na drodze mogły doprowadzić do śmierci kierowców ostrzelanych pojazdów.

Oskarżony kierowca oddał w ciągu pięciu lat łącznie ponad 700 strzałów. Akt oskarżenia obejmuje tylko 170 przypadków, aby - jak wyjaśnił prokurator - ograniczyć ich liczbę do "dających się ogarnąć" rozmiarów.

za wp. pl
Podgląd konta tomaszv670tomaszv6707
Wątek forum

POLSKA "demokratyczna". »


No to sobie poczytamy/popiszemy.
~Nomad249
Wątek forum

ITD gwałci prostytutki... »


Ciekawe dlaczego nie mogę na etransporcie znaleźć wzmianki wśród innych dokonań ITD tego jednego z ostatnich dni?? ?
://www. fakt. pl/Funkcjonariusz-GI TD-zgwalcil-kobiete-, artykuly, 226702, 1. html
~woditiel16
Wątek forum

co grozi w niemczech za nadgabaryt mandat pilne »


szerokosc 2, 75
niskopodwozie transport
przez de
jakie konsekwencje
~sdfgrtyjhg6
Wątek forum

Transport towaru z niemiec »


Potrzebuje szybko pomocy a mianowicie w najbliższym czasie z niemiec do polski będziemy transportować kakao w proszku. Czy należy zgłosić przewóz tak samo jak zgłasza się przewóz kawy? Proszę o podanie linka lub wypisanie towarów które należy zgłaszać.
~kubza1
Wątek forum

CZAS PRACY Kontrollbuch W BUSIE »


Witam

Poproszę o porady jak rozpisywać KB jak Wy to robicie. Wyczytałem że 28 dni wstecz mogą poprosić do wglądu i co wtedy, jak na CMR coś innego?? jeśli nie CMR to proszą kwity za paliwo i też porównują?? proszę o pomoc, znam rozpisywanie w teorii a praktyka swoją drogą.
~Młody Kierowca7
Wątek forum

Magnes i zielone nieudaczniki ! »


Heyka miernoty urzędnicze !
Minęło 10 lat i dalej jesteście w czarnej doopie.
Syf jest jeszcze większy pomimo otrąbionej propagandowo rocznicy.
Bzdury.
Jeśli przestaniecie udawać, że coś robicie to może będzie szansa na uzdrowienie polskiego syfu transportowego.
Kilka prostych zmian :
1. oszust złapany na drodze to ;
- prokurator z paragarafu o przestępstwo
- zatrzymanie karty kierowcy minimum na 5 lat + wpis do rejestru
- minimum 20. 000 złotych kary.
Za recydywę :
- odsiadka
- zabranie dożywotnio C+E
- 50. 000 złotych kary.

To na początek.
Jeśli przestanie uprawiać miernotę to wtedy może będzie lepiej.
Inaczej jesteście maszynką fiskalną z odmóżdżonymi zasobami ludzkimi.
Takie robokopy od niczego.

Zaś za współudział psiefoźnika stosownie licencja i kasa razy pięć.
Ale kto was robokopy ma coś w głowie, żeby coś zmienić? No kto?
Sądzę, że nikt.
~Nomad121
Wątek forum

viatol bramka nie naliczyła przejazdu »


Dzień Dobry

Parę dni temu do firmy wpłyneło pismo z ITD dotyczące ominięcia opłaty za przejechaną bramownicę ale z stycznia 2014. Kierowca przynajmniej raz na tydzien przejeżdża tą bramownicą i za każdym razem jest naliczana opłata, dodatkowo firma posiada konto z odroczonym terminem płatności. W jaki sposób odwołać się, pismo jest z lipca 2014 natomiast niby wykroczenie z stycznia 2014. Jaki ma czas ITD na zgłoszenie takiego faktu firmie transportowej? Komu grozi mandat i w jakiej wysokości firmie czy kierowcy?
~Nowy10
Wątek forum

pozew zbiorowy kol-trak »


firma oszukała na wiele tysięcy ludzi-przewożniów
s zukamy ludzi do pozwu zbiorowego
piszcie, niech inni nie wpadną w sidlo oszustaw Plewisk i warszawy to dwie siedziby tego czlowieka
~żona11
Wątek tylko dla posiadaczy kont

Tachograf Cyfrowy zmiana numeru rejestracyjnego »


Pracuję w obecnej firmie od trzech lat. Niedawno firma kupiła auto z tacho cyfrowym. Został zarejestrowany pojazd u nas w urzędzie. Jakie było zdziwienie szefa jak mu powiedziałem że trzeba zrobić legalizację tachgrafu.
Podgląd konta Przemo-AtegoPrzemo-Atego10
Wątek forum

EDC 03850 »


MAN TGA 2007 r, czesto ten blad sie zapala jak wioze z 24 tony... czy ktos mial z tym doczynienia? Pozdrawiam.
~Man4
Wątek forum

Bez Ciężarówek nie miałbyś NIC »


Taki napis na tyle naczepy jako odpowiedź na protesty mieszkańców, którym wydaje się że towary można teleportować. W oryginale WITHOUT TRUCKS YOU GET NOTHING.
~zaisty49
Wątek tylko dla posiadaczy kont

Prawda o ITD »


ITD nie jest po to, żeby dbać o kierowców i jakość transportu. ITD jest po to, żeby nakładać kary i zarabiać na urzędników. Gdyby w Polsce wprowadzono zasadę, że za pierwsze przewinienie się karze kwotą pieniężną, a za drugie takie samo przewinienie odbiera się licencje to na bank ITD by ba siebie nie zarobiło.
Podgląd konta knightriderknightrider1
Wątek forum

Drogówka cz 2 czy oszustwo? »


W ostatnim tygodniku motoryzacyjnym „ motor” w artykule TAK POLICJANCI Z DROGÓWKI NACIĄGAJĄ KIEROWCÓW przeczytałem ;

Błędny pomiar suszarką : Policjant mierzy prędkość szybko jadącego pojazdu, a później pokazuje wynik kolenym zatrzymanym kierowcom. Zdecydowana większość daje złapać się na haczyk. Kierowca który ma wątpliwości co do zarejestrowanej prędkości, powinien poprosić o pokazanie czasu jaki minął od wykonania pomiaru ( radary mają taką funkcję ). Policjant nie powinien odmówić

Nieprawidłowy pomiar wideorejstratorem : Oczywiście nie zawsze celowo, ale często z powodu lenistwa czy braku umiejętności pomiary wykonywane przez policjantów wideorejstratorem są nieprawidłowe. Radiowóz z takim urządzeniem nie wysyła żadnych fal – mierzy prędkość innych aut na podstawie własnego prędkościomierza. Dlatego policjanci muszą najpierw dogonić samochód, a następnie na początku i na końcu pomiaru utrzymywać ten sam dystans do niego. Jeśli będą doganiać „ ścigane auto” pomiar nie będzie prawidłowy, ponieważ zawyża jego prędkość ( takie nagranie może być powodem odwołania się od mandatu). Jeśli zatem na filmie widać, że auto na ekranie jest coraz większe i policjanci nie użyli funkcji zoom ( radiowóz zbliża się do namierzanego ), warto odmówić przyjęcia mandatu.


Tygodnik motoryzacyjny motor nr 8/2013 a źródłem tych rewelacji był zaprzyjaźniony policjant.
Podgląd konta 7up7up31
Wątek tylko dla posiadaczy kont

Bluetooth w hiszpani. »


Nie wiem, czy był juz ten wątek na forum. Ostrzegam kierowców przed używaniem, czy tylko założonym za uchem bluetoothem na uchu w Hiszpani. Tam to jest zabronione. Kumpel dostał mandat.
Podgląd konta TreborTrebor7
Wątek forum

pieczątka BAG na tarczce »


byłem kontrolowany w Niemczech i mam pieczątke na tarczce.
czy w razie następnej kontroli mam okazywać tarczki z przed pieczątki?
~początkujący33
Wątek forum

Mandat Asfinag »


Witam
Ostatnio dostałem mandat na kwotę 240 euro w Austrii. czy mogę się odwołać proszę o pilną odpowiedź
Podgląd konta kamaz10054kamaz100547
Wątek forum

Nielegalne kontrole tachografów. »


Coraz więcej sygnałów otrzymują służby kontrolne o wykonywaniu badań tachografów na przydrożnych parkingach oraz wewnątrz baz firm transportowych.
~Gitdek2
Wątek forum

przepisy w różnych krajach UE »


witam, niedawno policjant uświadomił mnie, że on nie może ukarać niemieckiego kierowcy za brak gaśnicy (bo takiego obowiązku nie ma w niemczech), a czeski policjant nie ukarać polskiego kierowcy za brak kamizelki (bo takiego obowiązku nie ma w polsce), uzasadniał to tym, że wszystkie państwa w UE muszą stosować się do norm zawartych w dyrektywach obowiązujących w całej UE, każde państwo może jednak wprowadzać swoje ograniczenia (nie mogące oczywiście łamać ogólno- unijnych norm) jednak może je egzekwować tylko wobec swoich obywateli, proszę bardzo o potwierdzenie tej informacji oraz poinformowanie czy to ma tez zastosowanie do transportu drogowego, czyli jeżeli belgowie czy holendrzy wprowadzą nakaz odpoczynków w hotelu to ja jako polski kierowca też będę musiał respektować holenderskie prawo, pomimo, że nie ma takiego zapisu w przepisach obowiązujących w całej UE?? ?, z góry dziękuję za odpowiedź, pozdrawiam
~PeBe40
Wątek forum

Mandaty od Austriaków na granicy z Czechami »


Ostatnimi czasy policja austriacka urządza na granicy z Czechami łapankę głównie przewoźników z PL. Mandaty nakładane na kierowców są nieadekwatne do wykroczeń-o ile takie są, gdyź policji nie interesują opisane wydruki z tacho, certyfikaty, itp. Średnia wysokośc mandatu-1500-1700 364;. W ub. tygodniu tylko w czwartek zatrzymano ponad 200 aut, od kaźdego kierowcy ściągali na miejscu gotówkę, kto nie miał, poźyczał albo stał "do oporu", nawet dwa, trzy dni, bez dokumentów, bo zabierali nawet cmr-ki, tablice rejestr. itp. Wyglada to na piractwo w XXI wieku. Z tego co wiem, proceder ten kwitnie nadal, telefony do konsulatu pozostaja bez echa, a policjanci wypisują co im przyjdzie do głowy, kary sa"z powietrza", np. za towar, ktory się wg nich leje, chociaz nie ma na to sladu... jednemu z kierowców wlepili mandat ok. 10 000€ i zabronili dalszej jazdy bez lawety, stał dwa dni, w koncu zadowolili się 2500€ i stwierdzili, ze moze jechac, tylko tłumik niech naprawi... to, co sie tam wyprawia to jakiś koszmar... : ( Szukam osób podobnie pokrzywdzonych, gdyz uwazam, źe trzeba ukrocić ten proceder, w źadnym z krajów UE czegos takiego jeszcze chyba nie było...
Podgląd konta Shelby1Shelby19
Wątek forum

ITD może naskoczyć Panu Kierowcy ! »


Kierowca zwolnił się z firmy bo mu tacho przeszkadzało.
Poszedł do takiej gdzie tacho nie jest przeszkodą.
Czasami przekracza 20. 000 km w miesiącu w pojedynczej dużym camionem..
I co frajerskie inspekcje na to?
~20-ty45
Wątek forum

szkolenie okresowe »


a ja mam taki problem, zrobiłem szkolenie okresowe, akurat C i C+E, czasami jeszcze jeżdżę autobusem i na chwilę obecną mam ważne i badania i szkolenie na przewóz osób ale nieuchronnie przychodzi wymiana prawa jazdy (10. 09. 2011) w wydziale konunikacji stwierdzili, ze abym nadal miał uprawnienia na D to muszę jeszcze zrobić szkolenie okresowe D, chociaż oba te szkolenia niczym sie nie różnią tylko tyle, ze trzeba za to drugie też zapłacić - jak jest w Waszych wydziałach komunikacji.
Podgląd konta zbihu1zbihu110
Wątek forum

Kara ITD - brak licencji, umorzenie, i powtórka »


Kara nałożona przez ITD w 2004 roku w wysokości 8000zł za brak licencji na przewóz osób autobusem. Po pewnym czasie sprawa trafia do Urzędu skarbowego, komornika który po kilku latach walki postanawia umorzyć sprawę. I Dosłownie kilka dni temu przyszło pisemko już nie z "ITD" a z "wojewódzkiej komendy policji" (???) o dokonanie wpłaty właśnie tych 8000zł. Ktoś potrafi wytłumaczyć dlaczego teraz nagle przychodzi wezwanie do zapłaty odnośnie sprawy sprzed 10 lat, która to została umorzona przez komornika z urzędu skarbowego, i dlaczego z policji?? ? (kara na nałożona przez ITD potem umorzona przez komornika z urzędu skarbowego)? ? ?... na forum nie znalazłem jednoznacznej odpowiedzi
Podgląd konta stealth0stealth07
© 2014 Novemedia Ltd, all rights reserved. etransport.pl logotype is registered trademark of Novemedia Ltd