etransport.pl > Forum >  - Policja, ITD i Urzędy
Grupa tematyczna:
Policja, ITD i Urzędy
WątekAutorPostów
Wątek forum

BAZE EKSPLOATACYJNA / CERTYFIKAT KOMPETENCJI »


Posiadam certyfikat kompetencji w transporcie krajowym oraz baze eksploatacyjan spełniajaca wymogi wskazane w rozporzadzeniu. Wiecej informacji - justyna-spedycja@wp. pl
~Justyna6
Wątek forum

Jaki materiał - Certyfikat kompetencji przewozni »


Jaki materiał - Certyfikat kompetencji zawodowych przewoźnika drogowego? Wiem że są zadania do obliczenia składek wypłaty wynagrodzenia itp. Jaki jeszcze materiał powinienem opanowac chcąc zdac ten egzamin?
~JarGdb22
Wątek forum

pozew zbiorowy kol-trak »


firma oszukała na wiele tysięcy ludzi-przewożniów
s zukamy ludzi do pozwu zbiorowego
piszcie, niech inni nie wpadną w sidlo oszustaw Plewisk i warszawy to dwie siedziby tego czlowieka
~żona11
Wątek tylko dla posiadaczy kont

Tachograf Cyfrowy zmiana numeru rejestracyjnego »


Pracuję w obecnej firmie od trzech lat. Niedawno firma kupiła auto z tacho cyfrowym. Został zarejestrowany pojazd u nas w urzędzie. Jakie było zdziwienie szefa jak mu powiedziałem że trzeba zrobić legalizację tachgrafu.
Podgląd konta Przemo-AtegoPrzemo-Atego10
Wątek forum

VIA TOLL kara za konto na minusie »


Witam czy kogoś z was już ukarała inspekcja za całkowite wyczyszczenie konta w systemie przedpłaconym? Chodzi mi głównie o sytuacje gdy urządzenie pika 3 bądź 4 razy więc całkiem wyczerpało środki na koncie natomiast później zostało doładowane i i debet się uregulował. Gdy spytałem o taką sytuacje w BOK VIATOLL, uzyskałem odpowiedź, że za każdorazową taką sytuacje ITD może nałożyć karę do 3 tys zł. I teraz moje pytanie czy ktoś już taką karę zapłacił, i jak się ewentualnie bronic. Dodam, że parę razy zdarzyła się sytuacja gdzie w punktach dystrybucji nie dało się doładować konta z jakiś różnych powodów.
pozdrawiam
Podgląd konta centurioncenturion4250
Wątek forum

Dlaczego ITD nie kontroluje gruszek??? »


Zastanawia mnie fakt - dlaczego itd nie kontroluje czasu pracy oraz ładowności gruszek z betonem???
~kiero51
Wątek forum

EDC 03850 »


MAN TGA 2007 r, czesto ten blad sie zapala jak wioze z 24 tony... czy ktos mial z tym doczynienia? Pozdrawiam.
~Man4
Wątek forum

viatol bramka nie naliczyła przejazdu »


Dzień Dobry

Parę dni temu do firmy wpłyneło pismo z ITD dotyczące ominięcia opłaty za przejechaną bramownicę ale z stycznia 2014. Kierowca przynajmniej raz na tydzien przejeżdża tą bramownicą i za każdym razem jest naliczana opłata, dodatkowo firma posiada konto z odroczonym terminem płatności. W jaki sposób odwołać się, pismo jest z lipca 2014 natomiast niby wykroczenie z stycznia 2014. Jaki ma czas ITD na zgłoszenie takiego faktu firmie transportowej? Komu grozi mandat i w jakiej wysokości firmie czy kierowcy?
~Nowy4
Wątek forum

Bez Ciężarówek nie miałbyś NIC »


Taki napis na tyle naczepy jako odpowiedź na protesty mieszkańców, którym wydaje się że towary można teleportować. W oryginale WITHOUT TRUCKS YOU GET NOTHING.
~zaisty49
Wątek tylko dla posiadaczy kont

Prawda o ITD »


ITD nie jest po to, żeby dbać o kierowców i jakość transportu. ITD jest po to, żeby nakładać kary i zarabiać na urzędników. Gdyby w Polsce wprowadzono zasadę, że za pierwsze przewinienie się karze kwotą pieniężną, a za drugie takie samo przewinienie odbiera się licencje to na bank ITD by ba siebie nie zarobiło.
Podgląd konta knightriderknightrider1
Wątek forum

Drogówka cz 2 czy oszustwo? »


W ostatnim tygodniku motoryzacyjnym „ motor” w artykule TAK POLICJANCI Z DROGÓWKI NACIĄGAJĄ KIEROWCÓW przeczytałem ;

Błędny pomiar suszarką : Policjant mierzy prędkość szybko jadącego pojazdu, a później pokazuje wynik kolenym zatrzymanym kierowcom. Zdecydowana większość daje złapać się na haczyk. Kierowca który ma wątpliwości co do zarejestrowanej prędkości, powinien poprosić o pokazanie czasu jaki minął od wykonania pomiaru ( radary mają taką funkcję ). Policjant nie powinien odmówić

Nieprawidłowy pomiar wideorejstratorem : Oczywiście nie zawsze celowo, ale często z powodu lenistwa czy braku umiejętności pomiary wykonywane przez policjantów wideorejstratorem są nieprawidłowe. Radiowóz z takim urządzeniem nie wysyła żadnych fal – mierzy prędkość innych aut na podstawie własnego prędkościomierza. Dlatego policjanci muszą najpierw dogonić samochód, a następnie na początku i na końcu pomiaru utrzymywać ten sam dystans do niego. Jeśli będą doganiać „ ścigane auto” pomiar nie będzie prawidłowy, ponieważ zawyża jego prędkość ( takie nagranie może być powodem odwołania się od mandatu). Jeśli zatem na filmie widać, że auto na ekranie jest coraz większe i policjanci nie użyli funkcji zoom ( radiowóz zbliża się do namierzanego ), warto odmówić przyjęcia mandatu.


Tygodnik motoryzacyjny motor nr 8/2013 a źródłem tych rewelacji był zaprzyjaźniony policjant.
Podgląd konta 7up7up31
Wątek tylko dla posiadaczy kont

Bluetooth w hiszpani. »


Nie wiem, czy był juz ten wątek na forum. Ostrzegam kierowców przed używaniem, czy tylko założonym za uchem bluetoothem na uchu w Hiszpani. Tam to jest zabronione. Kumpel dostał mandat.
Podgląd konta TreborTrebor7
Wątek forum

pieczątka BAG na tarczce »


byłem kontrolowany w Niemczech i mam pieczątke na tarczce.
czy w razie następnej kontroli mam okazywać tarczki z przed pieczątki?
~początkujący33
Wątek forum

Mandat Asfinag »


Witam
Ostatnio dostałem mandat na kwotę 240 euro w Austrii. czy mogę się odwołać proszę o pilną odpowiedź
Podgląd konta kamaz10054kamaz100547
Wątek forum

Nielegalne kontrole tachografów. »


Coraz więcej sygnałów otrzymują służby kontrolne o wykonywaniu badań tachografów na przydrożnych parkingach oraz wewnątrz baz firm transportowych.
~Gitdek2
Wątek forum

przepisy w różnych krajach UE »


witam, niedawno policjant uświadomił mnie, że on nie może ukarać niemieckiego kierowcy za brak gaśnicy (bo takiego obowiązku nie ma w niemczech), a czeski policjant nie ukarać polskiego kierowcy za brak kamizelki (bo takiego obowiązku nie ma w polsce), uzasadniał to tym, że wszystkie państwa w UE muszą stosować się do norm zawartych w dyrektywach obowiązujących w całej UE, każde państwo może jednak wprowadzać swoje ograniczenia (nie mogące oczywiście łamać ogólno- unijnych norm) jednak może je egzekwować tylko wobec swoich obywateli, proszę bardzo o potwierdzenie tej informacji oraz poinformowanie czy to ma tez zastosowanie do transportu drogowego, czyli jeżeli belgowie czy holendrzy wprowadzą nakaz odpoczynków w hotelu to ja jako polski kierowca też będę musiał respektować holenderskie prawo, pomimo, że nie ma takiego zapisu w przepisach obowiązujących w całej UE?? ?, z góry dziękuję za odpowiedź, pozdrawiam
~PeBe40
Wątek forum

POLSKA "demokratyczna". »


No to sobie poczytamy/popiszemy.
~Nomad248
Wątek forum

Mandaty od Austriaków na granicy z Czechami »


Ostatnimi czasy policja austriacka urządza na granicy z Czechami łapankę głównie przewoźników z PL. Mandaty nakładane na kierowców są nieadekwatne do wykroczeń-o ile takie są, gdyź policji nie interesują opisane wydruki z tacho, certyfikaty, itp. Średnia wysokośc mandatu-1500-1700 364;. W ub. tygodniu tylko w czwartek zatrzymano ponad 200 aut, od kaźdego kierowcy ściągali na miejscu gotówkę, kto nie miał, poźyczał albo stał "do oporu", nawet dwa, trzy dni, bez dokumentów, bo zabierali nawet cmr-ki, tablice rejestr. itp. Wyglada to na piractwo w XXI wieku. Z tego co wiem, proceder ten kwitnie nadal, telefony do konsulatu pozostaja bez echa, a policjanci wypisują co im przyjdzie do głowy, kary sa"z powietrza", np. za towar, ktory się wg nich leje, chociaz nie ma na to sladu... jednemu z kierowców wlepili mandat ok. 10 000€ i zabronili dalszej jazdy bez lawety, stał dwa dni, w koncu zadowolili się 2500€ i stwierdzili, ze moze jechac, tylko tłumik niech naprawi... to, co sie tam wyprawia to jakiś koszmar... : ( Szukam osób podobnie pokrzywdzonych, gdyz uwazam, źe trzeba ukrocić ten proceder, w źadnym z krajów UE czegos takiego jeszcze chyba nie było...
Podgląd konta Shelby1Shelby19
Wątek forum

ITD może naskoczyć Panu Kierowcy ! »


Kierowca zwolnił się z firmy bo mu tacho przeszkadzało.
Poszedł do takiej gdzie tacho nie jest przeszkodą.
Czasami przekracza 20. 000 km w miesiącu w pojedynczej dużym camionem..
I co frajerskie inspekcje na to?
~20-ty45
Wątek forum

szkolenie okresowe »


a ja mam taki problem, zrobiłem szkolenie okresowe, akurat C i C+E, czasami jeszcze jeżdżę autobusem i na chwilę obecną mam ważne i badania i szkolenie na przewóz osób ale nieuchronnie przychodzi wymiana prawa jazdy (10. 09. 2011) w wydziale konunikacji stwierdzili, ze abym nadal miał uprawnienia na D to muszę jeszcze zrobić szkolenie okresowe D, chociaż oba te szkolenia niczym sie nie różnią tylko tyle, ze trzeba za to drugie też zapłacić - jak jest w Waszych wydziałach komunikacji.
Podgląd konta zbihu1zbihu110
Wątek forum

Kara ITD - brak licencji, umorzenie, i powtórka »


Kara nałożona przez ITD w 2004 roku w wysokości 8000zł za brak licencji na przewóz osób autobusem. Po pewnym czasie sprawa trafia do Urzędu skarbowego, komornika który po kilku latach walki postanawia umorzyć sprawę. I Dosłownie kilka dni temu przyszło pisemko już nie z "ITD" a z "wojewódzkiej komendy policji" (???) o dokonanie wpłaty właśnie tych 8000zł. Ktoś potrafi wytłumaczyć dlaczego teraz nagle przychodzi wezwanie do zapłaty odnośnie sprawy sprzed 10 lat, która to została umorzona przez komornika z urzędu skarbowego, i dlaczego z policji?? ? (kara na nałożona przez ITD potem umorzona przez komornika z urzędu skarbowego)? ? ?... na forum nie znalazłem jednoznacznej odpowiedzi
Podgląd konta stealth0stealth07
Wątek forum

Uprawnienia aby robić przeprowadzki ciężarówka »


Witam,
Posiadam małą firmę przeprowadzko-wą od przeszło 2 lat. Do tej pory świadczyłem usługi busami typu kontener DCM 3, 5 t. Jak wiadomo te dostawcza ki nie maja dużo ładowności (mam 2 sprintery i jedno iveco oby dwa na bliźniaku z windami). Chciałbym kopić coś większego a co za tym idzie trzeba robić różne uprawnienia. Prawo jazdy kat. C posiadam i KWP. Co jeszcze będę potrzebował zdać aby powadzić swoja działalność z użyciem samochodu ciężarowego (wyjeżdżał bym w sezonie zagranicę zarobkowo tym samochodem). Jakie kursy i szkolenia powinni mieć moi pracownicy. Chciałbym dodać, iż do tego wszystkiego w dalsze trasy nie jeżdżę z pracownikiem tylko z kolegą który prowadzi taka samą działalność i też myśli nad dużym autem. Czy problemem będzie że nie jest on moim pracownikiem a jedziemy razem (on też będzie kierował)? Pozdrawiam
Podgląd konta przeprowadzkiliderprzeprowadzkilider32
Wątek forum

mandat od zoll niemcy »


jezdzilem kiedys u takiego jednego, w aucie byl nieoryginalny zbiornik i za duzo paliwa. byly mandaty, szef sie zarzeka ze wszystko oplacil. jak to sprawdzic, pisalem do sluzby celnej to odeslali mnie do Polsko - Niemieckie Centrum Współpracy Służb Granicznych Policyjnych i Celnych w Świecku i nic !! nikt nie moze mi pomoc. ma ktos pomysl jak to sprawdzic?? ?
~kamil_c+e10
Wątek forum

sprawa w sądzie francuskim »


Witam wszystkich. W 2010r. we Francji żandarmi zczytali moją kartę kierowcy, wypytali gdzie pracuję itd. ( pracowałem wtedy u francuza gdzie łamanie tacho było normą jeśli chciało się pracować) było kilka przegięć jednak puścili bez mandatu. Teraz w lipcu 2014 przysłali mi z sądu francuskiego akt oskarżenia o przekraczanie czasu pracy i co za tym idzie skracanie przerw. Może ktoś miał podobny problem i mógł by mi coś doradzić jak najlepiej wybrnąć z tej sytuacji
~Piotrek35
Wątek tylko dla posiadaczy kont

Kurs na wózki widłowe a egzamin UDT »


Witam wszystkich

Mam ukończony parę lat temu kurs na obsługę wózków jezdnych, ale nie zdawałem egzaminu przed UDT, gdyż kurs był organizowany przez pracodawcę. Po zakończeniu u niego pracy otrzymałem zaświadczenie o ukończeniu kursu.

Czy na forum znajdzie się ktoś w temacie i odpowie mi na pytanie:
Czy brak zdanego egzaminu przed inspektorem UDT ogranicza w jakiś sposób moje uprawnienia?

Dzwo niłem do kilku firm szkoleniowych, ale odpowiedzi uzyskuje przeróżne. Będę wdzięczny za podanie podstawy prawnej regulującej moją sytuację.

Pozdrawiam
Podgląd konta DOKDOK2
Wątek tylko dla posiadaczy kont

Inspekcja na Białorusi »


Witam,
Wracając do domu z Rosji, na Białorusi przez CB radio usłyszałem, ze tamtejsza inspekcja od 1 lipca ma inne uprawnienia co do zatrzymywania kierowców, ze względu na wprowadzenie zakazu temperaturowego. Szukałem, ale odnaleźć nie moge, wiecie moze cos na ten temat, bo chciałbym, zeby ta informacja była potwierdzona, żebym podczas ewentualnej kontroli wiedział na co moge sobie pozwolić :)
Podgląd konta TomekSokolTomekSokol3
Wątek forum

Czy można odmówić Inspekcji zjazdu na wagę? »


Witam.

Ostatnio mój kierowca jadący Sprinterem do 3, 5t został zatrzymany na gminnej drodze przez ITD.
Inspektorzy podejrzewali iż pojazd jest przeciążony i zabrali go na punkt ważenia oddalony o 12 km od miejsca zatrzymania. Okazało się jednak że waga pojazdu wynosiłą 3400kg, i moje pytanie brzmi: Czy w takiej sytuacji jak zaistniała kierowca może odmówić przejazdu za wagę? Jeśli jest pewny że waga się zgadza, dodam że nie miał listu przewozowego. Wszak wyciągneli go 12 km z trasy i potem powrot to juz 24km...
~Dom17
Wątek forum

Kara za brak ważnego prawa jazdy »


Czy inspekcja może nałożyć karę za zatrudnienie kierowcy beż ważnego prawa jazdy C+E (chodzi o niewymienione prawo jazdy na nowe czyli brak szkolenia okresowego) Miałem kontrole w tym tygodniu i inspektor nałożył na mnie jako kierowcę mandat w wysokości 800zł. Ale pytanie moje tak jak pisałem wcześniej dotyczy tego czy czasami dodatkowo nie przyjdzie jeszcze jakaś kara na firmę za to że dali mi jeździć bez wymaganych dokumentów. Zaznaczę że badania lekarskie i psychotechniczne miałem w chwili kontroli jeszcze ważne. Po prostu nie zrobiłem szkolenia okresowego i nie wymieniłem prawa jazdy na nowe. Jeżeli jest ktoś kto może rzeczowo odpowiedzieć na moje pytanie to czekam z niecierpliwością.
~pikey16
Wątek forum

Myto na Słowacji »


Czy dysponuje ktoś mapą bramek Myta na Słowacji? Chciałbym wjechać tylko kilka kilometrów w głąb Słowacji, rozładować towar i wrócić, a nie chcę kupować GoBoxa i bawić się w jakieś słowackie rozliczenia. Teoretycznie droga, po której chcę jechać jest płatna, ale z racji tego, że to tylko kilka kilometrów sprawdziłem sobie ją na google street view i zauważyłem brak bramek. Strony słowackiego Myta też nic nie mówią o tym, gdzie się znajdują bramki. W związku z tym mam pytanie, czy można ominąć jakoś słowacką biurokrację? Ofc pojazd 40 ton.
~mytnik8
Wątek forum

Gdzie zapłacić niemiecki mandat? »


Mam pytanko.
Dostałem pocztą grzywnę do zapłacenia w niemczech z tego co się doczytałem to mogę to uregulować na poczcie w D, ale ciężko jest podjechać ciężarówką pod pocztę (można zarobić kolejny mandacik:-).
Czy można dokonać wpłaty na granicy? A może w jakieś instytucji w kraju można dokonać wpłaty?
~ukarany54
Wątek forum

Kontrola ITD »


Witam. Miałem kontrole auta przez ITD. Stwierdzono brak wypisu z licencji (kierowca miał xero Licencji) i nałozono kare 500 zł. Czy jezeli nie zgłosiłem auta do licencji dojda do tego pozniej?
~mariusz11
Wątek forum

kontrola ITD »


.. moj kierowca miał przed chwilą kontrolę na drodze... zabrali mu dowod rejstracyjny ciągnika stwierdzili uszkodzenie tacho / legalizacja ok i wykresy na tarczkach rownież ok coś z pokrętlem selektora bylo nie tak... dali protokuł nic nie mówili o karze dla mnie... kiedy się dowiem ile zaplacę mandatu i czy zaplacę ; )
~scan7
Wątek forum

Kontrola z ITD na terenie firmy. »


Przedsiębiorca posiadający produkcję materiałów budowlanych, 3 samochody cieżarowe do rozwożenia towaru, otrzymał informację z ITD o zamiarze wszczęcia kontroli pod katem przewozów na potrzeby własne.
I tak: kierowca, który rozwozi nie jest zarejestrowany, tarcz taho firma nie posiada, są tylko zezwolenia z urzędu miasta na przewozy na potrzeby własne.
Jak tu sie tłumaczyć przed takimi panami inspektorami??
Co mu pokazać? Jak nic nie ma?
~mietek6
Wątek forum

Jak wygląda kontrola ITD »


Panowie powiedzcie jak właściwie wygląda kontrola ITD na drodze? Wszyscy piszą o niezgadzających się kilometrach ale ja nie rozumiem jak oni mogą to sprawdzić? Posiadam tach keinzle i na tachografie zapisują się km, czy porównują oni km z tacho z km z tarczki? Czy ze stanem licznika? Ale jak to wygląda, jeśli np. auto prowadzi dwóch kierowców na zmianę. Zatrzymają jednego i jest logiczne, że stan licznika nie będzie się zgadzał z posiadanymi tarczkami przez jednego kierowcę, ponieważ potrzebne są tarczki drugiego kierowcy?
~kontorler73
Wątek forum

Kontrola ITD w firmie przedsiębiorstwa »


Witam. Inspektorzy zapowiedzieli mi kontrolę w firmie. Czy może ktoś z was przeżył już takie miłe spotkanie i podzieli się opinią jak?
~speed25
Wątek forum

Tarcza a karta - Kontrola ITD, BAG, VOSA etc »


Witam. Czy gdy jeżdżę na tarczy, to czy w czasie kontroli (obojętne w jakim państwie) mam obowiązek okazania również karty kierowcy jeśli takową posiadam? Czy w ogolę organy kontroli mają wgląd w jakimś systemie czy kierowca ma kartę?
~ryś10
Wątek forum

Kontrola ITD w przedsiębiorstwie. »


Witam. Mam takie pytanie czy nie orientuje się ktoś jakiej maksymalnej wysokości ITD może dać mandat z tytułu kontroli w firmie. Ponieważ jak do tej pory mandat wystawiony przez ITD mogłbyć maksymalnie 30000zł, lecz słyszałem że od tego roku coś się zmieniło. Chciałbym wiedzieć ile jest w tym prawdy.

Pozdrawiam
~Damian41
Wątek forum

Kontrola ITD jakie papiery są potrzebne? »


Mam pytanie jakie papiery oraz licencje są wymagane w sytuacji gdy samochodem ciężarowym bez ładunku jadą 2 osoby. Pasażerem jest właściciel firmy (wynajem maszyn budowlanych, czyli nie firma transportowa), kierowcą jest jego brat, który nie jest zatrudniony w jego firmie. Po prostu ma prawo jazdy kategorii C i testują razem sprawność samochodu na drodze gminnej. Samochód jest zarejestrowany na ww firmę. Mam pytanie jakie dokumenty potrzebne są do tego typu przewozu w razie kontroli ITD? Do jakiego typu przewozu można zakwalifikować taki transport?
~olaa3
Wątek forum

Kontrola ITD - pytanie o spedytora »


Prowadzę sklep meblowy. Posiadam samochody ciężarowe, które wożą sprzedawany przeze mnie towar. Nie świadczę żadnych usług transportowych. Czy muszę zatrudnić spedytora?
~leho14
Wątek forum

mój pierwszy raz... czyli pierwsza kontrola ITD:) »


Witam wszystkich. Dziś miałem pierwszą w życiu kontrolę ITD a jeżdżę dużym autem zawodowo od 3 lat. Jeśli o mnie chodzi to wydaje mi się, że nie wypadła aż tak najgorzej jak na pierwszy raz ponieważ dostałem (tylko) 300zł. mandatu za jakieś tam przekroczenia czasu pracy... Gorzej będzie miał mój pryncypał bo: 1. nie było w aucie ważnej winiety rocznej 2. skończyła się dawno ( w 2009r. ) legalizacja tachografu. 3. przewóz rzeczy których nie wolno przewozić bez ADR... no i ogólnie dojdą tam jeszcze jakieś mniejsze bądź większe *ły bo kontrola w firmie murowana... Miły Pan z ITD powiedział że w granicach 4 tyś. wyjdzie kara za to wszystko ale jeśli w firmie jeszcze coś znajdą (a myślę że tak) to mogą dowalić... no właśnie, jak dużo? Dodam że w firmie jest jeszcze drugie auto, też z podobnymi problemami... jak to widzicie? pytam oczywiście tych co już doświadczyli coś takiego na własnej skórze np. zwolnieniem z pracy bo firma rozwiązana czy coś takiego...
~mario61
Wątek forum

Kolejny "bezmózg" »


Dzisiaj rano młody mężczyzna rzucił pełną butelką z piwem w nadjeżdżającą ciężarówkę. Stojąc na wiadukcie celował w jej przednią szybę, na szczęście nie trafił.

Do zdarzenia doszło w środę rano, na wiadukcie wzdłuż ulicy Janowskiej w Białej Podlaskiej. Kierujący samochodem ciężarowym z naczepą, przejeżdżając pod wiaduktem, zauważył stojących trzech młodych mężczyzn, nagle jeden z nich cisnął w kierunku auta jakimś przedmiotem. Po chwili słychać było tylko huk uderzenia.

Mężczyzna po chwili się zatrzymał i powiadomił o wszystkim policje. Funkcjonariusze po dojechaniu na miejsce szybko zatrzymali całą trójkę, zanim zdołali się oni oddalić z miejsca zdarzenia. Jak się okazało, w auto trafiła pełna butelka piwa, uszkadzając znajdującą się tuż nad przednią szybą osłonę przeciwsłoneczną. Gdyby butelka spadła kilka centymetrów niżej, wtedy by rozbiła przednią szybę a wtedy by mogło dojść do tragedii.

Cała trójka młodych mężczyzn była pod wyraźnym wpływem alkoholu. Po okazaniu ich kierowcy ciężarówki, ten rozpoznał 19-latka, jako tego, który rzucił butelką. Mężczyzna odpowie za wykroczenie, grozi mu kara aresztu, ograniczenia wolności albo grzywny.

Jak tragiczne w skutkach może być takie postępowanie, można było się przekonać na początku ub. roku. Wtedy to na autostradzie A4 zginał kierowca ciężarówki z Lublina. Szesnastolatek i siedemnastolatek rzucili z wiaduktu nad autostradą bryłą lodu wprost w przednią szybę nadjeżdżającej ciężarówki. Jej kierowca stracił panowanie nad kierownicą i uderzył w bariery. W wyniku wypadku zmarł na skutek odniesionych obrażeń.

(fot. Arkadiusz Wójtowicz)
2014-06-25 19:32:24
za lublin112. pl
Podgląd konta tomaszv670tomaszv6702
Wątek forum

Belgia 21. 06. 2014 już jest ! »


Przyszedł ten dzień.
Czyżby dzisiaj w Belgii nie stała żadna polska ciężarówka?
Ulice wyludnione, autostrady zamknięte i zgasło światło? !
Ktoś to może potwierdzić?
Przecież w "Marjotach" wifi jest za free.
Napiszcie koledzy jakie potrawy zapodają w hotelach.
~Przewoźnik z Ubekistanu58
Wątek forum

Vat1a problem z wpisem do dowodu... »


Witam, właśnie dziś odmówili mi wpisu do dowodu rejestracyjnego pozycji vat1a, pan w urzędzie miasta w wydziale komunikacji stwierdził ze mój pojazd jest ujęty w podkategorii furgon a powinien byc wielozadaniowy lub van, nadmienię że diagnosta wystawił stosowne zaświadczenie że pojazd spełnia warunki nowej ustawy vat1a. auto ma jeden rząd siedzeń i ma przegrodę fabryczną miedzy przestrzenią ładunkową a kabiną, jest to pojazd iveci daily, co ja mam teraz z tym zrobić? jestem drugim właścicielem w kraju a pojazd był przywieziony z zagranicy kilka lat temu. Poprzednie badanie 1, 5 roku temu vat1 jest wpisane w dowód, więc czegoś nie rozumiem w tej całej nowej ustawie, z tego wychodzi że pan urzędnik w krawacie się bardziej zna na samochodach niż diagnosta!
~Mihao7
Wątek forum

POZEW DO SĄDU »


Szukam informacji od osób które sądziły się z pracodawcą. Szukam także prawnika który poprowadził by taka sprawę. Moja sytuacja z kolegą wygląda następująco:Zostaliś my zwolnieni z pracy za odmowę przegięcia czasu pracy kierowców, kilkakrotnie Nas zmuszano.
~overthetop41
Wątek forum

Afera Podsłuchowa:) »


No cóż, z wypowiedzi naszych kochanych politykow wynika iż była to dobrze oraz profesjonalnie zaorganizowana akcja mająca za zadanie ujawnienie rozmów person na najwyższych szczeblach władzy.

Wynika z tychże wypowiedzi iż cała ta afera ma na celu Destabilizacje Rządu.


Pytanie Brzmi: Czy po pobieżnej a*alizie tychże nagrań służby specjane nie doszły czasami do Rewelacyjnych wniosków iż Mogą Pozostać Bez Pracy???

Upadek Instytucji Państwowej oznacza brak pracy dla takich Służb.
Trudno Okreslić czy Panowie z ABW oraz innych tajnych służb dostaną propozycję pracy u Sąsiadów z Zachodniej lub Wschodniej Granicy:)

Być albo nie Być, Oto jest Pytanie:)
~pocztowy:) 28
Wątek forum

Egzamin na kwalifikację. »


Witam.
Mam problem z egzaminem na przyspieszoną kwalifikacją wstępną. Polega on na tym że po ukończeniu kursu szkoła zgłosiła do urzędu o ustalenie terminu egzaminu i ponoć maja na to 2 tygodnie. Mija już około półtora miesiąca i w dalszym ciągu nie ma żadnego terminu.
Ośrodek szkolenia bezradnie rozkłada ręce a ja muszę to zdać jak najszybciej bo czeka na mnie praca.
Chciałbym wiedzieć kto organizuje te egzaminy i jak mogę to przyśpieszyć. Dodam, że sprawa dzieje się w woj. łódzkim.
Z góry dziękuję za pomoc.
Podgląd konta grzedorgrzedor3
Wątek forum

W tym WEBNIĘTYM kraju to najlepiej nic nie robić »


Niestety - dochodzę do wniosku, że najlepiej to poleżeć, wziąć zasiłek i mieć wyjepane na wszystko.
Firma, uczciwa praca czy inne takie dyrdymały = goowno warty wysiłek.
Nie ma szans na zmiany jakościowe parząc w jakiej dziczy żyjemy.
Daremne były na dzieje Polaków na normalność po 89-tym.
~Przewoźnik z Ubekistanu8
Wątek forum

Poszukuję wzoru druku z VOSy odnośnie imigrantów »


Witam chciałem się spytać słyszałem o druku chyba z VOSY o sprawdzeniu auta przez kierowce w poszukiwaniu "imigrantów" jeśli kierowca sprawdzi podpiszę to może w razie jakiejś przygody być kryty czy to jest prawda i gdzie można dostać dany druk
z Góry dzięki za odpowiedzi
Podgląd konta bananowy01bananowy012
Wątek forum

ITD kontrola VIATOLL - TO JAKIEŚ KPINY!!! »


Ostatnio dostaliśmy wezwanie od ITD do wskazania kierującego, który rzekomo przejechał przez bramkę bez opłaty. W piśmie podano datę i godzinę naruszenia. Sprawdzamy kto jechał. Okazuje się że auto w tym czasie stało, ponieważ kierowca robił pauzę. No ręce opadają!!! Jak można robić takie błędy!!! Dodam, że to już 4 odwołanie w naszej firmie, gdzie wydano decyzję administracyjną na kierowców za rzekomą jazdę z uszkodzonym ViaBoxem, gdzie później okazuje się, że za dane odcinki opłata została pobrana!!! SKANDAL!!!
~prywaciarz156
Wątek forum

Odpoczynek regularny w Belgii »


W związku z przepisem Rozporządzenia Rady UE 561/2006 art. 8 ust. 8 od dnia 21 czerwca 2014 roku na terenie Belgii będzie obowiązywał zakaz odbioru regularnego odpoczynku tygodniowego w kabinie pojazdu.

Za niezastosowanie się do tego przepisu grozi grzywna w wysokości 1800€

Grzywna może zostać nałożona jeżeli PODCZAS KONTROLI kierowca odbiera przerwę tygodniową.

1. W Belgii kara jest nakładana częściowo na kierowcę oraz na przedsiębiorstwo

2. Kara dotyczy tylko REGULARNEGO ODPOCZYNKU TYGODNIOWEGO

Info rmacja ptowierdzona bezpośrednio od Inspektoratu w Belgii.
Podgląd konta IndekaIndeka10
© 2014 Novemedia Ltd, all rights reserved. etransport.pl logotype is registered trademark of Novemedia Ltd