Euro Finannce Sp. z o.o.
etransport.pl > Forum >  - Policja, ITD i Urzędy
Grupa tematyczna:
Policja, ITD i Urzędy
WątekAutorPostów
Wątek forum

VIA TOLL kara za konto na minusie »


Witam czy kogoś z was już ukarała inspekcja za całkowite wyczyszczenie konta w systemie przedpłaconym? Chodzi mi głównie o sytuacje gdy urządzenie pika 3 bądź 4 razy więc całkiem wyczerpało środki na koncie natomiast później zostało doładowane i i debet się uregulował. Gdy spytałem o taką sytuacje w BOK VIATOLL, uzyskałem odpowiedź, że za każdorazową taką sytuacje ITD może nałożyć karę do 3 tys zł. I teraz moje pytanie czy ktoś już taką karę zapłacił, i jak się ewentualnie bronic. Dodam, że parę razy zdarzyła się sytuacja gdzie w punktach dystrybucji nie dało się doładować konta z jakiś różnych powodów.
pozdrawiam
Podgląd konta centurioncenturion4411
Wątek forum

Bilans przy KPiR jako zabezpieczenie fin. »


Za zabezpieczenie do licencji moze tez słuzyc bilans dla firm, które prowadzą KPiR. W przypadku firm posiadajacych duzo samochodów takie rozwiazanie moze sie okazac duzo tansze niż polisa czy gwarancja bankowa.
Oferuję przygotowanie całego zestawu dokumentów finansowych (bilans, rzis, informacje dodatkowe i innne) niezbędnych do otrzymania licencji. Proszę o kontakt: piottrek22@interia. pl lub 607 036 733
Podgląd konta PiotrCPiotrC10
Wątek forum

Brak dokumentów i dozoru na HDS »


Witam, chciałbym się dowiedzieć jak to jest w przypadku gdy nie mam dokumentów ani dozoru na HDS, a samochód posiadam na użytek własny. Czy przejdzie on przegląd?
Z góry dzięki za odpowiedź
~Bogusław4
Wątek tylko dla posiadaczy kont

mandat »


cześckoledzy mam pytanie, w czerwcu 2013 roku fotoradar zrobił mi zdjecie i we wrześniu też2013 od itd przyszło do wypełnieina oswiadczenia wypełniłem i odesłałem i od tamtej pory jest cisza i spokój, to znacz że mandat sie przedawnił?
Podgląd konta damian20damian201
Wątek forum

odzyskanie prawka na Niemcy »


Witam.
Pół roku temu dostałem zakaz jazdy na terytorium Niemiec i teraz ta kara się kończy.
Wie ktoś może jakie są procedury żeby tą karę anulowano bo słyszałem że muszę osobiście jechać do Niemiec do urzędu i wystosować pismo o anulowanie kary mimo że dobiegła końca?
Z góry dziękuję za podpowiedzi.
Podgląd konta daniel40daniel402
Wątek forum

Jaki materiał - Certyfikat kompetencji przewozni »


Jaki materiał - Certyfikat kompetencji zawodowych przewoźnika drogowego? Wiem że są zadania do obliczenia składek wypłaty wynagrodzenia itp. Jaki jeszcze materiał powinienem opanowac chcąc zdac ten egzamin?
~JarGdb21
Wątek forum

Transport mleka bez tacha? »


Witam w mojej okolicy działa firma wożąca mleko po mleczarniach. Właściciel jak i kierowcy twierdzą że są wyłączeni z konieczności używania tachografu. Dodam tylko ze są to kółka po ok 500 km w obie strony i pracują na własnej działalności Czy faktycznie przy takim transporcie nie pojazd jest zwolniony z tacho a może ktoś pracuje bądż pracował w takiej firmie
~maanik25
Wątek forum

Mandat za prędkość w terenie zabudowanym. »


Witam, w miejscowości Piecki strzeliło mi fotkę po godzinie 21, było już bardzo ciemno, dodam że akurat już jechałem samochodem osobowym. Mandat przyszedł na mojego ojca (ponieważ to on jest właścicielem pojazdu). W liście jest karta z wyborem 3 oświadczeń, jedno to że wypełnia mój ojciec i bierze na siebie 200zł i 6pkt. drugie że wskazuję osobę która akurat kierowała i trzecie że nie wie kto kierował i wtedy 500zł bez punktów. Ostatnie 500zł za bardzo nie wchodzi w grę ponieważ to duża kwota. Mój ojciec nie za bardzo może przyjąć mandat, a ja jestem kierowcą zawodowym i już też parę pkt mam i nie chcę ich kolekcjonować, teraz moje najważniejsze pytanie:
CZY MOGĘ WSKAZAĆ INNĄ OSOBĘ, NP MOJĄ DZIEWCZYNĘ DO KTÓREJ WTEDY JECHAŁEM?
Czy dopatrzą się na zdjęciu że to nie ta osoba i będzie większy problem? Zdjęcia mi nie przysłano.
Czekam na poważne odpowiedzi, pozdrawiam i dziękuję.
Podgląd konta jinjinjinjin24
Wątek forum

zdięcia z fotoradarów z Niemiec. »


Witam. Mam pytanie odnośnie zdjęć z fotoradarów z Niemiec. Czy przychodzą zdjęcia z radarów mobilnych i stalych do firmy? Jeśli tak to ile mniej więcej czasu się czeka na to zdjęcie?
Podgląd konta Piotr1991Piotr199130
Wątek forum

DECYZJA O NAŁOŻENIU KARY »


Witam, Dnia 24. 09. 2013r o 15:35 zostałem zatrzymany przez ITD, zbierałem ogólnie odzież z pojemników na odzież używaną, żeby móc to robić musiałem założyć działalność itp.
Auto dzierżawiłem jak i pojemniki od firmy wtórpol, gdy podjąłem prace ( jestem bardzo młodym kierowcą ) nie miałem pojęcia o licencji czy zezwoleniu na wykonywanie zawodu przewoźnika drogowego ( oraz osoba podpisująca zemną umowę nic mi nie mówiła ), myślałem że wpis w prawo jazdy był wystarczający ( ten co robiłem za 3tys zł ) zostałem przesłuchany w charakterze świadka sporządzili dokumentacje ksero i fotograficzną, i dziś dostałem decyzje w wysokości 8tyś zł, " naruszony przepis " wykonywanie transportu drogowego bez wymaganego zezwolenia bla bla bla... art. 92 a ust, 1, 6, 7 " proszę o pomoc, tel. 733 221 808
~adam wrotecki62
Wątek forum

Autolaweta do 3, 5T - formalnosci na drodze »


Witam,
Chcę przewieźć samochód z Niemiec do Polski Autolawetą do 3, 5T. Ładowność autolawety to 1800kg, samochod bedzie wazyl 1500kg - także jeśli chodzi o wagę to ok.

Mam pytania w związku z tym:
1. Czy poruszając się po drogach krajowych będę musiał zamontować VIATOLLA lub spełnić jakieś inne warunki?
2. Czy poruszając się po Niemczech muszę posiadać książkę pracy kierowcy lub spełnić jakieś inne warunki?
3. Jakie kary mi grożą za przekroczenie ładowności lawety np. o 200kg?

Z góry dzięki za odpowiedź, mam nadzieję, że wspomożecie mnie swoją wiedzą :)
~78lo965s37
Wątek forum

Czy tak w urzędzie uzyskuje się wpis kodu 95? »


Dzisiaj pojechałem do Wydziału komunikacji w celu wymiany prawo jazdy na blankiet z wpisanym kodem 95.
Prawo jazdy kat C zdobyłem w 1999r wiec obowiązywało mnie szkolenie okresowe, które odbyłem w sierpniu tego roku (taka przerwa). Tydzień temu zdałem prawo jazdy na kat c+e i postanowiłem szybko zrobić badanie psychotechniczne i lekarskie tak aby z zaświadczeniem o odbytym szkoleniu okresowym szybko złożyć do wydziału komunikacji i uzyskać wpis z kodem 95.
I tu zaczęły się dla mnie schody. Pani w okienku zdziwiona, że składam takie dokumenty nie pracując jeszcze jako kierowca i mówi mi, ze owszem szkolenie jest ważne, psychotechnika również ale na zaświadczeniu lekarskim powinien znajdować się wpis jaki to pracodawca kieruje mnie na badanie.
To ja jej na to, że chcę już mieć wpis na blankiecie jak zacznę szukać pracy, kazała mi pisać oświadczenie, że zamierzam pracować w firmie transportowej - to napisałem jej jakieś bzdurne dane. Nie miałem wyjścia gdyż inaczej nie przyjęła by mi tych dokumentów.
I jeszcze jedno powiedziała, że u niej zostają oryginały badań i ukończenia szkolenia bo nie ma mowy w ustawie o kserokopiach a mi poradziła iść z dokumentami do Notariusza w celu zrobienia sobie odpisów.
Kończąc już dodam, że wszystko przyjęła i mam czekać na blankiecik. Ale czy to tak miało wyglądać? Może miał ktoś podobne zdarzenie i podpowie czy wszystko poszło tak jak powinno.
~ozcel13
Wątek tylko dla posiadaczy kont

Jak najtaniej zapłacić mandat z Czech? »


Mąż dostał mandat za przekroczenie prędkości 500 koron. Mandat kredytowany 2 tyg na zapłatę.
Na polskie to nie szczególne pieniądze, ale pojawia się problem, kiedy chcę zrobić przelew walutowy w moim banku wyskakuje prowizja 100zł!!! więcej jak sam mandat. Jest opcja przelewu europejskiego, ale tylko w ojro, wtedy kwota opłat bankowych wyniesie 5 zł.
Moje pytania do Was brzmią, czy płaciliście swoje mandaty w euro czy czk? A może płaciliście je w czechach - gdzie konkretnie?
Podgląd konta MigrenaMigrena2
Wątek forum

Norwegia - Utrata prawa jazdy za odległość »


Witam, zatrzymała mnie norweska policja, okazało sie, ze zostałem nagrany i wyliczyli, ze miałem za mały odstęp od drugiego auta. Było ograniczenie do 70 jechałem max 60, wyliczyli mi ze moja odległość wynosi 0. 84 sekundy, czy cos tam. Zaznaczam, ze jechałem linkiem czyli zestawem 25. 25metra. Zatrzymali mi prawo jazdy, moje pytanie jest takie, na ile mogą mi zatrzymać za takie cos prawko i ile wynosi mandat?
~wojk5427
Wątek forum

Zabezpieczenie finansowe do licencji »


W warszawskim urzędzie spotkała mnie przykra niespodzianka, gdy zgłosiłem sie po wypis na kolejny zakupiony samochód, okazało się, że Urząd unieważnił zabezpieczenie finansowe które przedstawiłem gdy występowałem o licencji. Wydanie wypisu uzależnia od przedstawienia zabezpieczeń w nowej formie na wszystkie posiadane przeze mnie samochody (9 tyś eu na pierwszy i 5 tyś na każdy kolejny), tak jabym występował o licencje.
Podobno taka weryfikacja obejmuje wszystkich przewożników którzy przedstawili zabezpieczenie w formie weksla lub ubezpieczenia. Jestem ciekaw ile osób ma już tego typu problem. Wygląda, że takie działanie jest niezgodne z przepisami, sądze że byłoby cenne zmontowanie szerszej grupy sprzeciwu (a może taka już jest?) jestem ciekaw Waszych doświadczeń.
~Piotr398
Wątek forum

Pasażer bez kursu ADR i jazda z ADR »


Koledzy, miał ktoś z was kontrole jak jechał na ADR z pasażerem nie posiadającym kursu? Z tego co się doczytałem to jest kara 500 zł w Polsce. Interesuje mnie jak jest za granicą i czy każą opuścić auto pasażerowi czy może jechać dalej?
~maciun107
Wątek forum

Punkty karne co robić »


Witam mam 20punktów i mam pytanie gdybym odmówił przyjęcia mandatu dostaje punkty przez sąd?
~Mateusz24
Wątek forum

Złodzieje z Kobylnicy ! »


Kto widział odcinek "Pirata" w telewizorze gdzie Emil rozkłada przed kamerami złodziei na łopatki?
~Koczownik3
Wątek forum

wylacznik w samochodzie »


Panowie, okazalo sie ze w nowej pracy w samochodzie ktory otrzymalem znajduje sie wylacznik tacho, czy podczas kontroli inspektor moze mi dac mandat za sama obecnosc wylacznika w aucie? Dodam iz nie jezdze i nie mam zamiaru tego uzywac.
~przee13
Wątek forum

2250euro mandatu od Francuzów przez ich oszustwo »


Witam, wczoraj moi kierowcy po raz pierwszy wybrali się w trasę po uzyskaniu licencji i taki kwiatek... co gorsza wszystko robili zgodnie z prawem. Wjeżdżali na prom we Francji gdzie francuska inspekcja drogowa wzięła ich na bok kazała wyjść z busa i poczekać, przychodzą po chwili i mówią, że brakuje dzisiejszej wyrysówki.. a na 1000% siedziała w tachografie bo godzinę wcześniej ją zmieniali (tym bardziej kto jadąc pierwszy raz by coś kombinował i we wjeździe na prom) nową "zaginioną" włożyli do tachografu, drugą do pudełka. Co do czego kara 2250euro, bagatela 10tysi za darmo zabrali wszystkie dokumenty licencje dowody rejestracyjne od samochodu i przyczepy, zrobili kserokopie. teraz ciekawe ile czasu będę czekał na te dokumenty, bo z kserówkami ich nie puszczę, bo nie przejdzie, jak za 2, 3tyg. to jestem już koniec. Mogli w ogóle tak postąpić? Kierowcy napisali oświadczenie, czemu nie zgadzają się przyjąć mandatu jak wyglądała sytuacja i chcieli dołączyć do ich dokumentów, ale w momencie gdy podeszli do auta w którym siedzieli funkcjonariusze ci oscentacyjnie odjechali. Kierowcy nie podpisali żadnego mandatu, nie przyznali się. Nie wiem co teraz robić, pierwszy wyjazd i jak wejdzie ten mandat to dla mnie zamknięcie interesu na samym początku oznacza. Wręcz pewni jesteśmy, że tą tarczkę co siedziała w tachografie po prostu wsadzili gdzieś w spodnie czy nie wiem, bo być była, nie wiem w łapę chcieli czy jak? Nie wiem w odwołaniu chyba napisze niech przejrzą monitoring, jak coś widać, że wyjmują z tachografu. Załamany jestem piszcie co zrobić, czy wam zdarzały się podobne sytuacje.
~janek164
Wątek forum

Oswiadczenie, baza eksploatacyjna »


Witam, odrazu uprzedzam ze dzwonilem do BOTM'u. Mam problem otóz jest osoba która mi udostepnia miejsce postojowe auta (jeden z warunków) i teraz pytanie czy wystarczy w oswiadczenia podac adres czy musze wydzierzawic od tej osoby kawałek placu i kopie umowy wyslac do BOTM'u?
~franek opole6
Wątek forum

Mandat Niemcy - Płatność »


Witam!
Mam pytanie odnośnie otrzymanego mandatu z Niemiec. Czy jest możliwość aby został on uregulowany z innego konta bankowego niż mój? Mam na myśli, że mandat jest imienny, a zapłacony zostanie np. z konta córki.
Pozdrawiam,
M.
Podgląd konta trans77trans7716
Wątek forum

Doniesienie na pracodawce do I. T. D. »


Witam. Pracodawac nie wypłacił mi zaległej pensie. Udaje sie do Inspektoratu pracy żeby założyc sprawe, pytanie czy jest mozliwosc doniesienia do ITD o nieprawidłowościach w firmie w której pracowalem i zlecenia kontroli? jak tak to jak do tego podejsc i co zrobic? pozdrawiam i z góry dzieki za podpowiedzi
~driwere20
Wątek forum

CZAS PRACY Kontrollbuch W BUSIE »


Witam

Poproszę o porady jak rozpisywać KB jak Wy to robicie. Wyczytałem że 28 dni wstecz mogą poprosić do wglądu i co wtedy, jak na CMR coś innego?? jeśli nie CMR to proszą kwity za paliwo i też porównują?? proszę o pomoc, znam rozpisywanie w teorii a praktyka swoją drogą.
~Młody Kierowca9
Wątek forum

slowacja myto »


witam przekraczajac granice z wegier na slowacje mialem wylaczonego boksa mytna wlepila mi mandat 1500 euro to byl nie wielki odcinek drogi czy jest mozliwosc odwolania sie od tak wysokiej kary
~Tomek8
Wątek forum

Przekroczenie wczytania danych z karty kierowcy. »


Mam problem z kierowcą przekroczył on o 9 dni termin wczytania danych z karty kierowcy. I tu pojawia się pytanie czy istnieje możliwość uniknięcia kary za to wykroczenie. Kierowca został zatrzymany i itd stwierdziło naruszenie.
~Adrian19
Wątek forum

KRADZIEŻ MASZYN!!! »


UWAGA KRADZIEŻ!!!

Uwaga !!!
Prawdopodobnie zostały skradzione następujące dwie maszyny TEREX 860 nr ewid. 1877 nr. ser. SMFH44TC0ACJM8853 i TEREX TC 225 nr. ewid. 1636 nr. ser. 225C301483
Charakte rystyczne kolory maszyn -białe
W/w maszyny zostały skradzione przez firmę RECMAN Krzysztof Niedźwiedzki ul. Kuźnicza 11/13 50-148 z naszego oddziału w Bydgoszczy
W/w firmą jest zainteresowane CBŚ z Wrocławia
Koparka 24 T ostatni raz widziano w okolicach Poznania
Koparko-ła dowarka lokalizacja Wrocław
Prosimy o rozesłanie informacji dalej
Jacek Urbański
Kierownik Działu Wynajmu


ul. Poznańska 152
62-052 Komorniki
+48 603 796 612
+48 61 8 107 513 w 18

mailto:wynajem-kom oniki@ewpa. pl
://www. ewpa. pl
Podgląd konta omega63omega6332
Wątek forum

Policja Bautzen »


Informuję wszystkich przewoźników, którzy mieli lub bedą mieli (czego nikomu nie życzę) problem z niemiecką Policą w okolicach Bautzen.

Panowie policjanci w ostatnich czasach bardzo szczegółowo "czepiają" się polskich przewoźników w szczególności tych przewożących towar z huty (pręty, druty itp).

Nasz samochód, który ma towar powiedziałbym idealnie zabezpieczony... UWAGA, UWAGA 25 pasami!! został zatrzymany w dniu wczorajszym za rzekomo... źle zabezpieczony towar i stoi tam do dzisiaj.

Pan Policjant był tak uprzejmy i wskazał nam polską firmę, która się zajmuje/organizuje przeładunkiem...

Sprawe tę zgłosiliśmy Panu Konsulowi Markowi Wieruszewskiemu.

Jeśli komuś również przytrafiła się podobna sytuacja prosze sprawy takie zglaszać bezpośrednio Panu Konsulowi
pod maila:
marek. wieruszewski@botscha ft-polen. de

Wg. informacji Konsula nie był to pierwszy tego typu przypadek i generalnie sprawa zaczyna "śmierdzieć".
Potwierdzają to nam również znajomi przewoźnicy.


Z poważaniem,

Marek Kuźnia
"Kuźnia Trans"
506-013-901
~Marek Kuźnia120
Wątek tylko dla posiadaczy kont

viatoll zbyt wysokie opłaty »


W 2011 r. wykupiłam urządzenia viabox dla swoich kilku pojazdów - autobusów. W dwóch z nich pracownik stacji błędnie wprowadził klasyfikacje pojazdu i zamiast autobusu wprowadził auto ciężarowe powyżej 12 t. Tym sposobem przez ten okres była pobierana wyższa opłata za km niż być powinna wg rzeczywistej klasyfikacji tj. autobusu - róznica ok. 0, 30 gr/km. Złożyłam reklamację oraz oczywiście wymieniłam viaboxy już poprawną klasyfikacją. Ale dopiero w 2014 r. Przez ten okres nikt z Kapsch nie skontaktował się ze mną aby dokonać korekty - były przecież przesłane dowody rejestracyjne! Odpowiedź na moją reklamację oczywiście jest odmowna tzn. nie otrzymam zwrotu nadpłaconej kwoty bo podpisałam załącznik. czy ktos spotkał się z tym problemem i ewentualnie może mi pomóc odzyskać pieniądze niesłusznie pobrane przez Kapsch?
Podgląd konta gosiaf397gosiaf3973
Wątek tylko dla posiadaczy kont

przewozy miesa »


Poradzce co musze miec z dokumentow, jesli firma w dowodzie jest szwedzka i osoba z polski, ktora tez bedzie wpisana w dowodzie rejestracyjnym. Wozone bedzie mieso na hakach- chlodnia ma ATP wazne. Samochod jest na rejestracji polskiej i bedzie wozil do Szwecji tylko dla tego przedsiebiorstwa.
Podgląd konta mundi46mundi461
Wątek forum

URLOPÓWKI - wypełniane ręcznie »


Witam.

Urlopówki czyli Zaświadczenia o nierowadzeniu pojazdu.

Co zrobić, jak radzicie sobie w sytuacjach, podobnych do poniżych.

Kierowca w firmie X zjeżdża z tygodnia pracy w piątek wieczorem, w sobotę w nocy,

w trakcie weekendu, jest ładowany przez pracowników produkcji, aby na poniedziałek dostarczył towary, w kolejną trasę wyjeżdża w niedziele wieczorem / w nocy.

Problem polega na tym, że nigdy nie jesteśmy w stanie wypełnić komputerowo urlopówki, gdyż nie wiemy kiedy kierowca przyjedzie/wyjedzie.

Jak wygląda kwestia urlopówek wypełnianych ręcznie, które po trasie zastępowane są urlopówkami komputerowymi
~andrus- transport34
Wątek forum

Przekroczenie prędkości »


Witam może ktoś mi wytłumaczy taką sytuacje- kilka dni temu na wlocie do Jeleniej Góry od Bolkowa na drodze dwu pasmowej i znaku ograniczenia prędkości do 80km/h jadąc (koń+naczepa) dostałem mandat za przekroczenie prędkości!! Nie przekraczając 80km/h
~Marcin25
Wątek forum

wniosek o rozszerzenie wpisu w prawie jazdy »


Witam, chcialbym was prosic zeby ktos podal mi w linku wniosek o rozszerzenie wpisu w prawie jazdy ( o kategorie prawa jazdy nie ujeta w swiadectwie kwalifikacji zawodowej ).
Ponieważ w sw. Kwalifikacji mam tylko napisana Kat. B, a przy wymianie prawa jazdy chce miec wpisane przy kat. C i CE kod 95.
Ps. Posiadam swiadectwo kwalifikacji zawodowej
Podgląd konta luksik98luksik9812
Wątek forum

Dlaczego ITD nie kontroluje gruszek??? »


Zastanawia mnie fakt - dlaczego itd nie kontroluje czasu pracy oraz ładowności gruszek z betonem???
~kiero77
Wątek forum

BAG Niemcy kontrola DMC 3, 5t »


W środę kontrolowała mnie BAG (12 km od Świecka !!!) - jechałem Iveco na bliźniakach DMC 3, 5t bez tacho. 2 inspektorki poprosiły mnie o tarczki tacho, jak zobaczyły, że auto nie ma tacho zażądały książki czasu pracy kierowcy (powiedziały że są wymagane powyżej 2, 8 t DMC), których nie miałem. Jechałem z ojcem, powiedziałem że on też prowadził, że się zmienialiśmy. Kazały kupić książki na stacji i pomogły mi je wypełnić a potem dały nam mandaty po 30 eur (dla mnie i dla ojca). Mam pytanie czy to już na tym koniec, bo słyszałem, że jeszcze czasami do domu przysyłają jakieś kary do płacenia.
~seba iveco173
Wątek forum

ZMIANY PRZEPISÓW - TZW. "ViaTOLL" - inne kary »


Zmiany w przepisach dot. tzw. "ViaTOLLa"
W końcu doczekaliśmy się zmian przepisów w sprawie tzw. opłat elektronicznych.
Pan Prezydent podpisał nowelizację ustawy. Teraz tylko ogłoszenie w Dzienniku Ustaw, i 3 miechy na jej wejście.
Ciekawe zmiany. Dużo mniejsze kary, inna zupełnie odpowiedzialnośc, czas oczekiwania, zakończnie spraw i wiele innych.
Oczywiście jeszcze nowe rozporządzenia.
Oj się pozmienbiało.
Warto było więc walczyc, cos robic.
Teraz niech nikt nie mówi, że nic nie można. Mozna.
Inaczej bym rzekł, że jednak było to złe.

Aha - odpowioadac bedzie tez podmiot często właściel a nie tytko kierowca. Razem.
Podgląd konta ex-krokodylex-krokodyl3
Wątek forum

/ Surowe kary za nocleg w kabinie pojazdu we Fra »


://www. experto24. pl/transport/prawa-i -obowiazki-kierowcy/ surowe-kary-za-nocle g-w-kabinie-pojazdu- we-francji. html?utm_content=Jed ziesz+do+Francji%3F+ Uwa%C5%BCaj%21&u tm_medium=eletter&am p;utm_source=transpo rt_news#utm_term=tre sc_art1_2
~lolo33
Wątek forum

uwaga !waga ITD w Byczynie na 11 Katowice-Poznan »


Od niedawna dziala waga ITD w miejsowosci Byczyna. Mnie zlapali. Na szczescie niedaleko 200m (kolo cmentarza) facet mial widlaka i mnie przeladowal. Uwazajcie na to miejsce bo z ITD zartow nie ma
Podgląd konta marcin3223marcin322344
Wątek forum

zlikwidowac ITD »


dlaczego tych nierobow za nasze pieniadze utrzymywac, jest kryzys pogonic ta cholte na cztery wiatry a nie dawac im nasza kase zpodatkow i wczesniejsze emerytury
~s31665
Wątek tylko dla posiadaczy kont

Jazda ze starym prawkiem »


Koledzy mam takie pytanie. Czekam na wydanie nowego prawka z wbitą datą w kolumnie 11 (dotychczas jeździłem na starym bezterminowym oraz na zaświadczeniu od pracodawcy). Data wydania kat C : 2. 09. 2009 więc minęło już 5 lat, dlatego prawko nieważne. Właśnie zrobiłem szkolenie okresowe. Nowe prawko z wbitą datą odbiorę dopiero za 3 tygodnie. Czy do tego czasu mogę jeździć ciężarówką? Czy w przypadku kontroli mogę pokazać stare prawko z aktualnym świadectwem kwalifikacji?
Podgląd konta wilquwilqu2
Wątek forum

Wymiana prawa jazdy, a karta kierowcy »


Witam. Właśnie wyrobiłem świadectwo kwalifikacji zawodowej i jutro zamierzam złożyć wniosek o wymianę prawa jazdy w celu dopisania badań lekarskich i KW do prawka. Od razu złożyłbym wniosek o wydanie KARTY KIEROWCY, bo zależy mi na czasie.
Nie jestem tylko pewien czy karta będzie ważna z nowym prawem jazdy, ponieważ we wniosku wypełniałem rubryki "nr prawa jazdy" i "data wydania prawa jazdy", a te dane się zmienią w momencie odbioru nowego prawka.

Więc moje pytanie brzmi: czy składać od razu wniosek o KARTĘ, czy lepiej poczekać do odbioru nowego prawka?? z góry dzięki:) pozdrawiam:)
~ArturZdW99
Wątek forum

paszport szwajcaria pomoc???// »


Witam szanownych forumowiczów...
Mam pytanie do was...
Czy do Szwajcari wjadę na dowodzie osobistym czy musze mieć paszport???
Nigdy tam nie jeździłem i nie wiem odnośnie tej kwestji.
Sytuacja w firmie troche się zmieniła i szefo od czerwca będzie nas tam ganiał, a ja paszportu nie mam.
Bardzo proszę o odpowiedz...
Dzięki
~szwajcar dowód19
Wątek forum

Gwarancja bankowa - ubezpieczeniowa do licencji »


Czy ktoś badał sprawę gwarancji bankowej lub ubezpieczeniowej potrzebnej do wydania nowej licencji transportowej, ewentualnie kto może zrobic bilans firmy?
~zzx111
Wątek forum

ITD kontrola VIATOLL - TO JAKIEŚ KPINY!!! »


Ostatnio dostaliśmy wezwanie od ITD do wskazania kierującego, który rzekomo przejechał przez bramkę bez opłaty. W piśmie podano datę i godzinę naruszenia. Sprawdzamy kto jechał. Okazuje się że auto w tym czasie stało, ponieważ kierowca robił pauzę. No ręce opadają!!! Jak można robić takie błędy!!! Dodam, że to już 4 odwołanie w naszej firmie, gdzie wydano decyzję administracyjną na kierowców za rzekomą jazdę z uszkodzonym ViaBoxem, gdzie później okazuje się, że za dane odcinki opłata została pobrana!!! SKANDAL!!!
~prywaciarz158
Wątek forum

Viatoll - kilkadziesiąt kar za przyczepkę!? »


Witam forumowiczów,

Kilka dni temu odebrałem na poczcie list z GITD, w który pytają mnie o kierującego pojazdem. W ubiegłym roku we wrześniu jechałem autem osobowym po drodze krajowej z podłączoną przyczepką. Całkowite DCM zestawu przekroczyło 3, 5T (dokładnie 3, 71) i nie miałem viatolla. Jako osoba fizyczna nie miałem pojęcia o konieczności posiadania viatolla oraz że jest coś takiego jak suma DMC po przekroczeniu, której trzeba zapłacić myto. W rozumieniu prawa o ruchu drogowym dokonałem NARUSZENIA przepisów i grozi mi kara 3tyś zł za każde naruszenie. Zaś za niewskazanie prowadzącego pojazd 5tyś zł. Dramatyzmu sprawie dodaje fakt, że przyczepkę wypożyczałem wielokrotnie do maja br! (ale na szczęście zepsuło mi się auto bo jeździł bym nim do dzisiaj fuck!). Ponadto zawsze jeździłem tą samą drogą! (bo przecież nie wiedział, że robię coś złego) i zawsze przez tą samą bramkę... W związku z tym spodziewam się w najbliższej przyszłości kolejnych pism od GITD... Przewóz przyczepką miał oczywiście charakter niezarobkowy. Planowane nowelizacje tego chorego prawa zakładają, że nie można sumować kar za przejazd na jednej drodze w ciągu jednej doby (podobne są również orzeczenia sądów). Jednak opisana przeze mnie sytuacja jest zgoła inna i wydaje się beznadziejna. Przyczepkę wypożyczyłem chyba z kilkanaście razy, zatem suma kar zapowiada się ogromna. Oczywiście wiem, że nieznajomość prawa szkodzi itd, ale kara za kilkanaście (a może kilkadziesiąt) naruszeń x 3tyś powala mnie na kolana i niszczy moje życie... Nie wiem co zrobić, szczególnie że podejrzewam, że GITD będzie informował mnie pojedynczo o naruszeniach i w sądzie każdorazowo będę oceniany przez pryzmat jednego naruszenia-jednej kary. Innymi słowy sąd przed którym będę się bronił może nie dostrzec mojego dramatu, szczególnie na początku (1-4sprawy). Dopiero może przy 10 strawie o kolejne 3 tyś może ktoś zrozumie, że to cała seria? (chciałbym się mylić... )

Czy ktoś z was słyszał o podobnej sytuacji i jak ona się zakończyła? (może zna ktoś jakieś orzecznictwo sądu w podobnej sprawie?)

Będę wdzięczny za jakieś informacje.
Podgląd konta FIDFID31
Wątek forum

dyckerhof warszawa. plochocimska »


Podobno 6000 na gruszce pompa do betonu 9900 tacho za okno nie ruszaja ich
~g o w n. o2
Wątek forum

dowod rejestracyjny »


W poniedzialek inspektor ITD ztrzymal mi dowod rejestracyjny za brak tablic ostrzegawczych wyrozniajacych pojazd ciezki i dlugi. Potwierdzenie mam do 31 sierpnia tablice zamontowane, przeglad zrobiony. Jak dlugo moge jezdzic na zaswiadczeniu ze stacji dignostycznej
~shorty7
Wątek forum

Niesczytanie danych z karty kierowcy »


Mam pytanie dotyczące sczytywania danych z karty kierowcy. A mianowicie chodzi mi o karę jaką zapłaci kierowca a jaką zapłaci przedsiebiorca za nie pobranie danych z karty kierowcy z ponad 70 dni. Bardzo proszę o odpowiedz na mojego posta. Z góry dzięki.
~Fan21
Wątek forum

CIAGNIK 3 OSIOWY POD CHŁODNIE »


Witam, czy moze ktos sie orjetuje czy pod chlodnia moze jezdzic 3 osiowy ciagnik?jaka jest roznica dlugosc ramy
~Mariusz7
Wątek forum

Dyckerhof Warszawa ul Plochocimska »


Podobno jazda na maxa, zarobki po 7000 zl na gruszce jak z atr i waga
~bezdomny2
© 2014 Novemedia Ltd, all rights reserved. etransport.pl logotype is registered trademark of Novemedia Ltd