etransport.pl > Forum >  - Policja, ITD i Urzędy
Grupa tematyczna:
Policja, ITD i Urzędy
WątekAutorPostów
Wątek forum

Wypadek w niemczech - potrzebna porada »


Sprawa wygląda następująco: kierowca przyciął w niemczech po barierkach, ktoś zadzwonił na policje. Kierowca został przesłuchany i postawiono mu zarzut spowodowania wypadku i ucieczki z miejsca zdarzenia. Dokumenty odzyskał i odbędzie się sprawa sądowa w trybie zaocznym. Nie miałem wcześniej takiego przypadku dlatego proszę i info co może grozić kierowcy.
Z góry dzięki za konkretne odpowiedzi.
~. :spedytor:. 25
Wątek forum

VIA TOLL kara za konto na minusie »


Witam czy kogoś z was już ukarała inspekcja za całkowite wyczyszczenie konta w systemie przedpłaconym? Chodzi mi głównie o sytuacje gdy urządzenie pika 3 bądź 4 razy więc całkiem wyczerpało środki na koncie natomiast później zostało doładowane i i debet się uregulował. Gdy spytałem o taką sytuacje w BOK VIATOLL, uzyskałem odpowiedź, że za każdorazową taką sytuacje ITD może nałożyć karę do 3 tys zł. I teraz moje pytanie czy ktoś już taką karę zapłacił, i jak się ewentualnie bronic. Dodam, że parę razy zdarzyła się sytuacja gdzie w punktach dystrybucji nie dało się doładować konta z jakiś różnych powodów.
pozdrawiam
Podgląd konta centurioncenturion4111
Wątek forum

Word Katowice Egzamin »


O której godzinie odbywają sie egzaminy c+e w Word Katowice?
~taakk14
Wątek forum

DMC 3, 5t + 2 t na haku tachograf »


Witajcie


Wraz z kolegą otworzylśmy firmę, jeżdzimy po Polsce i montujemy garaże. jeżdzimy VW LT35 o DMC 3500kg oraz zapianamy przyczepę o DMC 2000kg. Kategoria prawa jazdy B+E. Mamy Viatoll.

Nigdy jeszcze nie zatrzymała nas żadna inspekcja ITD. Ktoś nam powiedział, że:

- Musimy mieć kupić i zainstalować tachograf
-Jakieś zaświadczenie z urzędu miasta, że do celów własnych transportowych dla busa z przyczepą
- Badania psychologiczne dla kierowcy


czy to prawda?

Poradzcie co potrzeba, abyśmy mogli pracować zgosnie z prawem
Podgląd konta nodannodan16
Wątek forum

Konsekwencje jazdy na magnesie... »


Koledzy, wpisujcie ku przestrodze innym czym skutkuje jazda "namagnesowanym" autem w rękach służb porządkowych, np. inspekcji, policji, służby celnej, itp. nie tylko w kraju, ale i zagranicą. Wysokości kar nakładanych na przewoźnika, kierowcę, czym to grozi i jak to się kończy. Może chociaż kilku szoferom, jak to przeczytają da to trochę do myślenia...
Pozdrawiam wszystkich MYŚLĄCYCH.
~SZCZERZE341
Wątek forum

Kontrola ITD w przedsiębiorstwie. »


Witam. Mam takie pytanie czy nie orientuje się ktoś jakiej maksymalnej wysokości ITD może dać mandat z tytułu kontroli w firmie. Ponieważ jak do tej pory mandat wystawiony przez ITD mogłbyć maksymalnie 30000zł, lecz słyszałem że od tego roku coś się zmieniło. Chciałbym wiedzieć ile jest w tym prawdy.

Pozdrawiam
~Damian37
Wątek forum

Bilans przy KPiR jako zabezpieczenie fin. »


Za zabezpieczenie do licencji moze tez słuzyc bilans dla firm, które prowadzą KPiR. W przypadku firm posiadajacych duzo samochodów takie rozwiazanie moze sie okazac duzo tansze niż polisa czy gwarancja bankowa.
Oferuję przygotowanie całego zestawu dokumentów finansowych (bilans, rzis, informacje dodatkowe i innne) niezbędnych do otrzymania licencji. Proszę o kontakt: piottrek22@interia. pl
Podgląd konta PiotrCPiotrC10
Wątek forum

ITD jest wspaniałe ! »


Jestem zachwycony działalnością tej wspaniałej instytucji.
Od narodzin Chrystusa nie było w historii Polski tak godnych i wspaniałych rycerzy walczących o sprawiedliwość i godność społeczną.
Za to jestem z NICH dumny.
Ponad 2000 lat musiał czekać Świat na uzdrowicieli... i uzdrowili w ciągu zaledwie 10-ciu lat istnienia !
Kilka wspaniałych osiągnięć tej fantastycznej instytucji :
1. likwidacja patologii w branży transportowej
- likwidacja nieuczciwych przewoźników
- likwidacja nieuczciwych spedycji
- likwidacja dumpingu w każdym odłamie
- likwidacja nieuczciwych kierowców
- likwidacja nieuczciwych płatników - wiele indywidualnych interpelacji w imieniu
branży transportowej itd., itp.

Dzięki wspaniałej działalności ITD na terenie Polski kraj staje się potęgą transportową Europy a może i nawet Świata !
Mało tego - nasza wspaniała gospodarka robi się zielona - nawet zimą !
Dzięki ICH nieugiętości, mimo nacisków polityczno/partyjnyc h dzielni Panowie Inspektorzy doprowadzili do uregulowania rynku stawek.
Dzięki tym wspaniałym ludziom wreszcie przewoźnicy i ich uczciwi kierowcy mogą godnie żyć !
TAK - GODNIE !

Dziękujemy !
~Nomad189
Wątek forum

Pozew sądowy p-ko ITD (działa na szkodę Państwa) »


Inspekcja Transportu Drogowego powołana została w 2001 r. Jej utworzenie wynikało z konieczności zapewnienia uczciwej konkurencji w transporcie drogowym, poprawy bezpieczeństwa ruchu i ochrony środowiska.

Głównym zadaniem Inspekcji jest kontrola przestrzegania przepisów w zakresie rozumianego szeroko transportu drogowego.

Przez 11 lat swej działalności ITD w ewidentny sposób dopuściło się działania na szkodę naszego kraju, jak również polskich przewoźników.

W wyniku swej nonszalancji znacząco w ostatnim czasie wpłynęli na straty skarbu państwa polskiego, jak również budżety gmin w kwestii zaniechania działań kontrolnych w przedmiocie świadczenia usług przewozowych pojazdami zarejestrowanymi do 3. 5 dmc.

Oto bowiem przedsiębiorcy transportowi zważywszy, iż ITD nie wykonuje należycie działań kontrolnych, do których została powołana permanentnie i bezkarnie rozpoczęli proceder świadczenia usług łamiąc standardy przyzwoitości oraz istniejące przepisy rozbudowując proceder nieuczciwej konkurencji.

Pojazdy zarejestrowane jako samochód dostawczy o dopuszczalnej masie całkowitej do 3, 5 tony, de facto są pojazdami o DMC do 5, 5 tony lub nawet do 6, 0 ton.
Takim sposobem narażany zostaje skarb państwa na ogromne straty:
a) brak opłaty viatoll
b) brak opłat związanych z podatkiem od środków transportowych

Po nadto ITD zaniec*ąc kontroli, bądź wykonując ją lekkomyślnie ma znaczący wpływ na wzrost bezrobocia a także na łamanie zapisów w Ustawie o Transporcie Drogowym:
- kierowcy nie przestrzegają czasu pracy kierowców, a zatem jeden kierowca wykonuje pracę, która powinna być wykonywana przed dwóch kierowców, a nawet w niektórych przypadkach przez 3 kierowców
- pojazdami znacznie przeładowanymi (sięgającymi nawet do 6, 0 DMC) kierują ludzie bez odpowiednich kwalifikacji posiadający prawo jazdy kategorii B, a także nie posiadający badań lekarskich.

ITD ewidentnie działa na szkodę polskich przedsiębiorców, albowiem:
- nieuczciwi przewoźnicy zaniżają ceny frachtów poprzez unikanie wszystkich wymaganych obowiązków
- nie spełniając wymogów dla firm przewozowych proponują tak niskie ceny za przewóz towarów,
iż uczciwi przedsiębiorcy nie są w stanie sprostać tym warunkom.
- firmy licencyjne podlegają pod kosmiczną Ustawę o Transporcie Drogowym, która w żadnym wypadku nie jest dostosowana do naszego dzikiego kraju, a co za tym idzie jesteśmy narażeni na bardzo wysokie kary w przeciwieństwie do firm nie posiadających licencji, a świadczących kombinowany transport pojazdami do 3. 5 DMC.

W wyniku wrogiego działania ITD w stosunku do firm licencyjnych i uczciwych przewoźników proponuję złożyć :
-pozew zbiorowy do sądu cywilnego o odszkodowanie
-złoż yć doniesienie do prokuratury o popełnieniu przestępstwa przez ITD polegającego na:
a) namawianiu do świadczenia usług przewozowych transportem kombinowanym (zaniechanie działania jest sugerowaniem społeczeństwu działania niezgodnego z przepisami), czyli sugerowaniu wykonywania czynności niezgodnych z istniejącymi przepisami, co można nazwać oszustwem
b) narażaniu skarbu państwa na ogromne straty


Działani e ITD świadczy w sposób ewidentny o zaniechaniu wykonywania należycie swoich obowiązków, albowiem nawet największy nieudacznik doskonale jest zorientowany, iż nie ma żadnego problemu w tym, aby wyeliminować ten złodziejski i oszukańczy proceder.
Nie wymaga to również żadnych nocnych kontroli na drodze, czy nawet ważenia pojazdów.

Nikt mi chyba nie powie, że w ITD pracują sami de*ile i nie wiedzą oni, że każdy pojazd wykonujący transport usługowy otrzymuje list przewozowy od firmy wynajmującej ( zawarte w tym liście są informacje takie jak: numer rejestracyjny pojazdu, nazwisko kierowcy, miejsce nadania, miejsce przeznaczania, waga towaru itp), a zatem wystarczy wybrać się do takiej firmy spedycyjnej, czy chłodni składowej (tam bowiem są największe przekręty przewozowe) i sprawdzić sobie te listy przewozowe (porównać wagę nadawanego towaru z dopuszczalną ładownością pojazdu ).

Otrzymujemy wówczas informację o tym czy przewoźnik przestrzega kodeksu pracy (zatrudnienie kierowców i czas pracy), czy świadczy przewóz zgodnie z przepisami (ładowność, ustawa o Transporcie Drogowym itp, itd)

Wszystkich zainteresowanych pozwem przeciwko ITD, a także złożeniem skargi na ta służbę do Ministra Transportu oraz do Unijnych Urzędów proszę o kontakt na mój email:
bamila1@wp. pl
~Bamila Nowak24
Wątek forum

Zostanę tajnym agentem ITD koniec magnesów! »


Często słucham na parkingach czy też pod rampami - a to szef dał mi swoją kartę... a to dał mi magnes... a to jeszcze inny ma pstryczek na pilota... no i wiesz ja zawsze dojadę, szef się cieszy i daje 300zł premii... bla bla bla... w związku z dużą skalą procederu, psuciem rynku przez takie firmy oraz bezradnością policji i ITD oferuję swoje usługi jako tajny agent, zatrudniał bym się u takich dziadów, nagrywał wszystko i w drogę... po zdobyciu dowodów wkraczali by do takich firm funkcjonariusze - sprawa prosta jak budowa cepa, w ciągu roku można by w ten sposób pozamykać sporo nieuczciwych DZIAT-TRANSÓW czy ITD jest zainteresowane moją ofertą? Czy też wolicie dalej stać w tych samych miejscach a nieuczciwe firmy omijają Was szerokim łukiem i śmieją się jacy to jesteście nieudolni! No, no pytam i czekam na konkrety! Jak sami nie potraficie to ja pomogę!
~Mgr. Parkingowy75
Wątek forum

Pasażer bez kursu ADR i jazda z ADR »


Koledzy, miał ktoś z was kontrole jak jechał na ADR z pasażerem nie posiadającym kursu? Z tego co się doczytałem to jest kara 500 zł w Polsce. Interesuje mnie jak jest za granicą i czy każą opuścić auto pasażerowi czy może jechać dalej?
~maciun99
Wątek forum

Vat1a problem z wpisem do dowodu... »


Witam, właśnie dziś odmówili mi wpisu do dowodu rejestracyjnego pozycji vat1a, pan w urzędzie miasta w wydziale komunikacji stwierdził ze mój pojazd jest ujęty w podkategorii furgon a powinien byc wielozadaniowy lub van, nadmienię że diagnosta wystawił stosowne zaświadczenie że pojazd spełnia warunki nowej ustawy vat1a. auto ma jeden rząd siedzeń i ma przegrodę fabryczną miedzy przestrzenią ładunkową a kabiną, jest to pojazd iveci daily, co ja mam teraz z tym zrobić? jestem drugim właścicielem w kraju a pojazd był przywieziony z zagranicy kilka lat temu. Poprzednie badanie 1, 5 roku temu vat1 jest wpisane w dowód, więc czegoś nie rozumiem w tej całej nowej ustawie, z tego wychodzi że pan urzędnik w krawacie się bardziej zna na samochodach niż diagnosta!
~Mihao3
Wątek forum

Transport z Włoch do Polski »


Witajcie,

Potrzebuję przewieźć towar z Włoch, a mam vana dmc 3. 3 tony. W papierach mam 1350 kg ładowności ale jak go zważyłem to wychodzi 1250 kg ładowności (mając 1/2 zbiornika paliwa) i tu powstaje moje pytanie - jak odbywa się ewentualne ważenie? Nigdy mi to nie było potrzebne ani nigdy nie byłem ważony więc nie mam zielonego pojęcia o tym, a czytam o różnych karach za przeładowanie, których nie chcę ponosić :)

Zakładam, że na puste auto ładuje 1250 kg ale jadę w 2 osoby to mi wyjdzie przeładowanie o ~150 kg?
Czy samochód ważą bez kierowcy / pasażera?
I co jak mi wyjdzie przeładowanie vana o 100-150 kg (ale dalej poniżej 3, 5t )? ?
~Paweł14
Wątek forum

BOTM - Opłata »


Witam

LR9. Odnowienie 5 – letniego terminu ważności wypisów z licencji wspólnotowej dotyczącej międzynarodowego zarobkowego przewozu drogowego rzeczy

- na 5 lat wynosi 40 zł za każdy wypis z licencji

Czyli jak posiadamy 7 aut to potrzebujemy 7 wypisów, czyli należy wpłacić 280zł?
Podgląd konta bortadbortad1
Wątek forum

Mandaty i odwołania za przeładowanie na osi »


Kierowca dostał mandat na Słowacji za przeważenie na jedną oś 500 Euro, (DMC była ok. ) konsultując tę sprawę z jedną z kancelarii zajmującą się sprawami przewoźników, poradzono mi abym nie płaciła tego mandatu i wstrzymała się z jakimi kol wiek działaniami. Sugerują się tą opinią tak zrobiłam. Teraz okazało się, że muszę zapłacić 1500 Euro. Mandat zapłaciłam, ale czy jest jakaś możliwość odwołania się od tego mandatu i na jakie paragrafy można byłoby się powołać, żeby uzasadnić swoje odwołanie? Miał może ktoś podobny problem na Słowacji, bo wg prawa polskiego (europejskiego) to nadawca odpowiada za załadunek i można go obciążyć takim mandatem a jak jest u naszych sąsiadów? Bardzo proszę o podpowiedz.
Pozdrawiam
Podgląd konta Monika8Monika825
Wątek forum

kaufland kleszczow gliwice »


powinna tym zajac sie inspekcja pracy i itd na pauzie kierowcy bez uprawnien rozladowuja towar z naczep, tak ich nauczyli wiochmeni dymaja za ryko
~ucho27
Wątek forum

Transport żywności Polska / Anglia DMC do 3, 5t. »


Dzień dobry, jakie zezwolenia i licencje są potrzebne aby transportować żywność z Polski do Wielkiej Brytanii? kraje tranzytowe to Niemcy, Holandia, Belgia, Francja, wielka Brytania.

W Polsce to na pewno jest potrzebna licencja na międzyarkadowy przewóz rzeczy a w pozostałych krajach?
~Janusz46
Wątek forum

Kurs ADR - jaki na butle z gazem? »


Witam!
Mam pytanie odnośnie kursu ADR jaki jest mi potrzebny do wożenia butli z gazem sam podstawowy wystarczy czy musze robić te dodatkowe klasy wybuchowe czy coś innego?
~Marek17
Wątek forum

15000 euro za magnesik wlochy »


TACHOMANIPULATION: LKW-FAHRER MUSS 15. 000 EURO STRAFE ZAHLEN

Wer am Digitacho "schraubt" muss nicht nur in Italien mit hohen Strafen rechnen
Vergrößern

Wer am Digitacho "schraubt" muss nicht nur in Italien mit hohen Strafen rechnen
In Italien wurden in mehreren Fällen drakonische Strafen für Manipulationen am digitalen Tachografen verhängt.

Ein LKW-Fahrer wurde jetzt von einem Gericht im italienischen Potenza zu einer Geldstrafe von 15. 000 Euro verurteilt weil er den digitalen Tachografen manipuliert hatte. Der Fahrer war zusammen mit 43 anderen Fahrern und Besitzern von Transportunternehmen bei Kontrollen der Straßenpolizei aufgeflogen. 42 Führerscheine wurde sofort eingezogen und 27 LKW beschlagnahmt, bei denen manipulierte Tachografen festgestellt wurden. Italienische Gerichte müssen sich zunehmend mit der Manipulation der digitalen Fahrtenschreiber beschäftigen. So ergingen in den letzten Monate auch Urteile in Monza, Mailand, Albenga und Modena. Ein Fahrer aus der Schweiz, der für eine spanische Firma fuhr, wurde sogar zu zwei Monaten und 20 Tagen Haft auf Bewährung verurteilt. Nach Ansicht des italienischen Innenministeriums ist die Firma bzw. deren Eigentümer als Mitverantwortlich für die Manipulationen am Tachografen anzusehen. Das gab sie in einem Rundschreiben an die Straßenpolizei bekannt. (rp)
~dexter64
Wątek forum

Kiedy ITD wezmie sie za przeladowane Busy!!! »


Mam pytanie Kiedy ITD wezmie sie za przeladowane Busy w Trojmiescie !!! Ciagle jezdze po Trojmiescie i spotykam przeladowane dostawczaki wozace towar po sklepach a ani Policja ani ITD nic z Tym nie robi !!! Oni psuja tylko rynek uczciwym dostawca bo skoro na busa mozna zaladowac 5 ton to po co placic za ciezarowke!!!
~Marek12
Wątek forum

Potrzebuje Pomocy »


Witam mam nie typowe zdażenie prowadziliśmy cztery auta ciężarowe dwa auta były załadowane a dwa pustę i były prowadzone do Bułgari i na przejściu Rumuńsko Bułgarsko zostaliśmy zatrzymani do kontroli i proszono nas o tacho z 28 dni ale nie mieliśmy tego ponieważ auta zakupił Bułgar który nie ma firmy transportowej tylko kupił można powiedzieć na potrzeby własnie i nie miał nam kto wystawić dokumentu odnośnie co dane auto robiło w te dni co nie było wogule używane zabrano nam tarczke tego dna co była uzywana i nie oddano nam ich wcale i dostaliśmy 1700 euro kary I co mamy robić z tym odwoływać się bo naszym zdaniem zostaliśmy nie słusznie oskarzeni w tej srawie A pieniadze musielismy zapłacic aby odzyskac dokumenty aut i zeby bylo mozna jechac dalej
Podgląd konta Michał1113Michał111329
Wątek forum

DZIĘKUJĘ ITD ! »


Bardzo dziękuję urzędnikom z ITD za spowodowanie utraty zleceń już w kolejnej 5-tej firmie.
Bardzo dziękuję za poparcie dla szarej przestępczej strefy.
Bardzo dziękuję za likwidację kolejnych miejsc pracy i umożliwienie zmniejszenia zatrudnienia.
~obserwator84
Wątek forum

Ukraina szansą dla europejskich przewoźników? »


Jeszcze w tym roku podpisana zostanie druga część umowy stowarzyszeniowej pomiędzy Ukrainą a UE, zgodnie z którą zniesione zostaną cła oraz ograniczenia w przepływie kapitału. Jest to duża szansa dla międzynarodowych przewoźników, którzy będą mogli liczyć na wiele nowych zleceń.

://www. trans. eu/pl/aktualnosci/uk raina-nowa-szansa-dl a-europejskich-przew oznikow
~Romek K. 5
Wątek forum

EDC 03850 »


MAN TGA 2007 r, czesto ten blad sie zapala jak wioze z 24 tony... czy ktos mial z tym doczynienia? Pozdrawiam.
~Man3
Wątek forum

VIATOLL a zmiana numeru rejestracyjnego »


Witam. Kupiłem ciągnik siodłowy, od razu zarejestrowałem na niego Viaboxa żebym mógł wrócić do domu od sprzedającego, po kilku dniach przerejestrowałem pojazd na siebie jednak zapomniałem zmienić Viaboxa na nowy numer rej. Wykonałem na starym urządzeniu 2 trasy po czym zmieniłem Viaboxa już na aktualny numer. Po ok. roku przyszło pismo z ITD z prośbą o ustalenie kierowcy który jechał tego dnia samochodem ( wtedy gdy numery się nie zgadzały).
Chodzi o to że bramka została opłacona jednak nie zgadzały się numery rej. samochodu z tymi do których przypisany był Viabox. Czy grozi mi jakaś kara? Czy ktoś miał podobny przypadek?
~Darek20
Wątek forum

Zabezpieczenie finansowe do licencji »


W warszawskim urzędzie spotkała mnie przykra niespodzianka, gdy zgłosiłem sie po wypis na kolejny zakupiony samochód, okazało się, że Urząd unieważnił zabezpieczenie finansowe które przedstawiłem gdy występowałem o licencji. Wydanie wypisu uzależnia od przedstawienia zabezpieczeń w nowej formie na wszystkie posiadane przeze mnie samochody (9 tyś eu na pierwszy i 5 tyś na każdy kolejny), tak jabym występował o licencje.
Podobno taka weryfikacja obejmuje wszystkich przewożników którzy przedstawili zabezpieczenie w formie weksla lub ubezpieczenia. Jestem ciekaw ile osób ma już tego typu problem. Wygląda, że takie działanie jest niezgodne z przepisami, sądze że byłoby cenne zmontowanie szerszej grupy sprzeciwu (a może taka już jest?) jestem ciekaw Waszych doświadczeń.
~Piotr394
Wątek forum

CMR a pozwolenie. »


Panowie mam pytanie ws wypełniania CMR. Towar jest wywożony z Polski do Rosji. W polach 2 i 3 wpisałem adres firmy Rosyjskiej. Przewoźnik to lLITWIN. Towar będzie przeładowywany na Litwie na samochód ROSYJSKI. Umieściłem adnotację w polu 13 CMR zawierającą adres przeładunku. Na urzędzie celnym w Polsce celnicy przeprowadzili kontrolę i zarzadali pozwolenia na Rasję od Litwina grożąc karo 10000 PLN. Pytanie czy do0brze wypełniłem CMR wpisując odbiorcę w Rosji. Uważam że jezeli jest pole Kolejni przewożnicy to mozna z tym CMR jechac dalej?
~majspl16
Wątek forum

MAGNES - juz ponad 100 wątków.. i co? »


I nic.
Czyli jajco !
~9-ty12
Wątek forum

Magnes i zielone nieudaczniki ! »


Heyka miernoty urzędnicze !
Minęło 10 lat i dalej jesteście w czarnej doopie.
Syf jest jeszcze większy pomimo otrąbionej propagandowo rocznicy.
Bzdury.
Jeśli przestaniecie udawać, że coś robicie to może będzie szansa na uzdrowienie polskiego syfu transportowego.
Kilka prostych zmian :
1. oszust złapany na drodze to ;
- prokurator z paragarafu o przestępstwo
- zatrzymanie karty kierowcy minimum na 5 lat + wpis do rejestru
- minimum 20. 000 złotych kary.
Za recydywę :
- odsiadka
- zabranie dożywotnio C+E
- 50. 000 złotych kary.

To na początek.
Jeśli przestanie uprawiać miernotę to wtedy może będzie lepiej.
Inaczej jesteście maszynką fiskalną z odmóżdżonymi zasobami ludzkimi.
Takie robokopy od niczego.

Zaś za współudział psiefoźnika stosownie licencja i kasa razy pięć.
Ale kto was robokopy ma coś w głowie, żeby coś zmienić? No kto?
Sądzę, że nikt.
~Nomad100
Wątek forum

zdięcia z fotoradarów z Niemiec. »


Witam. Mam pytanie odnośnie zdjęć z fotoradarów z Niemiec. Czy przychodzą zdjęcia z radarów mobilnych i stalych do firmy? Jeśli tak to ile mniej więcej czasu się czeka na to zdjęcie?
Podgląd konta Piotr1991Piotr199123
Wątek forum

Kiedy ITD wzmie sie na powaznie za warzenie bus »


Kiedy oni sie wkoncu za to wezna napowaznie w trojmiescie !!! Na sucharskiego w Gdansku codziennie stoja a przeladowane busy przejezdzaja obok nich i nic z tym nierobia !!! Obok jest baza Pepsi i pelno busow odnich mega przeladowanych zasowa. na busa co ma 1tone ladownosci oni laduja po 5ton!!! Prosze o odp. panow z ITD. Bo karac to oni umia tylko dozych!!!
~Marek17
Wątek tylko dla posiadaczy kont

zabrane prawo jazdy włochy »


Witajcie mam pytanie. Zabrano mi prawo jazdy na Włoszech ( zakaz wyprzedzania ) plus mandat 300 euro, jechałem ciężarówką. Powiedzieli mi że zabierają na 15-30 dni. Ktoś wie jak to dalej wygląda? Czy prawko mi przyjdzie do domu czy do urzędu komunikacji jeśli do domu to mogę zgłosić kradzież dokumentów i wyrobić wtórnik? i Omijać włochy szerokim łukiem?

Proszę o pomoc..
Podgląd konta bubblebubble5
Wątek forum

Pozwolenie na przewóz odpadów zagranicą »


Witam,
orientujecie się czy trzeba posiadać pozwolenia na przewóz odpadów (takie jak na Niemcy) w następujących krajach:
- Słowacja,
- Czechy,
- Węgry,
- Francja,
- Hiszpania,
- Włochy.
Proszę o pomoc w jaki sposób i gdzie się w tej sprawie zwraca.
Z góry dziękuję :)
~Trans Ptak1
Wątek forum

Policja Bautzen »


Informuję wszystkich przewoźników, którzy mieli lub bedą mieli (czego nikomu nie życzę) problem z niemiecką Policą w okolicach Bautzen.

Panowie policjanci w ostatnich czasach bardzo szczegółowo "czepiają" się polskich przewoźników w szczególności tych przewożących towar z huty (pręty, druty itp).

Nasz samochód, który ma towar powiedziałbym idealnie zabezpieczony... UWAGA, UWAGA 25 pasami!! został zatrzymany w dniu wczorajszym za rzekomo... źle zabezpieczony towar i stoi tam do dzisiaj.

Pan Policjant był tak uprzejmy i wskazał nam polską firmę, która się zajmuje/organizuje przeładunkiem...

Sprawe tę zgłosiliśmy Panu Konsulowi Markowi Wieruszewskiemu.

Jeśli komuś również przytrafiła się podobna sytuacja prosze sprawy takie zglaszać bezpośrednio Panu Konsulowi
pod maila:
marek. wieruszewski@botscha ft-polen. de

Wg. informacji Konsula nie był to pierwszy tego typu przypadek i generalnie sprawa zaczyna "śmierdzieć".
Potwierdzają to nam również znajomi przewoźnicy.


Z poważaniem,

Marek Kuźnia
"Kuźnia Trans"
506-013-901
~Marek Kuźnia112
Wątek forum

Zdjęcie i mandat »


Witam ma pytanie. Dostałem wezwanie na komisariat celem odebrania mandatu. Wjechałem ciągnikiem na most 3. 5t fakt błąd. Na moście zamontowana była kamera urzędu miasta z której zdjęcie trafiło do policji. Powinienem przyjąć mandat? jak to jest z kamerami też powinny być żółte jak fotoradary by robić zdjęcia? tak słyszałem
~ManFred27
Wątek forum

Wymiana prawa jazdy, a karta kierowcy »


Witam. Właśnie wyrobiłem świadectwo kwalifikacji zawodowej i jutro zamierzam złożyć wniosek o wymianę prawa jazdy w celu dopisania badań lekarskich i KW do prawka. Od razu złożyłbym wniosek o wydanie KARTY KIEROWCY, bo zależy mi na czasie.
Nie jestem tylko pewien czy karta będzie ważna z nowym prawem jazdy, ponieważ we wniosku wypełniałem rubryki "nr prawa jazdy" i "data wydania prawa jazdy", a te dane się zmienią w momencie odbioru nowego prawka.

Więc moje pytanie brzmi: czy składać od razu wniosek o KARTĘ, czy lepiej poczekać do odbioru nowego prawka?? z góry dzięki:) pozdrawiam:)
~ArturZdW84
Wątek forum

Belgia walczy z kabotażem. »


Belgia chce walczyć z kabotażem. Chcą nowelizacji przepisów. Postój na belgijskim parkingu bez listu przewozowego dotychczas 50 ma być 1800 euro. Za weekend w kabinie 1800 euro. Za brak licencji 1800 euro. Płatne na miejscu, jeśli nie blokada na koło.
~kiero111
Wątek forum

Viatoll armagedon »


Witam mam spory problem TEMAT DOŚĆ DŁUGI ALE PROSZE O CIERPLIWOŚĆ. Jechałem wczoraj drogą krajową Viabox pikał 1 raz aż tu nagle przywalił 4 razy. Doładowałem go ale okazało sie ze już 15 bramek (40 km) konto było zerowe mimo iż viabox pikał 1 raz. Zgłosiłem to telefonicznie do obsługi klienta Pani miłym głosem odpowiedziała ze zgłoszenie zostało przyjęte podała mi numer zlecenia oraz poinformowała mnie ze pocztą przyjdzie pisemko opisujące iż dnia tego i tego blabla bramownica nie przesyłała danych do viaboxu o stanie środków na koncie. Podjechałem następnie do stałego punktu obsługi klienta i gość powiedział ze viabox trzeba wymienic Dał mi nowy i potwierdzenie wymiany. Następnie zatrzymałem sie na parkingu gdzie stacjonowało ITD. Zadałem im pytanie czy kara za coś takiego będzie wynosić 15 x 3000. Odpowiedz inspektora NIE !!! Tylko za bramke na której zostało zrobione zdjęcie. zeby upewnic sie znalazłem kolejny wóz ITD i odpowidz była taka sama. zeby miec juz całkowita pewnosc zadzwoniłem do GITD i zadałem to samo pytanie odpowidz również taka sama. Jechałem wieczorem jeszcze raz ta trasa i szukałem kamerek tylko jedna bramka miała takowe. PYTANIE TERAZ DO WAS CZY KARA BĘDZIE 3000 CZY 15 X 3000?? oraz czy mając papiery od obsługi klienta informujące o błędnym działaniiu viaboxa oraz potwierdzeniu wymiany viaboxa jest realna szansa sie odwołać? Czy ktoś już wogóle zapłacił za te brameczki bo wszyscy sie wypowiadają ale nie znalazłem osoby która powiedziałaby żę zapłaciła za dajmy na to 10 nieodbitych bramek. Prosz o odpowiedz ludzi którzy naprawde mieli z tym styczność lub mają 100 % pewność co do swoich odpowiedzi. POZDRAWIAM
Podgląd konta tomek_tftomek_tf40
Wątek forum

Awaria urządzenia Viatoll a kara 3000zł - realia »


jadąc dzisiaj drogą nr 10 od Bydgoszczy do Szczecina wjechałem na odcinek płatny - pierwszy zjazd na Stargard. viatoll piknął raz. na drugiej bramce kliknął 4x. na koncie ponad 500zł. chciałem dojechać do pierwszej stacji obsługi klienta viatoll jednak ściągneła mnie na tą stację inspekcja. sprawdziła urządzenie że faktycznie jest na koncie gotówka jednak stwierdzili awarię urządzenia viatolll. jednak ich uzasadnienie było takie że nie zjechałem pierwszym zjazdem tylko dojechałem do pierwszej stacji obsługi klienta. Skutkowało to tym iż zostałem ukarany mandatem w wysokości 3000zł. Czy to polskie realia?? czy ktoś miał podobną sytuację?? czy musimy płacić za to że urządzenia są niesprawne?? i nie raz pikają raz nie raz wogóle?? prosze o sensowne wypowiedzi i czy jest sens odwoływania sie od w. w mandatu
~grzesiu81
Wątek forum

ITD kontrola VIATOLL - TO JAKIEŚ KPINY!!! »


Ostatnio dostaliśmy wezwanie od ITD do wskazania kierującego, który rzekomo przejechał przez bramkę bez opłaty. W piśmie podano datę i godzinę naruszenia. Sprawdzamy kto jechał. Okazuje się że auto w tym czasie stało, ponieważ kierowca robił pauzę. No ręce opadają!!! Jak można robić takie błędy!!! Dodam, że to już 4 odwołanie w naszej firmie, gdzie wydano decyzję administracyjną na kierowców za rzekomą jazdę z uszkodzonym ViaBoxem, gdzie później okazuje się, że za dane odcinki opłata została pobrana!!! SKANDAL!!!
~prywaciarz153
Wątek forum

Kary z ViaTOLL, wezwania GITD, Kapsch i co dalej »


Kto się zastanawiał nad pismami, które przychodzą z GITD-BEPO - tzw. „ wezwania”. Co dalej? Pierwsza myśl „ przecież kasa była”, mam viaBOXa na szybie”. A co zrobić jak piknie dwa, a nie daj boże piknie cztery razy na autostradzie? Tak widziałem, takich zostawili auto na A4 i z rodzinką o 2 w nocy osobówką dalej na stację 30 km doładować konto. Pytanie moje a co z autkiem i ładunkiem? Panie chałupę mi zabiorą to co się będę martwił ładunkiem. I opowieści, że ile to kumple kar popłacili.
Opłata, wymiana zabawki o nazwie viaBOX. I... ulga …. ? NIE, TO NIE TA BAJKA!
Podgląd konta ex-krokodylex-krokodyl31
Wątek forum

Licencja transportowa a licencja spedycyjna »


Witam

Myślę o założeniu firmy spedycyjnej. Ktoś mi kiedyś powiedział, że nie muszę mieć licencji spedycyjnej tylko wystarczy mi licencja transportowa krajowa. Czy może mi ktoś wytłumaczyć czy jest to jakaś różnica między tymi dwoma licencjami? Czy to prawda, że wystarczy licencja transportowa krajowa do założenia firmy spedycyjnej? Jakie są warunki dostania licencji transportowej krajowej i spedycyjnej?

Pozd rawiam
~Marcin31
Wątek forum

Gwarancja bankowa - ubezpieczeniowa do licencji »


Czy ktoś badał sprawę gwarancji bankowej lub ubezpieczeniowej potrzebnej do wydania nowej licencji transportowej, ewentualnie kto może zrobic bilans firmy?
~zzx111
Wątek forum

Kontrola ITD - pytanie o spedytora »


Prowadzę sklep meblowy. Posiadam samochody ciężarowe, które wożą sprzedawany przeze mnie towar. Nie świadczę żadnych usług transportowych. Czy muszę zatrudnić spedytora?
~leho14
Wątek forum

kontrola BAG - pytanie »


Witam ! Czy kontrole BAG są nagrywane? Czy to co powiedziałem podczas kontroli moze być wykorzystane przeciwko mnie w przypadku odwołania od mandatu?
Podgląd konta ZiPiZiPi41
Wątek forum

pieczątka BAG na tarczce »


byłem kontrolowany w Niemczech i mam pieczątke na tarczce.
czy w razie następnej kontroli mam okazywać tarczki z przed pieczątki?
~początkujący29
Wątek forum

ANGLIA to jest NIENORMALNY kraj !! »


Anglia to jest nienormalny kraj.
Tam firma płaci podatki dopiero w chwili realnego uzyskania dochodu.
Tam firma nie jest zmuszana do płacenia podatków od wirtualnych dochodów.
Tam firmy niestety nie odpowiadają za poczynania finansowe przestępców za których nie muszą odprowadzać podatku VAT.
Tam przestępcy finansowi muszą się bać sankcji a powinni się bać poszkodowani.
Tam nie mają wybarwionych postkomuszych zasad gospodarczych.
Tam nie mają rzeszy kolesiowych urzędników z wielkimi kieszeniami.
Tam jest wszystko postawione na lewą stronę !!!

Nie to co TU... u "Nas".

U nas jest najlepiej na świecie bo MY mamy wszystko odwrotnie niż wszyscy inni "normalni".
I to jest piękne - to jest zielona i mądra POlska !

Niech żyje !!!
~12-ty22
Wątek forum

jak odwołac sie od niemieckego mandatu »


Witam czy podpowie mi ktos jak odwolac sie od mandatu od niemców za oplate drogową. A dokladnie chodzi o to ze wykupilem oplate na drogi u nich na shelu pierwszym z świeckem i wykupilem od 11. 00 a bramka mi walnela fotke przed shelem o 10. 57 i dowalili mi 140E mandatu. Moze ktos mi pomoze bede wdzieczny. Pozdrawiam
~zarzes191224
Wątek forum

Autolaweta do 3, 5T - formalnosci na drodze »


Witam,
Chcę przewieźć samochód z Niemiec do Polski Autolawetą do 3, 5T. Ładowność autolawety to 1800kg, samochod bedzie wazyl 1500kg - także jeśli chodzi o wagę to ok.

Mam pytania w związku z tym:
1. Czy poruszając się po drogach krajowych będę musiał zamontować VIATOLLA lub spełnić jakieś inne warunki?
2. Czy poruszając się po Niemczech muszę posiadać książkę pracy kierowcy lub spełnić jakieś inne warunki?
3. Jakie kary mi grożą za przekroczenie ładowności lawety np. o 200kg?

Z góry dzięki za odpowiedź, mam nadzieję, że wspomożecie mnie swoją wiedzą :)
~78lo965s35
Wątek forum

zlikwidowac ITD »


dlaczego tych nierobow za nasze pieniadze utrzymywac, jest kryzys pogonic ta cholte na cztery wiatry a nie dawac im nasza kase zpodatkow i wczesniejsze emerytury
~s31656
© 2014 Novemedia Ltd, all rights reserved. etransport.pl logotype is registered trademark of Novemedia Ltd