etransport.pl > Forum >  - Policja, ITD i Urzędy
Grupa tematyczna:
Policja, ITD i Urzędy
WątekAutorPostów
Wątek forum

Jaki materiał - Certyfikat kompetencji przewozni »


Jaki materiał - Certyfikat kompetencji zawodowych przewoźnika drogowego? Wiem że są zadania do obliczenia składek wypłaty wynagrodzenia itp. Jaki jeszcze materiał powinienem opanowac chcąc zdac ten egzamin?
~JarGdb22
Wątek forum

King of life »


Szofer za komuny królem życia. Wyjeżdżał dajmy na to z Koszalina w poniedziałek na Śląsk a na powrót w domu był już we środę max czwartek. Dwa lub trzy dni rozpisywał jako pracę siedząc w domku i rozliczając oszczędności. Pani kasjerka zawsze krzyczała na korytarzu słowa skierowane do Pana Kierowcy - " Panie Zdzisławie, a kiedy Pan przyjdzie do nas po wypłatę, już Pana u nas 3 miesiące nie było???!!! Taki Pan Kierowca szedł odebrać zaległe pobory najczęściej klepiąc panią kasjerkę w tyłek, a panie kasjerki nigdy nie oponowały gdyż w ich oczach Pan Kierowca to był prawdziwym facetem przez duże " F " Dziś młodzież tego nie zrozumie nigdy.
Podgląd konta afroamerykanafroamerykan3
Wątek forum

Cemex Warszawa klobucka zawodzie anopol chelmzyn »


jak tam wyglada robota jak z tachem jak z brakujacymi kilometrami? jazda na 2 wz 1 z 7 metrami betonu dla mo i zielonych 10 metrow napisane na 2 wz 7 plus 3 metry betonu no i kasa jaka za podkladanie sie
~ormo6
Wątek forum

Dlaczego ITD nie kontroluje gruszek??? »


Zastanawia mnie fakt - dlaczego itd nie kontroluje czasu pracy oraz ładowności gruszek z betonem???
~kiero98
Wątek forum

Kara za tacho-ktoś pomoże? »


po kilkunastu godzinach pauzy ruszyłem kilka metrów, żeby przestawić autko. Tacho nie zaliczyło mi jazdy, stanąłem włączyły się młotki ma kilka minut, następnie wykręciłem 29 minut pauzy. Ruszyłem, przejechałem 3 godziny i wykręciłem 31 minut pauzy ( czyli razem 45). Niestety to ruszenie nie zostało zarejestrowane na zwykłym wydruku i komputerek policji po odczytaniu karty pokazał, że brak jest pauzy 45 po jeździe. Wydrukowałem więc v-diagram i pokazuję panom, że przed pauzą 29 minutową była jazda. Powiedzieli, że v-diagram ich nie interesuje i przywalili mi 1000 zł. Pytam się ich, że jak bym był pijany i ruszył kilka metrów to by była jazda? Oni, że tak. No to więc dalej im tłumaczę, że jazda była. Mam nowe tacho i nie zlicza krótkich podjazdów. Gdyby było stare albo tarczka wszystko by było okej. Nie było żadnego tłumaczenia. Na zachodzie gdybym miał pauzę i ruszył to panowie z odpowiednika naszego ITD by to zobaczyli, zostałbym ukarany. Mam pytanie: czy ktoś może mi podpowiedzieć czy mogę się od tego jakoś odwołać? szkoda 1000 zł i to jeszcze przed świętami ( ładny prezent).
Podgląd konta Kriss7Kriss762
Wątek forum

Pasażer bez kursu ADR i jazda z ADR »


Koledzy, miał ktoś z was kontrole jak jechał na ADR z pasażerem nie posiadającym kursu? Z tego co się doczytałem to jest kara 500 zł w Polsce. Interesuje mnie jak jest za granicą i czy każą opuścić auto pasażerowi czy może jechać dalej?
~maciun112
Wątek forum

rezygnacja z pracy osoby zarządzającej i co dale »


czy ktoś wie co w sytuacji kiedy osoba zarządzająca posiadająca certyfikat odejdzie z firmy? co w takiej sytuacji? ile ma się czasu na znalezienie nowej osoby?
~toiu12
Wątek forum

Szczecin - dwie kontrole ciężarówki w dwie godz. »


://www. gs24. pl/apps/pbcs. dll/article?AID=/201 50126/SZCZECIN/15012 9802
Podgląd konta redmetalredmetal1
Wątek forum

Tachograf zapisął jazde w trakcie odpoczynku »


Witam, zdarzył mi się dzisiaj dziwny przypadek po dojechaniu do miejsca załadunku zakończyłem dzień pracy godzina utc 23. 59 zapodałem łóżko wybrałem miejsce zakończenia pracy PL w tacho i spać. O godzinie utc 9. 02 kończył sie odpoczynek 9 godzinny, po 9h2min zapodałem rozpoczęcie pracy PL i ruszyłem. po południu zrobiłem wydruk z tacho i okazuje sie ze na wydruku zamiast odpoczynku jest 9h2min ciagłej jazdy bez zadnego zatrzymania a na upartego nawet wiecej gdyz zanim dojechałem na miejsce 2 godziny jazdy byly i po odpoczynku jeszcze 30 minut jazdy. na wydruku mam teraz 2h jazdy -zakonczenie pracy23. 59-9h2min jazdy-rozpoczecie pracy godz 9. 02 -30min jazdy. tak jak bym bez zadnego zatrzymania jechal11, 30h. może ktos podpowie jak ugryźć ten temat zeby mandatu z 5000tys nie bylo? przy sprawdzeniu predkosci pokaze ze auto stało
Podgląd konta lasedolasedo59
Wątek forum

Mandat za wjazd na 3, 5t w niemczech jaki mandat? »


wiecie moze jaqki mandat za wjazd na 3, 5t ciezarowka bo sie rozpedzilem i wjechalem na most na A1 i zrobilo mi zdjecie
~Adrian32
Wątek forum

radiowóz prędkość »


Czy mijając samochód policyjny jadący z naprzeciwka mogą zmierzyć moją prędkość, zrobić mi zdjęcie... Co za tym idzie mogą przysłać mantat za przekroczenie prędkości?
~kierowca 9816
Wątek forum

Portugalski odpowiednik ITD »


Witam chcialbym dowiedziec sie jaka instytucja w Portugalii jest odpowiedzialna za kontrole firm ktore nie chca wykupywac ticketow za przejazd autostradami w Portugalii. Pracowalem w takiej firmie gdzie szef zabranial kierowcom wykupywania oplat, a ze dodatkowo nie zaplacil mi wynagrodzenia chcialbym podzieluc sie danymi tej firmy z odpowiednimi sluzbami
~Adam32
Wątek forum

VIA TOLL kara za konto na minusie »


Witam czy kogoś z was już ukarała inspekcja za całkowite wyczyszczenie konta w systemie przedpłaconym? Chodzi mi głównie o sytuacje gdy urządzenie pika 3 bądź 4 razy więc całkiem wyczerpało środki na koncie natomiast później zostało doładowane i i debet się uregulował. Gdy spytałem o taką sytuacje w BOK VIATOLL, uzyskałem odpowiedź, że za każdorazową taką sytuacje ITD może nałożyć karę do 3 tys zł. I teraz moje pytanie czy ktoś już taką karę zapłacił, i jak się ewentualnie bronic. Dodam, że parę razy zdarzyła się sytuacja gdzie w punktach dystrybucji nie dało się doładować konta z jakiś różnych powodów.
pozdrawiam
Podgląd konta centurioncenturion4516
Wątek forum

Ciągnik siodłowy Kat B+E POMOCY! »


Witam.
Mam samochód IVECO DAILY z siodłem zarejestrowany jako "ciągnik samochodowy" o DMC poniżej 3. 5t masa własna wynosi 2140kg czyli jest na kategorie B.
Posiadam do niego naczepę o dmc 4700kg a masa własna wynosi 1200kg ładowność 3390kg.

Dodam że za granicą (Szwajcaria) takim zestawem można poruszać się na prawo jazdy kat B+E.

I tu jest moje pytanie: Czy mogę takim zestawem jeździć w Polsce na kategorie B+E?


Tu podaje co znalazłem:

Katego ria B+E uprawnia do kierowania pojazdem o DMC nie przekraczającej 3, 5 t. Rzeczywista masa całkowita przyczepy ciągniętej przez samochód osobowy o DMC nie przekraczającej 3, 5 t nie może przekraczać rzeczywistej masy całkowitej pojazdu ciągnącego, co wynika z art. 62, ust. 1, pkt. 1 PoRD. Oznacza to, że mając kategorię B+E można kierować zespołem pojazdów o rzeczywistej masie całkowitej nawet do 7 t.

To jest w przypadku przyczepy, a jak będzie z naczepą?

Wydaje mi się że z naczepą będzie inaczej, za przykład podam SCANIE
masa własna około 9t + 7t naczepa a dmc 40t.

Proszę o pomoc. Pozdrawiam
~Adam15
Wątek forum

Produkowali sprzęt zakłócający pracę tachografów »


Data publikacji : 09. 12. 2013

Funkcjonariu sze Wydziału Kryminalnego Komisariatu 6 Policji w Krakowie zlikwidowali wytwórnię „ wehikułów czasu”. Urządzenia sterowane pilotem wyłączały pracę tachografu samochodowego i pozwalały na jazdę w czasie kiedy powinna nastąpić obowiązkowa przerwa w pracy kierowcy. Pracownicy jednego z warsztatów świadczących usługi legalizacji tachografów, będący uprawnionymi diagnostami tachografów, usłyszeli już zarzuty. Za tego typu działanie grozi im kara do 2 lat pozbawienia wolności.

Zaczęło się od rutynowej kontroli patrolu Inspekcji Transportu Drogowego przeprowadzonej w połowie lipca br., która ujawniła zamontowane w samochodzie ciężarowym dodatkowe urządzenie wpływające zakłócająco na pracę tachografu.

Sprawa została przejęta przez policjantów komisariatu 6 w Krakowie. Ekspertyza przygotowana przez biegłego potwierdziła, że nielegalnie wpięte w instalację tachografu urządzenie miało na celu fałszowanie czasu pracy kierowcy (stwierdzono znaczną niezgodność wydruków tachografu z faktycznie pokonanymi przez ciężarówkę odległościami). Przerobienie zapisów pracy narzędzia pomiarowego (tachografu samochodowego) działało w ten sposób, że po uruchomieniu wskazywało, że pojazd jest zaparkowany i nie rejestrowało przebytej faktycznie drogi.

Funkcjonariusze prowadzący sprawę wykonali szereg czynności procesowych ale i operacyjnych, dzięki którym ustalono zakład montujący urządzenie oszukujące. Policjanci z nakazem prokuratorskim pojechali do jednego z warsztatów świadczących usługi legalizacji tachografów, aby przeszukać placówkę pod kątem potwierdzenia, czy mogą tam być montowane nielegalne urządzenia. W przeszukaniu uczestniczył także biegły z zakresu badania tachografów. Policjanci ujawnili elementy i urządzenia elektroniczne służące do wyprodukowania opisanych wcześniej urządzeń fałszujących pracę tachografu, a także jeden gotowy „ produkt”, który mógł być zainstalowany w ciężarówce lub innym pojeździe wyposażonym obowiązkowo w tachograf.

Zastani na miejscu pracownicy tej placówki będący uprawnionymi diagnostami tachografów usłyszeli prokuratorskie zarzuty popełnienia przestępstw z art. 315 § 1 i 2 kk tj. przerabiania zalegalizowanych narzędzi pomiarowych lub probierczych oraz przechowywania takich urządzeń. Za tego typu działanie grozi kara pozbawienia wolności do 2 lat.

Zatrzymani przyznali się do zarzucanych im czynów, w tym także do zamontowania fałszującego urządzenia w samochodzie ciężarowym.

Z ustaleń policjantów wynika, że proceder taki nie jest sporadyczny, kierowcy szukając możliwości „ zaoszczędzenia sobie czasu” korzystają z usług nieuczciwych elektroników dobrze znających budowę i zasadę działania tachografów, którzy najczęściej są uprawnionymi diagnostami tachografów.

Przypominamy o tym, że takie oszukiwanie pracodawców to nie tylko kwestia etyki – to także sprawa bezpieczeństwa własnego i innych użytkowników dróg. Dlatego też montowanie nielegalnych urządzeń fałszujących pracę pomiarową tachografów jest monitorowane przez policjantów oraz inspektorów ITD prowadzących kontrole drogowe. Każda osoba, która decyduje się na zamontowanie takiego urządzenia w samochodzie musi liczyć się z odpowiedzialnością karną.

(KWP w Krakowie / mw)
Podgląd konta KradziejKradziej35
Wątek forum

Odebranie Prawa Jazdy Po Zakazie. »


Witam, skończył mi się zakaz 5 Grudnia. Prawo jazdy było wstrzymane na 6 miesięcy za jazdę po użyciu alkoholu.
Prawa jazdy odebrać nie mogę, gdyż w wydziale komunikacji nie mają papierów z sądu jeszcze. Odesłali mnie do sądu. W sądzie byłem, powiedzieli że maja dużo pracy i że jak będzie moja kolej i będą mieli czas to wyślą te papiery do wydziału komunikacji. Powiedzieli także że nie mają określonego czasu na to żeby to wysłać. Czyli teoretycznie może to iść jeszcze ruski rok.
Czy miał ktoś, lub słyszał o podobnej sytuacji? prosiłbym o podpowiedź, dziękuję.

Zły bezrobotny kierowca.
Podgląd konta KradziejKradziej34
Wątek forum

Certyfikat kompetencji zawodowych - pytania »


Witam ma ktoś może zestawy pytan na egzamin?? ?
~Dawidooo19
Wątek forum

15000 euro za magnesik wlochy »


TACHOMANIPULATION: LKW-FAHRER MUSS 15. 000 EURO STRAFE ZAHLEN

Wer am Digitacho "schraubt" muss nicht nur in Italien mit hohen Strafen rechnen
Vergrößern

Wer am Digitacho "schraubt" muss nicht nur in Italien mit hohen Strafen rechnen
In Italien wurden in mehreren Fällen drakonische Strafen für Manipulationen am digitalen Tachografen verhängt.

Ein LKW-Fahrer wurde jetzt von einem Gericht im italienischen Potenza zu einer Geldstrafe von 15. 000 Euro verurteilt weil er den digitalen Tachografen manipuliert hatte. Der Fahrer war zusammen mit 43 anderen Fahrern und Besitzern von Transportunternehmen bei Kontrollen der Straßenpolizei aufgeflogen. 42 Führerscheine wurde sofort eingezogen und 27 LKW beschlagnahmt, bei denen manipulierte Tachografen festgestellt wurden. Italienische Gerichte müssen sich zunehmend mit der Manipulation der digitalen Fahrtenschreiber beschäftigen. So ergingen in den letzten Monate auch Urteile in Monza, Mailand, Albenga und Modena. Ein Fahrer aus der Schweiz, der für eine spanische Firma fuhr, wurde sogar zu zwei Monaten und 20 Tagen Haft auf Bewährung verurteilt. Nach Ansicht des italienischen Innenministeriums ist die Firma bzw. deren Eigentümer als Mitverantwortlich für die Manipulationen am Tachografen anzusehen. Das gab sie in einem Rundschreiben an die Straßenpolizei bekannt. (rp)
~dexter72
Wątek forum

Niesczytanie danych z karty kierowcy »


Mam pytanie dotyczące sczytywania danych z karty kierowcy. A mianowicie chodzi mi o karę jaką zapłaci kierowca a jaką zapłaci przedsiebiorca za nie pobranie danych z karty kierowcy z ponad 70 dni. Bardzo proszę o odpowiedz na mojego posta. Z góry dzięki.
~Fan28
Wątek forum

Kierowcy wybierają magnes ! »


Kierowcy wybierają magnes lub inne kombinacje.
Jak na razie nic tego nie zmieni.
Możecie sobie kontrolować, udawać, szukać... nie ma znaczenia.
3:0 dla kierowców !
~obserwator33
Wątek forum

mandat na slowacji a punkty karne »


Dostalem mandat za wyprzedzanie na slowacji. Policjant cos mowil, ze przesla do polski informacje o wykroczeniu i w polsce nalicza mi punkty. Ktos sie orientuje w tej sprawie? Jesli to prawda to moze pidac jakis link do podstawy prawnej. Dzieki
~luk8
Wątek forum

kara za brak oplaty viatoll pytanko. »


Witam panowie mam pytanko otoz 21 marca 2012 zatrzymalo mnie itd na autostradzie za brak kasy na viatollu i przejazd przez bramke, nie jechalem swoim autem tylko autem pracodawcy pech chcial ze nawet jeszcze umowy nie dostalem bo to moja druga jazda u tego pana i odrazu zonk. ciaglo sie to wszystko az do dzis. 23 grudnia listonozz zostawil mi awizo i dzis 5 stycznia odebralem list w ktorym pisze ze nalozono na mnie kare 3 tys zl. Slyszalem o jakiejs abolicji dla kierowcow ktorzy dostali kary wczesniej tylko nie mam pojecia kogo to obejmuje, a gdybym jednak musial pokryc tego koszty to mam pytanko do kogo i gdzie mozna zlozyc wniosek o zmniejszenie i rozlozenie na raty tej kwoty z gory dziekuje za podpowiedzi strasznie dlugo sie to ciaglo i w nowym roku taki prezent dziwne ze teraz kara jest na firme i do 1500 a kary wczesniejsze kierowcy musza pokrywac z wlasnej kieszeni i to w kwocie 3 tys
~adam47
Wątek forum

za jazdę na magnesie ma odpowiadać przewoźnik »


Wojewódzki Sąd Administracyjny w Rzeszowie wydał ostatnio bardzo interesujący wyrok. Zgodnie z nim za jazdę na magnesie powinien odpowiadać przewoźnik, a nie kierowca pojazdu. Argumentem ma być tutaj fakt, że to przecież firma powinna troszczyć się o odpowiedni dobór pracowników, ich szkolenia, a także przestrzeganie procedur. Jednocześnie podkreślono, że gdyby firma dysponowała na przykład systemem GPS monitorującym kierowców, umożliwiającym realną kontrolę poczynań kierowców, prawdopodobnie zostałaby zwolniona z odpowiedzialności.
Wszystko zaczęło się od zatrzymania na autostradzie A4 ciężarówki, której kierowca korzystał z magnesu. Firma nie chciała przyjąć z tego tytułu żadnej kary, broniąc się, że nie ma wpływu na łamanie przepisów przez kierowcę i że tylko on powinien zostać w tej sytuacji ukarany. Sprawa trafiła do wspomianego sądu, a ten nałożył 5 tys. zł mandatu właśnie na przewoźnika.

://40ton. net/firma-transporto wa-powinna-odpowiada c-za-jazde-na-magnes ie-interesujacy-wyro k-sadu/
~Pan Kierowca27
Wątek forum

Jaka licencja na przewóz rzeczy dla busa 3. 5t? »


Czy dla przewozów busem na terenie UE potrzebna jest licencja którą trzeba mieć przy sobie w razie kontroli? Auto swoje, ocp mam na Polskę i UE, zlecenia biorę od firmy spedycyjnej.

Licencję na transport wydaje państwo członkowskie Unii Europejskiej zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady WE nr 1071/2009.

Istotne znaczenie ma posiadanie certyfikatu kompetencji zawodowej przewoźnika, a także spełnianie warunków w zakresie zdolności finansowej, dobrej reputacji, siedziby firmy oraz bazy eksploatacyjnej.

Na to CPC jest szkolenie, egzamin i później można wyrobić licencję. Szkolenie organizowane jest z myślą o osobach, które zamierzają podjąć działalność gospodarczą w zakresie transportu drogowego rzeczy lub osób oraz pośrednictwa w przewozie rzeczy (spedycji). Głównym celem szkolenia jest przygotowanie przewoźników i kadr niezbędnych do funkcjonowania polskiego transportu w Unii Europejskiej oraz przygotowanie do egzaminu państwowego z zakresu kompetencji zawodowych w transporcie drogowym CPC.
~zaskoczony15
Wątek forum

Licencja transportowa a licencja spedycyjna »


Witam

Myślę o założeniu firmy spedycyjnej. Ktoś mi kiedyś powiedział, że nie muszę mieć licencji spedycyjnej tylko wystarczy mi licencja transportowa krajowa. Czy może mi ktoś wytłumaczyć czy jest to jakaś różnica między tymi dwoma licencjami? Czy to prawda, że wystarczy licencja transportowa krajowa do założenia firmy spedycyjnej? Jakie są warunki dostania licencji transportowej krajowej i spedycyjnej?

Pozd rawiam
~Marcin33
Wątek forum

Autolaweta do 3, 5T - formalnosci na drodze »


Witam,
Chcę przewieźć samochód z Niemiec do Polski Autolawetą do 3, 5T. Ładowność autolawety to 1800kg, samochod bedzie wazyl 1500kg - także jeśli chodzi o wagę to ok.

Mam pytania w związku z tym:
1. Czy poruszając się po drogach krajowych będę musiał zamontować VIATOLLA lub spełnić jakieś inne warunki?
2. Czy poruszając się po Niemczech muszę posiadać książkę pracy kierowcy lub spełnić jakieś inne warunki?
3. Jakie kary mi grożą za przekroczenie ładowności lawety np. o 200kg?

Z góry dzięki za odpowiedź, mam nadzieję, że wspomożecie mnie swoją wiedzą :)
~78lo965s40
Wątek forum

Legalizacja Gaśnic - pytanie »


Pytanko do osób jeżdzących, czy ktoś się spotkał z zakwestionowaniem polskiej legalizacji gaśnicy przez Niemiaszków?
~Wolf14
Wątek tylko dla posiadaczy kont

profil kierowcy »


Witam, koledzy powiedzcie mi czy do zapisania sie na kurs kwalifikacji wstepnej musze sb wyrobic w wydziale komunikacji Profil kierowcy? Pozdrawiam". ,
Podgląd konta luksik98luksik986
Wątek forum

Kurs ADR - jaki na butle z gazem? »


Witam!
Mam pytanie odnośnie kursu ADR jaki jest mi potrzebny do wożenia butli z gazem sam podstawowy wystarczy czy musze robić te dodatkowe klasy wybuchowe czy coś innego?
~Marek18
Wątek forum

Kurs na przewóz rzeczy, wpis do certyfikatu.. pls »


Cześć...
Pewnie dla niektórych jest to proste pytanie (ja sie tylko domyslam ; ) ale chcialem sie dowiedzieć od osób które maja pojecie, mam prawo jazdy kat. b, c, c+e, na dniach koncze prace na kat. c po kraju i zamieniam na kat. c+e międzynarodówkę, i pytanie w kursie na przewoz rzeczy mam wpisaną tylko kat. c c+e zrobilem rok pozniej czy nie bedzie problemu na zachodzie ze jest wbite samo c czy dziala normalnie od 3. 5t+ i wpis c+e nie jest juz wymagany... ? ? prosze o odp... ?

Dzieki pozdro roo
~Przemo13
Wątek forum

LICENCJA SPEDYCYJNA KONTROLA »


WITAM WLASNIE SKLADAM WNIOSEK O LICENCJE NA POSREDNICTWO PRZEWOZU RZECZY. NA DZIEN PRZED ZALOZENIEM LICENCJI POTRZEBNA JEST KWOTA 50 TYS. EURO, KTORA POSIADAM AKTUALNIE NA KONCIE. PYTAJE MOJE BRZMI CZY JAKAS INSTYTUCJA ROBI KONTROLE ZWIAZANA Z SPRAWDZANIEM CZY POSIADA NADAL TE 50 TYSIECY EURO?
Podgląd konta kasiulek408kasiulek4087
Wątek tylko dla posiadaczy kont

Jade po busa dmc 6 Ton do Niemiec. Proszę o rade »


Witam Wszystkich
Jak w tytule. Jade za kilka dni po Iveco o dmc 6 ton. Kupuje auto na siebie i zamierzam wziąśc kierowcę z prawem jazdy C ponieważ sam takiego nie posiadam. Koledze wystawie umowe o dzieło na przywiezienie auta do Polski. Co musimy na miejscu załatwić żeby nie płacić jakichś mandatów w razie kontroli? Jakiś odpowiednik Viatoll, tacho itp. Proszę o odpowiedź.
Pozdrawiam
Podgląd konta n4zguln4zgul2
Wątek forum

odbierać licencje dziadom »


za kazdego złapanego magnesiarza cofnąć icencję na miesiąc, jak dziad ma z 5 samochodów i przez miesaic mu bedą stały na placu to sie nauczy rozumu i jest szansa ze transport w posce znormalnieje
~Łukasz134
Wątek forum

Czy moge w taki sposob jezdzic??? »


Witam
Mam problemik chciałby się czegoś dokładniej dowiedzieć.
Posiadam samochód Man 19. 322 beczkę wożę nią po ferment z biogazowni w dowodzie rejestracyjnym mam zarejestrowany jako samochód specjalny. Ale beczka jest zdejmowana i mam do niej skrzynie z plandeka i przyczepę tez skrzynie przyczepa jest zarejestrowana jako ciężarowa i teraz jak jadę takim zestawem i przewożę ładunki na swoje potrzeby to czy to może być w razie kontroli jakieś uchybienie. Jeżeli ktoś wie coś na ten temat to proszę o pomoc.
Pozdrawiam
~Michal58
Wątek forum

BAG Niemcy kontrola DMC 3, 5t »


W środę kontrolowała mnie BAG (12 km od Świecka !!!) - jechałem Iveco na bliźniakach DMC 3, 5t bez tacho. 2 inspektorki poprosiły mnie o tarczki tacho, jak zobaczyły, że auto nie ma tacho zażądały książki czasu pracy kierowcy (powiedziały że są wymagane powyżej 2, 8 t DMC), których nie miałem. Jechałem z ojcem, powiedziałem że on też prowadził, że się zmienialiśmy. Kazały kupić książki na stacji i pomogły mi je wypełnić a potem dały nam mandaty po 30 eur (dla mnie i dla ojca). Mam pytanie czy to już na tym koniec, bo słyszałem, że jeszcze czasami do domu przysyłają jakieś kary do płacenia.
~seba iveco174
Wątek forum

Kara z ITD za niedopłatę viatola »


Witam.
Została na mnie nałożona kara za złe ustawienie urządzenia viatol (urządzenie było ustawione na mniej niż 12 ton, a mój zestaw miał 13, 5 tony DMC). Sprawa toczyła się od lutego 2012 r., a karę otrzymałem dzisiaj.
Łącznie naliczono mi 14 takich wykroczeń, z czego 9 zostało anulowanych i zamkniętych, a dzisiaj przyszło 10-te z nakazem zapłaty 1500 zł. Myślę, że pozostałe będą też do zapłacenia. Od roku nie pracuję już w tej firmie, nakaz zapłaty jest tylko na mnie jako kierowcę.
Czy ktoś może mi pomóc w napisaniu odwołania, ewentualnie miał podobny przypadek?
Podgląd konta aamg1aamg116
Wątek forum

Transport towaru z niemiec »


Potrzebuje szybko pomocy a mianowicie w najbliższym czasie z niemiec do polski będziemy transportować kakao w proszku. Czy należy zgłosić przewóz tak samo jak zgłasza się przewóz kawy? Proszę o podanie linka lub wypisanie towarów które należy zgłaszać.
~kubza2
Wątek forum

KURS NA PRZEWÓZ RZECZY CZY JEST POTRZEBNY »


Kurs na przewóz rzeczy czy jest potrzebny w firmie gdzie jest transport na potrzeby własne.
~Dyzio7
Wątek forum

Wydanie opinii - tachografy »


Witam, czy ktoś się orientuje do kogo muszę kierować oficjalne zapytanie w sprawie wydania opinii prawnej w sprawie konieczności posiadania tachografu w samochodzie, który świadczy usługi w zakresie obsługi ka*alizacji i według mnie nie mam obowiązku posiadania tachografu? Chcę się jednak upewnić i dostać oficjalną odpowiedź, którą mogę wozić w samochodzie w razie kontroli.
~MikolajJ8
Wątek tylko dla posiadaczy kont

Wymiana zawodowego prawa jazdy »


Witam. Mam do was pytanie i prosze o odpowiedz, mam 20 lat zdalem kurs kwalifikacji wstepnej a wczoraj zdalem kurs na kat. C i mam do was pytanie jesli WORD wysyla moje dokumenty do wydzialu komunikacji, to czy mam jeszcze do tych dokmentow dolączyc jeszcze jakies np. ( kopie swiadectwa kwalifikacji zawodowej, zdj itp.. ) czy oni juz to wszystko maja i tylko musze zaplacic za wymiane prawa jazdy?
Podgląd konta luksik98luksik981
Wątek forum

Praca w WITD »


Witam
Jeżeli był już temat poruszany to proszę mnie odesłać.
Interesuję mnie informacje na temat pracy w WITD :
- zarobki,
- emerytura,
- nabór (czy bez znajomości nie ma nawet co próbować)
- gdzie można znaleźć informację do naboru (woj. Podkarpackie)

Pozdrawiam
~KDM0421
Wątek forum

Karta a wydruk »


Czy moze ktos podpowiedziec czy mozna i gdzie mozna zrobic wydruk z karty kierowcy. Bede sie sadzil z pracodawca co do godz. i musze miec wydruk ile godzin u niego przepracowalem. Bo mi starsznie duzp poobcinal.
~rynio36
Wątek forum

Przekroczenie prędkości »


Witam może ktoś mi wytłumaczy taką sytuacje- kilka dni temu na wlocie do Jeleniej Góry od Bolkowa na drodze dwu pasmowej i znaku ograniczenia prędkości do 80km/h jadąc (koń+naczepa) dostałem mandat za przekroczenie prędkości!! Nie przekraczając 80km/h
~Marcin32
Wątek forum

pompy do betonu do specjalnych przeglądów tech. »


witam

ostatnio mi szef lamentuje, że nowe przepisy są i trzeba jakieś specjalne przeglądy techniczne w TDT robić na pompy do betonu/pompogruszki.
ktoś coś słyszał?

pozdrawi am,
drajwer z Działoszyna
~szof3r6
Wątek tylko dla posiadaczy kont

zwiekszyc do 0. 5 promila dopuszczalna norme »


dopuszczalnego limitu alko w wydychanym
Podgląd konta FIGO777FIGO77713
Wątek forum

Święta znów problem białoruś »


Wczoraj i dziś inspekcje białoruskie sieją spustoszenia w kieszeniach i czasie polskich szoferów, od razu biorą do śmierdziela jakim jest ich bus i mimo że tacho jak ta lala za byle co chcą po 100 euro łapówki lub opornych odsyłają na kurzą stopkę i serwują 4500000 rubli co jest ok. 350euro, co rok robią to przed świętami bożego narodzenia i w czasie świąt jeśli tak ma być to ja dziękuję za takie święta tym bardziej że jestem niepraktykującym.
~Dingo31
Wątek forum

Wynagrodzenie z akordu. »


WItam
Jaka kara może spotkać pracodawce, gdybym przyznał w czasie kontroli ITD, że mam wynagrodzenie uzależnione od przejechanego kilometra?
~segseg83
Wątek forum

Ankieta skierowana do kierowców »


Witam!

Jestem studentką czwartego roku logistyki i piszę pracę inżynierską dotyczącą wpływu Inspekcji Transportu Drogowego na bezpieczeństwo w województwie zachodniopomorskim.
Zwracam się z uprzejmą prośbą do kierowców samochodów ciężarowych, autobusów, taksówek o udzielenie odpowiedzi na kilka pytań. Nie zajmie to więcej niż 15 minut.
Ankieta jest całkowicie anonimowa, a otrzymane wyniki posłużą wyłącznie do celów naukowych.
Z góry dziękuję za pomoc!
Oto link do ankiety: ://www. interankiety. pl/interankieta/ae1a f3834d61e32a21b9917e 742208b9
~Daria4
Wątek forum

Mobilna Stacja diagnostyczna w budowie. »


Witam. Dziś miałem przyjemność testować moją ciężarówką mobilną stację kontroli pojazdów która jest budowana w moim mieście. Niestety trafi ona do ITD i będzie chyba drugą w Polsce. Z tego co się dowiedziałem będzie ich więcej około 10 szt.
Podgląd konta Przemo-AtegoPrzemo-Atego12
Wątek forum

COUNTERPART - jak długo?? »


Witam wszystkich.

Wyslalem do DVLA swoje polskie prawko z wnioskiem o wyrobienie karty COUNTERPART. Czy możecie mi wyjaśnić jak długo będę czekać na zwrot dokumentu wraz z wnioskowaną kartą??? Dzięki za pomoc
~Rocki3
© 2015 Novemedia Ltd, all rights reserved. etransport.pl logotype is registered trademark of Novemedia Ltd