etransport.pl > Forum >  - Policja, ITD i Urzędy
Grupa tematyczna:
Policja, ITD i Urzędy
WątekAutorPostów
Wątek forum

Dlaczego ITD nie kontroluje gruszek??? »


Zastanawia mnie fakt - dlaczego itd nie kontroluje czasu pracy oraz ładowności gruszek z betonem???
~kiero100
Wątek forum

Informacje o proteście przewoźników 04. 03. 2015 »


Szanowni Państwo,

W nawiązaniu do kontynuowania prac i działań związanych z trudną sytuacją w branży transportu drogowego przedstawiam informacje w zakresie podjętych decyzji na posiedzeniu Komitetu Protestacyjnego w Łodzi w dniu 19. 02. 2015rNa posiedzeniu wyznaczono dwa terminy protestu przewoźników:

04. 03. 2015 r. godz. 11:00 - pikieta przed Ambasadą Niemiec w Warszawie

11. 03. 2015 r. godz. 11:00 - przed Urzędem Rady Ministrów

Informu jemy, że planowana "pikieta" podlega ustawie z dnia 5 lipca 1990 r. - "Prawo o zgromadzeniach" i jest traktowana jako "zgromadzenie publiczne".
Art. 3 (ww. ustawy)
p. 1. "Prawo organizowania zgromadzeń przysługuje osobom mającym pełną zdolność do czynności prawnych, osobom prawnym, innym organizacjom, a także grupom osób. "

Aby brać udział w tym zgromadzeniu należy:
- przybyć przed Ambasadę Niemiec w Warszawie na godz. 10:50 (indywidualnie lub zbiorowo),
- posiadać i być ubranym w kamizelkę ochronną z napisem "Protest",
- czynnie uczestniczyć w pikiecie,
- zachować przepisy porządkowe wynikające z ww. ustawy.

Prosimy o zgłaszanie udziału w zgromadzeniu do Regionalnych Komitetów Protestacyjnych Przewoźników.

jeżeli ktoś chce, mogę przesłać więcej informacji...

KTOŚ SIĘ WYBIERA??
Podgląd konta fachfach254
Wątek tylko dla posiadaczy kont

Podwyżka mandatów... drastczna. »


"Uwaga piraci drogowi! Za swoje wyczyny zaczniecie wreszcie płacić duże pieniądze. Nawet bardzo duże!"
Uwaga piraci zapłacicie wielkie pieniądze… jaki tępy czub. Taki wysnuć wniosek z drastyczności mandatowego bandytyzmu państwa? Kogo i czego ma nauczyć mandat w wysokości minimalnej płacy? Już dziś płacimy więcej niż większość Europejskich państw, a tu drastyczność. Od dawna robi się z nas kierowców pijaków, piratów, bandytów łamiących wszelkie zasady… później podaje się przykład jakiegoś durnia, który nie umie trzymać kierownicy, albo ma sieczkę zamiast mózgu i wymyśla karę dla wszystkich. Minister finansów z ministrem infrastruktury wymyślają cyfry, kilku łysych policjantów zapalczywie uzasadni konieczność… i tyle. Teraz potrzebni są durni dziennikarze, przyklaskiwacze i mamy nakazy z taryfikatorami kar, zasady z kwotą za niezastosowanie.
Gdyby w Niemczech, we Francji, Anglii policja robiła takie nagonki na kierowców jak w rodzimej Polsce, to okazałoby się, że tamte kraje biją nas na łeb we wszystkich nikczemnościach, które nam Polskim kierowcom się przypisuje.
Robię ponad 10 tys. km miesięcznie, nie mam punktów karnych, nie powinno mnie to szczypać, a jednak nie potrafię się cieszyć że Państwo wreszcie ma możliwość zdzierania z nas skóry, bo to ohydne.
Podgląd konta remmarekremmarek14
Wątek forum

Bredzisław Kompromitowski ! »


W SZOKU JESTEM !

W życiu nie widziałem takiego SZOGUNA !!

Szok !
~Dziad Bozpolski12
Wątek forum

LICENCJA SPEDYCYJNA KONTROLA »


WITAM WLASNIE SKLADAM WNIOSEK O LICENCJE NA POSREDNICTWO PRZEWOZU RZECZY. NA DZIEN PRZED ZALOZENIEM LICENCJI POTRZEBNA JEST KWOTA 50 TYS. EURO, KTORA POSIADAM AKTUALNIE NA KONCIE. PYTAJE MOJE BRZMI CZY JAKAS INSTYTUCJA ROBI KONTROLE ZWIAZANA Z SPRAWDZANIEM CZY POSIADA NADAL TE 50 TYSIECY EURO?
Podgląd konta kasiulek408kasiulek4088
Wątek forum

Licencja międzynarodowa »


Witam. Czy posiadając licencję międzynarodową mogę na jej podstawie wykonywać transport krajowy czy muszę uzyskać na to oddzielne pozwolenie?
Podgląd konta toolmantoolman19
Wątek forum

Transport żywności Polska / Anglia DMC do 3, 5t. »


Dzień dobry, jakie zezwolenia i licencje są potrzebne aby transportować żywność z Polski do Wielkiej Brytanii? kraje tranzytowe to Niemcy, Holandia, Belgia, Francja, wielka Brytania.

W Polsce to na pewno jest potrzebna licencja na międzyarkadowy przewóz rzeczy a w pozostałych krajach?
~Janusz48
Wątek tylko dla posiadaczy kont

2 marca 2015r co z "urlopówkami"? »


"... Państwa członkowskie nie nakładają na kierowców obowiązku przedkładania formularzy potwierdzających ich czynności w trakcie oddalenia się od pojazdu... "
Ministerstwo milczy, Główny Inspektor Transportu Drogowego Inspekcja Pracy i Policja też więc prawdopodobnie wszystko rozstrzygnie się na etapie - zobaczymy jak to robią za granicą? Został tydzień i oczywiście chciałbym sprowokować panią Wasiak lub pana Połcia do zajęcia stanowiska bo jak wiemy 500 zł do budżetu na brak wymaganego dokumentu piechotą nie chodzi. Moim skromnym zdaniem przepis jest jednoznaczny wykresówki i zapis cyfrowy. A do tego uzupełnianie okresów odpoczynku/urlopów/c horobowych ręcznie na odwrocie tarczek lub wpis manualny i po kłopocie. I pewnie się mylę...
Podgląd konta R2D2R2D223
Wątek forum

Kontrola ITD w biurze firmy »


Pytanie do pań/panów za biurkiem: jak wygląda kontrola ITD w biurze firmy transportowej? jakie uprawnienia mają kontrolerzy? podobno mogą zaglądać do szafek i szuflad w poszukiwaniu lewych tarczek - to prawda?
W jaki sposób przechowujecie tarczki / wydruki z pracy kierowców z ostatnich 12 miesięcy?
~domi119
Wątek forum

chinskie centrum w wolce kossowskej POd warszawk »


CO o tym sądzicie. Pracuję tam już 3 lata i już niemogę dłużej patrzeć na to co tam się dzieje. Niewielka miejscowość przy trasie WARSZAWA-KRAKÓW mieszczą się tam 5 hal Chińskich GD, 1 wietnamska ASG, 3 tureckie EACC, i jeszcze ASH w budowie jest takze z 3 hale. WSZYSTKO się rozwija co nie jest Polskie. A cała sprzedaż odbywa sie na czarno, rzadnych faktur, wszystko na zeszyty, pieniądze są tu niesamowite jakimi się tu obraca. GDY WPADA KONTROL to WSZYSCY ZAMYKAJA BOXY. IM się pozwala a nas się niszczy...
~xero20
Wątek forum

kiedy wymiana tachografow a*alogowycHna CYFROWe »


Kiedy wchodzi ustawa w PO landi wymiana w starych ciezarowkach tacha a*alogowego TARCZKA na cyfrowe skonczy sie wywalanie tarczek kolo KOMINA
/?
~uco3
Wątek forum

JD Beton Warszawa ul Pozarowa Chelmzynska »


jazda na max, 10 metrow betonu kazda gruszka przeladowana o 5 ton zarobki po 5500 zl?
~xero10
Wątek forum

Cemex Warszawa klobucka zawodzie anopol chelmzyn »


jak tam wyglada robota jak z tachem jak z brakujacymi kilometrami? jazda na 2 wz 1 z 7 metrami betonu dla mo i zielonych 10 metrow napisane na 2 wz 7 plus 3 metry betonu no i kasa jaka za podkladanie sie
~ormo11
Wątek forum

uczciwość »


Szef Firmy JADANTO z Rzeszowa Pan który posiada jeden sprawny samochód zakupiony 2014r. który niema zielonego pojęcia być pracodawco. UKRADŁ kierowcy karte cyfrowo i jeździł na podwójnych kartach. Jusz tylu kierowców oszukał. ponieważ ma osobę [zaganiacza] która podwozi mu kierowców
Podgląd konta mobilekbogdanmobilekbogdan13
Wątek forum

Certyfikat kompetencji zawodowych - pytania »


Witam ma ktoś może zestawy pytan na egzamin?? ?
~Dawidooo16
Wątek forum

pierwszy raz autolawetą DMC 3, 5t -> NIemcy »


Dzień dobry,
Jadę za parę dni wypożyczonym sprinterem (autolaweta - kabina dubel) przez Niemcy do Belgii po auto. Tylko i wyłącznie dla siebie. Jadę pierwszy i zapewne ostatni raz. Przez Niemcy z powrotem będę jechał od godz 22 do ok 5-6 rano ( z soboty na niedzielę).

Mam kat B.

Proszę mi powiedzieć jak to w końcu aktualnie jest podczas kontroli? Co powinienem mieć? Jakieś uwoważnienia odnośnie lawety? Umowa będzie na mnie - jest to jednorazowy zakup auta na najbliższe parę lat. Co z Viatolem, czasem pracy kierowcy itp? Nie znam się na tym. Czy mogę tak sobie po prostu przejechać przez niemcy pustą lawetą, a później spowrotem z autem?

Czy mogę spokojnie jechać w nocy z soboty na niedzielę do rana? Czy nie ma zakazu? Co z kimś kto ma działalność? Ja mam jednoosobową działalność, ale co innego. Po auto jadę prywatnie. Czy ma to znaczenie?

Proszę o porady. To bardzo pilne.
~parmi70
Wątek tylko dla posiadaczy kont

Czyste tarczki a kontrola »


Witam. Mam pytanie a propo czystych tarczek.
Czy ITD lub inne organizacje mogą sprawdzić stan liczników autobusów według tarczek?
Chodzi mi o to, czy czyste tarczki można wywalić czy trzeba na kogoś wypisać, żeby kilometry się zgadzały na aucie?
Z góry dziękuję za pomoc. Pozdrawiam
Podgląd konta PSPWKPSPWK10
Wątek forum

BAG Niemcy kontrola DMC 3, 5t »


W środę kontrolowała mnie BAG (12 km od Świecka !!!) - jechałem Iveco na bliźniakach DMC 3, 5t bez tacho. 2 inspektorki poprosiły mnie o tarczki tacho, jak zobaczyły, że auto nie ma tacho zażądały książki czasu pracy kierowcy (powiedziały że są wymagane powyżej 2, 8 t DMC), których nie miałem. Jechałem z ojcem, powiedziałem że on też prowadził, że się zmienialiśmy. Kazały kupić książki na stacji i pomogły mi je wypełnić a potem dały nam mandaty po 30 eur (dla mnie i dla ojca). Mam pytanie czy to już na tym koniec, bo słyszałem, że jeszcze czasami do domu przysyłają jakieś kary do płacenia.
~seba iveco190
Wątek forum

Autolaweta do 3, 5T - formalnosci na drodze »


Witam,
Chcę przewieźć samochód z Niemiec do Polski Autolawetą do 3, 5T. Ładowność autolawety to 1800kg, samochod bedzie wazyl 1500kg - także jeśli chodzi o wagę to ok.

Mam pytania w związku z tym:
1. Czy poruszając się po drogach krajowych będę musiał zamontować VIATOLLA lub spełnić jakieś inne warunki?
2. Czy poruszając się po Niemczech muszę posiadać książkę pracy kierowcy lub spełnić jakieś inne warunki?
3. Jakie kary mi grożą za przekroczenie ładowności lawety np. o 200kg?

Z góry dzięki za odpowiedź, mam nadzieję, że wspomożecie mnie swoją wiedzą :)
~78lo965s42
Wątek forum

Itd mandat problem »


witam ostatnio dostalem mandat od itd, inspektor nie dal mi protokolu, ale mandat mi wypisal, czy ja jak wjade do niemiec lub na zachod to bez tego protokolu, wytlamcze sie np. przed BAG ze juz dostalem mandat za to w polsce czy co?? ?
Podgląd konta Szofer22rrSzofer22rr18
Wątek forum

gdzie zrobic kurs na certyfikat na slasku »


Witam gdzie mogę zrobić kurs na certyfikat kompetencji na slasku
~vigi3
Wątek tylko dla posiadaczy kont

niemcy auto bana fotoradar »


ile jeszt mandatu w niemczech na fotoradarach za odleglosc { Odleglosciowka }? musisz miec 50 m?
Podgląd konta Szofer22rrSzofer22rr5
Wątek forum

Kurs na przewóz rzeczy, wpis do certyfikatu.. pls »


Cześć...
Pewnie dla niektórych jest to proste pytanie (ja sie tylko domyslam ; ) ale chcialem sie dowiedzieć od osób które maja pojecie, mam prawo jazdy kat. b, c, c+e, na dniach koncze prace na kat. c po kraju i zamieniam na kat. c+e międzynarodówkę, i pytanie w kursie na przewoz rzeczy mam wpisaną tylko kat. c c+e zrobilem rok pozniej czy nie bedzie problemu na zachodzie ze jest wbite samo c czy dziala normalnie od 3. 5t+ i wpis c+e nie jest juz wymagany... ? ? prosze o odp... ?

Dzieki pozdro roo
~Przemo14
Wątek tylko dla posiadaczy kont

jak czesto moga kontrolowac UK »


witam. znajomy lata na wyspe dostawczakiem z jedzeniem i zrobili mu ost przeswietlenie rentgenem czy to normlane jedzenie nie oddzialywuje na to? pozdrawiam
Podgląd konta strike5strike52
Wątek forum

Jak obniżyć podatek od środków transportu »


Witam!

W mieście Jawor (dolnośląskie) od tego roku wprowadzono sporą obniżkę stawek podatku od środków transportu ://g. ekspert. infor. pl/p/_dane/akty_pdf/ U70/2014/24... W przypadku przenosin firmy posiadającej spory tabor pojazdów można zaoszczędzić na samym podatku około 2000-2500 zł rocznie/pojazd a nawet więcej w przypadku przenosin z terenu, gdzie uchwalono stawki w maksymalnej wysokości.

Jawor, jest też jedną z tańszych miejscowości jeżeli chodzi o stawki ubezpieczeniowe - także tu jest pole do optymalizacji wysokości składek - w tym temacie też jesteśmy w stanie zaproponować optymalne rozwiązania dla małych jak i dużych flot (współpraca z brokerem)

Dysponujemy:
- adresem na biuro/siedzibę/oddzi ał firmy z możliwością przekazywania dokumentów pocztą tradycyjną/mailową lub kurierem
- kadrą, która posiada doświadczenie i może przygotować dokumenty do gminy (deklaracja podatkowa DT-1 wraz z załącznikami) oraz miejscowego wydziału komunikacji wraz z odbiorem tablic, ubezpieczeniem pojazdu w zakresie OC i AC oraz OCP i innych ubezpieczeń potrzebnych w branży
- prawnikiem, który przygotuje i zgłosi zmiany do KRS, CEIDG

Przerejestr owania pojazdu do innej gminy można dokonać w każdym momencie roku - wysokość podatku jest ustalana proporcjonalnie do liczby miesięcy.

Osoby/firmy zainteresowane tematem przeniesienia siedziby lub utworzenia oddziału w Jaworze oraz ubezpieczeniem zapraszam do kontaktu na priv lub mailowo biuro (at) ibg-finanse. pl
Podgląd konta ibgfinanseibgfinanse1
Wątek forum

Badania tylko do KW czy też do kat. C, CE? »


Mam pytanie, mam 19 lat i mam zamiar zapisać się na kurs Kwalifikacji Wstępnej i moje pytanie brzmi czy jak lekarz będzie mi robił badania to ma mi napisać tylko do Kwalifikacji Wstępnej czy też do kat. C i CE? jak będzie lepiej?, bo ja myślę że tylko do KW a pozniej jak będę robił kat. C i CE to dopiero zrobie badania na te kategorie.
Podgląd konta luksik98luksik981
Wątek forum

badania do Kw i PJ razem czy oddzielnie »


Witam, mam pytanie czy do kwalifikacji wstepnej i PJ kat. C, CE musze robic oddzielne badania lekarskie i psychologiczne bo slyszalem ze one różnia sie jakimiś ustawami?
Podgląd konta luksik98luksik984
Wątek tylko dla posiadaczy kont

Badania lekarskie i psychologiczne do KW »


Witam, mam pytanie czy zapisując się na Kwalifikacje Wstępna, badania lekarskie i psychologiczne mam robić tylko i wyłącznie do Kwalifikacji wstępnej czy do KW, Kat. C i CE?. Dziękuję za odp i pozdrawiam.
Podgląd konta luksik98luksik987
Wątek forum

King of life »


Szofer za komuny królem życia. Wyjeżdżał dajmy na to z Koszalina w poniedziałek na Śląsk a na powrót w domu był już we środę max czwartek. Dwa lub trzy dni rozpisywał jako pracę siedząc w domku i rozliczając oszczędności. Pani kasjerka zawsze krzyczała na korytarzu słowa skierowane do Pana Kierowcy - " Panie Zdzisławie, a kiedy Pan przyjdzie do nas po wypłatę, już Pana u nas 3 miesiące nie było???!!! Taki Pan Kierowca szedł odebrać zaległe pobory najczęściej klepiąc panią kasjerkę w tyłek, a panie kasjerki nigdy nie oponowały gdyż w ich oczach Pan Kierowca to był prawdziwym facetem przez duże " F " Dziś młodzież tego nie zrozumie nigdy.
Podgląd konta afroamerykanafroamerykan6
Wątek forum

podatek od środków transportu »


Witam, Jak wiadomo do 15. 02 należy zapłacić podatek od środków transportu. Dzisiaj dowiedziałem się, że w moim mieście /Świnoujście/ podatek ten zdrożał o blisko 70% do 2394 zł /autobus powyżej 30 miejsc/. Na szybko zrobiłem rozeznanie jak wygląda ten podatek w innych miastach województwa zachodniopomorskiego i okazała się, że np. w Szczecinie zapłacę za mój autobus tylko niecałe 900 zł! Różnica jest kolosalna! Czy ćwiczył juz ktoś z Was przerejestrowanie samochodów do innego miasta/gminy z tego powodu? Przy kilku samochodach taka zabawa ma sens! Jak to wygląda od strony praktycznej?
Podgląd konta artplartpl12
Wątek forum

15000 euro za magnesik wlochy »


TACHOMANIPULATION: LKW-FAHRER MUSS 15. 000 EURO STRAFE ZAHLEN

Wer am Digitacho "schraubt" muss nicht nur in Italien mit hohen Strafen rechnen
Vergrößern

Wer am Digitacho "schraubt" muss nicht nur in Italien mit hohen Strafen rechnen
In Italien wurden in mehreren Fällen drakonische Strafen für Manipulationen am digitalen Tachografen verhängt.

Ein LKW-Fahrer wurde jetzt von einem Gericht im italienischen Potenza zu einer Geldstrafe von 15. 000 Euro verurteilt weil er den digitalen Tachografen manipuliert hatte. Der Fahrer war zusammen mit 43 anderen Fahrern und Besitzern von Transportunternehmen bei Kontrollen der Straßenpolizei aufgeflogen. 42 Führerscheine wurde sofort eingezogen und 27 LKW beschlagnahmt, bei denen manipulierte Tachografen festgestellt wurden. Italienische Gerichte müssen sich zunehmend mit der Manipulation der digitalen Fahrtenschreiber beschäftigen. So ergingen in den letzten Monate auch Urteile in Monza, Mailand, Albenga und Modena. Ein Fahrer aus der Schweiz, der für eine spanische Firma fuhr, wurde sogar zu zwei Monaten und 20 Tagen Haft auf Bewährung verurteilt. Nach Ansicht des italienischen Innenministeriums ist die Firma bzw. deren Eigentümer als Mitverantwortlich für die Manipulationen am Tachografen anzusehen. Das gab sie in einem Rundschreiben an die Straßenpolizei bekannt. (rp)
~dexter77
Wątek forum

VIA TOLL - bus z przyczepą czy będzię zdjęcie? »


VIA TOLL - witam, mam pytanie do zaznajomionych:

Czy jeśli jechałem busem o DMC < 3 ton z przyczepą - łacznie DMC 3550 kg

jechałem bez VIA BOX-a (nie wiedziałem o tym obowiązku - przyczepę podczepiam raz na kilka lat i nawet nie miałem podpisanej umowy z VIA TOLL), uwaga: nie jechałem po autostradzie ale na jednym z odcinków, właczonych do systemu VIA TOLL gdzie funkcjonuje VIA TOLL - jest kilka bramek + jedna z kamerami. Moje pytanie jest takie: jak taka kamera działa i czy robi zdjęcie tylko z przodu czy także z tyłu, czy robi zdjęcia dla wszystkich samochodów czy tylko dla tych, których waga jest duża (jakieś czujniki w drodze), czy też tylko dla tych, które mają VIABOX-a, czyli czy zrobiła zdjęcie dla mojego busa oraz lawety i czy mam się przejmować?


czekam na odp

z góry dzięki i pozdrawiam
Podgląd konta wildheartwildheart32
Wątek forum

Awaria urządzenia Viatoll a kara 3000zł - realia »


jadąc dzisiaj drogą nr 10 od Bydgoszczy do Szczecina wjechałem na odcinek płatny - pierwszy zjazd na Stargard. viatoll piknął raz. na drugiej bramce kliknął 4x. na koncie ponad 500zł. chciałem dojechać do pierwszej stacji obsługi klienta viatoll jednak ściągneła mnie na tą stację inspekcja. sprawdziła urządzenie że faktycznie jest na koncie gotówka jednak stwierdzili awarię urządzenia viatolll. jednak ich uzasadnienie było takie że nie zjechałem pierwszym zjazdem tylko dojechałem do pierwszej stacji obsługi klienta. Skutkowało to tym iż zostałem ukarany mandatem w wysokości 3000zł. Czy to polskie realia?? czy ktoś miał podobną sytuację?? czy musimy płacić za to że urządzenia są niesprawne?? i nie raz pikają raz nie raz wogóle?? prosze o sensowne wypowiedzi i czy jest sens odwoływania sie od w. w mandatu
~grzesiu85
Wątek forum

mobilna stacja kontroli pojazdow dzis na A4 »


ITD dostalo nowa zabawkie jeszcze do tej pory nie prezentowana na naszych drogach...

zatrzymanie dowodow o godzinie 8,

27 na 27 pojazdow kontrolowanych...
Podgląd konta lytom9lytom96
Wątek forum

Kontrola ITD w firmie przedsiębiorstwa »


Witam. Inspektorzy zapowiedzieli mi kontrolę w firmie. Czy może ktoś z was przeżył już takie miłe spotkanie i podzieli się opinią jak?
~speed25
Wątek forum

szukam prawnika do napisania odwołania od mandat »


Czy zna ktoś Kancelarię Prawną z W-wy, która by mi napisała fachowo pismo do sądu w sprawie odwołania się od mandatu ( 1000 zł ), który nieodpowiedzialnie podpisałem Policji za kontrolę tacha. Ściemniaczom dzięki!!!
Podgląd konta Kriss7Kriss710
Wątek forum

Wykrywacz fotoradarów-skuteczn a nowość na rynku! »


Jestem przedstawicielem handlowym więc dużo jeżdżę dlatego też uważam na punkciki karne oraz mandaty, a wiadomo, że mój zawód wiąże się z ciągłym jeżdżeniem. Tematyka antyradarów jest mi dobrze znana, miałem do tej pory dwa, gdzie za jeden dostalem mandat, a drugi chyba za dobrze nie działał bo przyszedł list ze zdjęciem :)Dlaczego produkt jest legalny?

Formalnie sprzęt ten jest "Testerem dopplerowskich mierników prędkości" i dokładnie spełnia funkcje testera, gdyż właśnie tak działają testery radarów dopplerowskich używane w przemyśle do testowanie i kontroli wyprodukowanych radarów, czujek ruchu, czujek alarmowych itp. Układ nie generuje żadnych sygnałów zakłócających lub blokujących radary. Generuje tylko sztuczny sygnał dokładnie taki jak echo od obiektu który się porusza. Może on też służyć w serwisie do testowania i kontroli np. mikrofalowych czujek ruchu "drzwiowych", mikrofalowych czujek alarmowych (dlatego ma też zakres 2-20km/h - prędkość idącego człowieka), itp. - czujki te pracują w pasmach X i K. Można też oczywiście testować w celach serwisowych i poznawczych wszelkie radary i fotoradary. Jammer ten jest sprzedawany jako zestaw edukacyjny "Tester dopplerowskich mierników prędkości" i nie może być używany na terenie polski do zmieniania wskazań radarów ( nie można go legalnie włączać dlatego też wyłączyłem go po zatrzymaniu i wszystko było legalne :) - po pytaniu policjantów co to, mówisz że to tester do czujek ruchu, i że sprawdzasz takie urządzenia w niektórych sklepach) - wszystko w pełni OK!!!.

Antyradar Blue Ghost w odróżnieniu od innych antyradarów nie powoduje złego funkcjonowania radarów pistoletowych czy fotoradarów (co byłoby wykrywalne), ale zmniejszają wartość prędkości wskazywanej przez sprzęt radarowy. Nadają cyfrowy sygnał tylko wówczas, gdy radar mierzy prędkość pojazdu, co czyni je całkowicie niewykrywalnymi i niezauważalnymi
Jeż eli oglądaliście Emila łowcę fotoradarów to pamietacie jak w którymś z odcinków fotoradar pokazał prędkość około 130km/h gdy nic nie jechało, czasami źle ustawienie lub zły pomiar daje taki efekt, i takie zadanie ma nasz antyradar, aby oszukać radar, co jest spotykanym zjawiskiem.Gdzie można kupić?

Od producenta, sprzęt nie jest tani bo kosztuje 349zł, do zakupienia na stronie:

://blueg host. pl/r/wykrywaniefotor adarow

Zapraszam
~Mateusz1
Wątek forum

Jaka jest kara za brak winiety w Holandii? »


Jak jest teraz kara za brak winiety w Holandii. Winieta była wykupiona o 16:00, akierowca zaczął jazde o 14:00. Jak oni to namierzają? Czy tylko przez policję, czy również przez kamery?
~maro23
Wątek forum

Karta kierowcy »


Witam dzisiaj jechałem w podwójnej obsadzie KOŃCZYLIŚMY W POLSCE i przed zakończeniem zmiany tankowałem paliwo i poszedłem zapłacić. A mój drugi kierowca chciał być tak dobry i chciał zaparkować. Zaparkował wyjął soją kartę i w zakończeniu wpisał zamiast Polska to niemcy ale to nie mało mojej nie wyją przyszedł parkingowy i kazał mu przestawić auto ten ruszył i wgrał się bład jazda bez karty to wyją moją kartę z 2 szuflady i włożył do1 jaka może być kara za takie wybryki
Podgląd konta szefuncio44szefuncio449
Wątek forum

Jaki materiał - Certyfikat kompetencji przewozni »


Jaki materiał - Certyfikat kompetencji zawodowych przewoźnika drogowego? Wiem że są zadania do obliczenia składek wypłaty wynagrodzenia itp. Jaki jeszcze materiał powinienem opanowac chcąc zdac ten egzamin?
~JarGdb23
Wątek forum

Gdzie najwygodniej otworzyć karnet TIR? »


Gdzie najlepiej i najszybciej otworzyć karnet w drodze z Krakowa do Koroszczyna, który UC polecacie?
Podgląd konta tyssontysson1
Wątek forum

Kara za tacho-ktoś pomoże? »


po kilkunastu godzinach pauzy ruszyłem kilka metrów, żeby przestawić autko. Tacho nie zaliczyło mi jazdy, stanąłem włączyły się młotki ma kilka minut, następnie wykręciłem 29 minut pauzy. Ruszyłem, przejechałem 3 godziny i wykręciłem 31 minut pauzy ( czyli razem 45). Niestety to ruszenie nie zostało zarejestrowane na zwykłym wydruku i komputerek policji po odczytaniu karty pokazał, że brak jest pauzy 45 po jeździe. Wydrukowałem więc v-diagram i pokazuję panom, że przed pauzą 29 minutową była jazda. Powiedzieli, że v-diagram ich nie interesuje i przywalili mi 1000 zł. Pytam się ich, że jak bym był pijany i ruszył kilka metrów to by była jazda? Oni, że tak. No to więc dalej im tłumaczę, że jazda była. Mam nowe tacho i nie zlicza krótkich podjazdów. Gdyby było stare albo tarczka wszystko by było okej. Nie było żadnego tłumaczenia. Na zachodzie gdybym miał pauzę i ruszył to panowie z odpowiednika naszego ITD by to zobaczyli, zostałbym ukarany. Mam pytanie: czy ktoś może mi podpowiedzieć czy mogę się od tego jakoś odwołać? szkoda 1000 zł i to jeszcze przed świętami ( ładny prezent).
Podgląd konta Kriss7Kriss762
Wątek forum

Pasażer bez kursu ADR i jazda z ADR »


Koledzy, miał ktoś z was kontrole jak jechał na ADR z pasażerem nie posiadającym kursu? Z tego co się doczytałem to jest kara 500 zł w Polsce. Interesuje mnie jak jest za granicą i czy każą opuścić auto pasażerowi czy może jechać dalej?
~maciun112
Wątek forum

rezygnacja z pracy osoby zarządzającej i co dale »


czy ktoś wie co w sytuacji kiedy osoba zarządzająca posiadająca certyfikat odejdzie z firmy? co w takiej sytuacji? ile ma się czasu na znalezienie nowej osoby?
~toiu12
Wątek forum

Szczecin - dwie kontrole ciężarówki w dwie godz. »


://www. gs24. pl/apps/pbcs. dll/article?AID=/201 50126/SZCZECIN/15012 9802
Podgląd konta redmetalredmetal1
Wątek forum

Tachograf zapisął jazde w trakcie odpoczynku »


Witam, zdarzył mi się dzisiaj dziwny przypadek po dojechaniu do miejsca załadunku zakończyłem dzień pracy godzina utc 23. 59 zapodałem łóżko wybrałem miejsce zakończenia pracy PL w tacho i spać. O godzinie utc 9. 02 kończył sie odpoczynek 9 godzinny, po 9h2min zapodałem rozpoczęcie pracy PL i ruszyłem. po południu zrobiłem wydruk z tacho i okazuje sie ze na wydruku zamiast odpoczynku jest 9h2min ciagłej jazdy bez zadnego zatrzymania a na upartego nawet wiecej gdyz zanim dojechałem na miejsce 2 godziny jazdy byly i po odpoczynku jeszcze 30 minut jazdy. na wydruku mam teraz 2h jazdy -zakonczenie pracy23. 59-9h2min jazdy-rozpoczecie pracy godz 9. 02 -30min jazdy. tak jak bym bez zadnego zatrzymania jechal11, 30h. może ktos podpowie jak ugryźć ten temat zeby mandatu z 5000tys nie bylo? przy sprawdzeniu predkosci pokaze ze auto stało
Podgląd konta lasedolasedo59
Wątek forum

Mandat za wjazd na 3, 5t w niemczech jaki mandat? »


wiecie moze jaqki mandat za wjazd na 3, 5t ciezarowka bo sie rozpedzilem i wjechalem na most na A1 i zrobilo mi zdjecie
~Adrian32
Wątek forum

radiowóz prędkość »


Czy mijając samochód policyjny jadący z naprzeciwka mogą zmierzyć moją prędkość, zrobić mi zdjęcie... Co za tym idzie mogą przysłać mantat za przekroczenie prędkości?
~kierowca 9816
Wątek forum

Portugalski odpowiednik ITD »


Witam chcialbym dowiedziec sie jaka instytucja w Portugalii jest odpowiedzialna za kontrole firm ktore nie chca wykupywac ticketow za przejazd autostradami w Portugalii. Pracowalem w takiej firmie gdzie szef zabranial kierowcom wykupywania oplat, a ze dodatkowo nie zaplacil mi wynagrodzenia chcialbym podzieluc sie danymi tej firmy z odpowiednimi sluzbami
~Adam32
Wątek forum

VIA TOLL kara za konto na minusie »


Witam czy kogoś z was już ukarała inspekcja za całkowite wyczyszczenie konta w systemie przedpłaconym? Chodzi mi głównie o sytuacje gdy urządzenie pika 3 bądź 4 razy więc całkiem wyczerpało środki na koncie natomiast później zostało doładowane i i debet się uregulował. Gdy spytałem o taką sytuacje w BOK VIATOLL, uzyskałem odpowiedź, że za każdorazową taką sytuacje ITD może nałożyć karę do 3 tys zł. I teraz moje pytanie czy ktoś już taką karę zapłacił, i jak się ewentualnie bronic. Dodam, że parę razy zdarzyła się sytuacja gdzie w punktach dystrybucji nie dało się doładować konta z jakiś różnych powodów.
pozdrawiam
Podgląd konta centurioncenturion4516
© 2015 Novemedia Ltd, all rights reserved. etransport.pl logotype is registered trademark of Novemedia Ltd