etransport.pl > Forum >  - Policja, ITD i Urzędy
Grupa tematyczna:
Policja, ITD i Urzędy
WątekAutorPostów
Wątek forum

Sprzedam mundur Inspektora Transportu Drogowego »


Witajcie. Jakiś czas temu zmieniłem profesję i w związku z tym wyprzedaję "pamiątki". Mam do sprzedania 2 komplety umundurowania "krokodyla" (spodnie + koszula + marynarka + pas biały + krawat, drugi komplet bez pasa).
Oddzielnie sprzedam kurtkę typu windstopper z napisem na plecach Inspekcja Transportu Drogowego.
zapraszam do zakupu. Info pod adresem kawruk@poczta. fm
~krokodyl37
Wątek forum

NIEZABIECZONY ŁADUNEK – DOSTANIESZ MANDAT »


Przeglądając projekt ustawy z dnia 13 lutego 2015 roku o zmianie ustawy o transporcie drogowym dostrzegłem wiele nowych naruszeń – wykroczeń.
Jednym z nich jest:
- rozmieszczenie lub zabezpieczenie przewożonego ładunku niezgodnie z obowiązującymi normami – 400zł.
Do tej pory za niezabezpieczenie ładunku taryfikator mandatowy przewiduje mandat karny od 20-500zł. Podstawą prawną jest art. 61 ust 3 ustawy prawo o ruchu drogowym - „ Ładunek umieszczony na pojeździe powinien być zabezpieczony przed zmianą położenia lub wywoływaniem nadmiernego hałasu”
Poza tym ogólnym zapisem nie ma w systemie prawa innych podstaw wskazujących w jaki sposób ładunek powinien być zabezpieczony. Wyjątek stanowią przewozy towarów niebezpiecznych. Wracając jednak do zwykłych przewozów rzeczy, nigdzie poza wskazanym art. 61 nie ma mowy o zabezpieczeniu ładunku. W związku z powyższym podczas kontroli zarówno kierowca jak i kontrolujący mogą mieć rację czy ładunek jest dobrze zabezpieczony czy też nie. Poza systemem prawnym funkcjonują normy i zasady dobrej praktyki w zakresie mocowania ładunków. Jednakże jak wskazałem powyżej są to dokumenty, które nie są aktami prawa powszechnie obowiązującego a w związku z tym nie stanowią podstawy do ukarania.
W nowym projekcie ustawy zaproponowano pod pozycją 23 załącznika kar dla kierowców naruszenie zacytowane na wstępie tj. kara za zabezpieczenie ładunku niezgodnie z obowiązującymi normami. No właśnie i co ono dokładnie oznacza. Gdyby ustawodawca wskazał: „ … niezgodnie z powszechnie obowiązującymi normami prawnymi” wszystko byłoby jasne. Natomiast naruszenie w takim brzmieniu wskazuje na normy bliżej nieokreślone. Zapewne chodzi o normy dotyczące zasad zabezpieczenia ładunku np. EN 12195. Reasumując, po wejściu w życie projektowanych zmian nie będzie już dyskusji że ładunek jest zbyt ciężki i na pewno się nie przemieści. Inspektor ITD skorzysta z normy, na podstawie której obliczy wszystkie siły i wyjaśni kierowcy ile pasów lub innych systemów zabezpieczenia powinien zastosować. W związku z powyższym już teraz radzę poćwiczyć oraz zapoznać się z różnymi metodami mocowania ładunków. Ważne jest też to aby kierowcy stosowali wyłącznie pasy w dobrym stanie, na których umieszczono ich parametry. Ze skutkami nienależycie zabezpieczonych ładunków można zapoznać się w internecie. Życzę tylko bezpiecznych tras.
WWW. ITD-PORADA. PL
Podgląd konta itdporadaitdporada24
Wątek forum

Certyfikat kompetencji zawodowych - pytania »


Witam ma ktoś może zestawy pytan na egzamin?? ?
~Dawidooo17
Wątek forum

PANY MAM PYTANIE... »


Panowie i panie chcialbym sie dowiedziec czy majac kwity angielskie (pj i kk) moge na tym jezdzic w pl firmie po pl i unii???
~maly2
Wątek forum

Pasażer bez kursu ADR i jazda z ADR »


Koledzy, miał ktoś z was kontrole jak jechał na ADR z pasażerem nie posiadającym kursu? Z tego co się doczytałem to jest kara 500 zł w Polsce. Interesuje mnie jak jest za granicą i czy każą opuścić auto pasażerowi czy może jechać dalej?
~maciun116
Wątek forum

Konsekwencje jazdy na magnesie... »


Koledzy, wpisujcie ku przestrodze innym czym skutkuje jazda "namagnesowanym" autem w rękach służb porządkowych, np. inspekcji, policji, służby celnej, itp. nie tylko w kraju, ale i zagranicą. Wysokości kar nakładanych na przewoźnika, kierowcę, czym to grozi i jak to się kończy. Może chociaż kilku szoferom, jak to przeczytają da to trochę do myślenia...
Pozdrawiam wszystkich MYŚLĄCYCH.
~SZCZERZE353
Wątek forum

BelToll odwołanie od kary »


Jak mogę się odwołać od kary nałożonej na kierowce w wysokości 260 eur za nie sczytanie auta na bramce. Zaznaczam że urządzenie w aucie działa poprawnie. Czy ma ktoś może wzór takiego odwołania. Pozdrawiam
Podgląd konta spedytorkanowaspedytorkanowa1
Wątek tylko dla posiadaczy kont

Podwyżka mandatów... drastczna. »


"Uwaga piraci drogowi! Za swoje wyczyny zaczniecie wreszcie płacić duże pieniądze. Nawet bardzo duże!"
Uwaga piraci zapłacicie wielkie pieniądze… jaki tępy czub. Taki wysnuć wniosek z drastyczności mandatowego bandytyzmu państwa? Kogo i czego ma nauczyć mandat w wysokości minimalnej płacy? Już dziś płacimy więcej niż większość Europejskich państw, a tu drastyczność. Od dawna robi się z nas kierowców pijaków, piratów, bandytów łamiących wszelkie zasady… później podaje się przykład jakiegoś durnia, który nie umie trzymać kierownicy, albo ma sieczkę zamiast mózgu i wymyśla karę dla wszystkich. Minister finansów z ministrem infrastruktury wymyślają cyfry, kilku łysych policjantów zapalczywie uzasadni konieczność… i tyle. Teraz potrzebni są durni dziennikarze, przyklaskiwacze i mamy nakazy z taryfikatorami kar, zasady z kwotą za niezastosowanie.
Gdyby w Niemczech, we Francji, Anglii policja robiła takie nagonki na kierowców jak w rodzimej Polsce, to okazałoby się, że tamte kraje biją nas na łeb we wszystkich nikczemnościach, które nam Polskim kierowcom się przypisuje.
Robię ponad 10 tys. km miesięcznie, nie mam punktów karnych, nie powinno mnie to szczypać, a jednak nie potrafię się cieszyć że Państwo wreszcie ma możliwość zdzierania z nas skóry, bo to ohydne.
Podgląd konta remmarekremmarek20
Wątek forum

Dlaczego ITD nie kontroluje gruszek??? »


Zastanawia mnie fakt - dlaczego itd nie kontroluje czasu pracy oraz ładowności gruszek z betonem???
~kiero102
Wątek forum

Informacje o proteście przewoźników 04. 03. 2015 »


Szanowni Państwo,

W nawiązaniu do kontynuowania prac i działań związanych z trudną sytuacją w branży transportu drogowego przedstawiam informacje w zakresie podjętych decyzji na posiedzeniu Komitetu Protestacyjnego w Łodzi w dniu 19. 02. 2015rNa posiedzeniu wyznaczono dwa terminy protestu przewoźników:

04. 03. 2015 r. godz. 11:00 - pikieta przed Ambasadą Niemiec w Warszawie

11. 03. 2015 r. godz. 11:00 - przed Urzędem Rady Ministrów

Informu jemy, że planowana "pikieta" podlega ustawie z dnia 5 lipca 1990 r. - "Prawo o zgromadzeniach" i jest traktowana jako "zgromadzenie publiczne".
Art. 3 (ww. ustawy)
p. 1. "Prawo organizowania zgromadzeń przysługuje osobom mającym pełną zdolność do czynności prawnych, osobom prawnym, innym organizacjom, a także grupom osób. "

Aby brać udział w tym zgromadzeniu należy:
- przybyć przed Ambasadę Niemiec w Warszawie na godz. 10:50 (indywidualnie lub zbiorowo),
- posiadać i być ubranym w kamizelkę ochronną z napisem "Protest",
- czynnie uczestniczyć w pikiecie,
- zachować przepisy porządkowe wynikające z ww. ustawy.

Prosimy o zgłaszanie udziału w zgromadzeniu do Regionalnych Komitetów Protestacyjnych Przewoźników.

jeżeli ktoś chce, mogę przesłać więcej informacji...

KTOŚ SIĘ WYBIERA??
Podgląd konta fachfach276
Wątek forum

Polak potrafi. 151 km/h ciężarówką z węglem! »


Na autostradzie A4 w Gliwicach inspektorzy ITD zatrzymali do kontroli zespół pojazdów, którym polski przewoźnik transportował węgiel.

Czytaj więcej na ://motoryzacja. interia. pl/wiadomosci/bezpie czenstwo/news-polak- potrafi-151-km-h-cie zarowka-z-weglem, nId, 1704316#utm_source=p aste&utm_medium= paste&utm_campai gn=firefox
~już nie kiero15
Wątek forum

Co pierwsze? »


Witam mam pytanie co sie robi najpierw Kwalifikacje wstępną (w moim przypadku pełną) czy c+ e. I czy urząd prac finansuje pełne kw czy tylko przyśpieszone.
Podgląd konta scania321scania3214
Wątek forum

JD Beton Warszawa ul Pozarowa Chelmzynska »


jazda na max, 10 metrow betonu kazda gruszka przeladowana o 5 ton zarobki po 5500 zl?
~xero18
Wątek forum

Pytanie młodego za 10 punktów? »


Panowie czy jak mam wbitą dyspozycyjność-oczek iwanie (bez ruchu) na granicy np. 2h, i przejechałem właśnie 4. 5h to mogę to sobie wrzuć w przerwę 45 minut? Podobno jak nie znasz czasu oczekiwania to to już się wbija w inną pracę. A tu przerwę wbić? Nie pytam jak robić, bo wszyscy wiemy. Tylko jak to od strony prawnej wygląda.

Niby dyspozycyjność to ani praca ani przerwa.

ITS/ITD też są nieźle pierd*** w zadaniach raz odklepują np. 2h oczekiwania i daja 45 minut przerwy, a raz sobie wrzucają 45 minut w dyspozycyjność. No ku*** ****.

Co wy o tym sądzicie trakerzy-prawnicy?
~młody27
Wątek forum

Jaka kara za przeładowanie dostawczaka DMC 3, 5t »


Witajcie,

mam pytanie bo gadałem ze znajomym i zastanawiam się jaka jest kara, gdy przeładuje np. auto które w dowodzie ma 1500kg o 300kg czyli na pace mam 1800kg, albo gdy przeładuje je o 1000kg? On twierdzi że można dostać maksymalnie 500zł gdyż nie są to auta typowo ciężarowe na kat. C i nie wykonuje się przejazdów zarobkowo tylko "transport prywatny".

Nie wiem ile w tym prawdy bo zamierzam kupić Transita na bliźniakach, który teoretycznie weźmie na pakę 2, 5-3 tony i pojedzie, ale zastanawiam się co by mnie czekało gdybym został złapany?
~Edek12
Wątek forum

Jaki materiał - Certyfikat kompetencji przewozni »


Jaki materiał - Certyfikat kompetencji zawodowych przewoźnika drogowego? Wiem że są zadania do obliczenia składek wypłaty wynagrodzenia itp. Jaki jeszcze materiał powinienem opanowac chcąc zdac ten egzamin?
~JarGdb22
Wątek forum

kara za brak uiszczenia opłaty elektronicznej »


Witam
na forum jestem pierwszy raz tak ze dziekuje za wyrozumiałosc.
a wiec przyszedł mi list o wskazanie kierowcy który w dniu 16. 02. 2012 prowadził samochód
o nieuiszczenie opłaty elektronicznej. był to bus renault master +przyczepka lekka do 750kg
moje pytani jest nastepujace jak to wyglada czy ja taką opłate musiałem uiszczyc czy nie musiałem? z góry dziekuje za wszytskie rady i odpowiedzi
pozdrawi am
~DAWID205
Wątek forum

Przeładowanie jaka kara i kto płaci ITD? »


Witam, kierowcę dzisiaj zatrzymało itd. Tarczki w porządku jednak przyczepili się do przeładunku. Nie wiem dokładnie co i jak tylko kierowca powiedział, że przeciążona jest oś napędowa o 1500 kg. Na ciężar ładunku nie miał wpływu. Towar neutralny. W miejscu załadunku nie było wagi. Kto płaci za karę i jaka może być miej więcej wysokość kary? Proszę o odp.
~merd71
Wątek forum

Oswiadczenie, baza eksploatacyjna »


Witam, odrazu uprzedzam ze dzwonilem do BOTM'u. Mam problem otóz jest osoba która mi udostepnia miejsce postojowe auta (jeden z warunków) i teraz pytanie czy wystarczy w oswiadczenia podac adres czy musze wydzierzawic od tej osoby kawałek placu i kopie umowy wyslac do BOTM'u?
~franek opole11
Wątek forum

Kurs ADR - jaki na butle z gazem? »


Witam!
Mam pytanie odnośnie kursu ADR jaki jest mi potrzebny do wożenia butli z gazem sam podstawowy wystarczy czy musze robić te dodatkowe klasy wybuchowe czy coś innego?
~Marek19
Wątek forum

Rozładunek Lohry koło salonu »


Jak jest z rozładunkiem lohry według przepisów? Czy np. przy rozładunku można mieć problem przez brak rejestracji przy nowych samochodach, przeglądów przy starych autach. oc itd?
Teoretycznie załadunki i rozładunki są na placach prywatnych i zamkniętych, ale czasami różnie to bywa.
~ronin12
Wątek forum

Transport mleka bez tacha? »


Witam w mojej okolicy działa firma wożąca mleko po mleczarniach. Właściciel jak i kierowcy twierdzą że są wyłączeni z konieczności używania tachografu. Dodam tylko ze są to kółka po ok 500 km w obie strony i pracują na własnej działalności Czy faktycznie przy takim transporcie nie pojazd jest zwolniony z tacho a może ktoś pracuje bądż pracował w takiej firmie
~maanik26
Wątek tylko dla posiadaczy kont

2 marca 2015r co z "urlopówkami"? »


"... Państwa członkowskie nie nakładają na kierowców obowiązku przedkładania formularzy potwierdzających ich czynności w trakcie oddalenia się od pojazdu... "
Ministerstwo milczy, Główny Inspektor Transportu Drogowego Inspekcja Pracy i Policja też więc prawdopodobnie wszystko rozstrzygnie się na etapie - zobaczymy jak to robią za granicą? Został tydzień i oczywiście chciałbym sprowokować panią Wasiak lub pana Połcia do zajęcia stanowiska bo jak wiemy 500 zł do budżetu na brak wymaganego dokumentu piechotą nie chodzi. Moim skromnym zdaniem przepis jest jednoznaczny wykresówki i zapis cyfrowy. A do tego uzupełnianie okresów odpoczynku/urlopów/c horobowych ręcznie na odwrocie tarczek lub wpis manualny i po kłopocie. I pewnie się mylę...
Podgląd konta R2D2R2D225
Wątek forum

Samochód ciężarowy na użytek własny »


Witam
Czy jest ktoś w stanie mi pomóc w takiej sprawie.
Stałem sie posiadaczem samochodu ciężarowego o DMC 12 t oraz przyczepy DMC 16t towary które będę przewoził to towary własne i tylko na własny użyte. Coś czytałem że potrzebne będzie zaświadczenie na przewozy własne czy mogę zapytać gdzie jest ono wydawane w jakim terminie? Posiadam prawojazdy C+E czyli to będzie oki, tachograf też jest ważny czy coś więcej będzie potrzebne viaTOLL jest przepisany na mnie. proszę o pomoc
pozdrawiam
~Paweł9
Wątek forum

chinskie centrum w wolce kossowskej POd warszawk »


CO o tym sądzicie. Pracuję tam już 3 lata i już niemogę dłużej patrzeć na to co tam się dzieje. Niewielka miejscowość przy trasie WARSZAWA-KRAKÓW mieszczą się tam 5 hal Chińskich GD, 1 wietnamska ASG, 3 tureckie EACC, i jeszcze ASH w budowie jest takze z 3 hale. WSZYSTKO się rozwija co nie jest Polskie. A cała sprzedaż odbywa sie na czarno, rzadnych faktur, wszystko na zeszyty, pieniądze są tu niesamowite jakimi się tu obraca. GDY WPADA KONTROL to WSZYSCY ZAMYKAJA BOXY. IM się pozwala a nas się niszczy...
~xero21
Wątek tylko dla posiadaczy kont

blegia czy to byl fotoradar? »


witam
jechalem autostrada z eindhoven na antwerpie i zjechalem na trase nr 19 kierunek geel, jak przejezdzalem pod czym podobnym do naszych bramownic od viatoll to mi blysnelo czy to fotka z radaru?mialem 59km a na 90%ograniczenie bylo 60
Podgląd konta adolf206adolf2061
Wątek tylko dla posiadaczy kont

Fotoradar od straży miejskiej »


Witam dzis dostałem list od strazy miejskiej a tam fotoradar tz zdjecie naczepy od tyłu i pismo zeby wskazac kierowce kto poruszal sie zespołem pojazdów mandat trochę śmieszny czy mial ktos taki przypadek i jak to sie skonczyło
Podgląd konta darek_śląskdarek_śląsk10
Wątek forum

LICENCJA SPEDYCYJNA KONTROLA »


WITAM WLASNIE SKLADAM WNIOSEK O LICENCJE NA POSREDNICTWO PRZEWOZU RZECZY. NA DZIEN PRZED ZALOZENIEM LICENCJI POTRZEBNA JEST KWOTA 50 TYS. EURO, KTORA POSIADAM AKTUALNIE NA KONCIE. PYTAJE MOJE BRZMI CZY JAKAS INSTYTUCJA ROBI KONTROLE ZWIAZANA Z SPRAWDZANIEM CZY POSIADA NADAL TE 50 TYSIECY EURO?
Podgląd konta kasiulek408kasiulek4088
Wątek forum

Licencja międzynarodowa »


Witam. Czy posiadając licencję międzynarodową mogę na jej podstawie wykonywać transport krajowy czy muszę uzyskać na to oddzielne pozwolenie?
Podgląd konta toolmantoolman19
Wątek forum

Transport żywności Polska / Anglia DMC do 3, 5t. »


Dzień dobry, jakie zezwolenia i licencje są potrzebne aby transportować żywność z Polski do Wielkiej Brytanii? kraje tranzytowe to Niemcy, Holandia, Belgia, Francja, wielka Brytania.

W Polsce to na pewno jest potrzebna licencja na międzyarkadowy przewóz rzeczy a w pozostałych krajach?
~Janusz48
Wątek forum

Kontrola ITD w biurze firmy »


Pytanie do pań/panów za biurkiem: jak wygląda kontrola ITD w biurze firmy transportowej? jakie uprawnienia mają kontrolerzy? podobno mogą zaglądać do szafek i szuflad w poszukiwaniu lewych tarczek - to prawda?
W jaki sposób przechowujecie tarczki / wydruki z pracy kierowców z ostatnich 12 miesięcy?
~domi107
Wątek forum

kiedy wymiana tachografow a*alogowycHna CYFROWe »


Kiedy wchodzi ustawa w PO landi wymiana w starych ciezarowkach tacha a*alogowego TARCZKA na cyfrowe skonczy sie wywalanie tarczek kolo KOMINA
/?
~uco3
Wątek forum

Cemex Warszawa klobucka zawodzie anopol chelmzyn »


jak tam wyglada robota jak z tachem jak z brakujacymi kilometrami? jazda na 2 wz 1 z 7 metrami betonu dla mo i zielonych 10 metrow napisane na 2 wz 7 plus 3 metry betonu no i kasa jaka za podkladanie sie
~ormo11
Wątek forum

uczciwość »


Szef Firmy JADANTO z Rzeszowa Pan który posiada jeden sprawny samochód zakupiony 2014r. który niema zielonego pojęcia być pracodawco. UKRADŁ kierowcy karte cyfrowo i jeździł na podwójnych kartach. Jusz tylu kierowców oszukał. ponieważ ma osobę [zaganiacza] która podwozi mu kierowców
Podgląd konta mobilekbogdanmobilekbogdan13
Wątek forum

pierwszy raz autolawetą DMC 3, 5t -> NIemcy »


Dzień dobry,
Jadę za parę dni wypożyczonym sprinterem (autolaweta - kabina dubel) przez Niemcy do Belgii po auto. Tylko i wyłącznie dla siebie. Jadę pierwszy i zapewne ostatni raz. Przez Niemcy z powrotem będę jechał od godz 22 do ok 5-6 rano ( z soboty na niedzielę).

Mam kat B.

Proszę mi powiedzieć jak to w końcu aktualnie jest podczas kontroli? Co powinienem mieć? Jakieś uwoważnienia odnośnie lawety? Umowa będzie na mnie - jest to jednorazowy zakup auta na najbliższe parę lat. Co z Viatolem, czasem pracy kierowcy itp? Nie znam się na tym. Czy mogę tak sobie po prostu przejechać przez niemcy pustą lawetą, a później spowrotem z autem?

Czy mogę spokojnie jechać w nocy z soboty na niedzielę do rana? Czy nie ma zakazu? Co z kimś kto ma działalność? Ja mam jednoosobową działalność, ale co innego. Po auto jadę prywatnie. Czy ma to znaczenie?

Proszę o porady. To bardzo pilne.
~parmi70
Wątek tylko dla posiadaczy kont

Czyste tarczki a kontrola »


Witam. Mam pytanie a propo czystych tarczek.
Czy ITD lub inne organizacje mogą sprawdzić stan liczników autobusów według tarczek?
Chodzi mi o to, czy czyste tarczki można wywalić czy trzeba na kogoś wypisać, żeby kilometry się zgadzały na aucie?
Z góry dziękuję za pomoc. Pozdrawiam
Podgląd konta PSPWKPSPWK10
Wątek forum

BAG Niemcy kontrola DMC 3, 5t »


W środę kontrolowała mnie BAG (12 km od Świecka !!!) - jechałem Iveco na bliźniakach DMC 3, 5t bez tacho. 2 inspektorki poprosiły mnie o tarczki tacho, jak zobaczyły, że auto nie ma tacho zażądały książki czasu pracy kierowcy (powiedziały że są wymagane powyżej 2, 8 t DMC), których nie miałem. Jechałem z ojcem, powiedziałem że on też prowadził, że się zmienialiśmy. Kazały kupić książki na stacji i pomogły mi je wypełnić a potem dały nam mandaty po 30 eur (dla mnie i dla ojca). Mam pytanie czy to już na tym koniec, bo słyszałem, że jeszcze czasami do domu przysyłają jakieś kary do płacenia.
~seba iveco190
Wątek forum

Autolaweta do 3, 5T - formalnosci na drodze »


Witam,
Chcę przewieźć samochód z Niemiec do Polski Autolawetą do 3, 5T. Ładowność autolawety to 1800kg, samochod bedzie wazyl 1500kg - także jeśli chodzi o wagę to ok.

Mam pytania w związku z tym:
1. Czy poruszając się po drogach krajowych będę musiał zamontować VIATOLLA lub spełnić jakieś inne warunki?
2. Czy poruszając się po Niemczech muszę posiadać książkę pracy kierowcy lub spełnić jakieś inne warunki?
3. Jakie kary mi grożą za przekroczenie ładowności lawety np. o 200kg?

Z góry dzięki za odpowiedź, mam nadzieję, że wspomożecie mnie swoją wiedzą :)
~78lo965s42
Wątek forum

Itd mandat problem »


witam ostatnio dostalem mandat od itd, inspektor nie dal mi protokolu, ale mandat mi wypisal, czy ja jak wjade do niemiec lub na zachod to bez tego protokolu, wytlamcze sie np. przed BAG ze juz dostalem mandat za to w polsce czy co?? ?
Podgląd konta Szofer22rrSzofer22rr18
Wątek forum

gdzie zrobic kurs na certyfikat na slasku »


Witam gdzie mogę zrobić kurs na certyfikat kompetencji na slasku
~vigi3
Wątek tylko dla posiadaczy kont

niemcy auto bana fotoradar »


ile jeszt mandatu w niemczech na fotoradarach za odleglosc { Odleglosciowka }? musisz miec 50 m?
Podgląd konta Szofer22rrSzofer22rr5
Wątek forum

Kurs na przewóz rzeczy, wpis do certyfikatu.. pls »


Cześć...
Pewnie dla niektórych jest to proste pytanie (ja sie tylko domyslam ; ) ale chcialem sie dowiedzieć od osób które maja pojecie, mam prawo jazdy kat. b, c, c+e, na dniach koncze prace na kat. c po kraju i zamieniam na kat. c+e międzynarodówkę, i pytanie w kursie na przewoz rzeczy mam wpisaną tylko kat. c c+e zrobilem rok pozniej czy nie bedzie problemu na zachodzie ze jest wbite samo c czy dziala normalnie od 3. 5t+ i wpis c+e nie jest juz wymagany... ? ? prosze o odp... ?

Dzieki pozdro roo
~Przemo14
Wątek tylko dla posiadaczy kont

jak czesto moga kontrolowac UK »


witam. znajomy lata na wyspe dostawczakiem z jedzeniem i zrobili mu ost przeswietlenie rentgenem czy to normlane jedzenie nie oddzialywuje na to? pozdrawiam
Podgląd konta strike5strike52
Wątek forum

Jak obniżyć podatek od środków transportu »


Witam!

W mieście Jawor (dolnośląskie) od tego roku wprowadzono sporą obniżkę stawek podatku od środków transportu ://g. ekspert. infor. pl/p/_dane/akty_pdf/ U70/2014/24... W przypadku przenosin firmy posiadającej spory tabor pojazdów można zaoszczędzić na samym podatku około 2000-2500 zł rocznie/pojazd a nawet więcej w przypadku przenosin z terenu, gdzie uchwalono stawki w maksymalnej wysokości.

Jawor, jest też jedną z tańszych miejscowości jeżeli chodzi o stawki ubezpieczeniowe - także tu jest pole do optymalizacji wysokości składek - w tym temacie też jesteśmy w stanie zaproponować optymalne rozwiązania dla małych jak i dużych flot (współpraca z brokerem)

Dysponujemy:
- adresem na biuro/siedzibę/oddzi ał firmy z możliwością przekazywania dokumentów pocztą tradycyjną/mailową lub kurierem
- kadrą, która posiada doświadczenie i może przygotować dokumenty do gminy (deklaracja podatkowa DT-1 wraz z załącznikami) oraz miejscowego wydziału komunikacji wraz z odbiorem tablic, ubezpieczeniem pojazdu w zakresie OC i AC oraz OCP i innych ubezpieczeń potrzebnych w branży
- prawnikiem, który przygotuje i zgłosi zmiany do KRS, CEIDG

Przerejestr owania pojazdu do innej gminy można dokonać w każdym momencie roku - wysokość podatku jest ustalana proporcjonalnie do liczby miesięcy.

Osoby/firmy zainteresowane tematem przeniesienia siedziby lub utworzenia oddziału w Jaworze oraz ubezpieczeniem zapraszam do kontaktu na priv lub mailowo biuro (at) ibg-finanse. pl
Podgląd konta ibgfinanseibgfinanse1
Wątek forum

Badania tylko do KW czy też do kat. C, CE? »


Mam pytanie, mam 19 lat i mam zamiar zapisać się na kurs Kwalifikacji Wstępnej i moje pytanie brzmi czy jak lekarz będzie mi robił badania to ma mi napisać tylko do Kwalifikacji Wstępnej czy też do kat. C i CE? jak będzie lepiej?, bo ja myślę że tylko do KW a pozniej jak będę robił kat. C i CE to dopiero zrobie badania na te kategorie.
Podgląd konta luksik98luksik981
Wątek forum

badania do Kw i PJ razem czy oddzielnie »


Witam, mam pytanie czy do kwalifikacji wstepnej i PJ kat. C, CE musze robic oddzielne badania lekarskie i psychologiczne bo slyszalem ze one różnia sie jakimiś ustawami?
Podgląd konta luksik98luksik984
Wątek tylko dla posiadaczy kont

Badania lekarskie i psychologiczne do KW »


Witam, mam pytanie czy zapisując się na Kwalifikacje Wstępna, badania lekarskie i psychologiczne mam robić tylko i wyłącznie do Kwalifikacji wstępnej czy do KW, Kat. C i CE?. Dziękuję za odp i pozdrawiam.
Podgląd konta luksik98luksik987
Wątek forum

King of life »


Szofer za komuny królem życia. Wyjeżdżał dajmy na to z Koszalina w poniedziałek na Śląsk a na powrót w domu był już we środę max czwartek. Dwa lub trzy dni rozpisywał jako pracę siedząc w domku i rozliczając oszczędności. Pani kasjerka zawsze krzyczała na korytarzu słowa skierowane do Pana Kierowcy - " Panie Zdzisławie, a kiedy Pan przyjdzie do nas po wypłatę, już Pana u nas 3 miesiące nie było???!!! Taki Pan Kierowca szedł odebrać zaległe pobory najczęściej klepiąc panią kasjerkę w tyłek, a panie kasjerki nigdy nie oponowały gdyż w ich oczach Pan Kierowca to był prawdziwym facetem przez duże " F " Dziś młodzież tego nie zrozumie nigdy.
Podgląd konta afroamerykanafroamerykan6
Wątek forum

podatek od środków transportu »


Witam, Jak wiadomo do 15. 02 należy zapłacić podatek od środków transportu. Dzisiaj dowiedziałem się, że w moim mieście /Świnoujście/ podatek ten zdrożał o blisko 70% do 2394 zł /autobus powyżej 30 miejsc/. Na szybko zrobiłem rozeznanie jak wygląda ten podatek w innych miastach województwa zachodniopomorskiego i okazała się, że np. w Szczecinie zapłacę za mój autobus tylko niecałe 900 zł! Różnica jest kolosalna! Czy ćwiczył juz ktoś z Was przerejestrowanie samochodów do innego miasta/gminy z tego powodu? Przy kilku samochodach taka zabawa ma sens! Jak to wygląda od strony praktycznej?
Podgląd konta artplartpl12
Wątek forum

15000 euro za magnesik wlochy »


TACHOMANIPULATION: LKW-FAHRER MUSS 15. 000 EURO STRAFE ZAHLEN

Wer am Digitacho "schraubt" muss nicht nur in Italien mit hohen Strafen rechnen
Vergrößern

Wer am Digitacho "schraubt" muss nicht nur in Italien mit hohen Strafen rechnen
In Italien wurden in mehreren Fällen drakonische Strafen für Manipulationen am digitalen Tachografen verhängt.

Ein LKW-Fahrer wurde jetzt von einem Gericht im italienischen Potenza zu einer Geldstrafe von 15. 000 Euro verurteilt weil er den digitalen Tachografen manipuliert hatte. Der Fahrer war zusammen mit 43 anderen Fahrern und Besitzern von Transportunternehmen bei Kontrollen der Straßenpolizei aufgeflogen. 42 Führerscheine wurde sofort eingezogen und 27 LKW beschlagnahmt, bei denen manipulierte Tachografen festgestellt wurden. Italienische Gerichte müssen sich zunehmend mit der Manipulation der digitalen Fahrtenschreiber beschäftigen. So ergingen in den letzten Monate auch Urteile in Monza, Mailand, Albenga und Modena. Ein Fahrer aus der Schweiz, der für eine spanische Firma fuhr, wurde sogar zu zwei Monaten und 20 Tagen Haft auf Bewährung verurteilt. Nach Ansicht des italienischen Innenministeriums ist die Firma bzw. deren Eigentümer als Mitverantwortlich für die Manipulationen am Tachografen anzusehen. Das gab sie in einem Rundschreiben an die Straßenpolizei bekannt. (rp)
~dexter77
© 2015 Novemedia Ltd, all rights reserved. etransport.pl logotype is registered trademark of Novemedia Ltd