Policja, ITD i Urzędy

WątekAutorPostów
Podatek od środków transportu
Witam !!! Mam pytanie odnośnie podatku od środków transportu - kto kontroluje czy jest on zapłacony, jakie kary grożą za brak opłaty, a głównie interesuje mnie czy ktoś spotkał się aby policja lub ITD kontrolowała zapłatę podatku od środków transportu.
~aro13
Czy ZDM WAW poradzi sobie z przeładowanymi Wywrotkami
Patelniami Betoniarkami

Do tej pory nikt?
~Licealista45
Mandat za wjazd na 3, 5t w niemczech jaki mandat?
wiecie moze jaqki mandat za wjazd na 3, 5t ciezarowka bo sie rozpedzilem i wjechalem na most na A1 i zrobilo mi zdjecie
~Adrian33
PO chce delegalizacji ONR
Jaki ma inetres PO w tym?
~POwstrzymać szaleństwo305
Dinotrans Jordanów
jak płacą no i powroty
~fbfdgdfgdf5
Policja Techniczna Warszawa
Kiedy zaczną się kontrole na Morach na nowym punkcje kolo Salonu Skody
~czas zaczać68
Anuluj Mandat
Co sądzicie o stronie internetowej anuluj mandat.
Przejechałem na czerwonym świetle, były kamery, czy można anulować taki mandat?
marcin1111330
Dlaczego ITD nie kontroluje gruszek???
Zastanawia mnie fakt - dlaczego itd nie kontroluje czasu pracy oraz ładowności gruszek z betonem???
~kiero244
Nadzwyczajna kasta nadludzi
://slask. onet. pl/siemianowice-sl-b yla-prezes-sadu-prow adzila-samochod-pod- wplywem-alkoholu-spo wodowala/1pnfxbn
ŻĄDŁO15
Dinotrans Jordanów
czy to prawda 1 wyjazd 5 tygodni po zjezdzie całej kasy nie płacą żebyś nie uciekł 2 wyjazd na 8 tygodni zjazd busem po farbie
~akacja3
Kontrola policji podczas pauzy.
Witam mobili. Panowie wczoraj wieczorem w mieście Łódź miałem taką sytuację. Nie zostałem załadowany w firmie więc wyjechałem na drogę częściowo utwardzoną. Po godzinie przyjechała policja i panowie zażądali abym z dokumentami przyszedł do radiowozu. Odpowiedziałem że teraz mam parze i zapraszam po skończeniu przerwy. Jeden z policjantów odpowiedział że jak nie wyjdę to mnie z kabiny wyciągnie. Podjąłem się kontroli, dowalili mandat za parkowanie w nie dozwolony miejscu, chociaż zakazu tam nie było. Czy podczas odpoczynku dobowego policja ma prawo do takich kontroli??
~Maxigut110
JD Beton Warszawa ul Pozarowa Chelmzynska
jazda na max, 10 metrow betonu kazda gruszka przeladowana o 5 ton zarobki po 5500 zl?
~xero121
Jakie dokumenty - przewóz własny międzynarodowy, bus do 3,
5t

Witajcie.
Mam pytanie, bo jestem zielony w temacie, a wiem, że w transporcie można wleźć na minę zupełnie przypadkowo. Firma kupiła na własne potrzeby urządzenia za granicą (w kraju UE) i chce je przewieźć własnym transportem przez własnego pracownika busem do 3, 5ton. Jakie dokumenty powinien posiadać przy sobie kierowca (przejazd tylko przez kraje UE i nie Niemcy)? Czy wystarczy faktura zakupu?

Z góry wielkie dzięki za wszelką pomoc.
~mrozek5
Licencja wspólnotowa bez zezwolenia krajowego
Witam. Czy w przypadku wygaśnięcia zezwolenia na wykonywanie przewozu krajowego, można realizować przewozy jedynie na licencji wspólnotowej? Wpierw miałem zezwolenie na krajówkę, ale z czasem zrobiłem również międzynarodówkę. Z tego co czytam licencja wspólnotowa uprawnia również do jazdy po kraju, więc w teorii "zastępuje" zezwolenie na wykonywnanie przewozów krajowych? Nie byłoby to problemem przy kontroli?
~Michał6
KE zapowiada zmiany
Przedstawiamy Państwu najważniejsze zmiany i szczegóły Pakietu drogowego:

1) Zasady podlegania kierowców pod Dyrektywę o delegowaniu pracowników

Wysta rczy jedynie 3 dni pracy kierowcy w miesiącu lub jedna operacja kabotażowa, aby jego wynagrodzenie wynikało z przepisów kraju przyjmującego.

2) Ułatwienie delegowania oraz zwiększenie liczby kontroli płacy minimalnej

KE planuje ujednolicić system zgłoszenia delegowania w całej UE poprzez:

wprowadz enie odpowiedniej platformy elektronicznej,
zniesienie obowiązku posiadania przedstawicielstwa w każdym kraju, do którego pracownik jest delegowany,
dopuszczenie przechowywania dokumentacji płacowej jedynie w formie elektronicznej.
Z drugiej jednak strony, KE zamierza wprowadzić konieczność rejestracji przez kierowców za pomocą tachografu momentu przekroczenia granic w celu lepszej kontroli przestrzegania zasad odpowiedniego wynagradzania.

3) Uproszczenie zasad kabotażu, czyli transportu krajowego wykonywanego przez zagranicznych przewoźników

Plan owane jest usunięcie limitu operacji kosztem skrócenia ogólnego czasu wykonywania kabotażu do 5 dni (obecnie możliwe są 3 operacje w ciągu tygodnia).

4) Odpoczynki tygodniowe kierowców

Propozy cja wprowadza możliwość odbioru przez kierowcę dwóch skróconych odpoczynków tygodniowych pod rząd w okresie 4 tygodni, przy zachowaniu obowiązujących zasad rekompensaty. Z drugiej strony, KE chce wprowadzić ogólnoeuropejski zakaz odbioru regularnych odpoczynków tygodniowych (>45h) w kabinie pojazdu pod groźbą surowych kar.

5) Walka z firmami-skrzynkami pocztowymi "Letter-box"

Komi sja Europejska będzie wymagała, aby zagraniczna firma, która działa np. w Polsce i zatrudnia polskich pracowników, faktycznie wykonywała działalność w naszym kraju. Aby to osiągnąć planuje się wprowadzić jasne kryteria oceny, w celu maksymalnego ograniczenia tego zjawiska m. in. poprzez wzmocnienie współpracy pomiędzy służbami kontrolnymi.

6) Opłaty drogowe w UE

Komisja zaproponowała również ujednolicenie platformy poboru opłat za korzystanie z dróg. Nowe rozwiązanie ma być w całości elektroniczne i obejmować ma wszystkie kraje europejskie. Platforma ma zostać połączona z nowymi rozwiązaniami promującymi niskoemisyjne pojazdy, które - w zależności od stopnia ekologiczności - będą korzystać z preferencyjnych stawek opłat za użytkowanie dróg.

7) Regulacje w sprawie transportu lekkiego, o DMC
~ktosik5
Bosta beton i Eurotrans
To 1 własciciel czy obce firmy
~leno34
Adr i pasażer
Otóż mam pytanie jestem początkującym kierowca busa do 3. 5 t i chciałbym zabrać mojego niepełnoletniego kuzyna w trasę lecz od czasu do czasu jeżdżę z adr'ami nie zbyt często lecz boje się o to czy policja itd może się przyczepić do tego ze jadę z pasażerm bez adr. Byłbym wdzięczny gdyby mi to ktoś wyjaśnij z góry dzięki za odpowiedź :)
KamilekxD16
Certyfikat kompetencji zawodowych - pytania
Witam ma ktoś może zestawy pytan na egzamin?? ?
~Dawidooo93
Wymiana prawa jazdy, a karta kierowcy
Witam. Właśnie wyrobiłem świadectwo kwalifikacji zawodowej i jutro zamierzam złożyć wniosek o wymianę prawa jazdy w celu dopisania badań lekarskich i KW do prawka. Od razu złożyłbym wniosek o wydanie KARTY KIEROWCY, bo zależy mi na czasie.
Nie jestem tylko pewien czy karta będzie ważna z nowym prawem jazdy, ponieważ we wniosku wypełniałem rubryki "nr prawa jazdy" i "data wydania prawa jazdy", a te dane się zmienią w momencie odbioru nowego prawka.

Więc moje pytanie brzmi: czy składać od razu wniosek o KARTĘ, czy lepiej poczekać do odbioru nowego prawka?? z góry dzięki:) pozdrawiam:)
~ArturZdW134
Przejazd Rzeszow Jaroslaw bez viatoll
orientuje sie ktos czy sa kamery
~kojott1
Transport wykonywany przez osobę prywatną bez działalności
gospodarczej

Cześć mam pytanie dla niektórych może ba*alne. Jestem studentem chciałbym sobie dorobić parę groszy, mam auto i przyczepę do przewozu pojazdów. Pomyślałem, że warto by było to wykorzystać i zaoferować się z przewozem. Pojawiła się jednak lampa w głowie bo wszystko wydawało się takie proste, oczywiste i genialne, że nie mogło być prawdziwe. No i właśnie - PL prawo, domyślam się że nie mogę po prostu dogadać się z obcą osobą, wykonać usługę i przyjąć za to pieniądze- racja??
Jeśli tak, co zatem muszę zrobić żeby było legal?
~antoniomacierewicz5
Kurs ADR - jaki na butle z gazem?
Witam!
Mam pytanie odnośnie kursu ADR jaki jest mi potrzebny do wożenia butli z gazem sam podstawowy wystarczy czy musze robić te dodatkowe klasy wybuchowe czy coś innego?
~Marek23
nadat za predkosc z tacho
Mam prosbe. Czy moglibyscie napisac czy i w jakim kraju dostaliscie mandat za przekroczenie predkosci na podstawie kontroli zapisu na tachografie. Jezdze po takich gorach ze odnotowalem ostatnio 118km/h. Ale koledzy z pracy co jezdza tak na codzien mowia ze Inspekcja nie moze dac grzywny na postawie zapisu tachografu. Niemniej w innej firmie kiedys mnie ostrzegano ze w niektorych krajach takie rzeczy sie zdarzaja.

Prosze nie zasmiecac tego watku glupotami.
~wydra21
Autolaweta + laweta, tachograf jak to się ma?
Witam. Nigdzie nie znalazłem konkretnych odpowiedzi więc pytam. Sprawa wygląda tak, posiadam najazd który chcę wykorzystać wiadomo do przewożenia aut, m. in. dla kogoś wokół komina i z zagranicy Niemcy, Francja np. znajomemu który masowo sprowadza auta z Francji. Wokół komina chyba nie ma większego problemu, bo zazwyczaj jest to sama autolaweta która z załadowanym autem nie przekracza 3, 5t i nie jest wymagane tacho z tego co się orientuje, ale jak to wygląda za granicą, czy działa to w podobny sposób do 3, 5t bez tacho, a powyżej czyli autolaweta + laweta już trzeba na tacho. jak na razie nie prowadzę firmy transportowej, więc jak to wygląda kiedy faktury aut nie są na mnie lecz na kogoś innego, wiem że jeśli były by wszystkie faktury na mnie, wtedy chyba nie było by problemu latać bez tacho, po prostu chciałbym wykorzystać najazd do wożenia aut dla kogoś, traktując to jako dodatkowy zarobek nie zakładając działalności i nie kwitnąć w trasie tydzień, proszę o wytłumaczenie i jeśli się mylę o poprawkę. Pozdrawiam
Barciu72
Badania lekarskie i psychologiczne do KW
Witam, mam pytanie czy zapisując się na Kwalifikacje Wstępna, badania lekarskie i psychologiczne mam robić tylko i wyłącznie do Kwalifikacji wstępnej czy do KW, Kat. C i CE?. Dziękuję za odp i pozdrawiam.
luksik988
VIA TOLL kara za konto na minusie
Witam czy kogoś z was już ukarała inspekcja za całkowite wyczyszczenie konta w systemie przedpłaconym? Chodzi mi głównie o sytuacje gdy urządzenie pika 3 bądź 4 razy więc całkiem wyczerpało środki na koncie natomiast później zostało doładowane i i debet się uregulował. Gdy spytałem o taką sytuacje w BOK VIATOLL, uzyskałem odpowiedź, że za każdorazową taką sytuacje ITD może nałożyć karę do 3 tys zł. I teraz moje pytanie czy ktoś już taką karę zapłacił, i jak się ewentualnie bronic. Dodam, że parę razy zdarzyła się sytuacja gdzie w punktach dystrybucji nie dało się doładować konta z jakiś różnych powodów.
pozdrawiam
centurion4.573
PRZAEKROCZENIE CZASU JAZDY
witam, koledzy czy ktoś jest zorientowany jaka czeka mnie kara za przekroczenie dwutygodniowego czasu jazdy tzn jechałem 92h i 12min oraz tygodniowy czas pracy o 4h,
~przewoznik6
Czy ZDM poradzi sobie z przeładowanymi Betoniarkami
Wywrotkami

ITD sobie nie poradziło
~to kto da radę?15
autolaweta - wyjazd do niemiec po auto
Autolaweta wypożyczenie.
Witam, kupiłem auto w DE seata altea xl, masa własna auta to 1400 kg.
Chce wypożyczyć autolawete i pojechać po auto samemu, posiadam prawko z kategori B.
Co potrzebuje aby legalnie przejechać przez niemcy.
~tomasz21
Konsekwencje jazdy na magnesie...
Koledzy, wpisujcie ku przestrodze innym czym skutkuje jazda "namagnesowanym" autem w rękach służb porządkowych, np. inspekcji, policji, służby celnej, itp. nie tylko w kraju, ale i zagranicą. Wysokości kar nakładanych na przewoźnika, kierowcę, czym to grozi i jak to się kończy. Może chociaż kilku szoferom, jak to przeczytają da to trochę do myślenia...
Pozdrawiam wszystkich MYŚLĄCYCH.
~SZCZERZE368
Pracownicy ITD zaczynają STRAIK chcą do mundurówki
co o tym myślicie
~Aloizy8
Jazda na blaszce z innego ciagnika
Cześć wczoraj dowiedziałem się że ciężarówka która jeżdżę nie jest zarejestrowana i szef założył rejestrację z innego ciągnika który jest na placu. Odrazu zadzwoniłem do niego aby wyjaśnić te sprawę bo nie zamierzam jechać tym autem w poniedziałek w trasę. Szef twierdzi że nic by mi nie zrobiła kontrolą co najwyżej jemu. I tu rodzi się moje pytanie. Jakie kary są przewidziane za takie oszustwo i kto ponosi za nie odpowiedzialność. Ja kierowca czy szef właściciel pojazdu?
~Carbon13
Mandat (kaucja) z Austrii - ODWOŁANIE
Witam, Dostałem w Austrii podczas kontroli karty mandat za brak wpisu od pod 23 do sr 7 rano. Brak wpisu powstawł gdyż jechalem samochodem z innym tacho i musialem cos pomylic. Była to kontola policji. Czy ktoś pisał takie odwołanie? do kogo je kierować? czy na dane policji z protokolu czy do jakiejs centrali?
~Łukasz51
Zatrzymane prawo jazdy na Słowacji
Witam wszystkich kolegów bo jestem załamany w ub. tygodniu zostało mi zatrzymane prawo jazdy na słowacji jechałem od granicy Slagotarian zajechałem po drodze na 3 stacje paliwowe na zadej nie było go-box kasjerka na shellu powiedziała by jechac w strone zvolenia tam na stacji Slovnaft bedzie wiec ruszyłem po 15 min jazdy zostałem zciagniety na parking gdzie zapłaciłem 150eur za myto poczem policjant rzekł ze 1655eur kara za jazde bez waznej opłaty i zatrzymuje mi prawo jazdy wydajac jakies potwierdzenie.

Nie mam na chwile obecna takiej kwoty by wpłacic panad 6tys zł
Zostałem pozbawiony pracy srodków do życia na utrzymaniu mam małe dzieci zone w jednym dniu przez jednego człowieka Polcjanta Słowaciego zycie sie zawaliło co robic czy może ktos cos poradzic moze ktos miał podobny przypadek.

Bede wdzieczny za mądre rady.
Dziekuje.
~Piotr-Łódź60
Radar na ringu kierunek PL.
Panowie czy za Michendorfem w kierunku PL na zwężce za Rasthofem, przy rozwidleniu na uszkodzonym moście, gdzie prawy pas jest dla ciężarówek to lewy idzie dla LKW to ograniczenie jest do 7, 5 czy 3, 5 to? Jechalem solo 7, 5 t i zrobiło dwie fotki.
~Piotr2
odprawa celna Norwegia
Jak się robi odprawę celną?
Mam podany adres agencji celnej eksportowej i tu raczej wiem o co chodzi.
Natomiast odprawa importowa?
Mogę przejechać przez granice prosto do tej agencji czy tez na granicy SE-NOK musze sie zgłosić?
~wstyd mi ze pytam34
Gdzie zapłacić niemiecki mandat?
Mam pytanko.
Dostałem pocztą grzywnę do zapłacenia w niemczech z tego co się doczytałem to mogę to uregulować na poczcie w D, ale ciężko jest podjechać ciężarówką pod pocztę (można zarobić kolejny mandacik:-).
Czy można dokonać wpłaty na granicy? A może w jakieś instytucji w kraju można dokonać wpłaty?
~ukarany43
chinskie centrum w wolce kossowskej POd warszawk
CO o tym sądzicie. Pracuję tam już 3 lata i już niemogę dłużej patrzeć na to co tam się dzieje. Niewielka miejscowość przy trasie WARSZAWA-KRAKÓW mieszczą się tam 5 hal Chińskich GD, 1 wietnamska ASG, 3 tureckie EACC, i jeszcze ASH w budowie jest takze z 3 hale. WSZYSTKO się rozwija co nie jest Polskie. A cała sprzedaż odbywa sie na czarno, rzadnych faktur, wszystko na zeszyty, pieniądze są tu niesamowite jakimi się tu obraca. GDY WPADA KONTROL to WSZYSCY ZAMYKAJA BOXY. IM się pozwala a nas się niszczy...
~xero131
'Nie wracać ze służby bez 8 mandatów!
- Jesteśmy na 10. miejscu w województwie dzięki waszej aktywności - wypominał swoim podwładnym na odprawie aspirant Adam Dudko, naczelnik Wydz. Prewencji i Ruchu Drogowego komendy w Prudniku. - Jeśli chodzi o kary i wnioski, to ja nie widzę policjanta, który zejdzie ze służby bez minimum ośmiu mandatów, nie licząc pouczeń. I tak już nie nadrobimy tych 9 tysięcy, bo się k... nie da. Pan komendant ze mną będziemy się za was tłumaczyć i pisać programy naprawcze. I wtedy, wierzcie mi, ruch drogowy będzie pod szczególnym nadzorem wszystkich. Będziecie rozliczani za wasze k... każde pół godziny w służbie. Szukacie wykroczeń, a w mieście aż się od nich roi. Zanim wyjadę poza miasto, to ja tutaj zostawię 5 mandatów w godzinę. Ja wam to udowodnię, bo usiądę z wami i pokażę, jak się to robi. (... ) Dodatków chcecie, jakie k... dodatki, za dziesiąte miejsce? Ktoś to k... wymyślił i wszyscy realizują, tylko komenda w Prudniku nie potrafi... ://www. nto. pl/apps/pbcs. dll/article?AID=/201 10811/POWIAT11/64759 059
~ŻĄDŁO71
Cemex Warszawa klobucka zawodzie anopol chelmzyn
jak tam wyglada robota jak z tachem jak z brakujacymi kilometrami? jazda na 2 wz 1 z 7 metrami betonu dla mo i zielonych 10 metrow napisane na 2 wz 7 plus 3 metry betonu no i kasa jaka za podkladanie sie
~ormo54
VIA TOLL - bus z przyczepą czy będzię zdjęcie?
VIA TOLL - witam, mam pytanie do zaznajomionych:

Czy jeśli jechałem busem o DMC < 3 ton z przyczepą - łacznie DMC 3550 kg

jechałem bez VIA BOX-a (nie wiedziałem o tym obowiązku - przyczepę podczepiam raz na kilka lat i nawet nie miałem podpisanej umowy z VIA TOLL), uwaga: nie jechałem po autostradzie ale na jednym z odcinków, właczonych do systemu VIA TOLL gdzie funkcjonuje VIA TOLL - jest kilka bramek + jedna z kamerami. Moje pytanie jest takie: jak taka kamera działa i czy robi zdjęcie tylko z przodu czy także z tyłu, czy robi zdjęcia dla wszystkich samochodów czy tylko dla tych, których waga jest duża (jakieś czujniki w drodze), czy też tylko dla tych, które mają VIABOX-a, czyli czy zrobiła zdjęcie dla mojego busa oraz lawety i czy mam się przejmować?


czekam na odp

z góry dzięki i pozdrawiam
wildheart36
Charter z Urszulina dawny PGR
jak tam jest?
~Atomek5
Jaka licencja na przewóz rzeczy dla busa 3. 5t?
Czy dla przewozów busem na terenie UE potrzebna jest licencja którą trzeba mieć przy sobie w razie kontroli? Auto swoje, ocp mam na Polskę i UE, zlecenia biorę od firmy spedycyjnej.

Licencję na transport wydaje państwo członkowskie Unii Europejskiej zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady WE nr 1071/2009.

Istotne znaczenie ma posiadanie certyfikatu kompetencji zawodowej przewoźnika, a także spełnianie warunków w zakresie zdolności finansowej, dobrej reputacji, siedziby firmy oraz bazy eksploatacyjnej.

Na to CPC jest szkolenie, egzamin i później można wyrobić licencję. Szkolenie organizowane jest z myślą o osobach, które zamierzają podjąć działalność gospodarczą w zakresie transportu drogowego rzeczy lub osób oraz pośrednictwa w przewozie rzeczy (spedycji). Głównym celem szkolenia jest przygotowanie przewoźników i kadr niezbędnych do funkcjonowania polskiego transportu w Unii Europejskiej oraz przygotowanie do egzaminu państwowego z zakresu kompetencji zawodowych w transporcie drogowym CPC.
~zaskoczony16
belgia awaria satelita i kara
Mialem taka sytuacje ze w Belgii przestał działać ten ich je... ny Pier... nik. niestety na rozladunku wyciągnąłem wtyczkę z zapalniczki pozniej chciałem ruszyć ale nie świeci sie żadna dioda ani czerwona ani zielona na wyświetlaczu napis not ready. wyszlo zeby wyjechać z Belgii przejechałem pod bramka z kamerami. pytanie czy miał ktos taki problem i czy przyjdzie kara za to jesli tak to jaka i po jakim czasie.
~nowy kierman13
wagi w Austrii
gdzie sa wagi w Austriii szukam konkretnych tras i droggdzie waza busy
master2231
PRZEDSTAWICIEL WE FRANCJI
Poszukuję przedstawiciela we francji. Jesli ktos moglby polecic kogos w rozsadnych pieniadzach to bede bardzo wdzieczny.
~face43
Policja i video a tachograf?
Witam, ostatnio zostałem zatrzymany przez policjanta który zmierzył moją prędkość videorejestratorem jadąc za mną. O dziwo moja prędkość i jego na nagraniu wyniosła 101. 6 km/h, na prostej drodze. Mam odciecie na 90km-h. Na wydrukach z przekroczeń predkości, ze zdarzeń nic nie ma. Zrobiłem razem z nim również wydruk v-diagram z prędkości na której widać że nie przekroczyłem nawet 90. Policjant konsultował się przez telefon ponad 3 razy po czym powiedział że nie może nic innego jak tylko chronić siebie i tyle. Po czy odmówiłem przyjęcia mandatu. Co o tym sądzicie?
~Kam42
a to ci heca dopiero..
www. polsatnews. pl/wiadomosc/2017-03 -19/nie-mamy-uprawni en-do-karania-mandat ami-przyznala-gitd-w -pismie-do-kierowcy/
~ktosik1
Transport mleka bez tacha?
Witam w mojej okolicy działa firma wożąca mleko po mleczarniach. Właściciel jak i kierowcy twierdzą że są wyłączeni z konieczności używania tachografu. Dodam tylko ze są to kółka po ok 500 km w obie strony i pracują na własnej działalności Czy faktycznie przy takim transporcie nie pojazd jest zwolniony z tacho a może ktoś pracuje bądż pracował w takiej firmie
~maanik54
Chcę utrzeć nosa pracodawcy
Pracodawca zwolnił mnie dyscyplinarnie z powodu naruszania czasu pracy. Chcę go zgłosić do ITD i PIP, myślicie że to dobry pomysł??
~miszak85