Policja, ITD i Urzędy

WątekAutorPostów
wagi w Austrii
gdzie sa wagi w Austriii szukam konkretnych tras i droggdzie waza busy
master2232
Certyfikat kompetencji zawodowych - pytania
Witam ma ktoś może zestawy pytan na egzamin?? ?
~Dawidooo98
Jaka licencja na przewóz rzeczy dla busa 3. 5t?
Czy dla przewozów busem na terenie UE potrzebna jest licencja którą trzeba mieć przy sobie w razie kontroli? Auto swoje, ocp mam na Polskę i UE, zlecenia biorę od firmy spedycyjnej.

Licencję na transport wydaje państwo członkowskie Unii Europejskiej zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady WE nr 1071/2009.

Istotne znaczenie ma posiadanie certyfikatu kompetencji zawodowej przewoźnika, a także spełnianie warunków w zakresie zdolności finansowej, dobrej reputacji, siedziby firmy oraz bazy eksploatacyjnej.

Na to CPC jest szkolenie, egzamin i później można wyrobić licencję. Szkolenie organizowane jest z myślą o osobach, które zamierzają podjąć działalność gospodarczą w zakresie transportu drogowego rzeczy lub osób oraz pośrednictwa w przewozie rzeczy (spedycji). Głównym celem szkolenia jest przygotowanie przewoźników i kadr niezbędnych do funkcjonowania polskiego transportu w Unii Europejskiej oraz przygotowanie do egzaminu państwowego z zakresu kompetencji zawodowych w transporcie drogowym CPC.
~zaskoczony17
KE zapowiada zmiany
Przedstawiamy Państwu najważniejsze zmiany i szczegóły Pakietu drogowego:

1) Zasady podlegania kierowców pod Dyrektywę o delegowaniu pracowników

Wysta rczy jedynie 3 dni pracy kierowcy w miesiącu lub jedna operacja kabotażowa, aby jego wynagrodzenie wynikało z przepisów kraju przyjmującego.

2) Ułatwienie delegowania oraz zwiększenie liczby kontroli płacy minimalnej

KE planuje ujednolicić system zgłoszenia delegowania w całej UE poprzez:

wprowadz enie odpowiedniej platformy elektronicznej,
zniesienie obowiązku posiadania przedstawicielstwa w każdym kraju, do którego pracownik jest delegowany,
dopuszczenie przechowywania dokumentacji płacowej jedynie w formie elektronicznej.
Z drugiej jednak strony, KE zamierza wprowadzić konieczność rejestracji przez kierowców za pomocą tachografu momentu przekroczenia granic w celu lepszej kontroli przestrzegania zasad odpowiedniego wynagradzania.

3) Uproszczenie zasad kabotażu, czyli transportu krajowego wykonywanego przez zagranicznych przewoźników

Plan owane jest usunięcie limitu operacji kosztem skrócenia ogólnego czasu wykonywania kabotażu do 5 dni (obecnie możliwe są 3 operacje w ciągu tygodnia).

4) Odpoczynki tygodniowe kierowców

Propozy cja wprowadza możliwość odbioru przez kierowcę dwóch skróconych odpoczynków tygodniowych pod rząd w okresie 4 tygodni, przy zachowaniu obowiązujących zasad rekompensaty. Z drugiej strony, KE chce wprowadzić ogólnoeuropejski zakaz odbioru regularnych odpoczynków tygodniowych (>45h) w kabinie pojazdu pod groźbą surowych kar.

5) Walka z firmami-skrzynkami pocztowymi "Letter-box"

Komi sja Europejska będzie wymagała, aby zagraniczna firma, która działa np. w Polsce i zatrudnia polskich pracowników, faktycznie wykonywała działalność w naszym kraju. Aby to osiągnąć planuje się wprowadzić jasne kryteria oceny, w celu maksymalnego ograniczenia tego zjawiska m. in. poprzez wzmocnienie współpracy pomiędzy służbami kontrolnymi.

6) Opłaty drogowe w UE

Komisja zaproponowała również ujednolicenie platformy poboru opłat za korzystanie z dróg. Nowe rozwiązanie ma być w całości elektroniczne i obejmować ma wszystkie kraje europejskie. Platforma ma zostać połączona z nowymi rozwiązaniami promującymi niskoemisyjne pojazdy, które - w zależności od stopnia ekologiczności - będą korzystać z preferencyjnych stawek opłat za użytkowanie dróg.

7) Regulacje w sprawie transportu lekkiego, o DMC
~ktosik8
PO chce delegalizacji ONR
jutro marsz w Warszawie

Wszyscy na marsz
~Karać Patologję9
JD Beton Warszawa ul Pozarowa Chelmzynska
jazda na max, 10 metrow betonu kazda gruszka przeladowana o 5 ton zarobki po 5500 zl?
~xero123
Policja Techniczna Warszawa
Kiedy zaczną się kontrole na Morach na nowym punkcje kolo Salonu Skody
~czas zaczać75
Dinotrans Jordanów
czy to prawda 1 wyjazd 5 tygodni po zjezdzie całej kasy nie płacą żebyś nie uciekł 2 wyjazd na 8 tygodni zjazd busem po farbie
~akacja5
Mandat za kabotaż Francja - słuszny? odwołanie?
Witam, panowie potrzebuje waszej pomocy.

Kierowca dostał 1500 euro mandatu za kabotaż. Dwa pytania będę miał. Poniżej najpierw historia.

Wypisał pustą CMR z PL do Luksemburga.

Potem zrobiliśmy 3x Francja - Francja.

Chcieliśmy oczywiście potem wylecieć, ale skontrolowała nas żandarmeria.

Efekt? 1500 euro mandatu za kabotaż. Wg nich nie mógł przejechać na pusto sobie z Luksemburga do Francji i to jest błędem, bo CMR wjazdowa powinna być na Francję.

Czy mieli rację?

Czy można się od tego jeszcze odwołać?
Mat8817
Czy ZDM WAW poradzi sobie z przeładowanymi Wywrotkami
Patelniami Betoniarkami

Do tej pory nikt?
~Licealista49
Anuluj Mandat
Co sądzicie o stronie internetowej anuluj mandat.
Przejechałem na czerwonym świetle, były kamery, czy można anulować taki mandat?
marcin1111332
Laweta DMC 3, 5T+ przyczepa laweta DMC 3, 0T
Witam,
potrzebuje odpowiedzi na pytanie czy jadąc zestawem do Niemiec Laweta DMC 3, 5T+ przyczepa laweta DMC 3, 0T zarejestrowanym na ojca, potrzebuje jakieś dodatkowe dokumenty oprócz prawa jazdy?
Przewóz na potrzeby własne 2 auta.
Auto 2010r (bez tachografu). Posiadam kat BE i CE.

Czy jeżeli będę jechał z drugim kierowcą również posiadającym BE, może on być moim zmiennikiem podczas drogi z ładunkiem?

Z tego co ustaliłem jadąc z przyczepą potrzebuje Viatoll (jeżeli będzie na aucie, to jazda bez Viatola).

Wyczytałem na forum, że w DE będę potrzebował książkę (zamiast tacho).

PS: Jedni piszą że jejdżą non-stop bez problemu, inni mandaty, kary itd.

Proszę o rzetelną odpowiedź.

Pozdrawiam
~pepsiii37
Licencja międzynarodowa BOTM
Witam ile teraz aktualnie czeka się na licencje międzynarodową? Dodam że wcześniej już posiadałem lecz traci ważność końcem września i wyrabiam nową. Ubezpieczenie potrzebne pod wypis tylko na każde auto?
~mat03091
Brak potwierdzenia IE-599
Witam, wysłałem tower za granice UE, niestety mam problem z uzyskaniem potwierdzenia IE-599 - czy brak tego potwierdzenia wiąże się tylko z tym że będę musiał zapłacić u nas vat czy są jeszcze jakieś inne konsekwencje?
~maciej1
Jaki mandat w Austrii za nie wjechanie na wagę?
Witam, kierowca zgłosił mi taki problem. Jechał w bardzo złej pogodzie i nie zauważył komunikatu drogowego, który nakazywał mu wjechanie na wagę w Austrii. Komunikat ten wyświetlany był automatycznie, nie było żadnej policji ani inspekcji. Komunikat ten zauważył zbyt późno, żeby zareagować i kamera zrobiła mu zdjęcie. Czy ktoś wie coś na temat takich automatycznych wag oraz o koszcie ewentualnego mandatu za to przewinienie?
~Krystian37
Opłata za wskazanie kierującego pojazdem.
Witam,
Sprawa ma się tak:
Mandat z fotoradaru przychodzi do leasingu. Leasing wskazuje użytkownika pojazdu przy czym pobiera opłatę od pracodawcy za wskazanie. (opłaty manipulacyjne - czy jak to się tam zwie). I teraz pytanie: Czy pracodawca ma prawo obciążyć kierowcę tą opłatą, którą zapłacił leasingowi za wskazanie?
~Jolo33
Koniec Miesięcznic na Krakowskim Przedmieściu w Warszawie
Jarosław Kaczyński zapowiada koniec miesięcznic
~Karać Patologję350
Kwalifikacja wstepna w Islandii
Czy potrzebuje kwalifikacji mimo posiadania prawa jazdy kat. C. Pracuje w firmie budowlanej i wymsknelo mi sie ze posiadam prawo jady owej kategori. I teraz szef pyta sie czy moglbym kierować ciezarowka bo nie ma kierowców a ja nie wiem czy moge. Prosze o szybka odpowiedz kogos kto naprawde wie
~Mateusz12
Czy ZDM poradzi sobie z przeładowanymi Betoniarkami
Wywrotkami

ITD sobie nie poradziło
~to kto da radę?17
Cemex Warszawa klobucka zawodzie anopol chelmzyn
jak tam wyglada robota jak z tachem jak z brakujacymi kilometrami? jazda na 2 wz 1 z 7 metrami betonu dla mo i zielonych 10 metrow napisane na 2 wz 7 plus 3 metry betonu no i kasa jaka za podkladanie sie
~ormo56
Wymiana prawa jazdy, a karta kierowcy
Witam. Właśnie wyrobiłem świadectwo kwalifikacji zawodowej i jutro zamierzam złożyć wniosek o wymianę prawa jazdy w celu dopisania badań lekarskich i KW do prawka. Od razu złożyłbym wniosek o wydanie KARTY KIEROWCY, bo zależy mi na czasie.
Nie jestem tylko pewien czy karta będzie ważna z nowym prawem jazdy, ponieważ we wniosku wypełniałem rubryki "nr prawa jazdy" i "data wydania prawa jazdy", a te dane się zmienią w momencie odbioru nowego prawka.

Więc moje pytanie brzmi: czy składać od razu wniosek o KARTĘ, czy lepiej poczekać do odbioru nowego prawka?? z góry dzięki:) pozdrawiam:)
~ArturZdW135
Thomas Beton i Kierowca Ząbki
Jak myślicie o tym Kolo
~asewr6
Dlaczego ITD nie kontroluje gruszek???
Zastanawia mnie fakt - dlaczego itd nie kontroluje czasu pracy oraz ładowności gruszek z betonem???
~kiero246
Awaria urządzenia Viatoll a kara 3000zł - realia
jadąc dzisiaj drogą nr 10 od Bydgoszczy do Szczecina wjechałem na odcinek płatny - pierwszy zjazd na Stargard. viatoll piknął raz. na drugiej bramce kliknął 4x. na koncie ponad 500zł. chciałem dojechać do pierwszej stacji obsługi klienta viatoll jednak ściągneła mnie na tą stację inspekcja. sprawdziła urządzenie że faktycznie jest na koncie gotówka jednak stwierdzili awarię urządzenia viatolll. jednak ich uzasadnienie było takie że nie zjechałem pierwszym zjazdem tylko dojechałem do pierwszej stacji obsługi klienta. Skutkowało to tym iż zostałem ukarany mandatem w wysokości 3000zł. Czy to polskie realia?? czy ktoś miał podobną sytuację?? czy musimy płacić za to że urządzenia są niesprawne?? i nie raz pikają raz nie raz wogóle?? prosze o sensowne wypowiedzi i czy jest sens odwoływania sie od w. w mandatu
~grzesiu89
Podatek od środków transportu
Witam !!! Mam pytanie odnośnie podatku od środków transportu - kto kontroluje czy jest on zapłacony, jakie kary grożą za brak opłaty, a głównie interesuje mnie czy ktoś spotkał się aby policja lub ITD kontrolowała zapłatę podatku od środków transportu.
~aro14
Mandat za wjazd na 3, 5t w niemczech jaki mandat?
wiecie moze jaqki mandat za wjazd na 3, 5t ciezarowka bo sie rozpedzilem i wjechalem na most na A1 i zrobilo mi zdjecie
~Adrian33
Dinotrans Jordanów
jak płacą no i powroty
~fbfdgdfgdf5
Nadzwyczajna kasta nadludzi
://slask. onet. pl/siemianowice-sl-b yla-prezes-sadu-prow adzila-samochod-pod- wplywem-alkoholu-spo wodowala/1pnfxbn
ŻĄDŁO15
Kontrola policji podczas pauzy.
Witam mobili. Panowie wczoraj wieczorem w mieście Łódź miałem taką sytuację. Nie zostałem załadowany w firmie więc wyjechałem na drogę częściowo utwardzoną. Po godzinie przyjechała policja i panowie zażądali abym z dokumentami przyszedł do radiowozu. Odpowiedziałem że teraz mam parze i zapraszam po skończeniu przerwy. Jeden z policjantów odpowiedział że jak nie wyjdę to mnie z kabiny wyciągnie. Podjąłem się kontroli, dowalili mandat za parkowanie w nie dozwolony miejscu, chociaż zakazu tam nie było. Czy podczas odpoczynku dobowego policja ma prawo do takich kontroli??
~Maxigut110
Jakie dokumenty - przewóz własny międzynarodowy, bus do 3,
5t

Witajcie.
Mam pytanie, bo jestem zielony w temacie, a wiem, że w transporcie można wleźć na minę zupełnie przypadkowo. Firma kupiła na własne potrzeby urządzenia za granicą (w kraju UE) i chce je przewieźć własnym transportem przez własnego pracownika busem do 3, 5ton. Jakie dokumenty powinien posiadać przy sobie kierowca (przejazd tylko przez kraje UE i nie Niemcy)? Czy wystarczy faktura zakupu?

Z góry wielkie dzięki za wszelką pomoc.
~mrozek5
Licencja wspólnotowa bez zezwolenia krajowego
Witam. Czy w przypadku wygaśnięcia zezwolenia na wykonywanie przewozu krajowego, można realizować przewozy jedynie na licencji wspólnotowej? Wpierw miałem zezwolenie na krajówkę, ale z czasem zrobiłem również międzynarodówkę. Z tego co czytam licencja wspólnotowa uprawnia również do jazdy po kraju, więc w teorii "zastępuje" zezwolenie na wykonywnanie przewozów krajowych? Nie byłoby to problemem przy kontroli?
~Michał6
Bosta beton i Eurotrans
To 1 własciciel czy obce firmy
~leno34
Adr i pasażer
Otóż mam pytanie jestem początkującym kierowca busa do 3. 5 t i chciałbym zabrać mojego niepełnoletniego kuzyna w trasę lecz od czasu do czasu jeżdżę z adr'ami nie zbyt często lecz boje się o to czy policja itd może się przyczepić do tego ze jadę z pasażerm bez adr. Byłbym wdzięczny gdyby mi to ktoś wyjaśnij z góry dzięki za odpowiedź :)
KamilekxD16
Przejazd Rzeszow Jaroslaw bez viatoll
orientuje sie ktos czy sa kamery
~kojott1
Transport wykonywany przez osobę prywatną bez działalności
gospodarczej

Cześć mam pytanie dla niektórych może ba*alne. Jestem studentem chciałbym sobie dorobić parę groszy, mam auto i przyczepę do przewozu pojazdów. Pomyślałem, że warto by było to wykorzystać i zaoferować się z przewozem. Pojawiła się jednak lampa w głowie bo wszystko wydawało się takie proste, oczywiste i genialne, że nie mogło być prawdziwe. No i właśnie - PL prawo, domyślam się że nie mogę po prostu dogadać się z obcą osobą, wykonać usługę i przyjąć za to pieniądze- racja??
Jeśli tak, co zatem muszę zrobić żeby było legal?
~antoniomacierewicz5
Kurs ADR - jaki na butle z gazem?
Witam!
Mam pytanie odnośnie kursu ADR jaki jest mi potrzebny do wożenia butli z gazem sam podstawowy wystarczy czy musze robić te dodatkowe klasy wybuchowe czy coś innego?
~Marek23
nadat za predkosc z tacho
Mam prosbe. Czy moglibyscie napisac czy i w jakim kraju dostaliscie mandat za przekroczenie predkosci na podstawie kontroli zapisu na tachografie. Jezdze po takich gorach ze odnotowalem ostatnio 118km/h. Ale koledzy z pracy co jezdza tak na codzien mowia ze Inspekcja nie moze dac grzywny na postawie zapisu tachografu. Niemniej w innej firmie kiedys mnie ostrzegano ze w niektorych krajach takie rzeczy sie zdarzaja.

Prosze nie zasmiecac tego watku glupotami.
~wydra21
Autolaweta + laweta, tachograf jak to się ma?
Witam. Nigdzie nie znalazłem konkretnych odpowiedzi więc pytam. Sprawa wygląda tak, posiadam najazd który chcę wykorzystać wiadomo do przewożenia aut, m. in. dla kogoś wokół komina i z zagranicy Niemcy, Francja np. znajomemu który masowo sprowadza auta z Francji. Wokół komina chyba nie ma większego problemu, bo zazwyczaj jest to sama autolaweta która z załadowanym autem nie przekracza 3, 5t i nie jest wymagane tacho z tego co się orientuje, ale jak to wygląda za granicą, czy działa to w podobny sposób do 3, 5t bez tacho, a powyżej czyli autolaweta + laweta już trzeba na tacho. jak na razie nie prowadzę firmy transportowej, więc jak to wygląda kiedy faktury aut nie są na mnie lecz na kogoś innego, wiem że jeśli były by wszystkie faktury na mnie, wtedy chyba nie było by problemu latać bez tacho, po prostu chciałbym wykorzystać najazd do wożenia aut dla kogoś, traktując to jako dodatkowy zarobek nie zakładając działalności i nie kwitnąć w trasie tydzień, proszę o wytłumaczenie i jeśli się mylę o poprawkę. Pozdrawiam
Barciu72
Badania lekarskie i psychologiczne do KW
Witam, mam pytanie czy zapisując się na Kwalifikacje Wstępna, badania lekarskie i psychologiczne mam robić tylko i wyłącznie do Kwalifikacji wstępnej czy do KW, Kat. C i CE?. Dziękuję za odp i pozdrawiam.
luksik988
VIA TOLL kara za konto na minusie
Witam czy kogoś z was już ukarała inspekcja za całkowite wyczyszczenie konta w systemie przedpłaconym? Chodzi mi głównie o sytuacje gdy urządzenie pika 3 bądź 4 razy więc całkiem wyczerpało środki na koncie natomiast później zostało doładowane i i debet się uregulował. Gdy spytałem o taką sytuacje w BOK VIATOLL, uzyskałem odpowiedź, że za każdorazową taką sytuacje ITD może nałożyć karę do 3 tys zł. I teraz moje pytanie czy ktoś już taką karę zapłacił, i jak się ewentualnie bronic. Dodam, że parę razy zdarzyła się sytuacja gdzie w punktach dystrybucji nie dało się doładować konta z jakiś różnych powodów.
pozdrawiam
centurion4.573
PRZAEKROCZENIE CZASU JAZDY
witam, koledzy czy ktoś jest zorientowany jaka czeka mnie kara za przekroczenie dwutygodniowego czasu jazdy tzn jechałem 92h i 12min oraz tygodniowy czas pracy o 4h,
~przewoznik6
autolaweta - wyjazd do niemiec po auto
Autolaweta wypożyczenie.
Witam, kupiłem auto w DE seata altea xl, masa własna auta to 1400 kg.
Chce wypożyczyć autolawete i pojechać po auto samemu, posiadam prawko z kategori B.
Co potrzebuje aby legalnie przejechać przez niemcy.
~tomasz21
Konsekwencje jazdy na magnesie...
Koledzy, wpisujcie ku przestrodze innym czym skutkuje jazda "namagnesowanym" autem w rękach służb porządkowych, np. inspekcji, policji, służby celnej, itp. nie tylko w kraju, ale i zagranicą. Wysokości kar nakładanych na przewoźnika, kierowcę, czym to grozi i jak to się kończy. Może chociaż kilku szoferom, jak to przeczytają da to trochę do myślenia...
Pozdrawiam wszystkich MYŚLĄCYCH.
~SZCZERZE368
Pracownicy ITD zaczynają STRAIK chcą do mundurówki
co o tym myślicie
~Aloizy8
Jazda na blaszce z innego ciagnika
Cześć wczoraj dowiedziałem się że ciężarówka która jeżdżę nie jest zarejestrowana i szef założył rejestrację z innego ciągnika który jest na placu. Odrazu zadzwoniłem do niego aby wyjaśnić te sprawę bo nie zamierzam jechać tym autem w poniedziałek w trasę. Szef twierdzi że nic by mi nie zrobiła kontrolą co najwyżej jemu. I tu rodzi się moje pytanie. Jakie kary są przewidziane za takie oszustwo i kto ponosi za nie odpowiedzialność. Ja kierowca czy szef właściciel pojazdu?
~Carbon13
Mandat (kaucja) z Austrii - ODWOŁANIE
Witam, Dostałem w Austrii podczas kontroli karty mandat za brak wpisu od pod 23 do sr 7 rano. Brak wpisu powstawł gdyż jechalem samochodem z innym tacho i musialem cos pomylic. Była to kontola policji. Czy ktoś pisał takie odwołanie? do kogo je kierować? czy na dane policji z protokolu czy do jakiejs centrali?
~Łukasz51
Zatrzymane prawo jazdy na Słowacji
Witam wszystkich kolegów bo jestem załamany w ub. tygodniu zostało mi zatrzymane prawo jazdy na słowacji jechałem od granicy Slagotarian zajechałem po drodze na 3 stacje paliwowe na zadej nie było go-box kasjerka na shellu powiedziała by jechac w strone zvolenia tam na stacji Slovnaft bedzie wiec ruszyłem po 15 min jazdy zostałem zciagniety na parking gdzie zapłaciłem 150eur za myto poczem policjant rzekł ze 1655eur kara za jazde bez waznej opłaty i zatrzymuje mi prawo jazdy wydajac jakies potwierdzenie.

Nie mam na chwile obecna takiej kwoty by wpłacic panad 6tys zł
Zostałem pozbawiony pracy srodków do życia na utrzymaniu mam małe dzieci zone w jednym dniu przez jednego człowieka Polcjanta Słowaciego zycie sie zawaliło co robic czy może ktos cos poradzic moze ktos miał podobny przypadek.

Bede wdzieczny za mądre rady.
Dziekuje.
~Piotr-Łódź60
Radar na ringu kierunek PL.
Panowie czy za Michendorfem w kierunku PL na zwężce za Rasthofem, przy rozwidleniu na uszkodzonym moście, gdzie prawy pas jest dla ciężarówek to lewy idzie dla LKW to ograniczenie jest do 7, 5 czy 3, 5 to? Jechalem solo 7, 5 t i zrobiło dwie fotki.
~Piotr2
odprawa celna Norwegia
Jak się robi odprawę celną?
Mam podany adres agencji celnej eksportowej i tu raczej wiem o co chodzi.
Natomiast odprawa importowa?
Mogę przejechać przez granice prosto do tej agencji czy tez na granicy SE-NOK musze sie zgłosić?
~wstyd mi ze pytam34
Gdzie zapłacić niemiecki mandat?
Mam pytanko.
Dostałem pocztą grzywnę do zapłacenia w niemczech z tego co się doczytałem to mogę to uregulować na poczcie w D, ale ciężko jest podjechać ciężarówką pod pocztę (można zarobić kolejny mandacik:-).
Czy można dokonać wpłaty na granicy? A może w jakieś instytucji w kraju można dokonać wpłaty?
~ukarany43