etransport.pl > Forum >  - Policja, ITD i Urzędy
Grupa tematyczna:
Policja, ITD i Urzędy
WątekAutorPostów
Wątek forum

chinskie centrum w wolce kossowskej POd warszawk »


CO o tym sądzicie. Pracuję tam już 3 lata i już niemogę dłużej patrzeć na to co tam się dzieje. Niewielka miejscowość przy trasie WARSZAWA-KRAKÓW mieszczą się tam 5 hal Chińskich GD, 1 wietnamska ASG, 3 tureckie EACC, i jeszcze ASH w budowie jest takze z 3 hale. WSZYSTKO się rozwija co nie jest Polskie. A cała sprzedaż odbywa sie na czarno, rzadnych faktur, wszystko na zeszyty, pieniądze są tu niesamowite jakimi się tu obraca. GDY WPADA KONTROL to WSZYSCY ZAMYKAJA BOXY. IM się pozwala a nas się niszczy...
~xero68
Wątek forum

pytanie o canard »


witam, dostał ktos mandat z fotoradaru, ewentualnie z kamer na czerwonym świetle jadąc pojazdem powyżej 3, 5 tony? czy wysyłaja take samo wezwanie jak dla osobówek i mozna nie wskazywac kierujacego??
~łukasz1
Wątek forum

POlska Policja Techniczna »


CO myslicje
~genio27
Wątek forum

DMC 3, 5t + 2 t na haku tachograf »


Witajcie


Wraz z kolegą otworzylśmy firmę, jeżdzimy po Polsce i montujemy garaże. jeżdzimy VW LT35 o DMC 3500kg oraz zapianamy przyczepę o DMC 2000kg. Kategoria prawa jazdy B+E. Mamy Viatoll.

Nigdy jeszcze nie zatrzymała nas żadna inspekcja ITD. Ktoś nam powiedział, że:

- Musimy mieć kupić i zainstalować tachograf
-Jakieś zaświadczenie z urzędu miasta, że do celów własnych transportowych dla busa z przyczepą
- Badania psychologiczne dla kierowcy


czy to prawda?

Poradzcie co potrzeba, abyśmy mogli pracować zgosnie z prawem
Podgląd konta nodannodan17
Wątek forum

Czy tak w urzędzie uzyskuje się wpis kodu 95? »


Dzisiaj pojechałem do Wydziału komunikacji w celu wymiany prawo jazdy na blankiet z wpisanym kodem 95.
Prawo jazdy kat C zdobyłem w 1999r wiec obowiązywało mnie szkolenie okresowe, które odbyłem w sierpniu tego roku (taka przerwa). Tydzień temu zdałem prawo jazdy na kat c+e i postanowiłem szybko zrobić badanie psychotechniczne i lekarskie tak aby z zaświadczeniem o odbytym szkoleniu okresowym szybko złożyć do wydziału komunikacji i uzyskać wpis z kodem 95.
I tu zaczęły się dla mnie schody. Pani w okienku zdziwiona, że składam takie dokumenty nie pracując jeszcze jako kierowca i mówi mi, ze owszem szkolenie jest ważne, psychotechnika również ale na zaświadczeniu lekarskim powinien znajdować się wpis jaki to pracodawca kieruje mnie na badanie.
To ja jej na to, że chcę już mieć wpis na blankiecie jak zacznę szukać pracy, kazała mi pisać oświadczenie, że zamierzam pracować w firmie transportowej - to napisałem jej jakieś bzdurne dane. Nie miałem wyjścia gdyż inaczej nie przyjęła by mi tych dokumentów.
I jeszcze jedno powiedziała, że u niej zostają oryginały badań i ukończenia szkolenia bo nie ma mowy w ustawie o kserokopiach a mi poradziła iść z dokumentami do Notariusza w celu zrobienia sobie odpisów.
Kończąc już dodam, że wszystko przyjęła i mam czekać na blankiecik. Ale czy to tak miało wyglądać? Może miał ktoś podobne zdarzenie i podpowie czy wszystko poszło tak jak powinno.
~ozcel15
Wątek forum

Gdzie zapłacić niemiecki mandat? »


Mam pytanko.
Dostałem pocztą grzywnę do zapłacenia w niemczech z tego co się doczytałem to mogę to uregulować na poczcie w D, ale ciężko jest podjechać ciężarówką pod pocztę (można zarobić kolejny mandacik:-).
Czy można dokonać wpłaty na granicy? A może w jakieś instytucji w kraju można dokonać wpłaty?
~ukarany41
Wątek forum

BAG Kontrola i mandat ponad 1300 euro !!! »


Witam! Jestem świeżym kierowca. Wczoraj mialem kontrole z BAG pod Hamburgiem. Wział przetrzepał papiery z 3 ostatnich dni i wystawił mandat na kwote 1300 euro! Płatne od razu z góre. Mandat jest nałożny na firme bo w liferschainach jak były załadunki i rozładunki jest tylko nazwa firmy "zaks^ numery auta i podpis kierowcy, a niedawno ponoc weszla ustawa, ze ma byc podany pelny adres przewoznika towaru. Nic nie podpisywałem, tylko firmowa karta zaplacilem mandat bo szef kazal, ale w protokole pisźe w uwagach że tutaj cytat " unvollständige nachweise während der kabotagebeförderung ". Mandat jest nałożony na firme. Szef gada, że to moja wina bo pisze sie recznie na dokumentach dlugopisem pelna nazwe firmy. Tylko jakos od pol roku pisze tylko nazwe firmy bez pelnego adresu to było gitarka, a tutaj nagle kontrola i bach niby moja wina. Szef gada, ze chce mnie obciazyc ta kwota mandatu 1300 euro. Niby dlaczego !!! Ma takie prawo? Pomocy

Było tak, że w piatek załadowałem towar w Dortmundzie podjechałem kawałek no i wedkend w aucie. W poniedziałek to rozładowałem i w poniedziałej załadowałem w jednej miejscowości w Niemczech i potem 100 km dalej w niemczech doładunek i nastepnego dnia z rana Bag Niemiecka

Ogo w koncu wina? To chodzi o kabotaz czy jak w koncu?
~dawid99181
Wątek forum

Zakaz 45 godz pauzy na parkingu, nowe pomysły. »


''Niemcy nakażą weekendowy zjazd do miejsca zamieszkania?''

' 'Pojawiły się kolejne informacje dotyczące niemieckiego planu zakazania 45-godzinnych przerw w kabinach. Jak podaje holenderska organizacja TLN, krajowe niemieckie przepisy, których wprowadzenia chce parlament, mają wyglądać inaczej niż prawo znane z Belgii, czy Francji. Zamiast bowiem wysyłać kierowców do hoteli, czy też mieszkalnych kontenerów, mieliby oni przymusowo zjeżdżać do miejsca stałego zamieszkania, czyli po prostu do domów. Zdaniem Niemców tylko takie sformułowanie przepisów może skutecznie wyeliminować firmy pracujące na 8222; przerzutach8221;, poprawiając sytuację i kierowców, i zachodnich przewoźników.

Tymczasem ci zachodni przewoźnicy bardzo negatywnie odnieśli się do powyższego pomysłu. Niemiecki związek firm transportowych DSLV stwierdził, że nakazanie odbywania 45-godzinnych przerw w domach to 8222; o jeden krok za daleko8221;. Jego zdaniem tego typu przepisy będą na tyle trudne w respektowaniu, że mogłyby zaszkodzić nawet samym Niemcom. Co więcej, pytaniem pozostaje forma kontrolowania domowych pobytów. Jak udowodnili już Niemcy przy okazji przepisów MiLoG, jakiś sposób kontroli zawsze się znajdzie, przy czym może być to sposób wyjątkowo uciążliwy.

Warto przy okazji zwrócić uwagę na sytuację użytkowników tzw. 8222; busów8221;. Biorąc pod uwagę fakty, że Niemcy stosują przepisy o czasie pracy do pojazdów o DMC już powyżej 2, 8 tony, podczas gdy nasze samochody dostawcze jeżdżą po Europie głównie w formie 8222; przerzutów8221;, nowe prawo mogłoby być prawdziwą rewolucją dla tej części branży. ''
Podgląd konta diabeldiabel70
Wątek forum

Co sadzicie o POlskim RZADZIE »


You Tube 8 minut kture zabilo Andrzeja Lepera
~ddsd237
Wątek forum

'Nie wracać ze służby bez 8 mandatów! »


- Jesteśmy na 10. miejscu w województwie dzięki waszej aktywności - wypominał swoim podwładnym na odprawie aspirant Adam Dudko, naczelnik Wydz. Prewencji i Ruchu Drogowego komendy w Prudniku. - Jeśli chodzi o kary i wnioski, to ja nie widzę policjanta, który zejdzie ze służby bez minimum ośmiu mandatów, nie licząc pouczeń. I tak już nie nadrobimy tych 9 tysięcy, bo się k... nie da. Pan komendant ze mną będziemy się za was tłumaczyć i pisać programy naprawcze. I wtedy, wierzcie mi, ruch drogowy będzie pod szczególnym nadzorem wszystkich. Będziecie rozliczani za wasze k... każde pół godziny w służbie. Szukacie wykroczeń, a w mieście aż się od nich roi. Zanim wyjadę poza miasto, to ja tutaj zostawię 5 mandatów w godzinę. Ja wam to udowodnię, bo usiądę z wami i pokażę, jak się to robi. (... ) Dodatków chcecie, jakie k... dodatki, za dziesiąte miejsce? Ktoś to k... wymyślił i wszyscy realizują, tylko komenda w Prudniku nie potrafi... ://www. nto. pl/apps/pbcs. dll/article?AID=/201 10811/POWIAT11/64759 059
~ŻĄDŁO69
Wątek forum

Dlaczego ITD nie kontroluje gruszek??? »


Zastanawia mnie fakt - dlaczego itd nie kontroluje czasu pracy oraz ładowności gruszek z betonem???
~kiero151
Wątek forum

uwaga !waga ITD w Byczynie na 11 Katowice-Poznan »


Od niedawna dziala waga ITD w miejsowosci Byczyna. Mnie zlapali. Na szczescie niedaleko 200m (kolo cmentarza) facet mial widlaka i mnie przeladowal. Uwazajcie na to miejsce bo z ITD zartow nie ma
Podgląd konta marcin3223marcin322345
Wątek forum

Mandat za brak za brak numerów na klapie »


Czy policja ma prawo ukarać mnie za brak namalowanych numerów rejestracyjnych na tylnej klapie wywrotki? potrzebuję pilnej odpowiedzi bo dziś znajomemu zabrali za to dowód
Podgląd konta szymongszymong44
Wątek forum

ITD wlanczaja do Policji. »


Ostatnio usluszalem rozmowe kierowcow ze itd ma nie byc tylko ze wszystko bedzie policja. Zeczywiscie sprawdzilem to w necie i itd maja wlonczyc do policji. Tylko nie jest napisane czy itd beda juz z logo na autach jako policja i mundury policji. Czy zostaja jako itd.
No i zapewne juz jak wlancza ich w szeregi policji to i w nocy juz nie dadza nam spokoju.
~Genius45
Wątek forum

JD Beton Warszawa ul Pozarowa Chelmzynska »


jazda na max, 10 metrow betonu kazda gruszka przeladowana o 5 ton zarobki po 5500 zl?
~xero59
Wątek forum

Firma Sedim Żabia Wola »


Jak z tachem, atmosfera i ZAROBKI
pozdrawiam
~za za5
Wątek forum

Kabotaż czy wszystko ok? Part II lepiej opisany »


Witam !
Czy ten cały transport został zgodnie z prawem wykonany, czy gdzieś tutaj występuje kabotaż?

Poniedzi ałek 6 rano start z firmy załadowany na rozładunek do Gliwic (Polska).
Następnie na pusto do Czech na załadunek.
Następnie do Gevelsberg ( Niemcy ) na rozładunek
Następni e na pusto do Duisburg ( Niemcy ) na załadunek
Następnie do Antwerpii ( Belgia ) na rozładunek
Następni e na pusto do Belgii na Antwerpie na załadunek
Następnie do Bonen ( Niemcy ) na rozładunek.
Następnie do Dortmundu ( Niemcy ) na załadunek i po załadunku na parking i weekend kierowca stał 45 godzin.
Poniedziałek start i rozładunek do Treuen ( Niemcy )
Następnie na pusto na załadunek do Waldershofu ( Niemcy )
Następnie po DOŁADUNEK do Triptis ( Niemcy )
Następnie na rozładunek tego DOŁADUNKU do Barsbuttel ( Niemcy )
Następnie na rozładunek do Kiel ( Niemcy )
Następnie na pusto na załadunek do Uelzen ( Niemcy )
Następnie na rozładunek do Herne ( Niemcy )
~Tomek9032
Wątek forum

Kabotaż czy wszystko ok? »


Witam !
Czy ten cały transport został zgodnie z prawem wykonany, czy gdzieś tutaj występuje kabotaż?

Poniadziałek start z firmy na rozładunek do Gliwic następnie załadunek w Czechach i z Czech prosto do Gevelsberg ( Niemcy ) tam rozładunek. Następnie z Gevelsberg ( Niemcy ) na pusto na załadunek do Duisburg ( Niemcy ) i stamtad na rozładunek do Belgii na Antwerpie. Następnie po załadunek w Belgii i z tym do Niemiec do Bonen na rozładunek. Następnie na pusto do Dortmundu ( Niemcy ) po załadunek. Załadował się na parking i weekenda stał na parkingu i stamtad na rozładunek ( poniedziałek ) do Treuen ( Niemcy ). Następnie na pusto na załadunek do Waldershof ( Niemcy ) i po doładunek do Triptis ( Niemcy ). Następnie na rozładunek tego doładunku do Barsbuttel ( Niemcy ) i potem na rozładunek do Kiel ( Niemcy ). Następnie po załadunek do Uelzen ( Niemcy ) i rozładunek w Herne ( Niemcy )


Czt wszystko jest ok? Czy gdzieś tutaj jest kabotaż? Czy gra gitarka?
~Tomek9036
Wątek forum

Angielskie prawo jazdy i polskie CPC (certyfikat »


Witam, wydaje mi sie, ze mam dosc skaplikowany przypadek. Mianowicie Posiadam angielskie prawo jazdy ( wymienione z PL) oraz Digital Tacho, ktore wyrobilem juz w Uk. Nastepnie pracodawca zasugerowal, zebym zrobil CPC w PL wiec tak zrobilem ( kurs przyspieszony [kod 95]). Wyslalem do DVLA niezbedne dokumenty i dostalem odmowe. Powiedzieli, ze musze wymienic prawko na polskie, nastepnie tam mi wbija ten kurs i wtedy oni moga mi wymienic.
Gadalem wczesiej z pania w komunikacji i powiedziala mi, ze jesli chcialbym wymienic spowrotem prawko to musze przebywac w PL 180 dni oooo. Takie rzeczy.
Ogolnie czuje sie pewnie, bo wszystko zrobilem na legalu, wkity sa jednak zbierznosc krajow? ciezko to okreslic. Smigam tez po europie i nie chcialbym sie zdziwic przy jakiejsc kontroli... macie jakies porady/sugestie? mialem kontrole w Portugalii i nie wolali CPC ani Tacho. Z góry dzieki.
~BarteeekUK13
Wątek forum

Certyfikat kompetencji zawodowych - pytania »


Witam ma ktoś może zestawy pytan na egzamin?? ?
~Dawidooo37
Wątek forum

tygodniowy okres pracy »


witam mam pytanko przektoczłem tygodniowy okres prcy, czy itd może za to ukarać? Czy moę to w jakiś sposób opisać?
~przewoznik15
Wątek forum

Cemex Warszawa klobucka zawodzie anopol chelmzyn »


jak tam wyglada robota jak z tachem jak z brakujacymi kilometrami? jazda na 2 wz 1 z 7 metrami betonu dla mo i zielonych 10 metrow napisane na 2 wz 7 plus 3 metry betonu no i kasa jaka za podkladanie sie
~ormo27
Wątek forum

kara za przekroczony czas jazdy »


Witam koledzy mam pytanko musze przekroczyc tygodniowy czas jazdy o 4 godz, spowodowany przesunieciem promu. W razie kontroli ile bedzie mnie kosztowal mandat? Czy moge to jakos opisac?
~grzesiek31
Wątek forum

Mandat za kabotaż Francja - słuszny? odwołanie? »


Witam, panowie potrzebuje waszej pomocy.

Kierowca dostał 1500 euro mandatu za kabotaż. Dwa pytania będę miał. Poniżej najpierw historia.

Wypisał pustą CMR z PL do Luksemburga.

Potem zrobiliśmy 3x Francja - Francja.

Chcieliśmy oczywiście potem wylecieć, ale skontrolowała nas żandarmeria.

Efekt? 1500 euro mandatu za kabotaż. Wg nich nie mógł przejechać na pusto sobie z Luksemburga do Francji i to jest błędem, bo CMR wjazdowa powinna być na Francję.

Czy mieli rację?

Czy można się od tego jeszcze odwołać?
Podgląd konta Mat88Mat8816
Wątek forum

VIA TOLL kara za konto na minusie »


Witam czy kogoś z was już ukarała inspekcja za całkowite wyczyszczenie konta w systemie przedpłaconym? Chodzi mi głównie o sytuacje gdy urządzenie pika 3 bądź 4 razy więc całkiem wyczerpało środki na koncie natomiast później zostało doładowane i i debet się uregulował. Gdy spytałem o taką sytuacje w BOK VIATOLL, uzyskałem odpowiedź, że za każdorazową taką sytuacje ITD może nałożyć karę do 3 tys zł. I teraz moje pytanie czy ktoś już taką karę zapłacił, i jak się ewentualnie bronic. Dodam, że parę razy zdarzyła się sytuacja gdzie w punktach dystrybucji nie dało się doładować konta z jakiś różnych powodów.
pozdrawiam
Podgląd konta centurioncenturion4553
Wątek forum

kopie cmr-ek do kontroli »


Witam
Stary od jakiegoś czasu co weekend wklada mi do auta kopie ceemerek z tygodnia. do tej pory nigdzie nie słyszałem żeby przy kontroli byly potrzebne cmr z całego miesiąca. wie ktos jak to wygląda od strony prawnej?
~barmanekk19
Wątek forum

Brak karty a tarcze i kontrola itd »


Witam, orientuje się ktoś jaka jest kara za brak posiadania przy kontroli karty do tachografu gdy w dany dzien jezdze na tarczach? Pozdrawiam Waldek
~Wallo1235
Wątek forum

Ktoś już otrzymał zezwolenia na Rosję i Ukrainę »


Ktoś już otrzymał zezwolenia na Rosję i Ukrainę 2016?
W GITD mówią że jeszcze nie ma, i nie zrozumiale kiedy będzie.
~wschodni11
Wątek tylko dla posiadaczy kont

Transport autobusu na własny użytek. »


Witam. Mam pewny problem: niedługo zakupię autobus w celach zabytkowych. Muszę przejechać nim 40km od bazy poprzedniego właściciela do mojego domu. Nie prowadzę żadnej działalności gospodarczej. W związku z tym jakie są potrzebne mi dokumenty przed wyruszeniem w drogę??

Pozdrawia m.
Podgląd konta Jelcz_PRJelcz_PR4
Wątek forum

Kontrola w firmie »


Witam. Jeżeli ktoś może to proszę o radę. W firmie przeprowadzana jest kontrola kierowców. Ja jestem osobą na stanowisku planista. Mam przełożonych Prezesa, dyrektorów i 2 kierowników więc nie mam stanowiska decyzyjnego ale to ja układam grafik miesięczny. O ile plan jest zgodny na poczatku miesiąca o tyle na końcu po wykonaniu bardzo się różni ( chorobowe itd). Powoduje to w niektórych przypadkach skrócenie czasu odpoczynku tygodniowego. Poproszono o wydruk planu planowanego i po wykonaniu pod którym się podpisuję. Stąd moje pytanie - kto będzie płacił ewentualną karę za np naruszenie odpoczynków, pozdrawiam
~Lech12
Wątek forum

Mandat za zle skalibrowany tachograf - GB »


Czesc, mam pytanie, dostal ktos z was albo mial problem z Inspekcja transportu w Wielkiej Brytanii? Kierowca dostal w tamtym tygodniu mandat 300funtow za zle skalibrowany tachograf. Mianowicie urzadzenie zostalo przelozone 3 miesiace temu z innego auta gdzie byly inne opony. Wszystko zostalo dobrze zalegalizowane, rozmiary opon, naklejki na aucie, daty, po prostu wszystko cacy. Inspektor i kierowca zle spojrzeli na wydruk z tacho (na legalizacje z przed 3 lat... ) i kiero dostal mandat. Wie ktos jak sie bronic? odwolywac? pisac listy? dzwonic? jechac do nich?
za wszystkie odpowiedzi serdecznie dziekuje
Łukasz
~Łukasz2
Wątek forum

TACHO »


Mam pytanie jak zmieniłem meldunek i zmieniłem prawo jazdy i mi się zmienił numer prawa jazdy to muszę zmienić kartę kierowcy i muszę tą kartę odesłać. To czym mam się okazać w razie kontroli ITD.
Podgląd konta CE_KierowcaCE_Kierowca1
Wątek forum

Kontrolbuch do 3, 5DMC, DAS, BAG i polizei »


Dziś uzyskałem z DAS (w PL) na moje pytanie "Czy potrzebuje na Niemcy KONTROLBUCH?", następującą odpowiedz: "Jeżeli prowadzi pan nawet busa do 3, 5t to powinien pan wykazać przebieg czasu pracy w celu uniknięcia ewentualnych problemow ze strony BAG lub policji. Aczkolwiek nie mamy konkretnych informacji, aby jednoznacznie odpowiedzieć na to pytanie. "
I co Koledzy na to?
~Galax45
Wątek forum

Transport pustych butli tlenowych, przepisy ADR »


Witam. Mam do przewiezienia palete pustych butli tlenowych z Niemiec do Polski. Pytanie Moje czy potrzeba do tego uprawnień ADR? Z góry dzięki za odpowiedzi Pozdrawiam.
Podgląd konta kapsulkapsul2
Wątek forum

Jakie kary za przeładowania busa 3, 5 DMC? »


Jakie są kary za przeładowanie busa o 1-2 tony np.?
I kto płaci kierowca pracodawca czy firma ładująca?
Podgląd konta RafałJRafałJ69
Wątek forum

Przekroczenie prędkości »


Witam może ktoś mi wytłumaczy taką sytuacje- kilka dni temu na wlocie do Jeleniej Góry od Bolkowa na drodze dwu pasmowej i znaku ograniczenia prędkości do 80km/h jadąc (koń+naczepa) dostałem mandat za przekroczenie prędkości!! Nie przekraczając 80km/h
~Marcin32
Wątek forum

odprawa celna Norwegia »


Jak się robi odprawę celną?
Mam podany adres agencji celnej eksportowej i tu raczej wiem o co chodzi.
Natomiast odprawa importowa?
Mogę przejechać przez granice prosto do tej agencji czy tez na granicy SE-NOK musze sie zgłosić?
~wstyd mi ze pytam27
Wątek forum

karta kierowcy wniosek i kategorie prawa jazdy »


mam kat B BE C CE i teraz we wniosku na kartę kierowcy mam wpisać w osobnych kratkach tylko B C E czy w każdej kratce osobno B BE C CE?
~pawel3
Wątek forum

Kiedy PIS weźmie się za pseudokierowców? »


Kiedy zaczną być rozdawane poważne kary finansowe i zabierane PJ kierowcom jeżdżącym
na magnesach po polskich drogach.
Czekam na to !
~KLP80
Wątek forum

Jaki materiał - Certyfikat kompetencji przewozni »


Jaki materiał - Certyfikat kompetencji zawodowych przewoźnika drogowego? Wiem że są zadania do obliczenia składek wypłaty wynagrodzenia itp. Jaki jeszcze materiał powinienem opanowac chcąc zdac ten egzamin?
~JarGdb43
Wątek forum

Kontrola holenderskiej inspekcji drogowej. »


Pokrótce.
Holandia, kontrola ichniejszej inspekcji, gość stwierdza, że jego zdaniem auto latało na magnesie, propozycja 1500 euro dla kierowcy, 4400 dla firmy. Domniemanie inspektora pochodzi z kontroli komputera samochodowego i tacho, podobno w czasie kiedy tacho pokazywało łóżko, koła się kręciły i wyskoczył jakiś błąd w kompie. Kierowca jest puszczony luzem, dostaje jakiś kwit z kontroli, w kwicie napisanym po holendersku nie ma ani żadnego mandatu, druku do wpłaty kasy itd.
Pytanie. Spotkał się już ktoś z czymś takim? Przejmować się? Olać?
~rao32
Wątek forum

Mandaty na Słowacji »


Od dnia 1. 01. 2016 wzrastaja na Słowacji mandaty za przekroczenie prędkości
przykłado wo :

za przekroczenie predkosci w terenie zabudowanym o 50km/h lub poza terenem zabudowanym o 60km/h mandat moze wyniesc od 500 do 1000 e

szczegolna uwage sluzby kontrolne bede zwracaly na ciezarowki ktore przekraczaja predkosc w poblizu pkt kontroli wagi. w tych miejscach przekroczenie predkosci o kilkanascie km bedzie skutkowalo maksymalnym mandatem ( 1000e )
~ktosik3
Wątek forum

Ile jeszcze takich bedzie po swietach? »


://tygodniksiedlecki. com/t32809-kompletni e. pijany. wigilie. spedzil. na. dolku. htm
Podgląd konta leon76leon761
Wątek forum

itd w firmie »


itd w firmie czy moga ukarac kierowce?
~rysio15
Wątek forum

Itd mandat problem »


witam ostatnio dostalem mandat od itd, inspektor nie dal mi protokolu, ale mandat mi wypisal, czy ja jak wjade do niemiec lub na zachod to bez tego protokolu, wytlamcze sie np. przed BAG ze juz dostalem mandat za to w polsce czy co?? ?
Podgląd konta Szofer22rrSzofer22rr19
Wątek forum

Zarobki w ITD »


Witam, Czy ktoś orientuje sie jakie sa zarobki krokodylków z ITD?
POzdro
Krzysi ek
~krzysiek40
Wątek forum

likwidacja itd a mandaty?? »


Czy po likwidacji ITD tajże zlikwidują mandaty które wystawili???
~benio2
Wątek forum

zlikwidowac ITD »


dlaczego tych nierobow za nasze pieniadze utrzymywac, jest kryzys pogonic ta cholte na cztery wiatry a nie dawac im nasza kase zpodatkow i wczesniejsze emerytury
~s31690
Wątek forum

Jakie pasy w niemczech i ue »


Witam Panów i Panie
Interesuje mnie jedna sprawa zakupiłem auto lawetę oraz lawetę.
Teraz szukam pasów i facet co sprzedawał mi lawetę powiedział że Niemcy wymagają teraz 4% uciągu a nie 7%. Natomiast jedna z większych firm co sprzedaje pasy powiedziała że to wymysł niemców tylko do nowych aut przewożonych na lorach. Więc lepiej kupić 4 czy 7 % żebym nie miał problemów. A i jeszcze jedna sprawa co jeśli na lawecie będzie ok 100kg więcej niż w dowodzie.
Pozrawiam
~Kamil2
Wątek forum

Gwarancja bankowa - ubezpieczeniowa do licencji »


Czy ktoś badał sprawę gwarancji bankowej lub ubezpieczeniowej potrzebnej do wydania nowej licencji transportowej, ewentualnie kto może zrobic bilans firmy?
~zzx115
© 2016 Novemedia Ltd, all rights reserved. etransport.pl logotype is registered trademark of Novemedia Ltd