Policja, ITD i Urzędy

WątekAutorPostów
Kontrola policji podczas pauzy.
Witam mobili. Panowie wczoraj wieczorem w mieście Łódź miałem taką sytuację. Nie zostałem załadowany w firmie więc wyjechałem na drogę częściowo utwardzoną. Po godzinie przyjechała policja i panowie zażądali abym z dokumentami przyszedł do radiowozu. Odpowiedziałem że teraz mam parze i zapraszam po skończeniu przerwy. Jeden z policjantów odpowiedział że jak nie wyjdę to mnie z kabiny wyciągnie. Podjąłem się kontroli, dowalili mandat za parkowanie w nie dozwolony miejscu, chociaż zakazu tam nie było. Czy podczas odpoczynku dobowego policja ma prawo do takich kontroli??
~Maxigut47
Czy ZDM WAW poradzi sobie z przeładowanymi Wywrotkami
Patelniami Betoniarkami

Do tej pory nikt?
~Licealista38
Nadzwyczajna kasta nadludzi
://slask. onet. pl/siemianowice-sl-b yla-prezes-sadu-prow adzila-samochod-pod- wplywem-alkoholu-spo wodowala/1pnfxbn
ŻĄDŁO12
Konsekwencje jazdy na magnesie...
Koledzy, wpisujcie ku przestrodze innym czym skutkuje jazda "namagnesowanym" autem w rękach służb porządkowych, np. inspekcji, policji, służby celnej, itp. nie tylko w kraju, ale i zagranicą. Wysokości kar nakładanych na przewoźnika, kierowcę, czym to grozi i jak to się kończy. Może chociaż kilku szoferom, jak to przeczytają da to trochę do myślenia...
Pozdrawiam wszystkich MYŚLĄCYCH.
~SZCZERZE368
Dlaczego ITD nie kontroluje gruszek???
Zastanawia mnie fakt - dlaczego itd nie kontroluje czasu pracy oraz ładowności gruszek z betonem???
~kiero238
Pracownicy ITD zaczynają STRAIK chcą do mundurówki
co o tym myślicie
~Aloizy8
Jazda na blaszce z innego ciagnika
Cześć wczoraj dowiedziałem się że ciężarówka która jeżdżę nie jest zarejestrowana i szef założył rejestrację z innego ciągnika który jest na placu. Odrazu zadzwoniłem do niego aby wyjaśnić te sprawę bo nie zamierzam jechać tym autem w poniedziałek w trasę. Szef twierdzi że nic by mi nie zrobiła kontrolą co najwyżej jemu. I tu rodzi się moje pytanie. Jakie kary są przewidziane za takie oszustwo i kto ponosi za nie odpowiedzialność. Ja kierowca czy szef właściciel pojazdu?
~Carbon13
Policja Techniczna Warszawa
Kiedy zaczną się kontrole na Morach na nowym punkcje kolo Salonu Skody
~czas zaczać62
PO chce delegalizacji ONR
Jaki ma inetres PO w tym?
~POwstrzymać szaleństwo296
Certyfikat kompetencji zawodowych - pytania
Witam ma ktoś może zestawy pytan na egzamin?? ?
~Dawidooo92
Mandat (kaucja) z Austrii - ODWOŁANIE
Witam, Dostałem w Austrii podczas kontroli karty mandat za brak wpisu od pod 23 do sr 7 rano. Brak wpisu powstawł gdyż jechalem samochodem z innym tacho i musialem cos pomylic. Była to kontola policji. Czy ktoś pisał takie odwołanie? do kogo je kierować? czy na dane policji z protokolu czy do jakiejs centrali?
~Łukasz51
Zatrzymane prawo jazdy na Słowacji
Witam wszystkich kolegów bo jestem załamany w ub. tygodniu zostało mi zatrzymane prawo jazdy na słowacji jechałem od granicy Slagotarian zajechałem po drodze na 3 stacje paliwowe na zadej nie było go-box kasjerka na shellu powiedziała by jechac w strone zvolenia tam na stacji Slovnaft bedzie wiec ruszyłem po 15 min jazdy zostałem zciagniety na parking gdzie zapłaciłem 150eur za myto poczem policjant rzekł ze 1655eur kara za jazde bez waznej opłaty i zatrzymuje mi prawo jazdy wydajac jakies potwierdzenie.

Nie mam na chwile obecna takiej kwoty by wpłacic panad 6tys zł
Zostałem pozbawiony pracy srodków do życia na utrzymaniu mam małe dzieci zone w jednym dniu przez jednego człowieka Polcjanta Słowaciego zycie sie zawaliło co robic czy może ktos cos poradzic moze ktos miał podobny przypadek.

Bede wdzieczny za mądre rady.
Dziekuje.
~Piotr-Łódź60
Radar na ringu kierunek PL.
Panowie czy za Michendorfem w kierunku PL na zwężce za Rasthofem, przy rozwidleniu na uszkodzonym moście, gdzie prawy pas jest dla ciężarówek to lewy idzie dla LKW to ograniczenie jest do 7, 5 czy 3, 5 to? Jechalem solo 7, 5 t i zrobiło dwie fotki.
~Piotr2
odprawa celna Norwegia
Jak się robi odprawę celną?
Mam podany adres agencji celnej eksportowej i tu raczej wiem o co chodzi.
Natomiast odprawa importowa?
Mogę przejechać przez granice prosto do tej agencji czy tez na granicy SE-NOK musze sie zgłosić?
~wstyd mi ze pytam34
Gdzie zapłacić niemiecki mandat?
Mam pytanko.
Dostałem pocztą grzywnę do zapłacenia w niemczech z tego co się doczytałem to mogę to uregulować na poczcie w D, ale ciężko jest podjechać ciężarówką pod pocztę (można zarobić kolejny mandacik:-).
Czy można dokonać wpłaty na granicy? A może w jakieś instytucji w kraju można dokonać wpłaty?
~ukarany43
autolaweta - wyjazd do niemiec po auto
Autolaweta wypożyczenie.
Witam, kupiłem auto w DE seata altea xl, masa własna auta to 1400 kg.
Chce wypożyczyć autolawete i pojechać po auto samemu, posiadam prawko z kategori B.
Co potrzebuje aby legalnie przejechać przez niemcy.
~tomasz20
chinskie centrum w wolce kossowskej POd warszawk
CO o tym sądzicie. Pracuję tam już 3 lata i już niemogę dłużej patrzeć na to co tam się dzieje. Niewielka miejscowość przy trasie WARSZAWA-KRAKÓW mieszczą się tam 5 hal Chińskich GD, 1 wietnamska ASG, 3 tureckie EACC, i jeszcze ASH w budowie jest takze z 3 hale. WSZYSTKO się rozwija co nie jest Polskie. A cała sprzedaż odbywa sie na czarno, rzadnych faktur, wszystko na zeszyty, pieniądze są tu niesamowite jakimi się tu obraca. GDY WPADA KONTROL to WSZYSCY ZAMYKAJA BOXY. IM się pozwala a nas się niszczy...
~xero131
'Nie wracać ze służby bez 8 mandatów!
- Jesteśmy na 10. miejscu w województwie dzięki waszej aktywności - wypominał swoim podwładnym na odprawie aspirant Adam Dudko, naczelnik Wydz. Prewencji i Ruchu Drogowego komendy w Prudniku. - Jeśli chodzi o kary i wnioski, to ja nie widzę policjanta, który zejdzie ze służby bez minimum ośmiu mandatów, nie licząc pouczeń. I tak już nie nadrobimy tych 9 tysięcy, bo się k... nie da. Pan komendant ze mną będziemy się za was tłumaczyć i pisać programy naprawcze. I wtedy, wierzcie mi, ruch drogowy będzie pod szczególnym nadzorem wszystkich. Będziecie rozliczani za wasze k... każde pół godziny w służbie. Szukacie wykroczeń, a w mieście aż się od nich roi. Zanim wyjadę poza miasto, to ja tutaj zostawię 5 mandatów w godzinę. Ja wam to udowodnię, bo usiądę z wami i pokażę, jak się to robi. (... ) Dodatków chcecie, jakie k... dodatki, za dziesiąte miejsce? Ktoś to k... wymyślił i wszyscy realizują, tylko komenda w Prudniku nie potrafi... ://www. nto. pl/apps/pbcs. dll/article?AID=/201 10811/POWIAT11/64759 059
~ŻĄDŁO71
Czy ZDM poradzi sobie z przeładowanymi Betoniarkami
Wywrotkami

ITD sobie nie poradziło
~to kto da radę?14
VIA TOLL kara za konto na minusie
Witam czy kogoś z was już ukarała inspekcja za całkowite wyczyszczenie konta w systemie przedpłaconym? Chodzi mi głównie o sytuacje gdy urządzenie pika 3 bądź 4 razy więc całkiem wyczerpało środki na koncie natomiast później zostało doładowane i i debet się uregulował. Gdy spytałem o taką sytuacje w BOK VIATOLL, uzyskałem odpowiedź, że za każdorazową taką sytuacje ITD może nałożyć karę do 3 tys zł. I teraz moje pytanie czy ktoś już taką karę zapłacił, i jak się ewentualnie bronic. Dodam, że parę razy zdarzyła się sytuacja gdzie w punktach dystrybucji nie dało się doładować konta z jakiś różnych powodów.
pozdrawiam
centurion4.572
Bosta beton i Eurotrans
To 1 własciciel czy obce firmy
~leno31
Cemex Warszawa klobucka zawodzie anopol chelmzyn
jak tam wyglada robota jak z tachem jak z brakujacymi kilometrami? jazda na 2 wz 1 z 7 metrami betonu dla mo i zielonych 10 metrow napisane na 2 wz 7 plus 3 metry betonu no i kasa jaka za podkladanie sie
~ormo54
JD Beton Warszawa ul Pozarowa Chelmzynska
jazda na max, 10 metrow betonu kazda gruszka przeladowana o 5 ton zarobki po 5500 zl?
~xero117
VIA TOLL - bus z przyczepą czy będzię zdjęcie?
VIA TOLL - witam, mam pytanie do zaznajomionych:

Czy jeśli jechałem busem o DMC < 3 ton z przyczepą - łacznie DMC 3550 kg

jechałem bez VIA BOX-a (nie wiedziałem o tym obowiązku - przyczepę podczepiam raz na kilka lat i nawet nie miałem podpisanej umowy z VIA TOLL), uwaga: nie jechałem po autostradzie ale na jednym z odcinków, właczonych do systemu VIA TOLL gdzie funkcjonuje VIA TOLL - jest kilka bramek + jedna z kamerami. Moje pytanie jest takie: jak taka kamera działa i czy robi zdjęcie tylko z przodu czy także z tyłu, czy robi zdjęcia dla wszystkich samochodów czy tylko dla tych, których waga jest duża (jakieś czujniki w drodze), czy też tylko dla tych, które mają VIABOX-a, czyli czy zrobiła zdjęcie dla mojego busa oraz lawety i czy mam się przejmować?


czekam na odp

z góry dzięki i pozdrawiam
wildheart36
Charter z Urszulina dawny PGR
jak tam jest?
~Atomek5
Jaka licencja na przewóz rzeczy dla busa 3. 5t?
Czy dla przewozów busem na terenie UE potrzebna jest licencja którą trzeba mieć przy sobie w razie kontroli? Auto swoje, ocp mam na Polskę i UE, zlecenia biorę od firmy spedycyjnej.

Licencję na transport wydaje państwo członkowskie Unii Europejskiej zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady WE nr 1071/2009.

Istotne znaczenie ma posiadanie certyfikatu kompetencji zawodowej przewoźnika, a także spełnianie warunków w zakresie zdolności finansowej, dobrej reputacji, siedziby firmy oraz bazy eksploatacyjnej.

Na to CPC jest szkolenie, egzamin i później można wyrobić licencję. Szkolenie organizowane jest z myślą o osobach, które zamierzają podjąć działalność gospodarczą w zakresie transportu drogowego rzeczy lub osób oraz pośrednictwa w przewozie rzeczy (spedycji). Głównym celem szkolenia jest przygotowanie przewoźników i kadr niezbędnych do funkcjonowania polskiego transportu w Unii Europejskiej oraz przygotowanie do egzaminu państwowego z zakresu kompetencji zawodowych w transporcie drogowym CPC.
~zaskoczony16
belgia awaria satelita i kara
Mialem taka sytuacje ze w Belgii przestał działać ten ich je... ny Pier... nik. niestety na rozladunku wyciągnąłem wtyczkę z zapalniczki pozniej chciałem ruszyć ale nie świeci sie żadna dioda ani czerwona ani zielona na wyświetlaczu napis not ready. wyszlo zeby wyjechać z Belgii przejechałem pod bramka z kamerami. pytanie czy miał ktos taki problem i czy przyjdzie kara za to jesli tak to jaka i po jakim czasie.
~nowy kierman13
wagi w Austrii
gdzie sa wagi w Austriii szukam konkretnych tras i droggdzie waza busy
master2231
PRZEDSTAWICIEL WE FRANCJI
Poszukuję przedstawiciela we francji. Jesli ktos moglby polecic kogos w rozsadnych pieniadzach to bede bardzo wdzieczny.
~face43
Policja i video a tachograf?
Witam, ostatnio zostałem zatrzymany przez policjanta który zmierzył moją prędkość videorejestratorem jadąc za mną. O dziwo moja prędkość i jego na nagraniu wyniosła 101. 6 km/h, na prostej drodze. Mam odciecie na 90km-h. Na wydrukach z przekroczeń predkości, ze zdarzeń nic nie ma. Zrobiłem razem z nim również wydruk v-diagram z prędkości na której widać że nie przekroczyłem nawet 90. Policjant konsultował się przez telefon ponad 3 razy po czym powiedział że nie może nic innego jak tylko chronić siebie i tyle. Po czy odmówiłem przyjęcia mandatu. Co o tym sądzicie?
~Kam42
a to ci heca dopiero..
www. polsatnews. pl/wiadomosc/2017-03 -19/nie-mamy-uprawni en-do-karania-mandat ami-przyznala-gitd-w -pismie-do-kierowcy/
~ktosik1
Transport mleka bez tacha?
Witam w mojej okolicy działa firma wożąca mleko po mleczarniach. Właściciel jak i kierowcy twierdzą że są wyłączeni z konieczności używania tachografu. Dodam tylko ze są to kółka po ok 500 km w obie strony i pracują na własnej działalności Czy faktycznie przy takim transporcie nie pojazd jest zwolniony z tacho a może ktoś pracuje bądż pracował w takiej firmie
~maanik54
Chcę utrzeć nosa pracodawcy
Pracodawca zwolnił mnie dyscyplinarnie z powodu naruszania czasu pracy. Chcę go zgłosić do ITD i PIP, myślicie że to dobry pomysł??
~miszak85
Doniesienie na pracodawce do I. T. D.
Witam. Pracodawac nie wypłacił mi zaległej pensie. Udaje sie do Inspektoratu pracy żeby założyc sprawe, pytanie czy jest mozliwosc doniesienia do ITD o nieprawidłowościach w firmie w której pracowalem i zlecenia kontroli? jak tak to jak do tego podejsc i co zrobic? pozdrawiam i z góry dzieki za podpowiedzi
~driwere34
za jazdę na magnesie ma odpowiadać przewoźnik
Wojewódzki Sąd Administracyjny w Rzeszowie wydał ostatnio bardzo interesujący wyrok. Zgodnie z nim za jazdę na magnesie powinien odpowiadać przewoźnik, a nie kierowca pojazdu. Argumentem ma być tutaj fakt, że to przecież firma powinna troszczyć się o odpowiedni dobór pracowników, ich szkolenia, a także przestrzeganie procedur. Jednocześnie podkreślono, że gdyby firma dysponowała na przykład systemem GPS monitorującym kierowców, umożliwiającym realną kontrolę poczynań kierowców, prawdopodobnie zostałaby zwolniona z odpowiedzialności.
Wszystko zaczęło się od zatrzymania na autostradzie A4 ciężarówki, której kierowca korzystał z magnesu. Firma nie chciała przyjąć z tego tytułu żadnej kary, broniąc się, że nie ma wpływu na łamanie przepisów przez kierowcę i że tylko on powinien zostać w tej sytuacji ukarany. Sprawa trafiła do wspomianego sądu, a ten nałożył 5 tys. zł mandatu właśnie na przewoźnika.

://40ton. net/firma-transporto wa-powinna-odpowiada c-za-jazde-na-magnes ie-interesujacy-wyro k-sadu/
~Pan Kierowca259
Transport wykonywany przez osobę prywatną bez działalności
gospodarczej

Cześć mam pytanie dla niektórych może ba*alne. Jestem studentem chciałbym sobie dorobić parę groszy, mam auto i przyczepę do przewozu pojazdów. Pomyślałem, że warto by było to wykorzystać i zaoferować się z przewozem. Pojawiła się jednak lampa w głowie bo wszystko wydawało się takie proste, oczywiste i genialne, że nie mogło być prawdziwe. No i właśnie - PL prawo, domyślam się że nie mogę po prostu dogadać się z obcą osobą, wykonać usługę i przyjąć za to pieniądze- racja??
Jeśli tak, co zatem muszę zrobić żeby było legal?
~antoniomacierewicz3
Czy Irlandzkie CPC jest wazne w Polsce, czy trzeba wymieniac
aby podjąc prace w kraju?

Witam mam pytanko do bardziej obeznanych uzytkowników.
Kilka miesiecy temu wróciłem z Irlandii. Tam pod koniec 2014 roku zrobilem kurs CPC i uzyskalem CPC card oraz wyrobilem irlandzka tacho karte. Prawo jazdy mam Polskie kat C zdane w 2008r ale nie mialem nigdy w kraju swiadectwa kwalifikacji tak wiec bez wbitego kodu. Nie robilem tez badan lekarskich czy psychotestow.
Moje pytanie to czy moge podjąć prace mając irlandzkie CPC i tacho card z polskim prawkiem czy tez musze zrobic psychotesty i badania po czym przetlumaczyc CPC i wymienic prawko w starostwie?
Pozdraw iam
kaziulimana7
Kontrola BAG Niemcy. przeładowany bus.
Witam. Mam pytanie do kierowców, którzy mieli podobny przypadek. Na A2 (okolice Hannover) w Niemczech zatrzymali mnie BAG. jechałem dostawczakiem do 3. 5 DMC. Po sprawdzeniu CMR zaciągneli mnie na wage. Dodam, ze w CMR wagowo było wszystko ok, ale po zważeniu wyszło 4. 800kg. I mam takie pytanie. Czy po zapłaceniu mandatu na miejscu rozpatrzą sytuację w sadzie i doślą dopłate? Za 1300kg przeładunku zapłaciłem 260 Euro. Nic nie podpisywałem i dostałem kwit na kartce A4. Z góry dzięki za odp.
~Artur48
Mandat z Francji fotoradar
Czy jest jakaś opcja odwołania się od mandatu, który otrzymałem bez fotografii?
~Tomasz35
Czeski Viatoll
Witam. Możecie mi pomóc w sprawie czeskiego Viatolla? Chodzi o to, że urządzenie zostało zakupione przez kierowce, jednak nie będzie używane, bo nie mamy w planach jeździć na Czechy. Czy w takiej sytuacji mogę wnosić o zwrot kasy, która jest na viaboxie a nie zostałą wykorzystana. Bo z kaucją to wiem, że mi zwrócą ale jak jest z niewykorzystanymi środkami?
emess1211
Tak powinno się karać za wykroczenia
s://transplace. eu/pl/articles/bryty jski-przewoznik-stra cil-uprawnienia-na-1 8-miesiecy-za-przymy kanie-oka-na-lamanie -przepisow-585baaceb c04fa39328b556a
Januszm3
Kurs UDT na opróżnianie i napełnianie cystern kl. 3
Witam, jeden z moich kierowców nie posiada wykształcenia zasadniczego, czy zdobył z was ktoś uprawnienia do napelniania i oprozniania cystern bez min. wyksztalcenia zawodowego??
Prosze o normalne odpowidzi
~mati9
Jaka jest kara za brak winiety w Holandii?
Jak jest teraz kara za brak winiety w Holandii. Winieta była wykupiona o 16:00, akierowca zaczął jazde o 14:00. Jak oni to namierzają? Czy tylko przez policję, czy również przez kamery?
~maro26
Karta kierowcy obowiazkowa czy nie
Witam!

Moje pytanie jest proste ale mimo poszukiwań w internecie nie mogłem znaleźć konkretnej odpowiedzi.
Mam w pracy samochód z tachografem a*alogowym i mam potrzebę od czasu do czasu nim gdzieś pojechać (głównie poza Polską).
Moje pytanie jest takie: Czy muszę wyrabiać sobie kartę do tachografu (kartę kierowcy)? Z tego co wyczytałem podobno muszę ją posiadać zawsze przy sobie jeśli ją wyrobiłem, czyli rozumiem, że jeśli jej nigdy nie wyrobiłem to mogę jeździć na tarczkach i nikt się do mnie nie przyczepi?

pozdra wiam!
~Kruczasty3
Czy kod95 Białorusina jest uznawany w Polsce? może na nim
jeździć?

Czy jest tu jakiś kierowca z Białorusi, ale kto wie czy na kod95 wbitym w prawo jazdy na Białorusi można jeździć?
~kierowca993
Przeciazenie osi ciagnacej
Witam. Mam pytanie odnosnie przeciazenia osi ciagnacej. Wiozlem nawozy w big bagach 48 szt 24 tony. Za kielcami. sciaga mnie itd i wiadomo oska prze... o 750 kg, bo zbiorniki pelne paliwa. Po poltorej godzinie traktor z turem przeladowal mi dwa bagi z przodu na tyl. Akurat dla mnie obylo sie bez mandatu, ale chcialbym sie zapytac czy ratuje firme przed kara to co jest napisane na. protokole, ze pojazd stal sie normatywny?
~Dominik75
Kurs ADR - jaki na butle z gazem?
Witam!
Mam pytanie odnośnie kursu ADR jaki jest mi potrzebny do wożenia butli z gazem sam podstawowy wystarczy czy musze robić te dodatkowe klasy wybuchowe czy coś innego?
~Marek23
Jazda na Tarczkach- Pytanie.
Witam, zaczynam przygodę jazdy samochodem na Tarczkach pierwszy raz. I mam pytanie czy jak ustawie tacho na młotkach cały czas to czy dostane mandat? Wiem że automatycznie po ruszenia auta zacznie rysować jazdę? Podajcie mi na jakiś swoich przykładach jak wy macie w swych autach. Wiem że bez chejtów sie nie obędzie ale no coż:)
misiu220535
Pilna pomoć itd zatrzymało kierowcę jechał w firmowym aucie
jako pasażer bez włożonej karty tacho i

chcą mu dowalić 2 tyś i / lub 5 tyś dla firmy pomóżcie ma przyjąć mandat czy nie? mogą go ukarać za to?
~AnKa235
Dodanie pojazdu do licencji
Witam
Zakupilem dodatkowy pojazd powiedzcie mi czy certyfikat kompetencji jest na firme czy na pojazd?
Wiem ze musze dodac pojazd do licencji wypelniajac wniosek.
Co musze do tej licencji spelnic?
Czy musze miec na nowy pojazd 5000 czy moge poswiadczyc to ubezpieczeniem?
~Patryk3