etransport.pl > Forum >  - Policja, ITD i Urzędy
Grupa tematyczna:
Policja, ITD i Urzędy
WątekAutorPostów
Wątek forum

paszport szwajcaria pomoc???// »


Witam szanownych forumowiczów...
Mam pytanie do was...
Czy do Szwajcari wjadę na dowodzie osobistym czy musze mieć paszport???
Nigdy tam nie jeździłem i nie wiem odnośnie tej kwestji.
Sytuacja w firmie troche się zmieniła i szefo od czerwca będzie nas tam ganiał, a ja paszportu nie mam.
Bardzo proszę o odpowiedz...
Dzięki
~szwajcar dowód19
Wątek forum

Gwarancja bankowa - ubezpieczeniowa do licencji »


Czy ktoś badał sprawę gwarancji bankowej lub ubezpieczeniowej potrzebnej do wydania nowej licencji transportowej, ewentualnie kto może zrobic bilans firmy?
~zzx111
Wątek forum

ITD kontrola VIATOLL - TO JAKIEŚ KPINY!!! »


Ostatnio dostaliśmy wezwanie od ITD do wskazania kierującego, który rzekomo przejechał przez bramkę bez opłaty. W piśmie podano datę i godzinę naruszenia. Sprawdzamy kto jechał. Okazuje się że auto w tym czasie stało, ponieważ kierowca robił pauzę. No ręce opadają!!! Jak można robić takie błędy!!! Dodam, że to już 4 odwołanie w naszej firmie, gdzie wydano decyzję administracyjną na kierowców za rzekomą jazdę z uszkodzonym ViaBoxem, gdzie później okazuje się, że za dane odcinki opłata została pobrana!!! SKANDAL!!!
~prywaciarz158
Wątek forum

VIA TOLL kara za konto na minusie »


Witam czy kogoś z was już ukarała inspekcja za całkowite wyczyszczenie konta w systemie przedpłaconym? Chodzi mi głównie o sytuacje gdy urządzenie pika 3 bądź 4 razy więc całkiem wyczerpało środki na koncie natomiast później zostało doładowane i i debet się uregulował. Gdy spytałem o taką sytuacje w BOK VIATOLL, uzyskałem odpowiedź, że za każdorazową taką sytuacje ITD może nałożyć karę do 3 tys zł. I teraz moje pytanie czy ktoś już taką karę zapłacił, i jak się ewentualnie bronic. Dodam, że parę razy zdarzyła się sytuacja gdzie w punktach dystrybucji nie dało się doładować konta z jakiś różnych powodów.
pozdrawiam
Podgląd konta centurioncenturion4286
Wątek forum

Viatoll - kilkadziesiąt kar za przyczepkę!? »


Witam forumowiczów,

Kilka dni temu odebrałem na poczcie list z GITD, w który pytają mnie o kierującego pojazdem. W ubiegłym roku we wrześniu jechałem autem osobowym po drodze krajowej z podłączoną przyczepką. Całkowite DCM zestawu przekroczyło 3, 5T (dokładnie 3, 71) i nie miałem viatolla. Jako osoba fizyczna nie miałem pojęcia o konieczności posiadania viatolla oraz że jest coś takiego jak suma DMC po przekroczeniu, której trzeba zapłacić myto. W rozumieniu prawa o ruchu drogowym dokonałem NARUSZENIA przepisów i grozi mi kara 3tyś zł za każde naruszenie. Zaś za niewskazanie prowadzącego pojazd 5tyś zł. Dramatyzmu sprawie dodaje fakt, że przyczepkę wypożyczałem wielokrotnie do maja br! (ale na szczęście zepsuło mi się auto bo jeździł bym nim do dzisiaj fuck!). Ponadto zawsze jeździłem tą samą drogą! (bo przecież nie wiedział, że robię coś złego) i zawsze przez tą samą bramkę... W związku z tym spodziewam się w najbliższej przyszłości kolejnych pism od GITD... Przewóz przyczepką miał oczywiście charakter niezarobkowy. Planowane nowelizacje tego chorego prawa zakładają, że nie można sumować kar za przejazd na jednej drodze w ciągu jednej doby (podobne są również orzeczenia sądów). Jednak opisana przeze mnie sytuacja jest zgoła inna i wydaje się beznadziejna. Przyczepkę wypożyczyłem chyba z kilkanaście razy, zatem suma kar zapowiada się ogromna. Oczywiście wiem, że nieznajomość prawa szkodzi itd, ale kara za kilkanaście (a może kilkadziesiąt) naruszeń x 3tyś powala mnie na kolana i niszczy moje życie... Nie wiem co zrobić, szczególnie że podejrzewam, że GITD będzie informował mnie pojedynczo o naruszeniach i w sądzie każdorazowo będę oceniany przez pryzmat jednego naruszenia-jednej kary. Innymi słowy sąd przed którym będę się bronił może nie dostrzec mojego dramatu, szczególnie na początku (1-4sprawy). Dopiero może przy 10 strawie o kolejne 3 tyś może ktoś zrozumie, że to cała seria? (chciałbym się mylić... )

Czy ktoś z was słyszał o podobnej sytuacji i jak ona się zakończyła? (może zna ktoś jakieś orzecznictwo sądu w podobnej sprawie?)

Będę wdzięczny za jakieś informacje.
Podgląd konta FIDFID31
Wątek forum

Bilans przy KPiR jako zabezpieczenie fin. »


Za zabezpieczenie do licencji moze tez słuzyc bilans dla firm, które prowadzą KPiR. W przypadku firm posiadajacych duzo samochodów takie rozwiazanie moze sie okazac duzo tansze niż polisa czy gwarancja bankowa.
Oferuję przygotowanie całego zestawu dokumentów finansowych (bilans, rzis, informacje dodatkowe i innne) niezbędnych do otrzymania licencji. Proszę o kontakt: piottrek22@interia. pl lub 607 036 733
Podgląd konta PiotrCPiotrC10
Wątek forum

Pasażer bez kursu ADR i jazda z ADR »


Koledzy, miał ktoś z was kontrole jak jechał na ADR z pasażerem nie posiadającym kursu? Z tego co się doczytałem to jest kara 500 zł w Polsce. Interesuje mnie jak jest za granicą i czy każą opuścić auto pasażerowi czy może jechać dalej?
~maciun104
Wątek forum

dyckerhof warszawa. plochocimska »


Podobno 6000 na gruszce pompa do betonu 9900 tacho za okno nie ruszaja ich
~g o w n. o2
Wątek forum

Dlaczego ITD nie kontroluje gruszek??? »


Zastanawia mnie fakt - dlaczego itd nie kontroluje czasu pracy oraz ładowności gruszek z betonem???
~kiero75
Wątek forum

zlikwidowac ITD »


dlaczego tych nierobow za nasze pieniadze utrzymywac, jest kryzys pogonic ta cholte na cztery wiatry a nie dawac im nasza kase zpodatkow i wczesniejsze emerytury
~s31663
Wątek forum

dowod rejestracyjny »


W poniedzialek inspektor ITD ztrzymal mi dowod rejestracyjny za brak tablic ostrzegawczych wyrozniajacych pojazd ciezki i dlugi. Potwierdzenie mam do 31 sierpnia tablice zamontowane, przeglad zrobiony. Jak dlugo moge jezdzic na zaswiadczeniu ze stacji dignostycznej
~shorty7
Wątek forum

Niesczytanie danych z karty kierowcy »


Mam pytanie dotyczące sczytywania danych z karty kierowcy. A mianowicie chodzi mi o karę jaką zapłaci kierowca a jaką zapłaci przedsiebiorca za nie pobranie danych z karty kierowcy z ponad 70 dni. Bardzo proszę o odpowiedz na mojego posta. Z góry dzięki.
~Fan21
Wątek forum

CIAGNIK 3 OSIOWY POD CHŁODNIE »


Witam, czy moze ktos sie orjetuje czy pod chlodnia moze jezdzic 3 osiowy ciagnik?jaka jest roznica dlugosc ramy
~Mariusz7
Wątek forum

Wymiana prawa jazdy, a karta kierowcy »


Witam. Właśnie wyrobiłem świadectwo kwalifikacji zawodowej i jutro zamierzam złożyć wniosek o wymianę prawa jazdy w celu dopisania badań lekarskich i KW do prawka. Od razu złożyłbym wniosek o wydanie KARTY KIEROWCY, bo zależy mi na czasie.
Nie jestem tylko pewien czy karta będzie ważna z nowym prawem jazdy, ponieważ we wniosku wypełniałem rubryki "nr prawa jazdy" i "data wydania prawa jazdy", a te dane się zmienią w momencie odbioru nowego prawka.

Więc moje pytanie brzmi: czy składać od razu wniosek o KARTĘ, czy lepiej poczekać do odbioru nowego prawka?? z góry dzięki:) pozdrawiam:)
~ArturZdW96
Wątek forum

Dyckerhof Warszawa ul Plochocimska »


Podobno jazda na maxa, zarobki po 7000 zl na gruszce jak z atr i waga
~bezdomny2
Wątek forum

Przekroczenie prędkości »


Witam może ktoś mi wytłumaczy taką sytuacje- kilka dni temu na wlocie do Jeleniej Góry od Bolkowa na drodze dwu pasmowej i znaku ograniczenia prędkości do 80km/h jadąc (koń+naczepa) dostałem mandat za przekroczenie prędkości!! Nie przekraczając 80km/h
~Marcin20
Wątek forum

Ruszył proces niemieckiego kierowcy. »


Przed sądem w Wuerzburgu rozpoczął się proces kierowcy TIR-a, który był przez lata postrachem niemieckich szos, strzelając z broni palnej ponad 700 razy do innych pojazdów. Prokuratura zarzuca mu próbę zabójstwa w pięciu przypadkach.

58-letni mężczyzna tłumaczył w śledztwie, że był wzburzony zachowaniem innych użytkowników dróg i chciał "dać im nauczkę"
W wyniku strzałów trzy osoby zostały ranne. W najpoważniejszym incydencie poszkodowana kobieta została poważnie ranna odłamkami w szyję.
Kierowca dokonywał drogowych samosądów w latach 2008-2013. Strzelał, po otwarciu szyby, z szoferki swojego samochodu. - Lewą ręką trzymałem kierownicę, a prawą strzelałem - cytuje go agencja dpa. Broń - pistolet kalibru 9 milimetrów - kupił od sowieckiego żołnierza. Miał też zrobiony przez siebie karabinek małokalibrowy.

Jak twierdzi oskarżony, jego celem było jedynie uszkodzenie przejeżdżających pojazdów. Zapewniał, że nie chciał nikogo zranić. Wyjaśnił, że do akcji odwetowych skłonił go incydent, podczas którego wykonujący niebezpieczny manewr samochód transportujący pojazdy omal nie zepchnął jego TIR-a do rowu. - Na niemieckich szosach toczy się wojna - mówił.

Sprawcę zatrzymano po trwającym kilka lat śledztwie. Został zidentyfikowany dzięki danym rejestrowanym przez urządzenia elektroniczne zamontowane na bramkach na autostradach.

Zdaniem prokuratury skutki strzałów były nie do przewidzenia, a podmuch wiatru czy też nierówności na drodze mogły doprowadzić do śmierci kierowców ostrzelanych pojazdów.

Oskarżony kierowca oddał w ciągu pięciu lat łącznie ponad 700 strzałów. Akt oskarżenia obejmuje tylko 170 przypadków, aby - jak wyjaśnił prokurator - ograniczyć ich liczbę do "dających się ogarnąć" rozmiarów.

za wp. pl
Podgląd konta tomaszv670tomaszv6707
Wątek forum

Jaki materiał - Certyfikat kompetencji przewozni »


Jaki materiał - Certyfikat kompetencji zawodowych przewoźnika drogowego? Wiem że są zadania do obliczenia składek wypłaty wynagrodzenia itp. Jaki jeszcze materiał powinienem opanowac chcąc zdac ten egzamin?
~JarGdb20
Wątek forum

BAZE EKSPLOATACYJNA / CERTYFIKAT KOMPETENCJI »


Posiadam certyfikat kompetencji w transporcie krajowym oraz baze eksploatacyjan spełniajaca wymogi wskazane w rozporzadzeniu. Wiecej informacji - justyna-spedycja@wp. pl
~Justyna8
Wątek forum

POLSKA "demokratyczna". »


No to sobie poczytamy/popiszemy.
~Nomad249
Wątek forum

ITD gwałci prostytutki... »


Ciekawe dlaczego nie mogę na etransporcie znaleźć wzmianki wśród innych dokonań ITD tego jednego z ostatnich dni?? ?
://www. fakt. pl/Funkcjonariusz-GI TD-zgwalcil-kobiete-, artykuly, 226702, 1. html
~woditiel16
Wątek forum

co grozi w niemczech za nadgabaryt mandat pilne »


szerokosc 2, 75
niskopodwozie transport
przez de
jakie konsekwencje
~sdfgrtyjhg6
Wątek forum

Transport towaru z niemiec »


Potrzebuje szybko pomocy a mianowicie w najbliższym czasie z niemiec do polski będziemy transportować kakao w proszku. Czy należy zgłosić przewóz tak samo jak zgłasza się przewóz kawy? Proszę o podanie linka lub wypisanie towarów które należy zgłaszać.
~kubza1
Wątek forum

CZAS PRACY Kontrollbuch W BUSIE »


Witam

Poproszę o porady jak rozpisywać KB jak Wy to robicie. Wyczytałem że 28 dni wstecz mogą poprosić do wglądu i co wtedy, jak na CMR coś innego?? jeśli nie CMR to proszą kwity za paliwo i też porównują?? proszę o pomoc, znam rozpisywanie w teorii a praktyka swoją drogą.
~Młody Kierowca7
Wątek forum

Magnes i zielone nieudaczniki ! »


Heyka miernoty urzędnicze !
Minęło 10 lat i dalej jesteście w czarnej doopie.
Syf jest jeszcze większy pomimo otrąbionej propagandowo rocznicy.
Bzdury.
Jeśli przestaniecie udawać, że coś robicie to może będzie szansa na uzdrowienie polskiego syfu transportowego.
Kilka prostych zmian :
1. oszust złapany na drodze to ;
- prokurator z paragarafu o przestępstwo
- zatrzymanie karty kierowcy minimum na 5 lat + wpis do rejestru
- minimum 20. 000 złotych kary.
Za recydywę :
- odsiadka
- zabranie dożywotnio C+E
- 50. 000 złotych kary.

To na początek.
Jeśli przestanie uprawiać miernotę to wtedy może będzie lepiej.
Inaczej jesteście maszynką fiskalną z odmóżdżonymi zasobami ludzkimi.
Takie robokopy od niczego.

Zaś za współudział psiefoźnika stosownie licencja i kasa razy pięć.
Ale kto was robokopy ma coś w głowie, żeby coś zmienić? No kto?
Sądzę, że nikt.
~Nomad121
Wątek forum

viatol bramka nie naliczyła przejazdu »


Dzień Dobry

Parę dni temu do firmy wpłyneło pismo z ITD dotyczące ominięcia opłaty za przejechaną bramownicę ale z stycznia 2014. Kierowca przynajmniej raz na tydzien przejeżdża tą bramownicą i za każdym razem jest naliczana opłata, dodatkowo firma posiada konto z odroczonym terminem płatności. W jaki sposób odwołać się, pismo jest z lipca 2014 natomiast niby wykroczenie z stycznia 2014. Jaki ma czas ITD na zgłoszenie takiego faktu firmie transportowej? Komu grozi mandat i w jakiej wysokości firmie czy kierowcy?
~Nowy10
Wątek forum

pozew zbiorowy kol-trak »


firma oszukała na wiele tysięcy ludzi-przewożniów
s zukamy ludzi do pozwu zbiorowego
piszcie, niech inni nie wpadną w sidlo oszustaw Plewisk i warszawy to dwie siedziby tego czlowieka
~żona11
Wątek tylko dla posiadaczy kont

Tachograf Cyfrowy zmiana numeru rejestracyjnego »


Pracuję w obecnej firmie od trzech lat. Niedawno firma kupiła auto z tacho cyfrowym. Został zarejestrowany pojazd u nas w urzędzie. Jakie było zdziwienie szefa jak mu powiedziałem że trzeba zrobić legalizację tachgrafu.
Podgląd konta Przemo-AtegoPrzemo-Atego10
Wątek forum

EDC 03850 »


MAN TGA 2007 r, czesto ten blad sie zapala jak wioze z 24 tony... czy ktos mial z tym doczynienia? Pozdrawiam.
~Man4
Wątek forum

Bez Ciężarówek nie miałbyś NIC »


Taki napis na tyle naczepy jako odpowiedź na protesty mieszkańców, którym wydaje się że towary można teleportować. W oryginale WITHOUT TRUCKS YOU GET NOTHING.
~zaisty49
Wątek tylko dla posiadaczy kont

Prawda o ITD »


ITD nie jest po to, żeby dbać o kierowców i jakość transportu. ITD jest po to, żeby nakładać kary i zarabiać na urzędników. Gdyby w Polsce wprowadzono zasadę, że za pierwsze przewinienie się karze kwotą pieniężną, a za drugie takie samo przewinienie odbiera się licencje to na bank ITD by ba siebie nie zarobiło.
Podgląd konta knightriderknightrider1
Wątek forum

Drogówka cz 2 czy oszustwo? »


W ostatnim tygodniku motoryzacyjnym „ motor” w artykule TAK POLICJANCI Z DROGÓWKI NACIĄGAJĄ KIEROWCÓW przeczytałem ;

Błędny pomiar suszarką : Policjant mierzy prędkość szybko jadącego pojazdu, a później pokazuje wynik kolenym zatrzymanym kierowcom. Zdecydowana większość daje złapać się na haczyk. Kierowca który ma wątpliwości co do zarejestrowanej prędkości, powinien poprosić o pokazanie czasu jaki minął od wykonania pomiaru ( radary mają taką funkcję ). Policjant nie powinien odmówić

Nieprawidłowy pomiar wideorejstratorem : Oczywiście nie zawsze celowo, ale często z powodu lenistwa czy braku umiejętności pomiary wykonywane przez policjantów wideorejstratorem są nieprawidłowe. Radiowóz z takim urządzeniem nie wysyła żadnych fal – mierzy prędkość innych aut na podstawie własnego prędkościomierza. Dlatego policjanci muszą najpierw dogonić samochód, a następnie na początku i na końcu pomiaru utrzymywać ten sam dystans do niego. Jeśli będą doganiać „ ścigane auto” pomiar nie będzie prawidłowy, ponieważ zawyża jego prędkość ( takie nagranie może być powodem odwołania się od mandatu). Jeśli zatem na filmie widać, że auto na ekranie jest coraz większe i policjanci nie użyli funkcji zoom ( radiowóz zbliża się do namierzanego ), warto odmówić przyjęcia mandatu.


Tygodnik motoryzacyjny motor nr 8/2013 a źródłem tych rewelacji był zaprzyjaźniony policjant.
Podgląd konta 7up7up31
Wątek tylko dla posiadaczy kont

Bluetooth w hiszpani. »


Nie wiem, czy był juz ten wątek na forum. Ostrzegam kierowców przed używaniem, czy tylko założonym za uchem bluetoothem na uchu w Hiszpani. Tam to jest zabronione. Kumpel dostał mandat.
Podgląd konta TreborTrebor7
Wątek forum

pieczątka BAG na tarczce »


byłem kontrolowany w Niemczech i mam pieczątke na tarczce.
czy w razie następnej kontroli mam okazywać tarczki z przed pieczątki?
~początkujący33
Wątek forum

Mandat Asfinag »


Witam
Ostatnio dostałem mandat na kwotę 240 euro w Austrii. czy mogę się odwołać proszę o pilną odpowiedź
Podgląd konta kamaz10054kamaz100547
Wątek forum

Nielegalne kontrole tachografów. »


Coraz więcej sygnałów otrzymują służby kontrolne o wykonywaniu badań tachografów na przydrożnych parkingach oraz wewnątrz baz firm transportowych.
~Gitdek2
Wątek forum

przepisy w różnych krajach UE »


witam, niedawno policjant uświadomił mnie, że on nie może ukarać niemieckiego kierowcy za brak gaśnicy (bo takiego obowiązku nie ma w niemczech), a czeski policjant nie ukarać polskiego kierowcy za brak kamizelki (bo takiego obowiązku nie ma w polsce), uzasadniał to tym, że wszystkie państwa w UE muszą stosować się do norm zawartych w dyrektywach obowiązujących w całej UE, każde państwo może jednak wprowadzać swoje ograniczenia (nie mogące oczywiście łamać ogólno- unijnych norm) jednak może je egzekwować tylko wobec swoich obywateli, proszę bardzo o potwierdzenie tej informacji oraz poinformowanie czy to ma tez zastosowanie do transportu drogowego, czyli jeżeli belgowie czy holendrzy wprowadzą nakaz odpoczynków w hotelu to ja jako polski kierowca też będę musiał respektować holenderskie prawo, pomimo, że nie ma takiego zapisu w przepisach obowiązujących w całej UE?? ?, z góry dziękuję za odpowiedź, pozdrawiam
~PeBe40
Wątek forum

Mandaty od Austriaków na granicy z Czechami »


Ostatnimi czasy policja austriacka urządza na granicy z Czechami łapankę głównie przewoźników z PL. Mandaty nakładane na kierowców są nieadekwatne do wykroczeń-o ile takie są, gdyź policji nie interesują opisane wydruki z tacho, certyfikaty, itp. Średnia wysokośc mandatu-1500-1700 364;. W ub. tygodniu tylko w czwartek zatrzymano ponad 200 aut, od kaźdego kierowcy ściągali na miejscu gotówkę, kto nie miał, poźyczał albo stał "do oporu", nawet dwa, trzy dni, bez dokumentów, bo zabierali nawet cmr-ki, tablice rejestr. itp. Wyglada to na piractwo w XXI wieku. Z tego co wiem, proceder ten kwitnie nadal, telefony do konsulatu pozostaja bez echa, a policjanci wypisują co im przyjdzie do głowy, kary sa"z powietrza", np. za towar, ktory się wg nich leje, chociaz nie ma na to sladu... jednemu z kierowców wlepili mandat ok. 10 000€ i zabronili dalszej jazdy bez lawety, stał dwa dni, w koncu zadowolili się 2500€ i stwierdzili, ze moze jechac, tylko tłumik niech naprawi... to, co sie tam wyprawia to jakiś koszmar... : ( Szukam osób podobnie pokrzywdzonych, gdyz uwazam, źe trzeba ukrocić ten proceder, w źadnym z krajów UE czegos takiego jeszcze chyba nie było...
Podgląd konta Shelby1Shelby19
Wątek forum

ITD może naskoczyć Panu Kierowcy ! »


Kierowca zwolnił się z firmy bo mu tacho przeszkadzało.
Poszedł do takiej gdzie tacho nie jest przeszkodą.
Czasami przekracza 20. 000 km w miesiącu w pojedynczej dużym camionem..
I co frajerskie inspekcje na to?
~20-ty45
Wątek forum

szkolenie okresowe »


a ja mam taki problem, zrobiłem szkolenie okresowe, akurat C i C+E, czasami jeszcze jeżdżę autobusem i na chwilę obecną mam ważne i badania i szkolenie na przewóz osób ale nieuchronnie przychodzi wymiana prawa jazdy (10. 09. 2011) w wydziale konunikacji stwierdzili, ze abym nadal miał uprawnienia na D to muszę jeszcze zrobić szkolenie okresowe D, chociaż oba te szkolenia niczym sie nie różnią tylko tyle, ze trzeba za to drugie też zapłacić - jak jest w Waszych wydziałach komunikacji.
Podgląd konta zbihu1zbihu110
Wątek forum

Kara ITD - brak licencji, umorzenie, i powtórka »


Kara nałożona przez ITD w 2004 roku w wysokości 8000zł za brak licencji na przewóz osób autobusem. Po pewnym czasie sprawa trafia do Urzędu skarbowego, komornika który po kilku latach walki postanawia umorzyć sprawę. I Dosłownie kilka dni temu przyszło pisemko już nie z "ITD" a z "wojewódzkiej komendy policji" (???) o dokonanie wpłaty właśnie tych 8000zł. Ktoś potrafi wytłumaczyć dlaczego teraz nagle przychodzi wezwanie do zapłaty odnośnie sprawy sprzed 10 lat, która to została umorzona przez komornika z urzędu skarbowego, i dlaczego z policji?? ? (kara na nałożona przez ITD potem umorzona przez komornika z urzędu skarbowego)? ? ?... na forum nie znalazłem jednoznacznej odpowiedzi
Podgląd konta stealth0stealth07
Wątek forum

Uprawnienia aby robić przeprowadzki ciężarówka »


Witam,
Posiadam małą firmę przeprowadzko-wą od przeszło 2 lat. Do tej pory świadczyłem usługi busami typu kontener DCM 3, 5 t. Jak wiadomo te dostawcza ki nie maja dużo ładowności (mam 2 sprintery i jedno iveco oby dwa na bliźniaku z windami). Chciałbym kopić coś większego a co za tym idzie trzeba robić różne uprawnienia. Prawo jazdy kat. C posiadam i KWP. Co jeszcze będę potrzebował zdać aby powadzić swoja działalność z użyciem samochodu ciężarowego (wyjeżdżał bym w sezonie zagranicę zarobkowo tym samochodem). Jakie kursy i szkolenia powinni mieć moi pracownicy. Chciałbym dodać, iż do tego wszystkiego w dalsze trasy nie jeżdżę z pracownikiem tylko z kolegą który prowadzi taka samą działalność i też myśli nad dużym autem. Czy problemem będzie że nie jest on moim pracownikiem a jedziemy razem (on też będzie kierował)? Pozdrawiam
Podgląd konta przeprowadzkiliderprzeprowadzkilider32
Wątek forum

mandat od zoll niemcy »


jezdzilem kiedys u takiego jednego, w aucie byl nieoryginalny zbiornik i za duzo paliwa. byly mandaty, szef sie zarzeka ze wszystko oplacil. jak to sprawdzic, pisalem do sluzby celnej to odeslali mnie do Polsko - Niemieckie Centrum Współpracy Służb Granicznych Policyjnych i Celnych w Świecku i nic !! nikt nie moze mi pomoc. ma ktos pomysl jak to sprawdzic?? ?
~kamil_c+e10
Wątek forum

sprawa w sądzie francuskim »


Witam wszystkich. W 2010r. we Francji żandarmi zczytali moją kartę kierowcy, wypytali gdzie pracuję itd. ( pracowałem wtedy u francuza gdzie łamanie tacho było normą jeśli chciało się pracować) było kilka przegięć jednak puścili bez mandatu. Teraz w lipcu 2014 przysłali mi z sądu francuskiego akt oskarżenia o przekraczanie czasu pracy i co za tym idzie skracanie przerw. Może ktoś miał podobny problem i mógł by mi coś doradzić jak najlepiej wybrnąć z tej sytuacji
~Piotrek35
Wątek tylko dla posiadaczy kont

Kurs na wózki widłowe a egzamin UDT »


Witam wszystkich

Mam ukończony parę lat temu kurs na obsługę wózków jezdnych, ale nie zdawałem egzaminu przed UDT, gdyż kurs był organizowany przez pracodawcę. Po zakończeniu u niego pracy otrzymałem zaświadczenie o ukończeniu kursu.

Czy na forum znajdzie się ktoś w temacie i odpowie mi na pytanie:
Czy brak zdanego egzaminu przed inspektorem UDT ogranicza w jakiś sposób moje uprawnienia?

Dzwo niłem do kilku firm szkoleniowych, ale odpowiedzi uzyskuje przeróżne. Będę wdzięczny za podanie podstawy prawnej regulującej moją sytuację.

Pozdrawiam
Podgląd konta DOKDOK2
Wątek tylko dla posiadaczy kont

Inspekcja na Białorusi »


Witam,
Wracając do domu z Rosji, na Białorusi przez CB radio usłyszałem, ze tamtejsza inspekcja od 1 lipca ma inne uprawnienia co do zatrzymywania kierowców, ze względu na wprowadzenie zakazu temperaturowego. Szukałem, ale odnaleźć nie moge, wiecie moze cos na ten temat, bo chciałbym, zeby ta informacja była potwierdzona, żebym podczas ewentualnej kontroli wiedział na co moge sobie pozwolić :)
Podgląd konta TomekSokolTomekSokol3
Wątek forum

Czy można odmówić Inspekcji zjazdu na wagę? »


Witam.

Ostatnio mój kierowca jadący Sprinterem do 3, 5t został zatrzymany na gminnej drodze przez ITD.
Inspektorzy podejrzewali iż pojazd jest przeciążony i zabrali go na punkt ważenia oddalony o 12 km od miejsca zatrzymania. Okazało się jednak że waga pojazdu wynosiłą 3400kg, i moje pytanie brzmi: Czy w takiej sytuacji jak zaistniała kierowca może odmówić przejazdu za wagę? Jeśli jest pewny że waga się zgadza, dodam że nie miał listu przewozowego. Wszak wyciągneli go 12 km z trasy i potem powrot to juz 24km...
~Dom17
Wątek forum

Kara za brak ważnego prawa jazdy »


Czy inspekcja może nałożyć karę za zatrudnienie kierowcy beż ważnego prawa jazdy C+E (chodzi o niewymienione prawo jazdy na nowe czyli brak szkolenia okresowego) Miałem kontrole w tym tygodniu i inspektor nałożył na mnie jako kierowcę mandat w wysokości 800zł. Ale pytanie moje tak jak pisałem wcześniej dotyczy tego czy czasami dodatkowo nie przyjdzie jeszcze jakaś kara na firmę za to że dali mi jeździć bez wymaganych dokumentów. Zaznaczę że badania lekarskie i psychotechniczne miałem w chwili kontroli jeszcze ważne. Po prostu nie zrobiłem szkolenia okresowego i nie wymieniłem prawa jazdy na nowe. Jeżeli jest ktoś kto może rzeczowo odpowiedzieć na moje pytanie to czekam z niecierpliwością.
~pikey16
Wątek forum

Myto na Słowacji »


Czy dysponuje ktoś mapą bramek Myta na Słowacji? Chciałbym wjechać tylko kilka kilometrów w głąb Słowacji, rozładować towar i wrócić, a nie chcę kupować GoBoxa i bawić się w jakieś słowackie rozliczenia. Teoretycznie droga, po której chcę jechać jest płatna, ale z racji tego, że to tylko kilka kilometrów sprawdziłem sobie ją na google street view i zauważyłem brak bramek. Strony słowackiego Myta też nic nie mówią o tym, gdzie się znajdują bramki. W związku z tym mam pytanie, czy można ominąć jakoś słowacką biurokrację? Ofc pojazd 40 ton.
~mytnik8
Wątek forum

Gdzie zapłacić niemiecki mandat? »


Mam pytanko.
Dostałem pocztą grzywnę do zapłacenia w niemczech z tego co się doczytałem to mogę to uregulować na poczcie w D, ale ciężko jest podjechać ciężarówką pod pocztę (można zarobić kolejny mandacik:-).
Czy można dokonać wpłaty na granicy? A może w jakieś instytucji w kraju można dokonać wpłaty?
~ukarany54
© 2014 Novemedia Ltd, all rights reserved. etransport.pl logotype is registered trademark of Novemedia Ltd