REKLAMA

Czekają nas podwyżki za przejazd przez przełęcz Brenner? Wszystko wskazuje na to, że tak
Utworzona: 2018-02-11

Premier rządu Tyrolu nadal domaga się konkretnych rozwiązań, grożąc, że władze Tyrolu nie podpiszą dokumentu końcowego, czyli tzw. „protokołu przyjętych ustaleń” jeśli nie będzie on zawierał konkretnego harmonogramu działań, takich jak np. wprowadzenie specjalnej opłaty za przejazd trasą z Monachium do Werony najpóźniej do roku 2019.

REKLAMA
Oświadczenie padło podczas konferencji prasowej zorganizowanej po posiedzeniu rządu w Innsbrucku. Wspomniany plan działania powinien również zawierać maksymalny limit roczny przejazdów dla ciężarówek oraz zgodę na stosowanie ruchu wahadłowego na autostradzie Inntal.

Wprowadzenie ruchu wahadłowego zapoczątkowało dyskusję na temat ruchu tranzytowego. Póki co rozwiązanie to jest akceptowane, wprawdzie z dużymi oporami, zarówno przez władze Bawarii jak i rząd Niemiec.

Ponadto, specjalna opłata tranzytowa ma być początkowo wprowadzona na odcinku z Kufstein do Werony. Strona włoska wyraziła już na to zgodę. Opłata drogowa po włoskiej stronie granicy ma zostać podniesiona do poziomu obowiązującego na terenie Tyrolu. Na razie propozycja wprowadzenia specjalnej opłaty tranzytowej z Monachium do Werony nadal napotyka na opór Niemiec.

W czasie konferencji prasowej premier rządu Tyrolu odniósł się również do uzgodnień w sprawie pilnych działań mających na celu przeniesienie transportu towarowego na szyny. Do następnego szczytu w maju Niemcy mają opracować koncepcję wzmocnienia roli kolejowego transportu towarowego. Najpóźniej do czasu zakończenia budowy tunelu w 2026 roku trzeba zmniejszyć natężenie ruchu ciężarowego do maksymalnego poziomu miliona ciężarówek rocznie. Wskazał również na konieczność usprawnienia systemu kontroli granicznej w Kufstein, w celu wyeliminowania powstających w niektóre dni ogromnych kolejek i skrócenia czasu oczekiwania na przejazd.
Do ulubionych
REKLAMA
PREZENTACJA FIRMY
Eurogate - przeprawy promowe


NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

NASZE WYWIADY

OPINIE

NASZE RELACJE