REKLAMA

Najtrudniejszy pierwszy raz
Utworzona: 2017-08-13

Ciężar ładunku wskazywał, że pojazd mógł być przeładowany. Ważenie wykonane w pobliskim Żodyniu potwierdziło te podejrzenia.

REKLAMA
26 lipca patrol WITD w Poznaniu z oddziału terenowego w Lesznie zatrzymał przy drodze wojewódzkiej nr 303 w Grójcu Wielkim mercedesa betoniarkę. Kierowca zignorował znak zakazu i przejechał przez most, którego nośność wynosiła 20 ton.

Ciężar ładunku wskazywał, że pojazd mógł być przeładowany. Ważenie wykonane w pobliskim Żodyniu potwierdziło te podejrzenia. Inspektorzy ustalili też, że kierujący nie rejestrował swojego czasu pracy z powodu braku wykresówki w tachografie. Zatrzymany pojazd był nowy i wykonywał pierwszy przewóz w firmie, która posiada tylko pojazdy wyposażone w tachografy cyfrowe. Kierujący oświadczył, że zaskoczył go tachograf analogowy, do którego firma nie zakupiła wykresówek, a pilny przewóz wymusił jazdę bez tarczy.

Kierowca został ukarany dwoma mandatami karnymi za niestosowanie się do znaków pionowych i za brak rejestracji okresów prowadzenia pojazdu. Wobec przewoźnika wszczęto dwa postępowania administracyjne za nieprawidłowości w ewidencji czasu pracy oraz wykonywanie przejazdu pojazdem nienormatywnym.

Źródło: WITD Poznań
Do ulubionych