Josephs.ScotBorowiak Properties Ltd

Stop szaleńczej jeździe...

Utworzona: 2021-10-30


...na złamanie karku, pod prąd, po chodniku, po przysłowiowych palcach przechodniów znajdujących się już na przejściu dla pieszych, pasami awaryjnymi dróg ekspresowych, na tzw. „czołówkę”. Dramatyczne potrącenia, ucieczki przed policjantami to tylko niektóre wybryki drogowych piratów, codziennie rejestrowane przez stróżów prawa.

Dlatego zero tolerancji dla drogowego bandytyzmu- to maksyma, która przyświeca wszystkim lubuskim policjantom. Ci codziennie strzegą bezpieczeństwa na arteriach komunikacyjnych tego regionu. Zdarzenia, które rejestrują każdego dnia świadczą o braku rozwagi niektórych kierowców i dziwią nawet najbardziej doświadczonych funkcjonariuszy. Stąd ich stanowcza reakcja, której oczekuje przede wszystkim społeczeństwo- zwykli kierowcy, chcący mieć gwarancję, że z naprzeciwka nie będzie jechał drogowy pirat wykazujący się pełną ekwilibrystyką połączoną z cynizmem i nieodpowiedzialnością, zaznaczają podinspektor Marcin Maludy, rzecznik prasowy KWP w Gorzowie Wielkopolskim i młodszy aspirant Mateusz Sławek.

Drogowi bandyci nie mogą liczyć na taryfę ulgową. Od początku 2021 roku z takiego błędu zostało już wyprowadzonych wielu drogowych piratów, którzy zostali upomnieni za przekroczenie dozwolonej prędkości. Aż 2029 z nich straciło prawa jazdy, w tym 1417 za przekroczenie prędkości w terenie zabudowanym o ponad 50 km/h. Aż 6030 kierowcom odebrano dowody rejestracyjne głównie za zły stan techniczny auta lub brak badań technicznych. W trosce o to, aby na lubuskich drogach nie poruszali się pijani kierowcy policjanci przeprowadzili już blisko 100 tysięcy badań na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu. Ponad 2068 z nich złamało tę naczelną zasadę bezpieczeństwa. Ogólnie od początku roku tylko sami lubuscy policjanci ruchu drogowego zarejestrowali 75 353 wykroczenia!

Oprócz braku wyobraźni i zdrowego rozsądku duże przełożenie na niewłaściwe zachowanie kierowców mają warunki na drogach. Wraz z jesienią na drogach są one coraz trudniejsze. Nie każdy zmotoryzowany sobie z tym radzi, co w połączeniu z nadmierną prędkością najczęściej kończy się na przydrożnym drzewie. O skutkach nie trzeba zbyt obrazowo się rozpisywać, bo każdy je zna. Są tragiczne. Te dramaty dzieją się wszędzie, także w lubuskiem. Od początku roku na tych drogach doszło do 440 wypadków, w których życie straciło 60 osób, a 530 zostało rannych. Ponadto odnotowano ponad 8000 kolizji. Funkcjonariusze chcą ograniczyć także zdarzenia z udziałem pieszych. Na przedstawionym materiale video widać, że wciąż to jest duży problem, a w wielu sytuacjach piesi tylko cudem uniknęli śmierci. Od stycznia w 66 wypadkach aż 11 osób z tej grupy ruchu drogowego straciło życie w wyniku potrącenia, a 54 zostało rannych. Ale co kilka dni powtarzane są działania pod nazwą „Piesi”, które chronią ich zdrowie i życie, a z drugiej strony piraci drogowi tracą prawa jazdy.



Źródło: policja
Do ulubionych
FIRMOWY SPOTLIGHT
ADR Adviser Doradztwo i Szkolenia Jacek Pluta


NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

NASZE WYWIADY

OPINIE

NASZE RELACJE

Photo by Josh Hild from Pexels