REKLAMA

Flaga wnoszona na najwyższe szczyty świata
Utworzona: 2019-09-10

Grupa SKAT, operator logistyczny z siedzibą w Gdańsku, znany m.in. z pomarańczowych kabin ciągników siodłowych, od wielu lat angażuje się w projekty społeczne i dofinansowuje akcje charytatywne. Jedną z najbardziej spektakularnych jest "Flaga pomocy", która wspomaga podopiecznych Pomorskiego Hospicjum dla Dzieci w Gdańsku.

Gdański potentat rynku TSL wspiera Pomorskie Hospicjum dla Dzieci od 9 lat. Połączenie regularnej pomocy z rozpoznawalnym projektem fotografii podróżniczej pod nazwą „Poznaj świat ze SKAT” dało dwa lata temu impuls do zorganizowania kolejnej akcji związanej z podróżami – "Flaga pomocy". Jej ambasadorką jest alpinistka Lucyna Kołodziejska, która w intencji dzieci wnosi flagę na szczyty gór.

W 2018 roku zdobyła najwyższy szczyt Andów – Aconcagua (wys. 6961 m n.p.m.) – położony na obszarze Argentyny. Kolejnym celem była góra Denali (poprzednio Mt. Mc.Kinley – 6190 m n.p.m.), najwyższy szczyt Ameryki Północnej, na którym Polka stanęła w czerwcu tego roku. Podczas wypraw i po jej powrocie do kraju trwały zbiórki na rzecz hospicjum, a flagi zostały wystawione na licytacje.

Społeczna odpowiedzialność biznesu zajmuje ważne miejsce w filozofii zarządzania Grupą SKAT. Aktywności na rzecz potrzebujących inicjują przede wszystkim nasi pracownicy, a zarząd firmy z zaangażowaniem wspiera te działania. Projekt „Flaga pomocy” jest nastawiony nie tylko na organizowanie zbiórek na określone cele, związane z potrzebami hospicjum, ale również wszelkiego rodzaju aktywności, które pokazują, że można wspierać potrzebujących na różne sposoby. A flaga wnoszona na najwyższe szczyty świata jest symbolem, że nic nie może stanąć na przeszkodzie pomysłom, które niosą pomoc. Zebrane dzięki akcji fundusze zostały przeznaczone przez hospicjum między innymi na zakup sprzętu medycznego i materiałów opatrunkowych, a także przygotowanie uroczystej Wigilii i prezenty dla dzieci
- mówi Dmitrij Gabczenko, dyrektor działu marketingu Grupy SKAT.
Źródło: SKAT
Do ulubionych