REKLAMA

Pojechali za nim, zaatakowali i pobili - kierowca ciężarówki trafił do szpitala
Utworzona: 2019-05-14

Powodem agresji 20, 23 i 31-latka było zdarzenie drogowe, do którego doszło na autostradzie. Kierujący pojazdem ciężarowym miał nagle zjechać na lewy pas ruchu i tym samym doprowadzić do kolizji z udziałem jadącego za nim pojazdem marki BMW.

REKLAMA
Uczestnicy zdarzenia, aby wyjaśnić sytuację, zjechali na najbliższy parking. Tam, zanim kierowca ciężarówki zdołał cokolwiek powiedzieć, został zaatakowany przez kierowcę z pojazdu poszkodowanego oraz jego dwóch pasażerów. Nie zważając na możliwe konsekwencje swojego zachowania, mężczyźni kopali po całym ciele i głowie pokrzywdzonego. Nie przestawali bić nawet wówczas, kiedy mężczyzna upadł.

Napastnicy zaatakowali również innego kierowcę, który widząc, co się dzieje, podbiegł i próbował pomóc napadniętemu. W rezultacie obaj pobici kierowcy korzystali z pomocy medycznej i zostali zabrani do szpitala.

Przybyli na miejsce policjanci w związku ze zdarzeniem zatrzymali trzech mieszkańców Wrocławia w wieku 20, 23 i 31 lat. Wszyscy trafili do policyjnego aresztu. Funkcjonariusze na podstawie zgromadzonego materiału dowodowego przedstawili wszystkim zatrzymanym dwa zarzuty udziału w pobiciu i narażeniu pokrzywdzonych na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia lub ciężkiego uszczerbku na zdrowiu. Ponadto 23-latek odpowie również za kierowanie wobec dwóch pokrzywdzonych mężczyzn gróźb pozbawienia życia.

Przestępstwo udziału w bójce lub pobiciu, w którym naraża się człowieka na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia albo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu zagrożone jest karą do 3 lat pozbawienia wolności. Za kierowanie kierowanie gróźb karalnych grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności.

Policjanci wyjaśniają również okoliczności zdarzenia drogowego, które miało miejsce na autostradzie.

Źródło: policja
Do ulubionych