REKLAMA

Nowoczesny transport kontenerów
Utworzona: 2019-05-16

DAF Trucks dostarczył dwie ciężarówki CF Electric z napędem VDL E-Power niemieckiej firmie Contargo, należącej do Grupy Rhenus. Pojazdy będą wykorzystywane do transportu kontenerów pomiędzy terminalami położonymi w rejonie dolnego Renu.

REKLAMA
Richard Zink, dyrektor ds. marketingu i sprzedaży, członek zarządu spółki DAF Trucks, przekazał kluczyki Michaelowi Viefersowi, przedstawicielowi zarządu Grupy Rhenus. Ekologiczne ciągniki dołączają do floty firmy Contargo, specjalizującej się w obsłudze kontenerów w głębi lądu (ok. 2 mln sztuk rocznie). To pierwsze samochody DAF CF Electric, które zostały wprowadzone do eksploatacji w Niemczech oraz szósta i siódma ciężarówka tego typu poddana szeroko zakrojonym testom eksploatacyjnym.

Cieszymy się, że we współpracy z renomowanymi firmami, takimi jak Rhenus, możemy poszerzać nasze doświadczenia z samochodami elektrycznymi. Dane, jakie zgromadzimy zarówno na temat technologii, jak i eksploatacji tego typu pojazdów, zostaną uwzględnione w specyfikacjach technicznych końcowych modeli produkcyjnych, zapewniając tym samym ich bezproblemowe dostosowanie do wymagań rynku. To oczywiste, że sektor transportowy stoi u progu wielkiej transformacji. Ciężarówki elektryczne staną się w przyszłości standardem w coraz większej liczbie obszarów miejskich w Europie
– przewiduje Richard Zink z DAF Trucks.
Model CF Electric to ciągnik siodłowy w konfiguracji 4x2 z elektrycznym układem napędowym, zaprojektowany do transportu ładunków na obszarach miejskich, przy DMC zestawu do 37 ton. Sercem układu napędowego E-Power firmy VDL jest silnik elektryczny o mocy 210 kW zasilany akumulatorem litowo-jonowym o łącznej pojemności 170 kWh. Ciężarówka ma zasięg do 100 km, w zależności od masy ładunku. Pojazd wyposażono w funkcję szybkiego ładowania akumulatorów.

Jednym z naszych celów jest dekarbonizacja działalności firmy do 2050 roku. Te ciężarówki stanowią ważny krok na drodze do osiągnięcia tego ambitnego celu
– skomentował Jürgen Albersmann, dyrektor zarządzający firmy Contargo.

DAF CF Electric — dane techniczne

masa własna – 9700 kg
moc silnika elektrycznego – 210 kW
moment obrotowy – 2000 Nm
pojemność akumulatora – 170 kWh
zasięg - do 100 km
szybkie ładowanie akumulatora - 30 minut
pełne ładowanie - 1,5 godz.

Źródło: DAF
Do ulubionych