ARTYKUŁ SPONSOROWANY

100% ulgi z myta w Niemczech dla pojazdów dwupaliwowych Diesel-CNG
Utworzona: 2019-05-08

Od stycznia tego roku wszystkie pojazdy ciężarowe powyżej 7,5 tony zasilane napędem dwupaliwowym Diesel + CNG mogą skorzystać z całkowitego zwolnienia z opłat drogowych na terenie Niemiec. Kwota jaką można zaoszczędzić dzięki instalacji dual fuel CNG jest równa miesięcznym wydatkom na Toll Collect. 100% ulga obowiązuje do końca 2020 roku.

System zasilania dwupaliwowego - instalacja VELA Diesel oferowana przez firmę ELPIGAZ - nie ingeruje w fabryczny układ zasilania silnika olejem napędowym. Pojazd z taką instalacją może jeździć tylko na dieslu osiągając pełną moc lub w systemie DUAL FUEL przy jednoczesnym podawaniu dwóch paliw: oleju napędowego i gazu. Korzystając z przełącznika kierowca wybiera podczas jazdy rodzaj systemu zasilania: Diesel lub DF tj. DUAL FUEL czyli Diesel + CNG. W instalacjach dwupaliwowych gaz jest tylko dodatkiem do diesla, ale taka instalacja spełnia niemieckie wymogi do uzyskania ulgi.

Klienci, którzy zamontowali w swoich pojazd nasz system dual fuel CNG, uzyskali już zwolnienie z Toll Collect i jeżdżą bez opłat. – mówi Grzegorz Jarzyński, prezes ELPIGAZ.
ELPIGAZ oferuje szybką realizację montaży dla całych flot, z możliwością adaptacji nawet do 30 pojazdów tygodniowo, a także kompleksowe wsparcie niezbędne do uzyskania wpisu w dowodzie rejestracyjnym (CNG). Umożliwia to szybkie skorzystanie z ulgi dla wszystkich pojazdów wyposażonych w instalację dual fuel. Przy założeniu, że firma transportowa, posiadająca dużo pojazdów, za przejazd po niemieckich drogach płaci średnio 1000-1300 euro miesięcznie za każdy pojazd, traci dziesiątki tysięcy tylko przez czekanie (np. ze względu na długie terminy realizacji montażu całej floty).


Prezentacja DUAL FUEL CNG z napisami

Na podstawie danych z faktur Toll Collect można samodzielnie obliczyć zysk z adaptacji pojazdów na zasilanie dwupaliwowe CNG oraz korzyści z ulgi, w zależności od terminu dokonania montażu.

Elpigaz- Kalkulator prognozowanych oszczędności

Aby uzyskać zwolnienie z opłaty drogowej w Niemczech, po montażu instalacji dual fuel CNG (zakład montażowy zapewni wymagany prawem odbiór zbiornika przez TDT), należy dokonać wpisu instalacji CNG do dowodu rejestracyjnego pojazdu w urzędzie komunikacji, a następnie wystąpić do Toll Collect z odpowiednim wnioskiem o zwolnienie z opłat. Termin na uzyskanie zezwolenia Toll Collect na stosowanie 100% ulgi z myta w danym pojeździe (zasilanym dual fuel CNG) to okres kilku tygodni. Należy jednak podkreślić, że ulga obowiązuje już od momentu złożenia wniosku w Toll Collect. Po uzyskaniu zezwolenia przewoźnik nie płaci już myta i występuje o zwrot za myto zapłacone w okresie między złożeniem wniosku a wydaniem zezwolenia.

Więcej informacji można znaleźć na stronie ELPIGAZ
lub bezpośrednio u konsultantów firmy tel. +48 784 656 985
Do ulubionych

Fotografie