REKLAMA

ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Nie przepłacaj! Sprawdź, ile powinien kosztować używany ciągnik
Utworzona: 2019-04-13

Na cenę używanego pojazdu wpływa wiele różnych czynników. Rocznik czy przebieg to podstawowe parametry, które trzeba uwzględnić porównując ze sobą oferty. Jak sprawdzić, czy podana w ogłoszeniu cena nie jest zawyżona?

Na platformie Tradus.pl od razu widać, czy cena w ogłoszeniu nie odbiega od średniej dla danego modelu. Nie trzeba już samodzielnie porównywać kilkunastu upatrzonych pojazdów, by znaleźć najkorzystniejszą ofertę - wszystko dzieje się automatycznie i dzięki zaawansowanym technologiom. Na podstawie milionów ogłoszeń, które pojawiły się w serwisie obliczany jest przedział cenowy, w którym najczęściej pojawiał się wybrany model z podobnym zestawem parametrów.

Obliczenia uwzględniają nie tylko rocznik czy przebieg, ale też i bardziej zaawansowane parametry, takie jak rodzaj kabiny czy układ osi. Dzięki temu kupujący otrzymuje precyzyjną wycenę i jasną informację - ta cena jest uczciwa, zawyżona lub poniżej średniej. A ta informacja na pewno przyda się w negocjacjach ze sprzedawcą.

Takie wyceny dostępne są już dla wszystkich ogłoszeń z kategorii “Ciągniki siodłowe” . Na przykładzie oferty, w której jest trzyletni ciągnik MAN widzimy, że oczekiwana przez niemieckiego sprzedawcę kwota 175 200 złotych idealnie mieści się w średniej cenie - określonej jako “Wartość rynkowa Tradus”.Zdarzają się też okazje - jak na przykład czteroletni ciągnik DAF. Ta oferta sprzedaży z Polski jest o prawie 10 000 złotych niższa od średniej dla pojazdów DAF o zbliżonych parametrach. Warto z takiej oszczędności skorzystać.Holandia to kraj, z którego pochodzi najwięcej ofert sprzedaży używanych ciągników siodłowych na platformie Tradus. Jeśli wśród blisko 4000 ofert ktoś trafi na model o parametrach, które mu idealnie odpowiadają, ale cena wydaje się być nieco wygórowana - trzeba skorzystać z podpowiedzi i negocjować. W rozmowach z tym sprzedawcą pomogą twarde dane rynkowe, które pokazują, że cena za ten używany ciągnik Scania jest o 8000 tysięcy złotych wyższa od średniej. Ceny można przeglądać też w innych walutach - wtedy automatycznie wyświetla się nadwyżka w kwocie 1850 euro.Tradus.pl to pierwszy serwis z ogłoszeniami sprzedaży używanych pojazdów, który wprowadził takie narzędzie dla kupujących. Z pewnością ułatwi ono porównywanie ofert z Polski i z Europy oraz przyczyni się do większej przejrzystości cen na rynku.

Tradus.pl
Do ulubionych

Fotografie