REKLAMA

Stworzą wysoko wyspecjalizowane systemy kontroli pojazdów
Utworzona: 2019-04-13

Dążąc do zapewnienia kompletnych, zintegrowanych rozwiązań w dziedzinie elektrycznego układu napędowego dla pojazdów użytkowych, AxleTech zawarł strategiczną umowę z firmą Agility Fuel Solutions, wiodącym dostawcą czystych paliw dla średnich i ciężkich pojazdów użytkowych.

Na rynku pojazdów użytkowych daje się zaobserwować rosnące zainteresowanie elektrycznymi układami napędowych, a AxleTech chcę być liderem tego segmentu. Wkład Agility to duże doświadczenie oparte na bogatej wiedzy w zakresie integracji systemów w ciężarówkach, doświadczenie w tworzeniu systemów kontroli w samochodach ciężarowych oraz podejście do tworzenia opakowań dla akumulatorów dla rynku pojazdów użytkowych. Poprzez tego rodzaju strategiczne sojusze jesteśmy w stanie oferować naszym klientom kompletne i zintegrowane rozwiązanie w zakresie napędu elektrycznego dla średnich i ciężkich samochodów ciężarowych powiedział Bill Gryzenia, dyrektor generalny AxleTech.

W ramach tego strategicznego sojuszu Agility będzie dostawcą wysokonapięciowych akumulatorów litowo-jonowych chłodzonych cieczą, które zostały zaprojektowane specjalnie z myślą o wymagających zastosowaniach w pojazdach użytkowych. Dzięki modułowej konstrukcji, są to najlżejsze i najbardziej kompaktowe akumulatory chłodzone cieczą dostępne dla średnich i dużych ciężarówek. Akumulatory Agility będą stanowić uzupełnienie niektórych elementów elektrycznego układu napędowego opracowanego AxleTech, pasujących do obecnych elementów obudowy podwozia, zawieszenia i kół. Można je konfigurować w zależności od wybranej charakterystyki podwozia a ich zewnętrzne elementy połączeniowe są zaprojektowane tak, aby ułatwić instalację i obsługę. Dzięki doświadczeniu Agility w pracy z różnymi typami paliw oraz technologiami przechowywania i dostarczania energii elektrycznej, AxelTech może rozwijać swoje niekonwencjonalne podejście do źródeł energii.

Agility cieszy się z możliwości współpracy z AxleTech w dążeniu do zaspokojenia popytu na elektryfikację. Mając do dyspozycji elektryczny układ napędowy nowej generacji oraz wiedzę i doświadczenie w dziedzinie zastosowań tego typu układów napędowych, AxleTech jest idealnym partnerem w strategicznym projekcie, który ma przyczynić się do rozwoju sektora transportu komercyjnego powiedział Todd Sloan, wicedyrektor ds - innowacji i rozwoju nowych przedsiębiorstw w Agility.

Źródło: AxleTech
Do ulubionych