REKLAMA

Inwestycja w przyszłość za 33 miliony euro
Utworzona: 2019-02-08

Renault Trucks zapowiedział zbudowanie w Lyonie nowego Centrum Badań i Rozwoju o łącznej powierzchni 11.300 m2, które zostanie otwarte w pierwszym półroczu 2021 roku. Będzie tam miejsce dla ok. tysiąca specjalistów. Latem bieżącego roku zostanie wmurowany kamień węgielny.

Jak zapewniają przedstawiciele francuskiej marki, nowa placówka w Lyonie będzie jednym z dwóch największych centrów badawczo-rozwojowych w grupie Volvo, a jednocześnie znajdzie się w grupie 10 najważniejszych tego typu ośrodków we Francji. Budowa jest częścią 5-letniego program rozwoju Renault Trucks, który ma przygotować markę do nowych wyzwań i wzmocnienia obecności w poszczególnych sektorach transportu.

W nowoczesnym budynku, który powstanie w dzielnicy Saint-Priest będzie pracować ok. 1000 ekspertów (spośród 1400 inżynierów zatrudnionych w fabryce koncernu w Lyonie). Inżynierowie i konstruktorzy będą tworzyć innowacyjne rozwiązania dla Renault Trucks i innych marek z grupy Volvo przy współpracy z pracownikami działów zakupów, co ułatwi wymianę informacji i przyspieszy realizację projektów rozwojowych. Nowe podejście do zagadnienia przepływu informacji widać również w organizacji 3- poziomowej przestrzeni budynku, która będzie sprzyjać wymianie wiedzy i ścisłej współpracy między poszczególnymi ekipami.


Obiekt jest zaprojektowany tak, aby zużywał o 25% mniej energii niż to wynika z obowiązujących we Francji norm. Aby zoptymalizować koszt inwestycji, która pochłonie 33 miliony euro, już na wstępnym etapie oszacowano wszystkie wydatki związane z wybudowaniem i późniejszą eksploatacją obiektu (m.in. materiały budowlane, zużycie energii, gospodarowanie odpadami).

Źródło: Renault Trucks
Do ulubionych