REKLAMA

Transport publiczny – krwiobieg miasta
Utworzona: 2019-01-10

Eksperci zaproszeni na "Forum Transportu Publicznego" szczegółowo omówią wszystkie elementy nowoczesnego transportu zbiorowego, który powinien być sprawny i efektywny, bezpieczny, energooszczędny, ekologiczny, a także wykorzystywać najnowsze zdobycze techniki.

Transport to jeden z ważniejszych czynników decydujących o atrakcyjności miasta. Siatka połączeń komunikacyjnych pomiędzy najważniejszymi ośrodkami w mieście w dużym stopniu wpływa na zadowolenie mieszkańców, turystów i osób w nim pracujących. Za udogodnieniami dla pasażerów stoi jednak mnóstwo wyzwań, przed którymi stoją miejscy włodarze i zarządzający transportem publicznym. Muszą zadbać o to, aby transport funkcjonował sprawnie i efektywnie, a jednocześnie był bezpieczny, energooszczędny i tani, siatka połączeń uwzględniała potrzeby jak największej liczby pasażerów, a środowisko naturalne było maksymalnie chronione. To zadanie niełatwe, ale wykonalne.

Polski Instytut Rozwoju Biznesu jest organizatorem konferencji "Forum Transportu Publicznego – nowe technologie i bezpieczeństwo", która odbędzie się 24 stycznia 2019 roku w warszawskim Centrum Bankowo-Finansowym "Nowy Świat" (w godzinach 9-15). Zaproszeni specjaliści opowiedzą co robić, aby transport zbiorowy funkcjonował na wysokim poziomie ku zadowoleniu pasażerów. W poszczególnych prezentacjach przedstawione zostaną m.in. nisko- i zeroemisyjne środki transportu zbiorowego, nowoczesne rozwiązania w zakresie poboru opłat za przejazd (np. bilety elektroniczne, aplikacje mobilne, biletomaty), cyfrowe nośniki informacji w transporcie publicznym, kasy i drukarki fiskalne wykorzystywane w transporcie. To tylko niektóre z tematów – będzie ich więcej.

Organizator zaprasza na konferencję przedstawicieli jednostek samorządu terytorialnego i administracji centralnej, operatorów publicznego transportu zbiorowego, reprezentantów instytucji rządowych i samorządowych. Wstęp dla wyżej wymienionych osób jest bezpłatny, ale wymagana jest rejestracja przez stronę internetową.

Więcej szczegółów można znaleźć w naszym kalendarium – szukajcie zakładki w menu etransport.pl. Znajdziecie tam link, za pomocą którego można zgłosić udział w konferencji.

Źródło: Polski Instytut Rozwoju Biznesu
Do ulubionych