REKLAMA

Całkowicie zablokowana S3. Autokar wypadł z drogi i przewrócił się na bok
Utworzona: 2018-12-06

W wyniku zdarzenia zginęła 1 osoba, a 24 w związku z odniesionymi obrażeniami zostały przewiezione do szpitali.

Aktualizacja z dnia 7 grudnia 2018r.

Kilka minut przed godziną 21 oficer dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Polkowicach został powiadomiony o zdarzeniu drogowym w okolicy miejscowości Kaźmierzów. Przybyli na miejsce policjanci wstępnie ustalili, że 69-letni kierowca autobusu z nieznanych przyczyny zjechał na prawe pobocze drogi, co ostatecznie doprowadziło do przewrócenia się pojazdu na bok.

W wyniku zdarzenia zginęła 1 z pasażerek, a 24 osoby z różnymi obrażeniami przetransportowano do kilku szpitali. Pozostałe osoby uczestniczące w zdarzeniu trafiły do miejsca przygotowanego przez władze samorządowe i oczekiwały na transport do miejsc docelowych.

Pierwsze czynności policjantów i funkcjonariuszy pozostałych służb polegały na wyciągnięciu wszystkich poszkodowanych z wnętrza pojazdu, udzielenia im niezwłocznej pomocy i przekazania służbom ratunkowym.

Funkcjonariusze do wczesnych godzin rannych zabezpieczali miejsce zdarzenia i wykonywali czynności procesowe z udziałem biegłego z zakresu ruchu drogowego pod nadzorem Prokuratora Rejonowego w Lubinie. Na czas prowadzonych działań ratowniczych funkcjonariusze wyznaczyli dla kierowców objazdy.

Kierowca autokaru został przebadany na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu – był trzeźwy. Został zatrzymany, by dziś wykonać z jego udziałem czynności procesowe. Obecnie policjanci zajmują się szczegółowym wyjaśnieniem okoliczności zdarzenia – funkcjonariusze będą ustalać co było jego przyczyną np. czy zaistniał w tej sprawie błąd ludzki lub może usterka techniczna. Wszystkie zebrane na miejscu informacje zostaną zweryfikowane.

Informacja z 6 grudnia 2018r.Źródło: KPP w Polkowicach/112 Polkowice
Do ulubionych