REKLAMA

Pierwszy magazyn logistyczny z funkcją cross-dock w Małopolsce
Utworzona: 2018-12-05

ROHLIG SUUS Logistics uruchomił pierwszy w Małopolsce obiekt łączący funkcję magazynu logistycznego oraz nowoczesnego terminala przeładunkowego typu cross-dock do obsługi operacji logistyki kontraktowej pod jednym dachem. Nowa inwestycja położona jest na terenie 7R Park Kraków w obrębie Wielickiej Strefy Aktywności Gospodarczej.

Integracja funkcji terminala przeładunkowego oraz magazynu logistycznego umożliwia zmniejszenie liczby operacji handlingowych, co przekłada się na bezpieczeństwo przesyłek i skraca czas realizacji zleceń. Co więcej, możemy efektywniej zarządzać zasobami ludzkimi, dzięki czemu jesteśmy bardziej elastyczni dla naszych klientów mówi Artur Malarski, Dyrektor Produktu Logistyki Kontraktowej ROHLIG SUUS Logistics.

Nowy obiekt zajmuje 15 tys. m kw. i jest pierwszym obiektem ROHLIG SUUS Logistics o wysokości 11,5 m. Nowoczesne rozwiązania architektoniczne oraz zastosowanie wózków systemowych VNA, dedykowanych do magazynów wysokiego składowania, pozwoliły na optymalne zagospodarowanie powierzchni.

Na terenie Małopolski działamy już od 18 lat. Obecny obiekt jest ponad dwukrotnie większy od poprzedniego, dzięki czemu zyskaliśmy możliwość obsługi zupełnie nowych, referencyjnych projektów. Był nam niezbędny, by zwiększyć satysfakcję naszych klientów mówi Łukasz Kuliński, Dyrektor Oddziału Kraków ROHLIG SUUS Logistics.

Doskonałe położenie w pobliżu autostrady A4 ułatwia prowadzenie dystrybucji produktów na cały kraj, a także do państw sąsiadujących. To strategiczna lokalizacja, w szczególności dla firm współpracujących z partnerami w Czechach, na Słowacji, czy dalej – na południe Europy. Duże znaczenie ma też bliskość wschodniej obwodnicy Krakowa, dzięki której można szybko dotrzeć do miasta.

7R Park Kraków dynamicznie się rozwija. W ciągu 3 lat wybudowaliśmy na jego terenie sześć nowoczesnych magazynów. Dwa kolejne są w budowie. Docelowo podkrakowski park będzie oferował około 180 tys. m kw. i ma szansę stać się największym hubem logistycznym w Małopolsce mówi Tomasz Lubowiecki, Prezes Zarządu 7R.

W nowym magazynie ROHLIG SUUS Logistics pracę znalazło ponad sto osób. Podobnie jak pozostałe oddziały firmy w całej Polsce, również Oddział w Wielickiej Strefie Aktywności Gospodarczej objęty jest programem „Zatrudnienie w 48 godzin”. Program, uruchomiony przez ROHLIG SUUS Logistics, daje kandydatom gwarancję otrzymania informacji zwrotnej w przeciągu maksymalnie 48 godzin od zgłoszenia nadesłanego na ogłoszenie o pracę. Co więcej, wybrani kandydaci otrzymują ofertę pracy w ciągu 48 godzin od spotkania rekrutacyjnego.

Źródło: ROHLIG SUUS Logistics
Do ulubionych