REKLAMA

Na niemieckich parkingach pocięto ponad 50 plandek
Utworzona: 2018-11-07

Nieznani sprawcy przeprowadzili akcję na dwóch parkingach leżących przy autostradzie A7 w okręgu Harburg w Dolnej Saksonii i na 4 parkingach wzdłuż autostrady A4 między Eisenach a Erfurtem.

Spośród 18 naczep na A7, których plandeki zostały rozcięte, tylko z czterech złodziejom udało się skraść towar, który następnie wyładowali częściowo przez niezamknięte tylne drzwi. Łączne straty materialne szacuje się na kilka tysięcy euro.

Do incydentów doszło w nocy ze środę na czwartek na parkingach Hasselhöhe i Garlstorfer Wald po stronie autostrady w kierunku Hanoweru, podczas gdy kierowcy ciężarówek spali w swoich kabinach. Jeden z nich zauważył uszkodzenia ok. 2 w nocy i zawiadomił policję. Pozostali poszkodowani zostali obudzeni przez przybyłych na miejsce funkcjonariuszy. Policja prosi wszystkich, którzy zauważyli tamtej nocy podejrzane osoby, pojazdy lub czynności przeładunkowe o zgłoszenie się na komendę policji w Winsen.

Na parkingu Eichelborn w kierunku Frankfurtu nad Main złodzieje pocięli plandeki w 24 pojazdach. W tym wypadku skradziono 6 palet z odzieżą o wartości 15.000 euro, a także kilka tubek pasty do zębów i 2 pary butów. Na tym samym parkingu położonym po drugiej strony autostrady sprawcy uszkodzili plandeki 3 ciężarówek, ale niczego nie ukradli. Podobny los spotkał kolejne 3 pojazdy na parkingu Hörselgau w kierunku Frankfurtu – tym razem zniknęła jedynie mała paczka baterii. Łącznie wartość skradzionych towarów wynosi około 15.000 euro, a szkody materialne szacuje się na ok. 6500 euro.

Źródło: polizei.de
Do ulubionych
REKLAMA
PREZENTACJA FIRMY
LKW WALTER


NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

NASZE WYWIADY

OPINIE

NASZE RELACJE