REKLAMA

Zmiana organizacji ruchu na Zakopiance
Utworzona: 2018-10-12

11 października nastąpiło przełożenie ruchu z DK47 na jedną jezdnię S7, od Zbójeckiej Góry do Chabówki.

Jak informuje GDDKiA ruch odbywa się po jednej jezdni w dwóch kierunkach. Odcinek DK7 czyli tzw. Zakopianki od Zbójeckiej Góry do skrzyżowania dróg DK7 i DK47 został wyłączony z ruchu.

Od strony Krakowa, na Zbójeckiej Górze ruch pojazdów przełożony został na lewą jezdnię nowej S7 i kierowcy jadą tą drogą do Chabówki, włączając się przed wiaduktem w istniejącą dwujezdniową DK47.

Od strony Zakopanego w Chabówce należy poruszać się istniejącą DK47 do w miejscu skrzyżowania z DK7 skręcają w kierunku Chyżnego, na nowe rondo węzła Zabornia, którym jadą dalej na nową S7.

Ruch odbywa się będzie po jednej lewej jezdni nowej S7 w dwóch kierunkach. Taka organizacja ruchu będzie obowiązywała 1 miesiąc do 1,5 miesiąca. Po wybudowaniu łącznic na węźle Zabornia dokonana zostanie korekta organizacji ruchu.

Zmiany są niezbędne dla prowadzenia dalszych prac przy budowie S7 Skomielna Biała - Rabka Zdrój, m.in. najazdów na obiekty inżynierskie, dróg serwisowych, łącznic. Ruch dwustronny po jednej jezdni S7 będzie się odbywał do końca budowy i oddania do ruchu drugiej jezdni.

Źródło: GDDKiA
Do ulubionych