REKLAMA

W Irlandii Północnej docenili XF-a
Utworzona: 2018-10-10

DAF XF otrzymał tytuł „Truck of the Year” w najważniejszym konkursie branży transportu drogowego w Irlandii Północnej – Export & Freight Transport & Logistics Awards 2018.

Po raz czwarty DAF XF nowej generacji otrzymał najwyższe wyróżnienie na rynkach europejskich. Pierwszy był tytuł „International Truck of the Year 2018’” przyznany serii XF i CF przez jury liczące 23 dziennikarzy międzynarodowych mediów transportowych. Później XF otrzymał również nagrody dla najlepszej ciężarówki w Polsce, Słowenii i na Słowacji.


Najważniejsza nagroda w Irlandii Północnej została przyznana przez jury złożone z operatorów i ekspertów branżowych reprezentujących sektor transportu i logistyki Irlandii Północnej. Uznali oni flagowy pojazd marki DAF za „bezdyskusyjnego zwycięzcę, który uzyskał najwyższe noty za osiągi i niezawodność, bezpieczeństwo i komfort kierowcy, efektywność paliwową oraz wsparcie posprzedażne ze strony sieci dealerskiej". W uzasadnieniu werdyktu można także przeczytać, że „ciężarówki serii XF mają w standardzie szereg innowacyjnych funkcji, dzięki którym są liderem w swojej klasie pod względem efektywności transportu.”

Źródło: DAF
Do ulubionych