REKLAMA

Całkowicie zablokowana DK 17
Utworzona: 2018-09-13

W m. Garbów doszło do wypadku drogowego z udziałem trzech busów, w tym jednego pasażerskiego. Na miejscu pracują policjanci, którzy pod nadzorem prokuratora wyjaśniają wszystkie okoliczności tego zdarzenia.

Do wypadku doszło dzisiaj około godz. 8:50 na DK nr 12 w miejscowości Garbów na ul. Warszawskiej na prostym odcinku drogi. Ze wstępnych ustaleń policjantów pracujących na miejscu wynika, że kierujący dwoma samochodami dostawczymi jechali w kierunku Warszawy. Pierwszy z nich zwolnił, prawdopodobnie chcąc zjechać z drogi. Jadący za nim kierowca w ostatniej chwili zauważył ten manewr i chcąc uniknąć zderzenia zjechał na przeciwny pas ruchu, gdzie doprowadził do czołowego zderzenia z jadącym z naprzeciwka busem pasażerskim relacji Puławy – Lublin.

Niestety w wyniku zdarzenia kierujący rejsowym busem poniósł śmierć na miejscu. Do szpitala z obrażeniami ciała trafiło 15 pasażerów busa oraz kierujący samochodem dostawczym, który zjechał na przeciwny pas ruchu.

DK nr 12 jest całkowicie zablokowana, a policjanci kierują pojazdy na objazdy drogami lokalnymi i na S-17. Policjanci cały czas pod nadzorem prokuratora pracują na miejscu zdarzenia i wyjaśniają szczegółowe okoliczności tego tragicznego wypadku.

Źródło: lubelska.policja.gov.pl
Do ulubionych