REKLAMA

Skuteczniejszy monitoring opon
Utworzona: 2018-09-12

Continental rozwija platformę monitorowania opon dla flot pojazdów użytkowych – ContiConnect. Podczas 67. Targów Pojazdów Użytkowych IAA w Hanowerze firma zaprezentuje nowe funkcje systemu.

ContiConnect to kompleksowe narzędzie do zdalnego monitoringu ciśnienia i temperatury opon we flotach pojazdów ciężarowych. System składa się z różnych komponentów, które monitorują, przetwarzają i przesyłają dane dotyczące opon, a także umożliwiają ich prezentację, analizę i interpretację. Jego kluczowym elementem są czujniki ContiPressureCheck zainstalowane w każdej oponie, które rejestrują jej parametry. Uzyskane dane zbierane są za pomocą stacjonarnego odbiornika na terenie bazy firmy transportowej lub w czasie rzeczywistym przez odbiorniki transmisyjne w pojeździe. Platforma internetowa zapewnia operatorom flot ciężarowych i autobusowych nieograniczony dostęp do aktualnych informacji o stanie ogumienia wszystkich pojazdów wraz z usługą powiadamiania o awariach, a w razie wystąpienia usterki – rekomendacją naprawy w serwisie partnerskim Conti360° Fleet Services.

Cyfrowa platforma monitorowania opon ContiConnect umożliwia profesjonalne zarządzanie ogumieniem, które jest wydajne, przejrzyste i wygodne. Zapewnia pełną kontrolę w czasie rzeczywistym, co pozwala zapobiegać awariom oraz zachować sprawność floty ograniczając do minimum czas przestojów pojazdów. Dla firm transportowych ma to podwójne znacznie – z jednej strony obniża koszty utrzymania, z drugiej zaś zwiększa wydajność floty
– mówi Krzysztof Otrząsek, Digital Solutions CVT Manager, Continental Opony Polska.
Zintegrowany system cyfrowego monitoringu opon ContiConnect dostępny jest na 11 europejskich rynkach, w tym również w Polsce. Co warte podkreślenia, można go zintegrować z istniejącymi już w firmach narzędziami do monitoringu i zarządzania flotą. Udoskonaloną wersję platformy firma zademonstruje podczas targów w Hanowerze, ktore odbędą się w dniach 20-27 września (hala 17, stoisko B11/A06). Nowe funkcje systemu ContiConnect będą jedną z głównych prezentacji przygotowanych przez Continental na wystawę.

Według specjalistów koncernu, działania rozwojowe dostawców pojazdów i rozwiązań dla branży transportu drogowego powinny teraz skupiać się na zwiększeniu wydajności operacyjnej firm przewozowych, zmniejszeniu zużycia paliwa, ograniczeniu emisji dwutlenku węgla oraz poprawie bezpieczeństwa na drogach. Tą drogą podąża Continental.

Źródło: Continental
Do ulubionych
REKLAMA
PREZENTACJA FIRMY
Silvan Logistics


NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

NASZE WYWIADY

OPINIE

NASZE RELACJE