REKLAMA

ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Nadzieja dla branży TSL?
Utworzona: 2018-09-05

Współcześnie, trudno sobie wyobrazić, by jakakolwiek branża istniała bez czerpania z możliwości, jakie daje nam Internet. Również sektor TSL korzysta z systemów IT, by prężnie się rozwijać, a giełdy transportowe stały się nieodłącznym elementem pracy wielu specjalistów z tej branży. Co sprawia, że wirtualne giełdy transportowe cieszą się tak dużą popularnością?

Czym są internetowe giełdy transportowe?

Giełdy transportowe to portale skupiające zleceniodawców i zleceniobiorców z różnych branż. Umożliwiają one bezpośrednie zawieranie zleceń transportowych. Z jednej strony mamy do czynienia z osobami prywatnymi i firmami z sektora handlu czy przemysłu, z drugiej – z firmami spedycyjnymi, transportowymi oraz prywatnymi przewoźnikami. Rynek giełd transportowych umożliwia dynamiczny rozwój wielu podmiotom z sektora TSL.

Skąd rosnąca popularność giełd transportowych?

Popularność giełd transportowych wynika m.in. z chęci wyższych zarobków wśród przewoźników. Platformy transportowe umożliwiają znalezienie ładunków nie tylko w kraju, ale i za granicą. Kierowcy szukający zleceń na własną rękę, często napotykają wiele problemów związanych z barierą językową czy nieznajomością prawa w innym kraju. Na giełdach transportowych przedsiębiorcy otrzymują wsparcie, a przy okazji mogą zweryfikować potencjalnego zleceniodawcę. Dużym plusem są też bezterminowe formy płatności, np. na giełdzie 24cargo.pl, dzięki czemu nie musimy czekać na płatność nawet trzy miesiące.

Z giełd transportowych chętnie korzystają przewoźnicy, którzy chcą ograniczyć liczbę pustych przebiegów. Dla wielu jest to również szansa na zbudowanie własnej marki, dzięki pozytywnym opiniom w portalach transportowych. To właśnie tutaj firmy spedycyjne i transportowe poszukują nowych zleceń i niejednokrotnie nawiązują długofalową współpracę .

Korzyści nie tylko dla firm

Jak wiadomo, z giełd transportowych korzystają nie tylko duże firmy ale i prywatne osoby.
W branży transportowej działam już od dawna. Wciąż widzę rosnące zainteresowanie giełdami transportowymi. Nie tylko wśród przewoźników i spedytorów, ale także wśród osób prywatnych, które poszukują transportu towarumówi właściciel portalu 24cargo.pl będącego liderem na rynku giełd transportowych.
Możliwość bezpośredniego zawierania zleceń to przede wszystkim duża oszczędność dla prywatnych osób. Nie musimy wówczas korzystać z usług dużych firm, które nierzadko narzucają duże prowizje.
A z racji dużej popularności giełd transportowych i – co za tym idzie – większej konkurencji, możemy uzyskać niższe stawki za 1 km.

Jak widać, giełdy transportowe to zarówno oszczędności dla osób prywatnych i małych firm, jak i szansa na rozwój przedsiębiorstw spedycyjnych i transportowych. Nic dziwnego, że wiele osób uważa je za przyszłość sektora TLS.

Znajdź odpowiedni transport
Do ulubionych