REKLAMA

Niezawodnie utrzymuje otwartą plandekę
Utworzona: 2018-09-14

Do wszystkich naczep skrzyniowych Kögel generacji NOVUM dostępne są już nowe opcjonalne stopery do blokowania dachowej plandeki przesuwnej Kögel EasyFix.

Umożliwiają one proste i szybkie zabezpieczenie plandeki w stanie otwartym. Po zakończeniu procesu załadunku od góry plandekę można po prostu zamknąć bez ponownego odbezpieczania. System zwiększa w ten sposób wydajność i bezpieczeństwo załadunku i rozładunku. Przesuwna plandeka dachowa jest niezbędna do załadunku dźwigiem od góry. Jeśli naczepa porusza się z otwartą plandeką dachową, może się zdarzyć, że otwarta plandeka zabezpieczona drążkiem obsługowym poluzuje się i częściowo zamknie.

Dlatego wraz z EasyFix firma Kögel zaprojektowała nowy stoper do plandeki, bezpiecznie utrzymujący plandekę w odpowiednim położeniu bez konieczności mocowania przez kierowcę drążkiem obsługowym. Dodatkowe zabezpieczenie dla otwartej plandeki ze stoperem Kögel EasyFix nie jest potrzebne. Wystarczy po prostu przesunąć plandekę do przodu i stoper Kögel EasyFix automatycznie zablokuje ją w pozycji najbardziej wysuniętej do przodu i zabezpieczy. Podczas zamykania plandeki nie jest konieczne dodatkowe uciążliwe odblokowywanie, ponieważ plandekę można po prostu przeciągnąć niewielką siłą za pomocą stopera Kögel EasyFix.

Źródło: Kögel
Do ulubionych