REKLAMA

500 złotych i 5 punktów za niestosowanie się do zakazu wyprzedzania
Utworzona: 2018-08-10

W ciągu pierwszych 6 dni wzmożonych kontroli na A1, A2, S8 i S14, łódzcy policjanci ruchu drogowego skontrolowali ponad 250 samochodów ciężarowych. Szczególną uwagę zwracają na niestosowanie się do zakazu wyprzedzania oraz tamowanie i utrudnianie ruchu drogowego.

Funkcjonariusze codziennie prowadzą wzmożone działania kontrolno – prewencyjne głównie na drogach ekspresowych i autostradach ze szczególnym uwzględnieniem egzekwowania przestrzegania przepisów przez kierujących ciężarówkami. Zależy im na tym aby zoptymalizować płynność ruchu na centralnych szlakach zwłaszcza podczas wyjazdów i powrotów z wakacyjnych wypraw.

Przy aktualnych upałach spowolnienie ruchu może być wyjątkowo uciążliwe.

Zdarzenia drogowe z udziałem pojazdów ciężarowych należą niezmiennie do tych najtragiczniejszych w skutkach. Nieprzestrzeganie przepisów, zmęczenie wynikające z przekroczenia dozwolonego czasu pracy kierowcy, nadmierna prędkość, przeładowanie, alkohol i stan techniczny pojazdu, to wciąż główne przyczyny tych wypadków.

Przypomnijmy, że niestosowanie się do zakazu wyprzedzania jest wykroczeniem, za które grozi mandat w wysokości nawet do 500 złotych i 5 punktów karnych.

Policjanci ruchu drogowego przypominają także o obowiązujących na autostradach odcinkowych zakazach wyprzedzania przez pojazdy ciężarowe.

Źródło: lodzka.policja.gov.pl
Do ulubionych
REKLAMA
PREZENTACJA FIRMY
Eurogate Logistics Sp. z o.o.


NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

NASZE WYWIADY

OPINIE

NASZE RELACJE

REKLAMA