REKLAMA

Ciężarówkom wolno więcej?
Utworzona: 2018-08-10

Nie w lubuskiem. Przekonał się o tym 42-letni kierowca ciężarówki, który odpowie za stworzenie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym oraz za nieupewnienie się co do możliwości wyprzedzania.

Lubuska Policja wnikliwie kontroluje zachowania kierowców samochodów ciężarowych. Tranzytowe województwo, krajowe oraz ekspresowe drogi A2 i S3 sprawiają, że pojazdów tych na lubuskich arteriach komunikacyjnych jest sporo. Tylko duże zaangażowanie policjantów oraz odpowiedzialność kierowców może prowadzić do bezpieczeństwa na drogach. Choć w wielu momentach zdrowego rozsądku po prostu brakuje.

25% pojazdów na lubuskich drogach krajowych to ciężarówki. Nawet 10 tys. takich pojazdów przejeżdża tylko przez samo Świecko. Zdarzenia drogowe z udziałem pojazdów ciężarowych należą niezmiennie do tych najtragiczniejszych w skutkach. Nieprzestrzeganie przepisów, zmęczenie wynikające z przekroczenia dozwolonego czasu pracy kierowcy, nadmierna prędkość, przeładowanie, alkohol i stan techniczny pojazdu, to wciąż główne przyczyny tych wypadków.

Dlatego lubuscy policjanci codziennie sprawdzają czy kierowcy tych pojazdów przestrzegają zasad bezpieczeństwa oraz zdrowego rozsądku. Duże zaangażowanie w tym obszarze wykazują policjanci z Sekcji Zabezpieczenia Autostrady KWP w Gorzowie wlkp., którzy skrupulatnie kontrolują zachowania zmotoryzowanych.

Kilka dni temu policjanci z tej komórki byli świadkami bardzo niebezpiecznego zachowania. Otóż kierujący pojazdem ciężarowym z naczepą na lubuskim odcinku autostrady A2 na wysokości Świebodzina, chcąc wyprzedzić inną ciężarówkę włączył kierunkowskaz sygnalizując skręt w lewo. Nie upewnił się jednak, czy ma optymalne warunki do wykonania tego manewru, ale mimo to podjął się go. Lewym pasem jechały dwa inne pojazdy, które znajdowały się na wysokości ciężarówki. Tylko przytomność kierowców osobówek, które gwałtownie hamując odbiły na lewą stronę nie doprowadziły do tragedii. Zachowanie to zarejestrowało oko policyjnej kamery z radiowozu nieoznakowanego.

Na 42-letniego kierowcę ciężarówki z województwa mazowieckiego policjanci skierowali wniosek o ukaranie do Sądu. Odpowie za stworzenie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym oraz za nieupewnienie się co do możliwości wyprzedzania.

Źródło: KWP w Gorzowie Wlkp.
Do ulubionych
REKLAMA
PREZENTACJA FIRMY
Eurogate Logistics Sp. z o.o.


NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

NASZE WYWIADY

OPINIE

NASZE RELACJE

REKLAMA