REKLAMA

Renault Trucks pochwali się nie tylko elektrycznymi
Utworzona: 2018-08-10

Na wrześniowych 67. targach pojazdów użytkowych IAA w Hanowerze Renault Trucks zaprezentuje m.in. nową gamę pojazdów oznaczonych jako Z. E. o napędzie elektrycznym, ciągnik T High 520 4x2 z limitowanej serii Renault Sport Racing i inne pojazdy Euro 6, a także najnowsze wyniki prac badawczo-rozwojowych.

Na zlokalizowanym w hali 17 stoisku nr 21 o powierzchni 1700 m2, francuski producent wystawi łącznie 7 pojazdów. W tym roku gospodarze ekspozycji położą szczególny nacisk na zagadnienia związane z mobilnością elektryczną. Ma to związek z ogłoszonym niedawno wprowadzeniem na rynek drugiej generacji pojazdów w 100% elektrycznych, przeznaczonych do różnych zastosowań w miastach, od dostaw towarów po wywóz odpadów. Są to: lekki Master Z.E. (trafi do sprzedaży we wrześniu tego roku), 16-tonowy dystrybucyjny Renault Trucks D Z.E. oraz 26-tonowy model D Wide Z.E. przeznaczony do zbiórki odpadów (produkcja obu pojazdów rozpocznie się w drugiej połowie 2019 roku). Targowi goście będą mogli obejrzeć na stoisku dostawczego Mastera Z.E. i wyposażony w zabudowę do zbiórki odpadów model D Wide Z.E. Te pojazdy, zdaniem producenta, to właściwa odpowiedź na potrzebę ochrony jakości powietrza oraz zmniejszenia natężenia ruchu i hałasu w miastach.

Natomiast w przypadku transportu międzynarodowego wszystko wskazuje na to, że jeszcze przez wiele lat olej napędowy nie straci dominującej pozycji jako paliwo do ciężarówek. Dlatego Renault Trucks kontynuuje badania nad poprawą efektywności energetycznej pojazdów z silnikiem wysokoprężnym, a szczegóły projektu badawczego FALCON (skrót od „Flexible & Aerodynamic Truck for Low CONsumption”) zaprezentuje na targach IAA.


Miłośnicy wyścigów zapewne z radością powitają pojawienie się limitowanej serii ciągników siodłowych T High Renault Sport Racing, wyposażonych w 13-litrowy silnik o mocy 520 KM i zautomatyzowaną skrzynię biegów Optidriver. Premierę i rozpoczęcie sprzedaży (pula obejmuje zaledwie 99 pojazdów) zaplanowano już we wrześniu bieżącego roku. Samochody będą dostępne wyłącznie w kolorze Sirius Yellow, znanym z wyścigów Formuły Pierwszej. Dla podkreślenia wyjątkowego, sportowego stylu na bocznych ścianach i owiewkach pojawiły się elementy symbolizujące żółto-czarną szachownicę, które płynnie "przechodzą" na tylną ścianę kabiny. Wnętrze pojazdów nawiązuje do ich wyglądu zewnętrznego - wykończone jest wysokiej jakości materiałami w kolorystyce czarnej i żółtej.


To jednak nie wszystko. Zwiedzający spragnieni mocnych wrażeń będą mieli okazję przeżyć rajd za kierownicą Renault Trucks K - dzięki dwóm nowym symulatorom jazdy, kaskom wirtualnej rzeczywistości i fotelom odwzorowującym wrażenia z rajdu. Dodajmy, że na stoisku obecni będą przedstawiciele Renault Trucks Financial Services, którzy przedstawią zainteresowanym klientom dostępne rozwiązania w zakresie finansowania i ubezpieczeń.

Pojazdy, które zostaną zaprezentowane na targowym stoisku Renault Trucks:

- D Wide Z.E. z silnikiem elektrycznym, konfiguracja osi 6x2, DMC 26 t;
- Master Z.E. z napędem elektrycznym, DMC 3,1 t;
- D 14, 240 KM, z silnikiem o poj. 5 l, Euro 6;
- ciągnik T High 520, 4x2, seria limitowana Renault Sport Racing, 13-litrowy silnik Euro 6;
- ciągnik T High Maxispace 520, 4x2, silnik o poj. 13 l, Euro 6;
- podwozie T 460 Sleeper Cab, 6x2, 11-litrowy silnik Euro 6;
- C 480 Optitrack+, 4x2, silnik o poj. 13 l, Euro 6.

Źródło: Renault Trucks
Do ulubionych
REKLAMA
PREZENTACJA FIRMY
Quantum Qguar Sp. z o.o.


NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

NASZE WYWIADY

OPINIE

NASZE RELACJE

REKLAMA