REKLAMA

15 kilometrowe korki z powodu kontroli granicznych
Utworzona: 2018-07-11

Poniedziałkowe dawkowanie liczby ciężarówek wjeżdżających do Austrii wzdłuż autostrady przez dolinę Innu długi zator drogowy w Bawarii.

Na drodze A93 do przejścia granicznego w Kiefersfelden, w dzielnicy Rosenheim, samochody i ciężarówki ciągnęły się na długości wielu kilometrów. Korek zaczął się tworzyć około piątej na odcinku ok. 5 km osiągając maksymalną długość 15 km.

Okres obowiązywania ruchu wahadłowego jest częścią pięciodniowych kontroli na granicy między Niemcami i Włochami, które rozpoczęły się od poniedziałku. Już w nocy z niedzieli na poniedziałek rozpoczęły się tymczasowe kontrole imigracyjne na ważniejszych przejściach granicznych w Austrii. Od północy podróżni byli kontrolowani między innymi na niemiecko-austriackim skrzyżowaniu autostrad Kiefersfelden / Kufstein oraz przy wjeździe do Włoch na przełęczy Brenner, gdzie kierowcy muszą zwolnić do 30 km/h, aby umożliwić policji przeprowadzanie kontroli wizualnych. Aby zapobiec powstawaniu zatorów, dwa pasy ruchy pozostają otwarte. Niemniej jednak kierowcy samochodów osobowych i ciężarówek muszą się liczyć ze znacznych utrudnieniami.

Oprócz przełęczy Brenner prowadzone są również na przejściach z Niemiec do austriackiego Tyrolu. Wjazd do Austrii, na przykład przez Salzburg i Passau, jest możliwy bez żadnych kontroli. Kontrole zostały wprowadzone jako środek bezpieczeństwa w związku z dwudniową konferencją ministrów spraw wewnętrznych UE w Innsbrucku, która odbędzie się się w dniach 12-13 lipca. Kolejny pięciodniowy okres kontroli granicznych nastąpi w związku ze spotkaniem szefów państw i rządów UE w dniu 20 września w Salzburgu.
Do ulubionych
REKLAMA
PREZENTACJA FIRMY
Omida Group


NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

NASZE WYWIADY

OPINIE

NASZE RELACJE

REKLAMA