REKLAMA

Nielegalna 'szkoła jazdy'. Skorzystał z porady kolegów i pojechał na magnesie
Utworzona: 2018-07-11

Nielegalne praktyki młodego kierowcy związane ze stosowaniem magnesu, a nabyte od starszych kolegów, skutkowały nałożeniem mandatu przez kaliskich inspektorów Wojewódzkiego Inspektoratu Transportu Drogowego w Poznaniu.

Podczas kontroli drogowej zespołu pojazdów należącego do polskiego przewoźnika, inspektorzy wykryli ingerencję w urządzenie rejestrujące. Do tachografu został podłączony niedozwolony magnes. Dzięki niemu kierowca fałszował faktyczny czas swojej pracy, przejechany dystans i wskazania w zakresie prędkości. Oznaczało to, że wszystkie dane zapisywane przez tachograf, a dotyczące okresów prowadzenia pojazdu i odbytych odpoczynków były niewiarygodne.

Kontrolowaną w Antoninie scanię prowadził kierowca, który zawodowe uprawnienia nabył niedawno. Przyznał, że o nielegalnych praktykach dowiedział się od starszych kierowców z firmy. To niebezpieczne zjawisko, bo oznacza, że w firmach przewozowych brak jest nadzoru nad tego typu „działalnością”. Kierowca otrzymał mandat karny, a wobec przewoźnika zostało wszczęte z urzędu postępowanie administracyjne.

Źródło: WITD Poznań
Do ulubionych
REKLAMA
PREZENTACJA FIRMY
Diesel Truck - autoryzowany dealer


NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

NASZE WYWIADY

OPINIE

NASZE RELACJE

REKLAMA