REKLAMA

Uszkodził sygnalizację świetlną i znaki- kierowca ciężarówki z 3 promilami
Utworzona: 2018-06-13

Bezmyślnością i brakiem wyobraźni wykazał się kierowca samochodu ciężarowego, który z pełnym ładunkiem i pod wpływem alkoholu poruszał się ulicami Lubina.

11 czerwca przed godziną 21.00, oficer dyżurny lubińskiej policji otrzymał zgłoszenie, iż kierujący samochodem ciężarowym uszkodził bariery energochłonne i odjechał z miejsca zdarzenia. Natychmiast na miejsce został wysłany patrol ruchu drogowego. Chwilę później funkcjonariusze otrzymali kolejne zgłoszenie, że w innej części miasta kierowca ciężarówki uszkodził sygnalizację świetlną i znak drogowy. Całe zdarzenie zauważyli świadkowie, w tym policjant będący po służbie. Zmusili kierującego ciężarówką do zatrzymania się. Zabrali kluczyki i poczekali do przyjazdu policjantów.

Jak się okazało, kierujący to 57 – letni mieszkaniec powiatu rybnickiego. Mężczyzna był kompletnie pijany. Miał blisko 3 promile alkoholu. Jak ustalili funkcjonariusze, w takim stanie pokonał trasę około 20 kilometrów. Policjanci zatrzymali jego prawo jazdy, a on sam trafił do policyjnego aresztu. Teraz odpowie przed sądem. Za kierowanie w stanie nietrzeźwości grożą mu 2 lata więzienia.

Źródło: policja.pl
Do ulubionych