REKLAMA

Powstaną dwa nowe odcinki drogi ekspresowej S6
Utworzona: 2018-06-13

Umowy na odcinki Bożepole Wielkie - Luzino oraz Luzino – Szemud zostały podpisane 11 czerwca 2018 r. Obydwa mają po ok. 10 km długości.

Ministerstwo Infrastruktury: S6 powstanie jako droga dwujezdniowa z dwoma pasami ruchu w każdym kierunku i pasem awaryjnym. Pierwsze pojazdy pojadą nią w II połowie 2021 r. Podstawowym celem budowy drogi ekspresowej S6 jest stworzenie bezpiecznego i sprawnego połączenia Trójmiasta ze Szczecinem, przebiegającego z zachodu na wschód, równolegle do wybrzeża Bałtyku.

Dzięki budowie drogi ekspresowej poprawi się płynność ruchu, skróci czasu przejazdu, odciążony zostanie układ dróg lokalnych. Dla mieszkańców miejscowości leżących przy drodze krajowej nr 6, szczególnie Wejherowa, Redy i Rumi, nowa droga będzie oznaczać zmniejszenie uciążliwości ruchu drogowego.

Trasa S6 jest już budowana w woj. zachodniopomorskim. Prace są prowadzone na 7 odcinkach od Goleniowa (połączenie z S3) do Koszalina, wraz z obwodnicą Koszalina i Sianowa. Łącznie to ok. 140 km nowej, dwujezdniowej drogi ekspresowej. Całkowita wartość inwestycji to ponad 3,5 mld zł. W przyszłym roku powinny być gotowe odcinki od Goleniowa do Koszalina, o długości ok. 120 km. Zakończenie wszystkich prac na obwodnicy Koszalina i Sianowa przewidywane jest w 2020 roku.

Pozostałe odcinki S6: Obwodnica Metropolii Trójmiejskiej, Koszalin – Bożepole Wielkie oraz Zachodnia Obwodnica Szczecina będą realizowane w formule partnerstwa publiczno-prywatnego. Decyzję w tej sprawie podjął 5 czerwca 2018 r. Komitet Ekonomiczny Rady Ministrów.

Źródło: Ministerstwo Infrastruktury
Do ulubionych