REKLAMA

W 40 minut 4 manipulacje
Utworzona: 2018-06-12

W dwóch przypadkach kierujący korzystali z magnesów zakłócając prawidłową pracę urządzenia rejestrującego, w kolejnym kierowca jechał na karcie syna przedsiębiorcy.

Inspektorzy z WITD we Wrocławiu prowadzili działania kontrolne na terenie powiatu legnickiego. W wyniku podjętych czynności kontrolnych zatrzymano 4 czterdziestotonowe zestawy pojazdów, których kierowcy zamiast jazdy rejestrowali, niezgodnie ze stanem faktycznym, okresy odpoczynku. W dwóch przypadkach kierujący korzystali z magnesów zakłócając prawidłową pracę urządzenia rejestrującego, w kolejnym kierowca jechał na karcie syna przedsiębiorcy.

W ostatnim czwartym zestawie ujawniono zainstalowane dodatkowe urządzenie służące do manipulacji tachografem. Zastosowane urządzenie było skonstruowane tak, aby nie można go było ujawnić oraz nie pozostawiało śladów działania. Umożliwiało dokonywanie manipulacji na urządzeniu rejestrującym, w którym zastosowano najnowocześniejsze zabezpieczania przed jakąkolwiek ingerencją w jego pracę.

Daniel Woźniak, WITD Wrocław
Do ulubionych
REKLAMA
PREZENTACJA FIRMY
Eurogate - przeprawy promowe


NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

NASZE WYWIADY

OPINIE

NASZE RELACJE