REKLAMA

ID Logistics w Polsce i na świecie
Utworzona: 2018-07-12

W ramach kompleksowego zarządzania łańcuchem dostaw, oferuje klientom pełen zakres usług (magazynowanie oparte na nowoczesnych systemach do zarządzania operacjami magazynowymi, picking sztukowy, transport, dystrybucja, usługi o wartości dodanej) oraz dodatkowe rozwiązania logistyczne.

Grupa powstała w 2001 roku we Francji, początkowo obsługując firmy z branży retail. Szybko rozpoczęła międzynarodową ekspansję, rok później otwierając pierwszy oddział na Tajwanie, a następnie w Brazylii, basenie Oceanu Indyjskiego (wyspa Reunion), Hiszpanii, Chinach, Indonezji, Polsce, Argentynie, Maroku, Rosji i RPA. Dzięki przejęciu La Fleche poszerzyła ofertę o usługi transportowe. Kluczowe dla rozwoju firmy były lata 2012-2013. W 2012 roku firma zadebiutowała na paryskiej giełdzie papierów wartościowych NYSE Euronext, pozyskując środki finansowe na dalszy rozwój. Rok później przejęła CEPL, francuską firmę logistyczną, specjalizującą się w zautomatyzowanej usłudze pickingu sztukowego. Tym samym Grupa ID Logistics rozszerzyła ofertę dla tego segmentu rynku, zwiększyła działalność o 2 kraje - Holandię i Niemcy, pozyskała nowych klientów oraz umocniła pozycję we Francji i na rynku europejskim w zakresie pickingu sztukowego. W 2016 roku Grupa przejęła Logiters, czołowego operatora logistycznego na Półwyspie Iberyjskim, co pozwoliło jej wzmocnić pozycję w Hiszpanii i poszerzyć zasięg geograficzny o kolejny kraj – Portugalię. Dynamikę rozwoju Grupy pokazuje wzrost przychodów osiągnięty w ciągu 17 lat działalności – od 20 mln EUR w 2001 roku do 1,329 mld EUR w 2017.

Od początku firma kieruje się jedną strategią „pure player“ i modelem rozwoju działalności, opartym na 3 filarach: pozyskiwanie nowych klientów i obszarów, aktywne wsparcie klientów w ich międzynarodowym rozwoju oraz wprowadzanie innowacyjnych rozwiązań technologicznych.

W 2013 roku firma ID Logistics otrzymała z rąk Prezydenta Francji Francois Hollande'a prestiżową nagrodę przyznawaną spółkom giełdowym „Audace Creatrice“. W ten sposób wyróżniony został dynamiczny rozwój Grupy oraz jej wkład w gospodarczy rozwój Francji. W 2017 roku, wraz z Danone Waters Francja, firma zdobyła nagrodę Grand Prix w programie Kings of the Supply Chain 2017 za projekt „dedykowanego hubu kolejowego“ dla zakładu produkcyjnego wody mineralnej Evian.

ID Logistics Polska jest częścią międzynarodowej Grupy ID Logistics, specjalizuje się w dedykowanej logistyce kontraktowej, zapewniając klientom wsparcie w efektywnym zarządzaniu łańcuchem dostaw.

W Polsce ID Logistics działa od 2008 roku. Jest liderem w logistyce kontraktowej dla branży retail. Zarządza magazynami największych sieci handlowych oraz firm z branży FMCG i motoryzacyjnej. Roczna dynamika rozwoju utrzymuje się na poziomie 20 proc. Tym, co wyróżnia ID Logistics na polskim rynku usług logistycznych jest innowacyjność i silna koncentracja na obsłudze klinetów.

W centrach dystrybucji zarządzanych przez ID Logistics stosowane są innowacyjne rozwiązania, wspierające procesy obsługi magazynowej (m.in. MobilEyE - system kamer HD montowanych na wózkach widłowych, automatyczne podajniki do folii, podajniki do palet, model mszczonowskiego magazynu w technologii 3D, foliowarki z kamerą, system TechSpeechPro Voice Picking, Infodesk dla pracowników magazynowych, sygnalizacje antykolizyjne i systemy wizualnego zarządzania dockami). Eksperci Grupy opracowali narzędzie do zarządzania projektami (Project Management Tool), monitorujące ponad 1000 aktywności. Dzięki temu wdrożenie nowych projektów przebiega szybciej, bezpieczniej i w pełni transparentnie.

W 2016 roku firma ID Logistics została zdobywcą Złotego Godła i otrzymała tytuł „Operatora Logistycznego 2016 Roku“ w XV edycji badania satysfakcji klientów firm logistycznych, organizowanego przez Data Group Consulting i Eurologistics. Rok wcześniej w tym programie firma zdobyła wyróżnienie za „Największy wzrost pozycji rynkowej wśród partnerów programu“.

Źródło: ID Logistics
Do ulubionych
REKLAMA
PREZENTACJA FIRMY
EL-TRANS


NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

NASZE WYWIADY

OPINIE

NASZE RELACJE

REKLAMA