Jak ważne są odblaski? Zobacz sam
Utworzona: 2018-05-16

Po filmie „Oszukaj oszusta”, który na portalach YouTube.com i Facebook.com osiągnął kilkaset tysięcy wyświetleń oraz odniósł efekt informacyjny i prewencyjny w kwestii oszustw dokonywanych na seniorach, elbląscy policjanci tym postanowili przypomnieć o ważnej sprawie, jaką są odblaski.

Policjanci z Elbląga współtworzyli filmowy spot, który ma na celu uświadomić oglądającym jak ważna jest widoczność pieszego na drodze i dlaczego warto mieć przy sobie odblaski. Film „Tak wyglądają drogowe realia” powstał jako element programu Bezpieczny Elbląg, a poza policjantami z Komendy Miejskiej Policji w Elblągu w jego realizację zaangażowana była Telewizji Truso TV oraz Dom Pomocy Niezapominajka w Elblągu.

Wiedzieliśmy, że nie może to być zwykły film mówiący o tym, że trzeba nosić odblaski, bo inaczej może się to źle skończyć. Film miał przykuwać uwagę i zostawać w pamięci. Wszystko dla bezpieczeństwa. Myślę, że cel został osiągnięty, ale ocena należy do odbiorców mówi kom. Krzysztof Nowacki oficer prasowy KMP w Elblągu.Zależy nam na tym, aby trafił do jak najszerszej grupy odbiorców. Jest adresowany przede wszystkim do osób starszych - taka przyświecała nam idea podczas jego realizacji, jednak temat bezpieczeństwa na drodze oraz odblasków dotyczy nas wszystkich. Pamiętajmy o tym. Odblaski – ratują życie dodaje kom. Krzysztof Nowacki.

Źródło: warminsko-mazurska.policja.gov.pl
Do ulubionych