Powieki na zapałkach i jazda
Utworzona: 2018-05-17

Kierowcy początkowo jechali na swoich kartach zgodnie z zasadami załogi, jednak gdy skończyły im się możliwości uczciwej jazdy, postanowili wykorzystać kartę innego kierowcy, przez cztery i pół godziny symulując, że on też prowadził.

Podczas akcji "Trzeźwy poranek" inspektorzy z konińskiego oddziału Wojewódzkiego Inspektoratu Transportu Drogowego w Poznaniu natrafili na skomplikowany przypadek manipulacji danymi przez załogę polskich kierowców.

Przewozili owoce z Holandii do Polski. Jak się okazało w ostatnich 24 godzinach prowadzili pojazd bez przerwy. Jechaliby nadal, gdyby nie kontrola inspekcji w Żdzarach na autostradzie A2. Kierowcy początkowo jechali na swoich kartach zgodnie z zasadami załogi, jednak gdy skończyły im się możliwości uczciwej jazdy, postanowili wykorzystać kartę innego kierowcy, przez cztery i pół godziny symulując, że on też prowadził. A gdy tego było jeszcze mało, postanowili kontynuować jazdę bez włożonych kart do tachografu z zamontowanym magnesem na impulsatorze skrzyni biegów. W wyniku takiego działania każdy z kierowców prowadził pojazd w sumie prawie po 12 godzin.

Kontrolujący nałożył na każdego z nich mandaty karne po 2 000 złotych. Wszczęte zostały postępowania administracyjnego wobec firmy zagrożone karą ponad 10 000 złotych. Kierowcy zostali zobowiązani do odbycia prawidłowego odpoczynku dobowego w miejscu kontroli.

Źródło: WITD Poznań
Do ulubionych