Czterechsetny Actros we flocie Rabena
Utworzona: 2018-05-15

Do floty spółki Raben Transport trafi 35 Actrosów 1845 z kabinami StreamSpace, wyposażonych w silniki o mocy 450 KM. Jest wśród nich 400. ciężarówka z gwiazdą na masce, zakupiona przez tego przewoźnika. Uroczyste przekazanie jubileuszowego samochodu odbyło się w placówce Mercedes-Benz Trucks Polska w podwarszawskim Emilianowie.

Grupa Raben – operator logistycznych działający w Polsce i 12 innych krajach Europy – od lat współpracuje z marką Mercedes-Benz. Tabor o różnym tonażu i specyfikacji technicznej trafia zarówno do floty własnej operatora, jak i jego przewoźników kontraktowych w kilku krajach. Potwierdzeniem partnerskich relacji między firmami jest kolejny zakup 35 ciężarówek tej marki, wśród których znalazł się 400. Actros dla Grupy Raben. Stało się to okazją do uroczystego przekazania pojazdu w niedawno otwartym punkcie Mercedes-Benz Trucks Polska w podwarszawskim Emilianowie. Przedstawiciele przewoźnika odebrali także prezent – pamiątkowy model Actrosa w firmowych barwach Rabena. W uroczystości wzięli udział: dyrektor generalny Raben Transport, Paweł Trębicki i szef oddziału spółki w Legnicy – Hubert Tyka. Mercedes-Benz Trucks reprezentowali: dyrektor zarządzający Przemysław Rajewski i Janusz Rachwał, szef sprzedaży flotowej. Na uroczystości pojawił się również Joachim Schield, przedstawiciel koncernu Daimler AG .


Podejmując decyzję o zakupie pierwszej partii Mercedesów zastanawialiśmy się, czy wyższa cena zakupu faktycznie zostanie zrekompensowana niższymi kosztami eksploatacji, jak zapewniał sprzedawca. Nie byliśmy też pewni innych korzyści przedstawionych przez importera. Jego deklaracje okazały się prawdziwe, czego dowodem jest kontynuacja współpracy. Czterechsetna ciężarówka spod znaku gwiazdy będzie jeździć we flocie polskiej spółki Raben Transport, specjalizującej się w obsłudze ładunków całopojazdowych. Ponad połowę zleceń spółka wykonuje dla firm z branży automotive, gdzie nie ma miejsca na problemy techniczne i opóźnienia. Cieszymy się z tej współpracy, szczególnie ceniąc w pojazdach Mercedes-Benz niezawodność, komfort kierowcy, niskie zużycie paliwa oraz systemy aktywnego bezpieczeństwa zmniejszające zagrożenia na drodze
– powiedział Paweł Trębicki, dyrektor generalny Raben Transport, odbierając symboliczny kluczyk do pojazdu.
Do spółki Raben Transport trafi 35 Actrosów 1845 z kabinami StreamSpace, wyposażonych w silniki OM 471 o mocy 450 KM (moment obrotowy 2200 Nm), ze zautomatyzowaną skrzynią biegów PowerShift 3, systemem Predictive Powertrain Control (PPC) i klimatyzacją postojową.

Jestem dumny z tego, że obietnica, którą składamy klientom, wyrażona w haśle „Trucks you can trust”, znajduje potwierdzenie w rzeczywistości i buduje silne, długotrwałe relacje biznesowe. Wierzę, że współpraca między naszymi firmami będzie się nadal rozwijać. Jestem bowiem przekonany, że najważniejsze atuty naszych pojazdów, takie jak ekonomiczność, bezpieczeństwo i niezawodność są niezmienne i pomagają klientom w budowaniu jakości ich biznesu
– stwierdził Przemysław Rajewski, dyrektor zarządzający spółki Mercedes-Benz Trucks Polska.
Źródło: Raben
Do ulubionych