Sprzedawca komponentów do pojazdów użytkowych wspiera Truck-Race-Team
Utworzona: 2018-05-17

EUROPART startuje w ramach mistrzostw Europy 2018 Truck Race razem z Team Reinert. Wiodące w Europie przedsiębiorstwo dystrybuujące części do pojazdów użytkowych, sprzęt do warsztatów i akcesoria wspiera tym samym już piąty raz z kolei zespół Rene Reinerta, który w tym sezonie znów będzie kierował wyścigowym samochodem MAN.

Spedytor i Truck Racer w zeszłym roku miał przerwę jako kierowca. W sezonie 2016 Truck - Race zajął z powodzeniem 3 miejsce podczas FIA European Truck Racing Championship.

Tak jak w poprzednich latach podczas całego sezonu przedsiębiorstwo wyposaża ciężarówkę zespołu Reinert Racing w hamulce i dalsze komponenty marki własnej EUROPART Premium Parts. Produkty tej marki brały udział już w ponad 30 wyścigach ciężarówek w ramach Mistrzostw Europy Truck - Race, potwierdzając jakość i niezawodność. Doświadczenia René Reinerts z ostatnich lat: „Hamulce EUROPART spełniają świetnie swoje zadanie, także w trudnych rajdach.“

Dla CEO firmy EUROPART Olafa Giesena zaangażowanie produktów marki własnej w ramach Truck Race podkreśla wysoką jakość części premium.

Te komponenty są naprawdę ‘Truck Race Approved’. Mistrzostwa Europy Truck-Race” z wyścigami w całej Europie doskonale pasują do naszego nastawienia na całą Europę”. Dzięki naszemu zaangażowaniu w Trucksport możemy realizować pasję jeśli chodzi o to co robimy, wspólnie z naszymi klientami i wieloma odbiorcami w całej Europie podkreśla Giesen.

Tak jak w poprzednich latach EUROPART zaprasza na weekendy z wyścigami klientów w całej Europie zachęcając ich do udziału oraz obserwowania z bliska pracy zespołów drużyn wyścigowych. Kulminacyjnym punktem będzie ponownie Truck Grand Prix w Nürburgring od 29 czerwca do 01 lipca. Największe wydarzenie Truck-Race w Europie EUROPART wykorzysta do świętowania w ramach wielkiej prezentacji 70-lecia jubileuszu firmy. Występ w Nürburgring to zakończenie serii 33 regionalnych imprez jubileuszowych, w ramach których EUROPART przedstawia klientom na miejscu nowości z asortymentu dostaw i aktualne trendy.


Wyścig FIA European Truck Racing Championship 2018:

- 26.05. – 27.05. Misano, Włochy
- 16.06. – 17.06. Budapeszt, Węgry
- 29.06. – 01.07. Nürburgring, Niemcy
- 14.07. – 15.07. Orechová Potôň, Słowacja
- 01.09. – 02.09. Most, Czechy
- 15.09. – 16.09. Zolder, Belgia
- 29.09. – 30.09. Le Mans, Francja
- 06.10. – 07.10. Jarama, Hiszpania.

Źródło: EUROPART
Do ulubionych