REKLAMA

FlotaAutoBiznes

Partner etransport.pl - FlotaAutoBiznes

"Flota Auto Biznes" to kompendium wiedzy o branży flotowej: o skutecznym zarządzaniu wewnątrz firmy, o nowych rozwiązaniach prawnych, o sektorze flotowym w koncernach samochodowych, o rynku car fleet management, o nowinkach dotyczących rynku flotowego.
Ważnym elementem strategii pisma są specjalistyczne badania rynku floty samochodowej - mają one ułatwiać szefom zakładowych flot podejmowanie najbardziej racjonalnych decyzji.
"Flota Auto Biznes" jest skierowana przede wszystkim do kadry menedżerskiej dużych i średnich firm odpowiedzialnej za zarządzanie flota samochodową, do szefów logistyki w przedsiębiorstwach różnej wielkości, do właścicieli, kierowników i pracowników firm z sektora car fleet management. A poza tym do wszystkich, którzy interesują się rynkiem flotowym w Polsce.

www.fab.com.pl

Artykuły partnera

Samooszukiwanie za kółkiem
Samooszukiwanie za kółkiem
2017-02-04
Wysoka sprawność kontrolowania pojazdu, umiejętność przewidywania i adekwatnego reagowania w wielu różnych sytuacjach drogowych to kluczowe kompetencje bezpiecznego kierowcy. Jednak nawet sprawny technicznie i doświadczony użytkownik pojazdu niejednokrotnie zachowuje się w sposób ryzykowny. Jaka jest możliwa przyczyna tego paradoksu?
OC nie zawsze pomoże
OC nie zawsze pomoże
2017-01-28
Zmaganie ze szkodami komunikacyjnymi to niestety niemal codzienność w pracy menedżera transportu i floty osobowej/dostawczej. Tym razem zajmiemy się szkodami wyrządzonymi naszemu kierowcy. Normalnie w takiej sytuacji zadziała ubezpieczenie OC sprawcy. Z tym, że nie zawsze i nie w każdej sytuacji.
Menedżer floty a dział HR
Menedżer floty a dział HR
2016-08-22
Poszczególne działy mają swoje istotne role niezbędne do prawidłowego funkcjonowania przedsiębiorstwa. W przypadku konieczności zapewnienia samochodów pracownikom firmy, niezbędna jest prawidłowa współpraca miedzy flotowcem, osobą z HR oraz pracownikiem. Nie zawsze jest to najłatwiejsza sprawa.
Wydawanie i przyjmowanie aut to wyzwanie?
Wydawanie i przyjmowanie aut to wyzwanie?
2016-08-16
Wydanie, zdanie, wymiana samochodu wydają się być najprostszymi działaniami w zakresie obowiązków menedżera floty. Czy aby na pewno?
Pracownik nie chce zwrócić auta
Pracownik nie chce zwrócić auta
2016-08-12
Samochód służbowy jest narzędziem pracy dla wielu pracowników, ponadto może być pewnym przywilejem przyznawanym za szczególny wkład w działalność firmy. Jednak zdarza się, że użytkownik po zakończeniu zatrudnienia nie chce zwrócić powierzonego auta. W takim przypadku pracodawca może podjąć odpowiednie kroki prawne.
Prywatne do celów służbowych
Prywatne do celów służbowych
2016-08-04
Niektóre firm zawierają ze swoimi pracownikami czy zleceniobiorcami umowy, na podstawie których wykorzystują oni prywatne pojazdy w celu załatwiania spraw służbowych. Ustawa o transporcie drogowym wskazuje, że na podstawie umów cywilnoprawnych mogą być używane, do celów służbowych samochody osobowe, motocykle i motorowery niebędące własnością pracodawcy. Jakie są skutki podatkowe takich umów?
Kierownik w opałach
Kierownik w opałach
2016-01-29
Samochód służbowy jest narzędziem pracy, ale i przywilejem. Jeżeli zatrudniony spowoduje wypadek, może narazić firmę na znaczne straty. Musi również liczyć się z poważnymi kłopotami względem własnej osoby, oczywiście przy założeniu, że przedsiębiorstwo ma dobrze przygotowane odpowiednie dokumenty.
Prywatne jazdy pod kontrolą
Prywatne jazdy pod kontrolą
2016-01-23
Nowe przepisy dotyczące rozliczania przychodów związanych z prywatnym użytkowaniem samochodów służbowych miały dużo uprościć, ale jak to zwykle bywa, intencje ustawodawcy rozminęły się z praktyką organów skarbowych.
Szkoda a CFM
Szkoda a CFM
2016-01-19
Wypadek lub kolizja to przykre elementy wpisane w codzienne życie kierowców. W takich sytuacjach, zazwyczaj górę bierze stres, a w konsekwencji nawet najbardziej opanowany użytkownik dróg może zachować się w sposób kompletnie nieprzewidywalny.
Fabrycznie (nie)doskonałe
Fabrycznie (nie)doskonałe
2015-11-27
Samochód to niezwykle skomplikowana konstrukcja składająca się z kilku tysięcy współpracujących ze sobą części. Każda z nich pełni konkretną rolę odpowiadając chociażby za bezpieczeństwo, estetykę, czy komfort podróżowania.
Czekają nas wyzwania
Czekają nas wyzwania
2015-11-14
Z Jarosławem Pleskotem, dyrektorem finansowym firmy Carefleet, rozmawia Tomasz Czarnecki.
Odpowiedzialność za prywatne auto
Odpowiedzialność za prywatne auto
2015-11-13
W telegraficznym skrócie przypominamy, że zwrot kosztów za wykorzystanie pojazdu dla czynności firmowych jest odrębnie uregulowane w odniesieniu do dwóch odmiennych stanów faktycznych. Ważnym zagadnieniem pozostaje odpowiedzialność za mienie i jego ewentualne zniszczenie.
Spotkanie zakupowe
Spotkanie zakupowe
2015-10-12
Taka okazja zdarza się bardzo rzadko. Z Flotą Auto Biznes można pogłębić wiedzę na temat auta w firmie – i to za darmo.
Tworzymy politykę samochodową
Tworzymy politykę samochodową
2015-05-21
Polityka samochodowa, zwana również z mowy Szekspira car policy, to dokument wewnętrzny firmy, który w czytelny sposób opisuje prawa i obowiązki pracowników w kontekście użytkowania samochodów służbowych.
Sposób na dowód
Sposób na dowód
2015-05-18
Coraz więcej polskich kierowców kupuje przenośne kamery i montuje je w samochodzie. Powinny o tym pomyśleć również przedsiębiorstwa, wszak urządzenia pozwalają na zapisywanie przebiegu jazdy i mogą stanowić dowód w sądzie w razie zderzenia.