REKLAMA

Truck & Business Polska

Partner etransport.pl - Truck & Business Polska

Dwumiesięcznik Wydawnictwa EUROLOGISTICS - "Truck & Business Polska", przeznaczony dla kadry zarządzającej transportem drogowym. Pismo realizowane wspólnie z belgijskim partnerem MMM Business Media, wydającym kilkanaście motoryzacyjnych czasopism fachowych typu B2B, jest elementem europejskiej sieci tytułu "Truck & Business". W maju 2006 wystartowała wersja czeska, w październiku my, a na 2007 rok planowane jest uruchomienie edycji węgierskiej i tureckiej. Potem mają być Kraje Bałtyckie, Ukraina, Rosja itd.
Truck & Business Polska jest skierowane do menedżerów transportu, którzy znajdą tu potrzebne do podejmowania codziennych decyzji informacje

www.truck-business.pl

Artykuły partnera

Cena kontra bezpieczeństwo
Cena kontra bezpieczeństwo
2020-09-20
Jeden z najważniejszych aspektów determinujących wybór przewoźnika bądź spedytora do obsługi przewozu stanowi niezmiennie bezpieczeństwo. Chociaż w praktyce na pytanie „co jest dla klienta najważniejsze” usłyszymy „cena”, to jeśli miałby wybierać pomiędzy najniższą ofertą a bezpieczną transakcją, niemal zawsze wybierze tą drugą opcję.
Utrata i uszkodzenie towaru w transporcie
Utrata i uszkodzenie towaru w transporcie
2020-09-07
Zarówno z perspektywy przewoźnika jak i jego klientów, terminowe wykonanie usługi oraz zapewnienie bezpieczeństwa transportowanych towarów, stanowią priorytety w branży transportowej. Mają one szczególne znacznie w sytuacji, gdy następuje wydłużanie się łańcuchów dostaw, które stwarzają coraz większe ryzyko częściowej lub całkowitej utraty wartości przez transportowany ładunek.
Ekologiczne zaloty
Ekologiczne zaloty
2020-03-29
Ekologia jest obecnie tematem numerem jeden w wielu dziedzinach. Naukowcy biją na alarm, a wszystkim zależy na przyszłości naszej planety. „Zielona kwestia” dotyczy także w dużej mierze branży transportu, również ciężkiego.
Rządy kobiet
Rządy kobiet
2020-03-08
Dziennikarz: Tomasz Czarnecki, dziennikarz Truck&Business Polska.
Ekspert: Katarzyna Polkowska, dyrektor EMKA Logistics.
Kierunek wschód
Kierunek wschód
2020-02-23
Dziennikarz: Tomasz Czarnecki, Truck&Business Polska.
Ekspert: Marcin Malinowski, dyrektor ds. transportu w firmie Maltrans.
Przewidywać lepiej niż Stevie Wonder
Przewidywać lepiej niż Stevie Wonder
2020-02-02
Rynek spedycji przechodzi ewolucję a momentami wręcz rewolucję. Skuteczna walka o silną pozycję na rynku, a dla niektórych pozostanie na nim, rozgorzała na dobre. Wbrew pozorom sukces jest niezwykle ważny również dla przewoźników.
Kierowca nie (zawsze) odpowiada za opóźnienia
Kierowca nie (zawsze) odpowiada za opóźnienia
2020-01-09
Opóźnienia w dostawie towaru do odbiorcy są zmorą uczestników łańcucha TSL. Warto przyjrzeć się przyczynom ich powstawania i zastanowić jak im zapobiegać lub chociaż zminimalizować.
Supply Chain Designer 2019
Supply Chain Designer 2019
2020-01-01
Każdego roku zespół dziennikarzy i współpracowników Wydawnictwa Eurologistics gromadzi projekty wyróżniające się znaczącym wpływem na poprawę funkcjonowania łańcucha dostaw – czy to w jego całości, czy też wdrożone w jednym z obszarów, np. transporcie, magazynowaniu czy produkcji.
Operator Logistyczny Roku 2019
Operator Logistyczny Roku 2019
2019-12-31
Operator Logistyczny Roku to badanie satysfakcji klientów operatorów logistycznych, które dostarcza informacji o zakresie i jakości usług logistycznych oferowanych na rynku. Badanie od osiemnastu lat prowadzi Data Group Consulting i Wydawnictwo Eurologistics.
Laureaci konkursu Produkt Innowacyjny dla Logistyki, Transportu, Produkcji 2019
Laureaci konkursu Produkt Innowacyjny dla Logistyki, Transportu, Produkcji 2019
2019-12-30
Podczas Gali Logistyki, Transportu, Produkcji 2019, największego spotkania branży logistycznej, w którym uczestniczą przedstawiciele najważniejszych firm z branży logistyczno-transportowo-produkcyjnej, ogłoszone zostały wyniki konkursu Produkt Innowacyjny dla Logistyki, Transportu i Produkcji 2019.
Braki kadrowe w branży transportowej
Braki kadrowe w branży transportowej
2019-12-26
W branży transportowej przedsiębiorcy wciąż skarżą się na braki kadrowe. Według raportu PwC, w 2022 roku może brakować nawet 200 000 kierowców. Prognozy nie są optymistyczne, dlatego firmy transportowe powinny szybko działać, by zachęcić ludzi do pracy w tej branży.
Brak kierowców zawodowych to mit?
Brak kierowców zawodowych to mit?
2019-12-24
Deficyt kierowców zawodowych w branży transportowej jest problemem bardzo poważnym i w ciągu najbliższych kilku lat może się pogłębić - wynika z raportu IRU.
Komunikacja największym problemem w relacji nadawca-spedytor-przewoźnik
Komunikacja największym problemem w relacji nadawca-spedytor-przewoźnik
2019-12-23
To jeden z wielu ciekawych materiałów, które przeczytacie w najnowszym wydaniu Truck & Business Polska.
Gorąca debata o łańcuchu dostaw
Gorąca debata o łańcuchu dostaw
2019-11-06
Zakończony niedawno w Warszawie Kongres Transportowy stworzył wyjątkową okazję do wymiany informacji, poglądów i doświadczeń między firmami z rynku TSL oraz rozszerzenia kontaktów biznesowych wśród nadawców ładunków i przewoźników. Debata o wzajemnych relacjach firm uczestniczących w łańcuchu dostaw była chwilami bardzo gorąca.
Logistyka ostatniej mili
Logistyka ostatniej mili
2019-10-21
Każdy z nas zetknął się z pewnością z następującą sytuacją: jeden pas ruchu lub nawet cala jezdnia zablokowana przez stojący „w czapce niewidce” tzn. z włączonymi światłami alarmowymi samochód dostawczy. Samochody takie należące do firm zaopatrzeniowych lub kurierskich blokują jezdnie, ponieważ nie maja, gdzie zaparkować, aby wyładować swój towar.