REKLAMA

Eurologistics

Partner etransport.pl - Eurologistics

Dwumiesięcznik "Eurologistics" ukazuje się od 2001 roku. W 2020 roku połączyło się w jeden szyld z Truck&Business Polska i Logistyką Produkcji. Pismo skierowane jest przede wszystkim menedżerów transportu, logistyki, produkcji, właścicieli firm transportowych, spedycyjnych, logistycznych, specjalistów z działów pracujących przy obsłudze łańcucha dostaw. W Eurologistics można znaleźć niezwykle ciekawe analizy rynkowe, teksty eksperckie, ale także artykuły branżowe „z życia wzięte”.
Kilkadziesiąt stron traktuje wyłączenie o transporcie drogowym. Publikowane są m.in. wywiady z przewoźnikami, spedytorami, nadawcami transportu, informacje prawne, artykuły na temat rynku. Wśród mnogości tematów, nierzadko poruszana jest również współpraca kierowców z pracodawcami.
Wydawnictwo Eurologistics Media Group organizuje wiele eventów branżowych, w tym Galę Logistyki, Transportu i Produkcji, Trendownię a także konferencje sprofilowane dla przewoźników drogowych.

www.log24.pl/

Artykuły partnera

Do firm świadczących usługi transportu drogowego, nawet w minimalnym zakresie
Do firm świadczących usługi transportu drogowego, nawet w minimalnym zakresie
2021-03-11
Zwracamy się z uprzejmą prośbą do firm świadczących usługi transportu drogowego, nawet w minimalnym zakresie, o wypełnienie anonimowej ankiety. Zajmie to dosłownie 2 minuty.
Kierowca się liczy...
Kierowca się liczy...
2021-02-23
I to bardzo! Będą o tym przekonywać przedstawiciele spółki Delivry z Krakowa, którzy razem z redakcją Eurologistics zapraszają dzisiaj o godz. 12.00 na bezpłatny webinar "Kierowca ma znaczenie".
Kierowca jest ważny...
Kierowca jest ważny...
2021-02-17
I to jak! Będą o tym przekonywać przedstawiciele spółki Delivry z Krakowa, którzy razem z redakcją Eurologistics zapraszają na bezpłatny webinar "Kierowca ma znaczenie" - odbędzie się 23 lutego w samo południe.
Bezpieczeństwo oczami królów szos
Bezpieczeństwo oczami królów szos
2021-01-31
Wykonując na zlecenie organizacji ECR Polska prace wymagające bezpośredniego kontaktu z kierowcami ciężarówek na parkingach wpadliśmy niechcący w rzekę niezadowolenia. Driverzy chcieli od razu na nas przelać swoje żale mając nadzieję, iż uda im się w ten sposób jakoś zainteresować swoimi problemami osoby z branży a może nie tylko.
Ewolucja mobilności
Ewolucja mobilności
2021-01-26
Z Krzysztofem Kozerskim, menedżerem ds. sprzedaży Goodyear Proactive Solutions w Europie Wschodniej rozmawia Tomasz Czarnecki
Bieganie w metalowym rytmie
Bieganie w metalowym rytmie
2021-01-24
Inaugurujemy nową rubrykę w czasopiśmie w Eurologistics. Branża TSL to nie tylko procedury, usługi/produkty, maile i zebrania. Najistotniejsi są ludzie. Będziemy rozmawiali na tematy w większości... niedotyczące bezpośrednio wykonywanych czynności zawodowych. Czyli o hobby, pasjach, ciekawych przedsięwzięciach, ideach, życiu prywatnym, opiniach dotyczących różnych zagadnień.
Trzeba działać
Trzeba działać
2021-01-21
Pakiet mobilności przyniósł zmiany w przepisach regulujących wykonywanie transportu drogowego. Wejście w życie zapisanych w nim norm pociągać będzie za sobą konieczność dokonania zmiany regulacji krajowych. Warto wykorzystać kolejne nowelizacje i przy okazji prac legislacyjnych usunąć z katalogu kar nakładanych na przewoźników te z nich, których wysokość i przesłanki są często absurdalne.
Zarządzanie firmami spedycyjnymi
Zarządzanie firmami spedycyjnymi
2021-01-19
W poprzednim numerze pisano o najczęstszych błędach w zarzadzaniu firmami spedycyjnymi i logistycznymi. Są one w obecnych czasach tym groźniejsze, że źle zarządzane i niemające pomysłu na przyszłość przedsiębiorstwa mogą po prostu zniknąć z rynku. Ich miejsce zajmą przewoźnicy, czyli... dotychczasowi klienci.
Czy klienci będą bezwzględnie wymagać od przewoźników posiadania rozwiązań telematycznych?
Czy klienci będą bezwzględnie wymagać od przewoźników posiadania rozwiązań telematycznych?
2021-01-18
To jedno z wielu pytań, na które odpowiedzi udzielą eksperci uczestniczący w debacie pod hasłem „Nowoczesne technologie w transporcie – kosztowny luksus czy ekonomiczna konieczność?”
Kilka prawd o dostawczakach na prąd
Kilka prawd o dostawczakach na prąd
2021-01-16
Pojazdy elektryczne w Polsce to wciąż zjawisko. W sumie po naszych ulicach jeździ ich ok 16 000 z czego znaczną mniejszość stanowią auta dostawcze. Pod względem przyrostów auta na prąd nie mają (na razie?) co konkurować ze spalinowymi, choć we wrześniu zanotowało w kraju nad Wisłą wzrost o 97%.
Pomoc dla kierowców
Pomoc dla kierowców
2021-01-11
Branża transportowa w Polsce, podobnie jak w pozostałych krajach Europy, od lat zmaga się z wieloma problemami. Jednym z najbardziej palących jest brak kierowców ciężarówek. Pandemia tylko chwilo zmieni sytuację. Wielu driverów w najbliższych latach przejdzie na emeryturę, a nowi adepci tego zawodu, bardzo często po kilku miesiącach ciężkiej pracy rezygnują z zawodu.
Mała flota wielomarkowa
Mała flota wielomarkowa
2021-01-06
W mediach branżowych zwykle pojawiają się artykuły o dużych, ewentualnie średnich firmach transportowych. Tym razem zajrzymy za kulisy działania nieco mniejszej, choć działającej niezwykle prężnie i z pomysłem.
Digitalizacja wspiera firmę i pracowników
Digitalizacja wspiera firmę i pracowników
2021-01-05
Z Pawłem Moderem, CEO w Link Sp. z o.o., rozmawia Tomasz Czarnecki.
Bezpieczeństwo prawie gwarantowane
Bezpieczeństwo prawie gwarantowane
2021-01-04
Mimo kryzysu, wśród podmiotów ubezpieczających przewoźników panują w miarę pozytywne nastroje. Od lat, choć dochodzi do fuzji, liczba graczy jest podobna. Ceny idą nieco w dół, przy czym najważniejszą rolę odgrywa szkodowość i szacowanie ryzyka. Co ciekawe, pojawiają się nawet oferty ochrony koronawirusowej.
Zagraniczna inwestycja w przewozy
Zagraniczna inwestycja w przewozy
2021-01-03
Wydawać by się mogło, że rynek branży transportowej jest już przepełniony i nie ma na nim miejsca dla kolejnych przedsiębiorców. Odstraszać może również szereg obowiązków - zmiany przepisów, kontrole, specjalne zezwolenia, specyfika działalności międzynarodowej, a niekiedy problemy ze znalezieniem zawodowych kierowców.