REKLAMA

Podatek od środków transportu
ID: 73319

Witam !!! Mam pytanie odnośnie podatku od środków transportu - kto kontroluje czy jest on zapłacony, jakie kary grożą za brak opłaty, a głównie interesuje mnie czy ktoś spotkał się aby policja lub ITD kontrolowała zapłatę podatku od środków transportu.

~aro
*.neoplus.adsl.tpnet.pl

Posty (19)

~pomocny
2017-07-20 12:55:34
W gminie Stara Kamienica mają najniższe możliwe stawki tego podatku.
1382 zł za ciągnik i 922 zł za naczepę.
Wpiszcie sobie w wyszukiwarkę Centrum Informacji Gospodarczej w Gminie Stara Kamienica albo cig-sk. pl.
Pomagają we wszystkim.

1

~ktosik
2017-07-20 13:54:17
tak sadzisz?
jestes w bledzie.

scr. hu/0k5l/gykpb
~ktosik
2017-07-20 13:55:00
a tyle za naczepe

scr. hu/0k5l/ah190
Twardy72
2017-10-03 10:00:44
Policja i ITD w trakcie kontroli na drodze nie sprawdza wywiązywania się z obowiązku płacenia podatków lokalnych. Ustawa o transporcie drogowym i kodekst drogowy określają listę dokumentów które kierujący w trakcie kontroli musi okazać. Nie ma tam mowy o dokumentach podatkowych.
Urząd Miasta (Gminy) na ogólnych zasadach będzie egzekwować podatki tj. do sądu o nakaz zapłaty wraz z klauzuląnatychmiasto wej wykonalności i wezwanie lub komornik. Policja sie tym zajmie w chwili gdy samorząd w trybie karno-skarbowym złoży zawiadomienie o uchylaniu sie od płacenia podatku.
Na drodze nic kierowcy z tego tytułu nie grozi.
Twardy72
2017-10-03 12:16:14
Znalezione w necie cytat:

Unia Europejska chce zmian w podatku od środków transportowych
Stawki podatku według Komisji Europejskiej powinny spaść do zera w ciągu pięciu lat. Co to oznacza dla firm transportowych?

P aństwa członkowskie mają odchodzić od obciążeń podatkowych nakładanych na przewoźników na rzecz opłat pobieranych za korzystanie z sieci dróg. Zdaniem KE roczne podatki od środków transportowych wynikają z samego zarejestrowania pojazdu. Nie mają jednak żadnego związku z tym, jak często i w jaki sposób dany pojazd korzysta z sieci dróg. Z tego względu stawki takich podatków dla ciężarówek mają być obniżone do zera. Rocznie minimalne stawki podatku zmniejszałyby się o 20%.

Kraje unijne opiniują teraz nowe przepisy. Polski rząd zdecydował się poprzeć kierunek zmian. Wskazał, że podatek od środków transportowych jest obecnie jedynym podatkiem lokalnym, w którym obowiązują minimalne stawki. Przeciwko zmianom opowiadają się samorządy, dla których podatek od środków transportowych stanowi istotny składnik dochodów.

Adam Hrycak, prawnik, specjalista
~laik; )
2017-11-10 10:26:49
Witam
Mrzecie mi powiedzieć, jak mam obliczyć Panu X podatek od środ. trans. na cały rok, facet ma b. dużo tirów, naczep i przyczep. to moje początki pracy zastępuje fachowca...
~laik; )
2017-11-10 15:17:54
dzięki...

1

Odpowiedzialność

Novemedia Ltd nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych tutaj ofert, postów i wątków. Osoby zamieszczające treści naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Powyższy adres IP będzie przekazany uprawnionym organom Państwa w przypadku naruszenia prawa. Zastrzegamy sobie prawo do nie publikowania jakichkolwiek treści bez podania przyczyny.

Twój adres IP: 54.198.243.51

Dodaj
Anuluj
REKLAMA

Opcje - szybkie linki

Wątki Admina

TOP 20 - przez was wybrane

OSTATNIO KOMENTOWANE

REKLAMA

ZOBACZ TEŻ

Zakazy ruchu dla ciężarówek w Europie na rok 2018
trafficban.com
Przepisy kuchni kierowców - do przygotowania w trasie lub przed wyjazdem
Kuchnia kierowcy

Kierowca do zabrania - Potrzebujesz się dostać do auta? A może masz wolne miejsce i możesz podrzucić drugiego kierowcę gdzieś na Twojej trasie?
Kierowca Do Zabrania

Sprawdź dobre parkingi w Europie
Dobry parking

Warunki przejazdu na drogach w Polsce
Drogi w Polsce