Nowy wzór zaświadczenia o nieprowadzeniu!
ID: 72691

Od kwietnia 2007 roku obowiązywał ujednolicony unijny wzór zaświadczenia o nieprowadzeniu pojazdu, zawierający dość szczegółowe dane na temat przedsiębiorstwa transportowego oraz kierowcy którego dotyczy. W celu zabezpieczenia przed łatwym fałszywym dokumentowaniem dni wolnych przez kierowców, wprowadzono obowiązek wypełniania zaświadczenia w całości na komputerze. Od początku cała branża transportowa zwróciła uwagę na fakt, iż Komisja opublikowała bubel prawny, który spowodował więcej szkód niż pożytku - mianowicie zaświadczeniem można było udokumentować wyłącznie trzy przyczyny nieposiadania wykresówek (danych na karcie) - urlop, zwolnienie lekarskie czy prowadzenie pojazdu niepodlegającego pod obowiązek rejestracji. oznacza to, że unijne zaświadczenie nie dawało możliwości dokumentowania tak oczywistej przyczyny dni wolnych, jak odpoczynek tygodniowy. Problemy przewoźników wynikały z faktu, iż większość organów kontroli drogowych w Europie miało odmienne zdanie na temat problemu, jak dokumentować dni "weekendowe". Przykładowo w Polsce należało przedstawić odpowiednie zaświadczenie, kontrolerzy niemieccy wymagali wyłącznie zaświadczeń unijnych (nawet, jeśli się do dokumentowania danych dni nie nadawały), Francuzi zaś żądali rejestracji ręcznej na rewersie wykresówki czy wpisu manualnego w pamięci karty kierowcy. Ponad 2 lata zajęło Komisji Europejskiej naprawienie powyższych błędów, i w dniu 14 grudnia 2009 opublikowano nowy wzór zaświadczenia w Decyzji nr 2009/959/WE. Ponieważ jest to Decyzja zmieniająca poprzednią (zmienia się tylko załącznik) należy mniemać, że obowiązuje ona od dnia publikacji. W celu uniknięcia problemów w trakcie kontroli na na drodze, zaleca się korzystanie z nowego wzoru formularza - do pobrania na naszej stronce.

Posty (83)

~ginek
2013-02-17 14:24:20
Panowie na wek za granicą wystarczy polskie zaświadczenie np. Ze str gitd? Czy trzeba w innych językach? Jeśli tak to gdzie szukać?
~ginek
2013-02-17 14:52:19
???
~xxx
2013-10-02 14:38:34
zaświadczenie można pobrać na stronie www. tachografy-serwis. pl
zakładka Przepisy
Odpowiedzialność

Novemedia Ltd nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych tutaj ofert, postów i wątków. Osoby zamieszczające treści naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Powyższy adres IP będzie przekazany uprawnionym organom Państwa w przypadku naruszenia prawa. Zastrzegamy sobie prawo do nie publikowania jakichkolwiek treści bez podania przyczyny.

Twój adres IP: 54.224.100.134

Dodaj
Anuluj
REKLAMA

Opcje - szybkie linki

Wątki Admina

TOP 20 - przez was wybrane

OSTATNIO KOMENTOWANE

REKLAMA

ZOBACZ TEŻ

Zakazy ruchu dla ciężarówek w Europie na rok 2018
trafficban.com
Przepisy kuchni kierowców - do przygotowania w trasie lub przed wyjazdem
Kuchnia kierowcy

Kierowca do zabrania - Potrzebujesz się dostać do auta? A może masz wolne miejsce i możesz podrzucić drugiego kierowcę gdzieś na Twojej trasie?
Kierowca Do Zabrania

Sprawdź dobre parkingi w Europie
Dobry parking

Warunki przejazdu na drogach w Polsce
Drogi w Polsce